Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, pisałem w temacie o laptopach ale nikt nie odpisuje a dziś musi być dokonany zakup.
Laptop do 1.600 zł Głównie ma służyć do Przeglądania multimediów (Filmy,Muzyka,Zdjęcia) przeglądania internetu i obsługi MS office. Rzadziej gry pokroju The Sims 3 ... laptop nie dla mnie a dla mojej dziewczyny.

W tej cenie znalazłem 2 laptopy są to

Asus na Intelu (i3-380M)



Compaq (HP) na AMD (E-450)


Jak wygląda sytuacja pod względem kart graficznych ? Obie to integry, ale która wydajniejsza ? Duża różnica między nimi ? Proces technologiczny Intela to już 32 nm a AMD 40 nm. Wydajność CPU także jest na korzyść i3.
Który laptop będzie lepszy pod względem ogólnym ... wliczając w to jakieś mini bajerki bo wiem, że w tym segmencie fajerwerk nie będzie.


*[Linki do komputerów znajdują się w spoilerach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

AMD ma lepszą kartę, Intel oferuje zdecydowanie lepszy procesor. W przypadku AMD Sims 3 ruszy z tego powodu na średnich, u Intela może być z tym problematycznie.

Prawdę powiedziawszy jednak, odradzam oba. W tej cenie można mieć znacznie lepszy maszyny:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Z jednej strony to właśnie intel ma o wiele wydajniejszy procesor z drugiej jednak AMD ma kartę graficzną która nie jest zintegrowana jak ta od intela. The sims 2 pójdzie na tym od AMD. Co do the sims 3 to może na średnich ustawieniach. Co do laptopa od Asus''a można zapomnieć o jakimkolwiek graniu, no chyba że mają to być jakieś gry typu "tetris". Naprawdę trudno mi cokolwiek powiedzieć bo wydaje się że ten od ASUS''a to wszystko czego standardowy użytkownik potrzebuje, filmy, internet, muzyka itp. Ale wiesz, jeśli konieczne dla twojej dziewczyny są gry to weźcie tego od AMD. Cóż jakbym to ja wybierał to bym wziął ten od AMD żeby sobie zagrać w jakąś gierkę;) A jeśli byście chcieli laptopa do samego neta i filmów to ja bym się zastanowił bardziej nad tabletem albo netbookiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź. Gry nie są konieczne miał być to tylko dodatek dla niej jakby się nudziła. Ja z niego korzystać będę sporadycznie, tylko w celu sprawdzenia czegoś w internecie ew. Film w łóżku
Dzięki za pomoc. Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 20.12.2011 o 14:21, ziptofaf napisał:

No chyba że gdzieś upolujesz Radeona HD6950 za mniej niż 900 zł, wtedy się da.

Ale o który konkretnie HD6950 Ci chodzi ? :D
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-hd6950?se=NKj4Fr5y0MRb6zLUH4Y_SD_H4ZjbMHZt&gclid=CNSDssDVlK0CFUGIDgod0zJclQ

bo tu jest sporo tych modeli xD
i który jest lepszy od GIGABYTE GeForce GTX 560 Ti OC - 1 GB GDDR5 - PCI-Express 2.0 (GV-N560OC-1GI)
jeśli tak to proszę mi powiedz również dlaczego.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dowolny HD6950 2GB > GTX 560 Ti:
http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-vs-GeForce-GTX-560-Ti-ostateczne-starcie-czyli-szczegolowa-analiza-wydajnosci-i-roznic-w-wynikach-miedzy-portalami--Articles-422-ndetails-1.html
Co więcej, nadal da się niektóre Radeony HD6950 przerobić na pełnoprawne HD6970. Fakt że dot. to tylko modeli 2 GB.
Ale jeśli masz wybór między HD6950 1GB a GTX560 Ti to brałbym raczej tego drugiego (choć prawdę powiedziawszy, nie wiem jak rzeczywiście kształtuje się różnica między modelem 1GB a 2GB, możliwe że wynosi 0% i nadal lepszy jest Radek, musiałbyś samemu poszukać testów...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 03:59, ziptofaf napisał:


Dowolny HD6950 2GB > GTX 560 Ti:

/.../
Dzięki!
A co myślisz [ i inni forumowicze] o tym klocku ?
Gainward GeForce GTX560Ti 1GB DDR5 256bit PCI
Warty zakupu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO POPRZEDNIEGO POSTA
Ehh teraz dopiero z ciekawości zobaczyłem sobie obie karty:
http://www.gram.pl/sk0_8QfgHue2_Gigabyte_GeForce_GTX_560_Ti_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_PCI_E_900_4000_wer_OC_gra_Batman_Arkham_City.html

http://www.gram.pl/sk0_8QjqGeu6_Gainward_GeForce_GTX_560_Ti_1024MB_DDR5_256bit_DVI_HDMI_PCI_E_835_4100_chlodzenie_systemu_Phantom_gra_Batman_Arkham_City.html

i tak na chłopski rozum patrząc ten pierwszy chyba jednak jest lepszy no i gre tam dodają za Free :D
no chyba, że masz odmienne zdanie, ale i tak coś czuje, że w tym przypadku i z tą kasą jaką posiadam nie pozostanie mi nic innego jak zakup Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym model Gigabyte, wersję UD bądź OC. Zotacki mają kiepskie chłodzenia, Gainwardy zazwyczaj też, chociaż z Phantomami jest ponoć lepiej. Najlepiej jednak postawić na sprawdzonego Gigabyte''a.
Gra dołączana do karty jest wg. mnie słabym argumentem, po miesiącu przestaniemy grać i przez następne 2-3 lata musimy się męczyć z jakimś kiepskim modelem karty, bo wzięliśmy go tylko dlatego, że dołączali wtedy do niego jakąś grę... Zależy oczywiście co kto lubi, to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Dzięki :D Karta w sumie już zamówiona .. postawiłem jednak na tego Gigabyte :-) no i w dodatku Batmana AC za free wyrwę. Jeszcze musiałem zamówić dodatkowy kabel do monitora DVI za 20 PLNsów xD bo po prostu potrzebuję. Razem z kartą i kablem + przesyłka 19 PLn zapłaciłem ogółem 957 PLN

Pozdrawiam. Wesołych Świąt.

@Szynkars
To samo co wyżej i Tobie również dzięki za opinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 20:35, Szynkars napisał:

Gra dołączana do karty jest wg. mnie słabym argumentem, po miesiącu przestaniemy grać
i przez następne 2-3 lata musimy się męczyć z jakimś kiepskim modelem karty, bo wzięliśmy
go tylko dlatego, że dołączali wtedy do niego jakąś grę... Zależy oczywiście co kto lubi,
to jest moje zdanie.


Zotac ma kiepskie chłodzenie ? Tzn ? Mój Zotac bez obciążenia ma temp. (dokładnie w tym momencie) 26 stopni, natomiast w stressie około 50-60 max więc nie nazwałbym tego kiepskim chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać w poniższym teście, Zotac pod obciążeniem osiąga 89*:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_560_ti_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,14
Jest to co prawda wersja AMP, jednak jej chłodzenie jest bardzo podobne do zwykłej GTX 560 Ti (nie licząc drobnych szczegółów, jak np. innego koloru wentylatora). 50-60* pod obciążeniem osiągają modele z dodatkowym chłodzeniem typu Accelero Xtreme Plus, więc nie wiem jak Twoja karta z jednym wentylatorem może osiągać tam samo niskie temperatury (z tego wychodziłyby ponadto, że TwinFrozr II na moim GTX 560 Ti również nie dorównuje chłodzeniu tego Zotaca, a tak na pewno nie jest...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć o co chodzi, w tym momencie po partyjce w LoL''a na karcie jest 34 stopnie. Jak tylko mi się ściągnie Crysis 2 z Origin, odpale wszystko na maxa w DX11, zobaczymy jak będzie wtedy. Na ten moment temp. karty graficznej nie przekroczyła 40 stopni. CPU bardziej się grzeje, w obecnej chwili 38. Inny fakt jest taki, że dopiero dzisiaj zmontowałem wszystkie podzespoły (podpis) więc na razie muszą się dobrze dotrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań a mianowicie:
Posiadam komputer Dell Inspiron 580 z kartą graficzną, ATI Radeon HD 5450, jak zapewne wiecie nie nadaje się ona do grania . A to jest dla mnie priorytetem. A więc interesuje mnie wymiana karty na trochę lepszą na taką w ktorą pogram, np. w Skyrim lub L.A Noire . (I inne nowe tytuły, w dobrej jakości) Cena maksymalna, jaką mogę rozdysponować to 500 zł . Naturalnie, interesują mnie tylko karty firmy AMD. No i czy w tym komputerze idzie wymienić kartę na nowszą ?

Moje drugie pytanie, co to znaczy "obudowa low-profile" i jak taka wygląda. To już tylko dla mnie taka ot "ciekawostka" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że masz GTX 550 Ti, a nie 560 Ti :) Tak czy inaczej jej chłodzenie również prezentuje się przeciętnie (aczkolwiek jest nieco lepiej, niż w GTX 560 Ti). Z poniższego testu wynika, że pod obciążeniem karta osiąga temperatury rzędu ok. 79*:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_550_ti_asus_leadtek_zotac_i_palit?page=0,14
Może wentylator karty cały czas pracuje na 100%, skoro temperatury są dość niskie pod obciążeniem. Jaką masz obudowę? Odpal Furmarka i wtedy sprawdź temperatury. Zakładam, że będą nieco wyższe niż dotychczas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to TrendSonic + standardowe chłodzenie w obudowie i na CPU (cooler od Pentagramu). Ściągnę, odpalę i zamieszczę wyniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:06, Szynkars napisał:

Napisz jaki masz procesor oraz dokładny model zasilacza. Z tego co widzę, specyfikacje
Della Inspiron 580 często różnią się od siebie.


Procesor: Intel Core i3 550 @ 3,20 GHz x4
Zasilacz: Bestec ATX 0300P5WB - 300W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:06, Szynkars napisał:

Napisz jaki masz procesor oraz dokładny model zasilacza. Z tego co widzę, specyfikacje
Della Inspiron 580 często różnią się od siebie.


89 stopni!! oO Miałeś rację, zwracam honor. :) Co nie zmienia faktu, że ASRock XTreme Tuner pokazuje mi błędne temp., co więcej LCD na obudowie pokazuje również błędne. Muszę jutro rozebrać komputer, możliwe że coś źle podpiąłem. Cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się