Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2011 o 12:58, Xardasss napisał:

Witam mam pytanie brać gtx 460 oc czy 550 ti do core i5 2300 2X4gb good ram.

Jeśli musisz wybierać między tymi dwoma kartami, to tylko 460. Najlepiej z 1GB, nieokrojona wersja, bez SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 12:58, Xardasss napisał:

Witam mam pytanie brać gtx 460 oc czy 550 ti do core i5 2300 2X4gb good ram.

Albo GTX 460 OC albo HD 6850. Nad 550 się nawet nie zastanawiaj, jest o wiele słabszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 15:33, Geraltt napisał:

Dobra będzie do battelfielda 3 ? bo nie szukam tych potworów za 1,5 tysiąca.

GTX 460? Czy HD 6850? Obie będą więcej niż wystarczająco do Battlefield 3. Na tych kartach spokojnie pograsz w nadchodzące gry. Ja ze swojej HD 6850 jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:02, Geraltt napisał:

No wiesz na core i5 i 8 gb ramu o skyrim czy bf''3 choć na medium czy high jestem spokojny.
Na turbo on ma 3,1 x4 to jest, ponad 12,4 ghz.


Procesora się tak nie liczy;) Nie dodaje się 3,1 x 4. Jakby to wytłumaczyć... hmm...;) Dajmy na to: Są cztery samochody które jadą łeb w łeb 100 km/h każdy. To nie znaczy że łączą się w całość i jadą 400km/h tylko każdy z nich ciągnie po 100 km/h. To samo jest z procesorami. Każdy rdzeń ciągnie po 3,1 Ghz. No to pecet całkiem fajny. Jeśli wybierasz między GTX 460 a HD 6850 to możesz być jeszcze spokojny. Nie pociągnie najbardziej zaawansowanych gier na fulla. Mój HD 6850 ciągnie wiedźmina 2 na wysokich detalach ale z uberpróbkowaniem sobie nie radzi. No ale gry idą na wysokich niemalże każda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:15, damiank485 napisał:

> No wiesz na core i5 i 8 gb ramu o skyrim czy bf''3 choć na medium czy high jestem
spokojny.
> Na turbo on ma 3,1 x4 to jest, ponad 12,4 ghz.

Procesora się tak nie liczy;) Nie dodaje się 3,1 x 4. Jakby to wytłumaczyć... hmm...;)
Dajmy na to: Są cztery samochody które jadą łeb w łeb 100 km/h każdy. To nie znaczy że
łączą się w całość i jadą 400km/h tylko każdy z nich ciągnie po 100 km/h. To samo jest
z procesorami. Każdy rdzeń ciągnie po 3,1 Ghz. No to pecet całkiem fajny. Jeśli wybierasz
między GTX 460 a HD 6850 to możesz być jeszcze spokojny. Nie pociągnie najbardziej zaawansowanych
gier na fulla. Mój HD 6850 ciągnie wiedźmina 2 na wysokich detalach ale z uberpróbkowaniem
sobie nie radzi. No ale gry idą na wysokich niemalże każda;)



Na high chodzą podobno, na takich kompach ale ultra można zapomnieć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Sam mam intel i3, 8 gb ram, ATI HD6850 i Skyrim, MW3 i inne nowe gry chodzą mi na maksa. Jedynie BF3 mi lekko szarpie na ultra na mapie, gdzie jest ostra rzeźnia z 64 osobami. Niby 4GB RAM wystarcza do gier, ale jak miałem jedynie 4Gb to mogłem o tym pomarzyć, teraz z 8gb jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie co myślicie o przesiadce z 8800GT na 6870? W perspektywie mam kolejne upgrady łącznie z procesorem i5 i nie wiem czy nie będę przez grafikę ograniczany.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 19:05, Sericulum napisał:

Nie trzeba. Sam mam intel i3, 8 gb ram, ATI HD6850 i Skyrim, MW3 i inne nowe gry chodzą
mi na maksa. Jedynie BF3 mi lekko szarpie na ultra na mapie, gdzie jest ostra rzeźnia
z 64 osobami. Niby 4GB RAM wystarcza do gier, ale jak miałem jedynie 4Gb to mogłem o
tym pomarzyć, teraz z 8gb jest idealnie.

... 4 gb to nie jest wystarczająco? Co ty gadasz? Żadna gra nie ma na zadaniu wykorzystywania aż 4gb. Właśnie to 4gb to jest w zupełności wystarczająco. Gry w tym momencie mają zapotrzebowanie na 2gb no maksymalnie 2,5gb RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę się tutaj, bo pisałem w problemach z pc.
Otóż planuję zmianę procesora i karty graficznej, a moja płyta obsługuje jeszcze phenomy x6 więc zastanawiam się nad kupnem jednego z tych modeli:

http://www.skapiec.pl/img/1026712-1-1-amd-phenom-ii-x6-1090t.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/1026451?gclid=CJv0xvyWoK0CFQKEDgodSH5RnQ

Czy w tym przedziale cenowym można mieć coś lepszego, co straczy na 2-3 lata użytkowania, mówię tu o graniu w nowe tytuły na wysokich detalach, bo dlatego zdecydowałem się na modernizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje coś wyrwać do 200zł (pierwszy pułap jest 150) na allegro (używkę). Która z tych kart nvidii jest najbardziej przystępna w stosunku cena/jakość:
8800GTS; 8800GT; 9600GT; 9800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2011 o 19:58, damiank485 napisał:

... 4 gb to nie jest wystarczająco? Co ty gadasz? Żadna gra nie ma na zadaniu wykorzystywania
aż 4gb. Właśnie to 4gb to jest w zupełności wystarczająco. Gry w tym momencie mają zapotrzebowanie
na 2gb no maksymalnie 2,5gb RAM.


Czytaj uważnie... Mówiłem o swoim przypadku. Sam miałem 4GB i gry chodziły dobrze, dostałem możliwość kupienia drugiej kości za malutkie pieniądze 20zł, więc skorzystałem. Dla mnie różnica w płynności gier jest ogromna na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie za bardzo widzę sens wymiany procka na 6 rdzeni dla samego grania. Wydajność raczej wiele nie wzrośnie, taniej wyjdzie kręcenie obecnego cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 20:16, nightfaler napisał:

Potrzebuje coś wyrwać do 200zł (pierwszy pułap jest 150) na allegro (używkę). Która z
tych kart nvidii jest najbardziej przystępna w stosunku cena/jakość:
8800GTS; 8800GT; 9600GT; 9800GT



Bierz 9800GT i się nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazałeś nam jeszcze karty graficznej. Moim zdaniem jednak to ja bym sobie nie zawracał głowy Phenomem x6 bo w twoim procesorze można bardzo, ale to bardzo łatwo odblokować dwa rdzenie. Nie wiem dokładnie jaka to opcja w asusie bo mam płytę gigabyte ale wejdź w biosa i znajdź coś z procesorami. Naprawdę 2 dodatkowe rdzenia wystarczy tylko zaznaczyć i przycisnąć enter żeby je aktywować. Po tym jak zobaczyłem jakie to łatwe to żal mi było tego że kupiłem 4 rdzeniowy procesor zamiast jakiegoś 2 rdzeniowego porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się