Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2011 o 20:46, damiank485 napisał:

Naprawdę 2 dodatkowe rdzenia wystarczy tylko zaznaczyć
i przycisnąć enter żeby je aktywować.


To prawda. Ale to, czy potem procesor będzie chodził stabilnie to już zupełnie inna bajka. Tylko część (i raczej nawet nie większość) procesorów po odblokowaniu dodatkowych rdzeni chodzi potem w pełni stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 19:59, damiank485 napisał:

Podaj płytę główną i twój obecny procesor no i ilość ramu jaką masz zainstalowaną a przede
wszystkim zasilacz i jego markę.


Na pewno przeczytałeś dokładnie to co napisałem? Chodzi mi o to czy przeskok z 8800gt na 6870 jest dobrym pomysłem jeśli w niedługiej perspektywie mam zamiar mieć i5. Może potrzebuję czegoś mocniejszego?

To co teraz mam jest tymczasowe i wystarczające, jedyną rzeczą która by przeszła do nowego kompa jest owa grafika 6870.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:00, maniekk napisał:

Chodzi mi o to czy przeskok z 8800gt
na 6870 jest dobrym pomysłem


Naturalnie jest to dobry pomysł, ale jeśli tego HD6870 zamierzasz też wkładać do obecnego komputera, to przydałoby się trochę więcej informacji o Twoim aktualnym zasilaczu. Poza tym, jeśli zbytnio nie śpieszy Ci się z zakupem karty i zmianą platformy, to dobrze byłoby poczekać na resztę Radeonów HD7000 i ewentualnie Keplery od Nvidii, które również powinny wyjść na wiosnę. Może załapiesz się na takiego HD7850, ewentualnie HD7770, który powinien prezentować podobną wydajność co obecny HD6870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta główna MSI GM-E41 będzie bezproblemowo działać z AMD Phenom II X4 980?
Czy mogę dodać Sapphire 6850 do CrossFire razem z XFX 6850?
I czy zasilacz Corsair da radę udźwignąć:

AMD Phenom II X4 980
MSI GM-E41
Sapphire&XFX Radeon 6850
G.Skill Ripjaws 8 GB 1333MHz

Jeżeli MSI 880GM-E41 nie da rady temu CPU to będę wdzięczny jeśli wybierzecie coś z tej strony dla AMD AM3:
http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=1903&subid=2046 oraz http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=1903&subid=1782
co do ceny to tak do 150 funtów, nie więcej.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:13, MK-VIP napisał:

Czy płyta główna MSI GM-E41 będzie bezproblemowo działać z AMD Phenom II X4 980?

Jeśli to MSI 880GM-E41, to nie będzie. Chyba nawet kiedyś Ci już o tym wspominałem :) Poniżej masz listę procesorów, które obsłuży ta płyta:
http://www.msi.com/product/mb/880GM-E41.html#/?div=CPUSupport
Jak widać, nie ma tam żadnych procesorów o TDP równym 125W, zaś procesory typu Phenom II X4 955 o TDP 95W są trudno dostępne.

Dnia 27.12.2011 o 21:13, MK-VIP napisał:

Czy mogę dodać Sapphire 6850 do CrossFire razem z XFX 6850?

Jeśli obie karty to modele referencyjne, to nie powinno być problemów. Jeśli jednak to modele niereferencyjne, to mogą (ale nie muszą) pojawić się jakieś utrudnienia. Tu może niech wypowie się ktoś lepiej obeznany w temacie łączenia kart. Ja dodam tyle, że zanim zdecydujesz się na coś takiego, lepiej poczytaj o zaletach / wadach SLI oraz Crossfire. Nie wszystko jest takie różowe jakim się wydaje.

Dnia 27.12.2011 o 21:13, MK-VIP napisał:

I czy zasilacz Corsair da radę udźwignąć

Jaki Corsair? Jest ogrom zasilaczy tego producenta.

Dnia 27.12.2011 o 21:13, MK-VIP napisał:

Jeżeli MSI 880GM-E41 nie da rady temu CPU to będę wdzięczny jeśli wybierzecie coś z tej
strony dla AMD AM3

Na Twoim miejscu przemyślałbym przesiadkę na LGA 1155. Zależnie od tego, ile możesz zainwestować w modernizację, po sprzedaży obecnego procesora (jakiegoś Athlona II X2 jeśli dobrze pamiętam :) ) i płyty będziesz mógł sobie pozwolić na coś pokroju i3-2100, ewentualnie jakieś lepsze Pentiumy Dual-Core lub tańsze i5. Po prostu sprawdź, co jest w Twoim zasięgu finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:21, Szynkars napisał:

> Czy płyta główna MSI GM-E41 będzie bezproblemowo działać z AMD Phenom II X4 980?
Jeśli to MSI 880GM-E41, to nie będzie. Chyba nawet kiedyś Ci już o tym wspominałem :)
Poniżej masz listę procesorów, które obsłuży ta płyta:
http://www.msi.com/product/mb/880GM-E41.html#/?div=CPUSupport
Jak widać, nie ma tam żadnych procesorów o TDP równym 125W, zaś procesory typu Phenom
II X4 955 o TDP 95W są trudno dostępne.

> Czy mogę dodać Sapphire 6850 do CrossFire razem z XFX 6850?
Jeśli obie karty to modele referencyjne, to nie powinno być problemów. Jeśli jednak to
modele niereferencyjne, to mogą (ale nie muszą) pojawić się jakieś utrudnienia. Tu może
niech wypowie się ktoś lepiej obeznany w temacie łączenia kart. Ja dodam tyle, że zanim
zdecydujesz się na coś takiego, lepiej poczytaj o zaletach / wadach SLI oraz Crossfire.
Nie wszystko jest takie różowe jakim się wydaje.

> I czy zasilacz Corsair da radę udźwignąć
Jaki Corsair? Jest ogrom zasilaczy tego producenta.

> Jeżeli MSI 880GM-E41 nie da rady temu CPU to będę wdzięczny jeśli wybierzecie coś
z tej
> strony dla AMD AM3
Na Twoim miejscu przemyślałbym przesiadkę na LGA 1155. Zależnie od tego, ile możesz zainwestować
w modernizację, po sprzedaży obecnego procesora (jakiegoś Athlona II X2 jeśli dobrze
pamiętam :) ) i płyty będziesz mógł sobie pozwolić na coś pokroju i3-2100, ewentualnie
jakieś lepsze Pentiumy Dual-Core lub tańsze i5. Po prostu sprawdź, co jest w Twoim zasięgu
finansowym.


Niestety Intel odpada bo jest zbyt drogi, a różnica wydajności z pewnością nie jest warta wydawania dodatkowych 50-100 funtow na 3 (powiedzmy) sekundy szybszy procesor

Zapomniałem dopisać moc Corsaira :>, 700W; i koniecznie AMD Phenom II X4 980.

Co do płyty to MSI 990FXA-GD65 AMD 990FX będzie dobra?

A jeśli nie zdecyduję się na kupno nowej płyty głównej to czy Athlon II X4 x655-640 będzie sporym upgradem? (mam athlon ii 2 265)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sporo słyszałem o tym że podstawki AM3 nie oferują tego żeby procesor AM3+ do niej wszedł. Ale czy da się włożyć mój procesor np. AMD phenom II x4 840 do płyty głównej AM3+??? Pytam bo zastanawiam się na upgradem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2011 o 21:28, MK-VIP napisał:

Niestety Intel odpada bo jest zbyt drogii
koniecznie AMD Phenom II X4 980.


Nawet najtańszy i5 będzie lepszy od najdroższego Phenoma O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:28, MK-VIP napisał:

Niestety Intel odpada bo jest zbyt drogi

Nie wiem jak dokładnie wyglądają ceny za granicą, ale ich ogólny rozkład jest na pewno podobny jak w Polsce. U nas Phenom II X4 980 i MSI FXA-GD65 to koszt co najmniej 1150 zł. Od razu zaznaczam, że nie jest to opłacalny interes. Z kolei koszt i5-2500k i AsRocka P67 PRO3 B3 to ok. 1250 zł. 100 zł drożej od zestawu na AMD, ale w zamian dostajemy o wiele wydajniejszy procesor (niestety nie wiem dokładnie o ile sekund szybszy, nie jestem mistrzem w przeliczaniu wydajności procesora na czas) i porządną płytę główną, na której możemy dodatkowo podkręcić procesor o kilkaset MHz albo i więcej. Za drogo? Za ok. 950 zł mamy i5-2400 i dowolną tańszą płytę na H61. Zestaw wciąż jest znacząco wydajniejszy od tego na AMD. Co jest bardziej opłacalne?

Dnia 27.12.2011 o 21:28, MK-VIP napisał:

Zapomniałem dopisać moc Corsaira :>, 700W

Powinien starczyć do Phenoma / i5 i 2x HD6850, aczkolwiek wciąż nie wiemy jaki to dokładnie model, więc nie można tego powiedzieć na 100%.

Dnia 27.12.2011 o 21:28, MK-VIP napisał:

i koniecznie AMD Phenom II X4 980.

Nie wiem, dlaczego się tak upierasz przy tym Phenomie. Praktycznie za tyle samo (albo i mniej) możesz mieć wydajniejszy zestaw na Intelu.

Dnia 27.12.2011 o 21:28, MK-VIP napisał:

A jeśli nie zdecyduję się na kupno nowej płyty głównej to czy Athlon II X4 x655-640 będzie
sporym upgradem? (mam athlon ii 2 265)

Jako takim będzie - dodatkowe 2 rdzenie. Pamiętaj jednak, że do 2x HD6850 jest wymagany mocny procesor, a taki Athlon demonem wydajności nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 22:12, damiank485 napisał:

Mam pytanie. Sporo słyszałem o tym że podstawki AM3 nie oferują tego żeby procesor AM3+ do niej wszedł.

Zależy od płyty - jedna obsłuży, a druga już nie.

Dnia 27.12.2011 o 22:12, damiank485 napisał:

Ale czy da się włożyć mój procesor np. AMD phenom II x4 840 do płyty głównej AM3+???

Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 21:07, Szynkars napisał:

Naturalnie jest to dobry pomysł, ale jeśli tego HD6870 zamierzasz też wkładać do obecnego
komputera, to przydałoby się trochę więcej informacji o Twoim aktualnym zasilaczu.


Spokojnie mój zasilacz wystarczy do takiej karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 20:46, damiank485 napisał:

Nie pokazałeś nam jeszcze karty graficznej. Moim zdaniem jednak to ja bym sobie nie zawracał
głowy Phenomem x6 bo w twoim procesorze można bardzo, ale to bardzo łatwo odblokować
dwa rdzenie. Nie wiem dokładnie jaka to opcja w asusie bo mam płytę gigabyte ale wejdź
w biosa i znajdź coś z procesorami. Naprawdę 2 dodatkowe rdzenia wystarczy tylko zaznaczyć
i przycisnąć enter żeby je aktywować. Po tym jak zobaczyłem jakie to łatwe to żal mi
było tego że kupiłem 4 rdzeniowy procesor zamiast jakiegoś 2 rdzeniowego porządnego.


Da się odblokować, lecz nie zawsze działają, u mnie akurat są wadliwe, dlatego pozostaje mi tylko nędzne 2 z 3.10 GHz taktowaniem, co raczej będzie miało duży wpływ na płynność gier w porównaniu z x6.
Karta graficzna jest w podpisie, ona również jest słaba jak na obecne wymagania gier i również chcę ją wymienić, np na tego Geforce''a : http://www.ceneo.pl/11312377?se=Hsye7YLg2CXbhUUCNkNIfD_H4ZjbMHZt&gclid=CKXq16jApK0CFaEhtAodjiyXng
Właściwie to nie wiem co najpierw kupić w moim przypadku procesor czy kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co myślicie o tym komputerze?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2015631201&utm_source=okazje-allegro&utm_label=main&utm_offer_id=9967

Jest akurat w promocji. Czy do gier byłby dobry? Chyba ma słabą kartę graficzną? Ale jakby kupił go kartę te co ma sprzedał a dokupił i zamontował nową taką do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Idealny komputer do pracy" to nie jest komputer do gier. Podaj cenę do jakiej chciałbyś złożyć kompa to z pewnością uda nam się coś do gier lepszego stworzyć;) Jak nie umiesz złożyć kompa to nie przejmuj się;) na techplanet.pl składają kompy za złotówke;)
(ten pecet co nam przedstawiłeś nie ma karty graficznej. Jest to tylko zintegrowana karta więc pograć na nim byś mógł... Pograć w gry takie jak GOTHIC 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 11:23, Xardasss napisał:

Mam duży problem brat kupił mi składaka na allegro, i wpakowano tam budżetówkę gt520
i kijowy zasilacz nie wiem co zrobić nie dobijajcie nawet człowieka.
http://allegro.pl/quad-sandy-i5-2300-8gb-gt520-2gb-dx11-500gb-dvdrw-i2019900658.html

Nie wiem jaką kartę i zasilacz, 800 na koniec 300 od starych i jeszcze zawsze się coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo dobijać, ale nie kupuje się gotowców. Za te 1800 zł, można złożyć dobrego kompa, które nowsze gry będą chodziły na medium może nawet na high.
"MOCNY I CICHY ZASILACZ
400W PFC SILENT
ZABEZPIECZENIA ANTY:
ZWARCIOWE, PRZEPIĘCIOWE, PRZECIĄŻENIOWE"
I jeszcze ten zasilacz... Przecież do takiego sprzętu trzeba mieć minimum 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się