Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2011 o 18:40, Pietro90210 napisał:

Czym będą ograniczone?

Procesor będzie je ograniczał. Do takich kart są po prostu potrzebne 4 dobre rdzenie, a nie 2 przeciętne.

Dnia 29.12.2011 o 18:40, Pietro90210 napisał:

Nie wiem. Musiał bym rozebrać kompa.

Po prostu zdejmij bok obudowy i przeczytaj to, co jest napisane na zasilaczu. Ewentualnie możesz zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej tego zasilacza i wkleić je na forum.

Dnia 29.12.2011 o 18:40, Pietro90210 napisał:

Nie kupuję skoro polecacie +2GB ramu. system 32 bit starcyz...chyba.

Pamiętaj, że w przypadku 32-bitowy system będzie wykrywał tylko 3,25GB RAM, a nie pełne 4GB.

Dnia 29.12.2011 o 18:40, Pietro90210 napisał:

? czegoś takiego nie słyszałem ;p aktualnie mam nvidie 8800gts 320 już dobre5 lat i nie
gryzie się z c2d

Tu możesz trochę poczytać na ten temat:
http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html

Dnia 29.12.2011 o 18:40, Pietro90210 napisał:

Od zawsze miałem karty nvidii i jakoś mam do nich zaufanie. Więc radeony raczej odpadają.

Stare przyzwyczajenia nie są dobre przy wyborze sprzętu. Nie zawsze to, co dobre było kiedyś, dobre być musi także dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna mała pierdoła do mojego watku. mówicie że ram ma być ddr2 to w takim razie nie przeszkadza że ta karta 460 jest na ddr5? cokolwiek to znaczy. oraz czemu sa takie rozbieżności ceny (200zł) między tym samym modelem tyle że od różnych producentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:01, Pietro90210 napisał:

i jeszcze jedna mała pierdoła do mojego watku. mówicie że ram ma być ddr2 to w takim
razie nie przeszkadza że ta karta 460 jest na ddr5?

Nie przeszkadza.

Dnia 29.12.2011 o 19:01, Pietro90210 napisał:

czemu sa
takie rozbieżności ceny (200zł) między tym samym modelem tyle że od różnych producentów?

To nie jest ten sam model. Dwie literki w nazwie mogą oznaczać, że to zupełnie inna karta. W tym wypadku te dwie literki to prawdopodobnie "SE". Lepiej będzie oczywiście kupić HD6790, ale skoro mimo wszystko chcesz GTX 460 przy zasilaczu niewiadomego producenta, to Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:01, Pietro90210 napisał:

i jeszcze jedna mała pierdoła do mojego watku. mówicie że ram ma być ddr2 to w takim
razie nie przeszkadza że ta karta 460 jest na ddr5? cokolwiek to znaczy. oraz czemu sa
takie rozbieżności ceny (200zł) między tym samym modelem tyle że od różnych producentów?

kolejne łopatologiczne pytania:

1)DDR2 bo tylko tą twoja płyta obsługuje czy do ciebie to nie dociera
2)co do pamięci karty a co ma piernik do wiatraka?? co może wolisz mieć sytuację - a masz te owe 1GB ale masz tak wolną pamięć że idzie się skitrać.
3)to normalne przecież że takie rozbieżności przecież to że model chipsetu jest ten sam to nie oznacza że karty są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:15, damiank485 napisał:

Bądź bardziej wyrozumiały;) Niektórzy przecież są zieloni w temacie;)


do ciebie strzelam pytanie, czy przy tym corei5 ten cały gts 250 może mieć problemy, może mieć artefakty czy to się choć na pare tygodni nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:18, Geraltt napisał:

do ciebie strzelam pytanie, czy przy tym corei5 ten cały gts 250 może mieć problemy,
może mieć artefakty czy to się choć na pare tygodni nadaje.


A możesz sobie wziąć nawet Radeona 9600 na magistrali AGP... Co to za różnica ? Nie oczekuj tylko AA32 i tesselacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej ale co tu zrobić żeby ją wymienić na coś lepszego chcę tak, zamieszać żeby trzeba było tego gts 250 wymienić nie wiem źle podłączyć że za nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:50, Geraltt napisał:

Okej ale co tu zrobić żeby ją wymienić na coś lepszego chcę tak, zamieszać żeby trzeba
było tego gts 250 wymienić nie wiem źle podłączyć że za nowy komputer.


Sformułuj swoje pytanie poprawną polszczyzną z zastosowaniem znaków interpunkcyjnych bo ten post brzmi dla mnie tak że chcesz rozwalić sprawną kartę graficzną. Metod nie brakuje ale wątpię by ktoś ci w tym pomógł wprost i dał porady co i jak, podpowiem tylko że silne pole magnetyczne bardzo źle działa na wszelką elektronikę. Podobnie za wysokie napięcia, celowe uszkodzenie firmware''u...dużo tego. Wszystkie jak najbardziej wykrywalne w serwisie jak coś ;) Więc będziesz co najwyżej stratny o kilkaset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 20:50, Geraltt napisał:

Okej ale co tu zrobić żeby ją wymienić na coś lepszego chcę tak, zamieszać żeby trzeba
było tego gts 250 wymienić nie wiem źle podłączyć że za nowy komputer.

Nie zrozumiałem za bardzo pytania;) Co do GTS250 to oczywiście możesz go zastąpić nic nie stoi na przeszkodzie a i wydajność jest o wiele lepsza niż na tym GT520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do doświadczonych w tych sprawach prośił bym o opinie tych kostek ram : http://allegro.pl/samsung-ram-1gb-pc3200-ddr-400-mhz-gwarancja-i2004232245.html#history czy jest warta zakupu? bo chce wsadzic do PC 3 gb ram i brakuje mi 2 kostek po 1 gb i na to trafilem prosil bym o szybką ocene. aa właśnie czy rożne firmy kostek wsadzone do PC robia rożnice? bo jedna kosc mam z GoodRam a te 2 co myślę, że zamowie beda z Samsunga to coś robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę, znaleźć sposób mniej wykrywalny albo taki żeby ojca przekonać. Żeby to kiepsko chodziło, to musi wyglądać jakby się coś zacinało nie dawało rady. Ale przy Corei5 to ten gts 250 wygląda chyba nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Prawdę powiedziawszy to o tych kościach brakuje danych chociażby o timingach więc dokładnej oceny to ci nikt nie da (patrząc na zamieszczony screen i nalepkę na module to wygląda mi to na 400 MHz CL 2,5 więc całkiem przyzwoite ale że dostaniesz dokładnie takie to ci nie zagwarantuję). A poza tym to kości jak to kości, na cuda nie masz co liczyć, podejrzewam że do podkręcania ich używać nie zamierzasz więc powinny być ok.

No i w sumie tak się upewnię - samemu masz DDR1 400 MHz że chcesz kupić właśnie takie? Bo jeśli masz DDR2 lub DDR3 to one ci nie wejdą do kompa. Ba, nawet jeśli masz pamięci DDR1 ale pracujące z inną częstotliwością to może być problematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:10, ziptofaf napisał:

/.../

Prawdę powiedziawszy to o tych kościach brakuje danych chociażby o timingach więc dokładnej
oceny to ci nikt nie da (patrząc na zamieszczony screen i nalepkę na module to wygląda
mi to na 400 MHz CL 2,5 więc całkiem przyzwoite ale że dostaniesz dokładnie takie to
ci nie zagwarantuję). A poza tym to kości jak to kości, na cuda nie masz co liczyć, podejrzewam
że do podkręcania ich używać nie zamierzasz więc powinny być ok.

No i w sumie tak się upewnię - samemu masz DDR1 400 MHz że chcesz kupić właśnie takie?
Bo jeśli masz DDR2 lub DDR3 to one ci nie wejdą do kompa. Ba, nawet jeśli masz pamięci
DDR1 ale pracujące z inną częstotliwością to może być problematycznie.

Zacznijmy od tego, ze to stary PC, zobacz na to : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=73197&u=7
Ja go nie chce ani podkręcać tylko wsadzic mu 3 gb ramu zeby dostał ''''kopa'''' i tyle.
To mnie dziwi, ze jak patrze w programie CPU-Z to mi pisze ze ta kosc co mam 1 gb pracuje z czest 200Mhz a tu jest w tych samsungach 400mhz to cos się stanie jesli wywale 2 kosci 1x 512 mb 1x 256 i zastąpie je 2x 1GB .W tych ramach co mam teraz pisze mi wszędzie 200Mhz... to nie wiem o co chodzi można tak pomieszac te Mhz?Ta kośc 1 gb co mam jedna to jest Kingston ale firma to raczej nic nie zmienia prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:05, Geraltt napisał:

Chcę, znaleźć sposób mniej wykrywalny albo taki żeby ojca przekonać. Żeby to kiepsko
chodziło, to musi wyglądać jakby się coś zacinało nie dawało rady. Ale przy Corei5 to
ten gts 250 wygląda chyba nie za bardzo.


Aha, mamy ci powiedzieć jak rozwalić/spowolnić kartę tak żeby nikt się nie połapał...? Nie będę ukrywać, to jest wykonalne. Ale nie licz na niczyją pomoc w tej kwestii.

Tylko powiem ci jedno - na jakimkolwiek forum sprzętowym, ba, nawet w sklepie, gdybyś zapytał czy łączenie mocnego procesora ze słabą kartą doprowadzi do jej uszkodzenia czy niestabilności, jednoznacznie odpowie że nie. Więc nawet jak znajdziesz sobie jakiś sposób to tego typu oszustwo bardzo łatwo wyjdzie na jaw.

Do czego to doszło, żeby chcieć niszczyć celowo wciąż działający i całkiem przyzwoity sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Te 200 MHz to znaczy że masz tak naprawdę 400...Nie chce mi się rozwijać tematu ale tą wartość jaką widzisz po prostu mnożysz przez 2. Byleby pozostałe parametry się mniej więcej zgadzały (wrzuć screena z CPU-Z). Firma nie ma szczególnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:23, ziptofaf napisał:

/.../

Te 200 MHz to znaczy że masz tak naprawdę 400...Nie chce mi się rozwijać tematu ale tą
wartość jaką widzisz po prostu mnożysz przez 2. Byleby pozostałe parametry się mniej
więcej zgadzały (wrzuć screena z CPU-Z). Firma nie ma szczególnego znaczenia.

Zapomnialem dodać, ze jestem zielony... jesli chodzi o PC. Ja wiem, ze nie ma sie co cudów spodziewać po tych kostkach.przesylam 2 ss jak pisałes

20111229213203

20111229213211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się