Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2011 o 22:12, ziptofaf napisał:

Ano widzisz - jedna karta jest za niecałe 500 zł a druga dobija do 1000 ^^ Różnica wydajnościowa
między nimi przekracza 60%.


Dzięki za pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:15, Geraltt napisał:

Ja max za 700 wezmę 560 nie będe dobijał do 800.

Pamiętaj że GTX560 to nie GTX560Ti. I różnica między nimi to koło 15-20% (zależnie od stopnia podkręcenia kart). A to może mieć znaczenie przy płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwoty nie mam żadnej, to będą raty
zaproponujcie parę zestawów, zorientuję się w cenie, różnicach i dopiero ocenię potrzebną kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem po co ty eksperymentujesz tak ze swoimi pytaniami... Technologia leci tak do przodu że nawet się nie obejrzysz a twój GTX 560 ti wyląduje w koszu... Ja dokładnie rok temu składałem mojego kompa na HD 6850... I co? Rok temu mówili mi że pójdzie w full HD na max detalach niemalże każda gra. No i tak było. Teraz wiedźmin 2 chodzi mi co prawda nie na ultra ale na wysokich wymaganiach w full HD. Battlefield Bad company 2 (nie mam jeszcze 3 wolę poczekać aż stanieje) też chodzi na max detalach. Co prawda taki BF 3 będzie chodził na wysokich w full HD... Strasznie szybko zmieniasz też zdanie. Pytasz się jaką wziąć kartę. Wszyscy mówili ci HD 6850. Teraz zapytałeś o lepsze karty graficzne. Jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Oczywiście że są lepsze ale o wiele droższe... Takie karty to teraz koło 1000zł. A i tak za rok będziesz grał tylko na wysokich w full HD, nie na maksymalnych. Powiem ci że dobre karty graficzne do komputerów tak naprawdę początkują już od GTs 450 potem GTX 460, 470, 480, 550, 560, 570, 580, 590 i ich odpowiedniki AMD czyli HD 6770, 6790, 6850, 6870, 6950, 6970, 6990. Jak już mówiliśmy. HD 6850 starczy ci na każdą grę w twoim przedziale cenowym. Nie na ultra detale. Ale na wysokie które dużo się nie różnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:19, lis_23 napisał:

Kwoty nie mam żadnej, to będą raty
zaproponujcie parę zestawów, zorientuję się w cenie, różnicach i dopiero ocenię potrzebną
kwotę.


Raty nie raty, jakiś budżet musi być ^^ Bo tak to będę trochę strzelać:

Opcja 1 - mocne ale stosunkowo tanie:
Core i3 2100
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6850 Gigabyte OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2293 zł (www.gral.pl)

Dorzuciłem napęd DVD bo pewnie i tak ten co masz obecnie jest pod ATA a nowe płyty główne nawet nie mają takiego złącza. W sumie to fajna maszyna, idzie pograć w obecne produkcje w wysokich detalach, maksymalne też wchodzą w grę choć nie w rozdzielczościach rzędu FullHD.

Opcja 2 - tniemy budżet:
Athlon II X3 455
Gigabyte GA-770T-D3L
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
GeForce GTX550 Ti
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic 500W
Suma: 1906 zł.

Znacząco taniej i jednocześnie znacznie wolniej. Moim zdaniem średnio opłacalne. Grać się da, każdy tytuł się włączy choć zdecydowanie nie w wysokich detalach. Ale średnie bezproblemowo.

Opcja 3 - drożej niż w pierwszym, trochę wypasu ;)
Core i5 2310
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6870 Gigabyte
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2705 zł
O, a na tym to już można grać w max. detalach w nowe tytuły. Nawet w HD powinno się dać z zachowaniem całkiem niezłej płynności (fakt że bez jakichś AAx16 i innych bzdur).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dosyć odczuwalna różnica, jak zacząłem grać mówię "eee, jednak te filmiki były renderowane", a okazało się że mam Wysokie a nie Ultra.
Po ustawieniu na Ultra, gra naprawdę wygląda jak na przedpremierowych filmach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:28, Geraltt napisał:

A graficznie, Bf''3 wysokie a ultra do jest aż taka różnica jak ludzie mówią?

Szczerze? Co jak co ale w grze przeznaczonej do multi gdzie liczy się refleks to pewnie nawet nie zauważyłbym różnicy w grafice między średnimi detalami a max ^^ Jak zawsze, jest poprawa. Niewielka ale jest. Choć tajemnicą poliszynela pozostaje że to właśnie niemal niezauważalne zmiany w detalach dla ludzkiego oka powodują drastyczny spadek płynności i obciążenie dla karty graficznej. Jasne, w BF-ie te różnice są wyraźne. Ale to też nie tak że w przypadku ultra zachwycisz się grafiką a w wysokich odejdziesz z zniesmaczeniem od monitora.

Bo jak widziałem dzisiaj u znajomego Trine 2 w absolutnie max. detalach i że ścinało mu na GTX570M (karta do laptopa ale w zasadzie porównywalna z mid-endem w PC-tach) po czym zmniejszył nieco detale i od razu 60 fps-ów to ja różnic poza płynnością nie dostrzegłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 21:49, ziptofaf napisał:

@ Stian3D
Tak. I komp powinien ci od tego wyraźnie przyspieszyć bo jego obecne ustawienia to parodia.

Szkoda, ze dopiero teraz się o tym dowiedziałem... nie męczy bym sie przez pare lat z tym no ale na błędach się jak zwykle ucze... Ciekawe co jeszcze mogłem zrobic za ten czas ale nie zrobilem. Moja wina moglem wczesniej do Cb z tym przyjsc no ale jak zawsze mam wyczucie czasu.Skoro juz jestem przy wprowadzaniu zmian to powiedz mi albo doradz co jeszcze mogę wymienic, dokupic zeby był lepszy narazie nei wchodzmy na temat skladania nowego PC to za jakiś czas dopiero. Odrazu mowie, że będę potrzebował twojej pomocy w tym ;p

PS.Jesteś informatykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2011 o 22:36, ziptofaf napisał:


Opcja 1 - mocne ale stosunkowo tanie:
Core i3 2100
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6850 Gigabyte OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2293 zł (www.gral.pl)

Dorzuciłem napęd DVD bo pewnie i tak ten co masz obecnie jest pod ATA a nowe płyty główne
nawet nie mają takiego złącza. W sumie to fajna maszyna, idzie pograć w obecne produkcje
w wysokich detalach, maksymalne też wchodzą w grę choć nie w rozdzielczościach rzędu
FullHD.

Które tutaj to monitor? ( choć tem chyba juz wybrałem: Iiyama X2377HDS - matryca IPS - ok. 800 zł )
do tego jeszcze system: Windows 7 Home Premium 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:55, lis_23 napisał:

Które tutaj to monitor? ( choć tem chyba juz wybrałem: Iiyama X2377HDS - matryca IPS
- ok. 800 zł )

Żadne ^^ Nie jestem w tym ma bieżąco więc wolę nie podawać żadnego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 22:36, ziptofaf napisał:

> Kwoty nie mam żadnej, to będą raty
> zaproponujcie parę zestawów, zorientuję się w cenie, różnicach i dopiero ocenię
potrzebną
> kwotę.

Raty nie raty, jakiś budżet musi być ^^ Bo tak to będę trochę strzelać:

Opcja 1 - mocne ale stosunkowo tanie:
Core i3 2100
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6850 Gigabyte OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2293 zł (www.gral.pl)

Dorzuciłem napęd DVD bo pewnie i tak ten co masz obecnie jest pod ATA a nowe płyty główne
nawet nie mają takiego złącza. W sumie to fajna maszyna, idzie pograć w obecne produkcje
w wysokich detalach, maksymalne też wchodzą w grę choć nie w rozdzielczościach rzędu
FullHD.

Opcja 2 - tniemy budżet:
Athlon II X3 455
Gigabyte GA-770T-D3L
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
GeForce GTX550 Ti
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic 500W
Suma: 1906 zł.

Znacząco taniej i jednocześnie znacznie wolniej. Moim zdaniem średnio opłacalne. Grać
się da, każdy tytuł się włączy choć zdecydowanie nie w wysokich detalach. Ale średnie
bezproblemowo.

Opcja 3 - drożej niż w pierwszym, trochę wypasu ;)
Core i5 2310
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate Barracuda 500GB
LG GH-24NS70 DVD±R 24x
Radeon HD6870 Gigabyte
CoolerMaster Elite 333 Black
Seasonic SS-500ET
Suma: 2705 zł
O, a na tym to już można grać w max. detalach w nowe tytuły. Nawet w HD powinno się dać
z zachowaniem całkiem niezłej płynności (fakt że bez jakichś AAx16 i innych bzdur).


Tak włączając się do postu chciałem zapytać czy korzystając z opcji 2. Pogram na tym sprzęcie pogram w BF3 na średnich/full bez scinek? Albo w MW3 na multiplayer żeby gra sie nie zacinała, bo internet zamowilem większy teraz została kwestia PC (2 MB netu starczy do grania w MW3,BF3?) tak na luzie żeby nie przecinało.itp
Nie wiem czy jest sens brac 2 opcje. Moze poczekam jeszcze jakis czas... dobieram coś kasy więcej i postawie cos lepszego zebym pogral na full. Hm co o tym sadzisz?oo... Był bym zapomnial dodać. Czy zmiana systemu na inny coś pomoże? zeby jeszcze go ulepszyć? trzeba cos w nim pogrzebać? Czy to prawda, ze czym więcej miejsca na dysku gdzie jest system (C) to sytem chodzi szybciej? Gdy na Dysku D,E jest malo miejsca to jakoś to zwalnia kompa? Masz jakieś porady ktore postawia starego ''bubla'' na nogi? bo ramy pomogą ale czy jeszcze coś można wcisnąć?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakop laptopa. Wydać chciałbym około 3tys. Sprzęt ma służyć do pracy (pisanie tekstów), ogladania filmów i oczywiście do netu. Od czasu do czasu chciałbym również w coś pograć i chciałbym żeby sprzęt podołał w miarę nowym tytułom. W jednym ze sklepów polecili mi następujące modele. Co wy na to?Pozdro

http://sklep.benchmark.pl/product/136677/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_N5110_Q15R_Core_i7_2670QM_-_nVidia_GT_525M_-_6GB_-_640GB_-_W7HP.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883_komentarze/

http://www.sklep-notebooki.pl/go/_info/?id=9968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ - tnij posty! Bo ta olbrzymia ilość szarego tekstu nie sprawia że się robi czytelniej ^^

Dnia 29.12.2011 o 23:07, Stian3D napisał:

Tak włączając się do postu chciałem zapytać czy korzystając z opcji 2. Pogram na tym
sprzęcie pogram w BF3 na średnich/full bez scinek? Albo w MW3 na multiplayer żeby gra
sie nie zacinała, bo internet zamowilem większy teraz została kwestia PC (2 MB netu
starczy do grania w MW3,BF3?) tak na luzie żeby nie przecinało.itp
Nie wiem czy jest sens brac 2 opcje. Moze poczekam jeszcze jakis czas... dobieram coś
kasy więcej i postawie cos lepszego zebym pogral na full. Hm co o tym sadzisz?


Ta druga opcja jest dla desperatów. Na tym BF3 w średnich detalach prawdopodobnie będzie działać w miarę płynnie bo to jednak całkiem przyzwoita maszyna. Modern Warfare pewnie też. Tym niemniej już na starcie jest oparta na kiepskim procesorze, ma też zerowy potencjał upgrade''u. Ona jest niezła jeśli bardzo zależy ci na kasie i chcesz pograć w nowe tytuły od razu. Ale o wiele rozsądniejszy jest zestaw pierwszy nie będący przy tym dużo droższy. Komfort gry wzrośnie znacząco. No i wystarczy na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ten drugi (HP Pavilion dv6-6030ew LH789EA). Pierwszy to wydajnościowy chłam (karta graficzna to ruina) za który idzie zapłacić z 1600 zł max. Ten trzeci zaś jest niezły ale w budżecie 2-2.5 tysiąca a nie 3. Za to na tym Pavillonie z HD6770 powinieneś być w stanie spokojnie pograć w nowe tytuły. Nie mówię że od razu w max (w Wiedźminie 2 to ty się nie nastawiaj na więcej niż niskie, z niektórymi ustawieniami na średnich) ale pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:16, ziptofaf napisał:

Ta druga opcja jest dla desperatów. Na tym BF3 w średnich detalach prawdopodobnie będzie
działać w miarę płynnie bo to jednak całkiem przyzwoita maszyna. Modern Warfare pewnie
też. Tym niemniej już na starcie jest oparta na kiepskim procesorze, ma też zerowy potencjał
upgrade''u. Ona jest niezła jeśli bardzo zależy ci na kasie i chcesz pograć w nowe tytuły
od razu. Ale o wiele rozsądniejszy jest zestaw pierwszy nie będący przy tym dużo droższy.
Komfort gry wzrośnie znacząco. No i wystarczy na dłużej.

Przepraszam, ale jestem tu nowy dopiero zaczynam więc prosze o wyrozumiałość, ale juz sie poprawie. Też tak myślę zeby dołozyć i mieć lepszy sprzęt na dluzej niż tanszy na chiwle. Nie zalezy mi na kasie tylko chce wybrac rozadnie. Podejrzewam ze 1 zestaw sobie zloze. Hm powiedz mi kto mi to zlozy? Nie wiem czy jest sens zebym ja sie za to brał... złoze cos co nie mialo byc w planach i narobię kupe złomu nie wiesz moze kto takie rzeczy składa? ktos zaufany zeby mi nie spieprzył roboty.
Pytanie z poza tego co piszemy. Ty tak całą noc siedzisz na forum i pomagasz ludziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(2 MB netu

Dnia 29.12.2011 o 23:07, Stian3D napisał:

starczy do grania w MW3,BF3?) tak na luzie żeby nie przecinało.itp


Starczy ja mam 1mb/s i w bf3 mam ping 30-60. Więc bez problemu 2mb/s styka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się