Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2011 o 23:22, ziptofaf napisał:

/.../
Ten drugi (HP Pavilion dv6-6030ew LH789EA). Pierwszy to wydajnościowy chłam (karta graficzna
to ruina) za który idzie zapłacić z 1600 zł max. Ten trzeci zaś jest niezły ale w budżecie
2-2.5 tysiąca a nie 3. Za to na tym Pavillonie z HD6770 powinieneś być w stanie spokojnie
pograć w nowe tytuły. Nie mówię że od razu w max (w Wiedźminie 2 to ty się nie nastawiaj
na więcej niż niskie, z niektórymi ustawieniami na średnich) ale pograsz.


Dzięki za szybką odpowiedź a w jakim przedziale cenowym tak orientacyjnie oczywiście musiałby być laptop aby nawet wiedźmin 2 poszedł w wysokich ustawieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:26, Bralo napisał:

Starczy ja mam 1mb/s i w bf3 mam ping 30-60. Więc bez problemu 2mb/s styka.

Czyli spokojnie moge zmienic abonament zeby placic za 1 mb? bo skoro 1 wystarcza to nie ma sensu przeplacac.Dodam ze ja potrzebuje pc tylko do Gier i neta więc 1 mb to chyba w sam raz co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens zebym ja sie za to brał...

Dnia 29.12.2011 o 23:24, Stian3D napisał:

złoze cos co nie mialo byc w planach i narobię kupe złomu : Jeżeli się nie znasz na sprzęcie to lepiej się nie bierz za skręcanie PC. Taka moja rada :]

nie wiesz moze kto takie rzeczy

Dnia 29.12.2011 o 23:24, Stian3D napisał:

składa? ktos zaufany zeby mi nie spieprzył roboty. Jak cały zestaw zamówisz w jednym sklepie to ci go od razu złożą i przyślą do domu :].
Pytanie z poza tego co piszemy. Ty tak całą noc siedzisz na forum i pomagasz ludziom?
Sorry , że się w trące bo pytanie skierowane do ziptofaf :]. Ale Tutaj każdy pomaga ludziom na ile jest w stanie :]. Wie coś o danym sprzęcie to pisze . Tak jak ziptofaf i wiele innych osób ( między innymi ja ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:31, Stian3D napisał:

> Starczy ja mam 1mb/s i w bf3 mam ping 30-60. Więc bez problemu 2mb/s styka.
Czyli spokojnie moge zmienic abonament zeby placic za 1 mb? bo skoro 1 wystarcza to nie
ma sensu przeplacac.Dodam ze ja potrzebuje pc tylko do Gier i neta więc 1 mb to chyba
w sam raz co nie?

To zależy kto ile potrzebuje . Mi w zupełności wystarczy 1mb/s i w BF3 mogę spokojnie grać z pingiem takim jak powyżej pisałem . Ale jeśli u ciebie między 1mb/s a 2mb/s jest mała różnica cenowa to lepiej dołożyć do 2mb/s. Wiadomo lepiej zawsze mieć szybsze łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 19:53, Numenpl napisał:

> i jeszcze jedna mała pierdoła do mojego watku. mówicie że ram ma być ddr2 to w
takim
> razie nie przeszkadza że ta karta 460 jest na ddr5? cokolwiek to znaczy. oraz czemu
sa
> takie rozbieżności ceny (200zł) między tym samym modelem tyle że od różnych producentów?

kolejne łopatologiczne pytania:

1)DDR2 bo tylko tą twoja płyta obsługuje czy do ciebie to nie dociera
2)co do pamięci karty a co ma piernik do wiatraka?? co może wolisz mieć sytuację - a
masz te owe 1GB ale masz tak wolną pamięć że idzie się skitrać.
3)to normalne przecież że takie rozbieżności przecież to że model chipsetu jest ten sam
to nie oznacza że karty są takie same.


gościu nie obsraj się. w ogóle nie wiem co do mnie napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:39, Pietro90210 napisał:

gościu nie obsraj się. w ogóle nie wiem co do mnie napisałeś


Dobra widzę , że nie zrozumiałeś co kolega napisał. Więc napisze najprościej jak się da. Nic nie przeszkadza , że będziesz miał ram ddr2 a kartę graficzną ddr5 . Nic się nie będzie gryzło :]. O nic się nie bój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Skoro juz jestem przy wprowadzaniu zmian to powiedz mi albo doradz

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

co jeszcze mogę wymienic, dokupic zeby był lepszy na razie nei wchodzmy na temat skladania
nowego PC to za jakiś czas dopiero.

To musiałbym się w ogóle dowiedzieć co ty w tym PC-cie masz ^^ Ale na cuda to bym się nie nastawiał. Już po samych pamięciach RAM już widzę że to dość wiekowa maszyna i nowych podzespołów to tam nie wsadzisz.

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

PS.Jesteś informatykiem?

Jeszcze nie. Dopiero studiuję.

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

Przepraszam, ale jestem tu nowy dopiero zaczynam więc prosze o wyrozumiałość, ale juz sie poprawie. Też
tak myślę zeby dołozyć i mieć lepszy sprzęt na dluzej niż tanszy na chiwle. Nie zalezy mi na kasie tylko chce
wybrac rozadnie. Podejrzewam ze 1 zestaw sobie zloze. Hm powiedz mi kto mi to zlozy? Nie wiem czy jest sens > zebym ja sie za to brał... złoze cos co nie mialo byc w planach i narobię kupe złomu nie wiesz moze kto takie
rzeczy składa? ktos zaufany zeby mi nie spieprzył roboty.

Większość sklepów internetowych (miejscowych zresztą też), jeśli zamawiasz u nich całą maszynę, to ci złożą to u siebie na miejscu i gotowy zestaw wyślą kurierem. Ewentualnie idziesz z tym do pierwszego lepszego serwisu komputerowego choć mogą za to zgarnąć kilkadziesiąt złotych (a jak usłyszysz kwotę większą niż 100 zł to ich wyśmiej i idź gdzie indziej...co prawda ostatnimi czasy to rzadkie ale nadal znam historie o reinstalacjach systemu za 500 zł czy innych niezbyt uczciwych sposobach nabijania kabzy). Trzecią opcją pozostaje złożenie samemu - w swoim czasie moich 2 znajomych, nie mających pojęcia o co w tym biega, napiło się kilku browarów i postanowiło dzielnie uporać się z tym problemem. Co prawda początkowo pominęli kilka elementów (np. wentylator na procesorze...) ale summa summarum, nawet obecnie ten komputer działa. Więc się da będąc laikiem.

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

Pytanie z poza tego co piszemy. Ty tak całą noc siedzisz na forum i pomagasz ludziom?

Chwilowo nie mam nic lepszego do roboty ^^

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

Czyli spokojnie moge zmienic abonament zeby placic za 1 mb? bo skoro 1 wystarcza to nie ma sensu
przeplacac.Dodam ze ja potrzebuje pc tylko do Gier i neta więc 1 mb to chyba w sam raz co nie?

Od siebie dodam, że to co najważniejsze w grach, czyli ping, nie ma żadnego związku z prędkością łącza. A już bardziej ze sposobem łączenia się - internet satelitarny, wszelkiej maści radiówki, WiFi, 3G itd. ZAWSZE będą w tym aspekcie gorsze niż pełnoprawne stałe łącze. Dlatego jeden MB jednemu MB nierówne.

@ ktos1304

Dnia 29.12.2011 o 22:52, Stian3D napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź a w jakim przedziale cenowym tak orientacyjnie oczywiście musiałby być laptop
aby nawet wiedźmin 2 poszedł w wysokich ustawieniach?

Mogę ci podać nawet nieorientacyjnie a dokładnie - najtańszym tego typu laptopem dostępnym w Polsce jest MSI GT780DX-285XPL dostępny za nie mniej niż 4500 zł. To jedyna maszyna kosztująca mniej niż 5000 zł mająca w sobie GTX570M, kartę porównywalną z tymi w nowych PC-tach. W swoim czasie (tak z miesiąc temu) z kumplem szukaliśmy czegoś tej klasy i ten model okazał się najlepszy. Wątpię żeby od tego czasu coś się zmieniło. W sumie to mogę go szczerze polecić (jak chcesz to nawet mogę zamieścić wyniki z gier z jego udziałem) z tym że to jest duży i ciężki sprzęt, to już bardziej desktop replacement niż typowy notebook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:32, Bralo napisał:

> Sorry , że się w trące bo pytanie skierowane do ziptofaf :]. Ale Tutaj każdy pomaga
ludziom na ile jest w stanie :]. Wie coś o danym sprzęcie to pisze . Tak jak ziptofaf
i wiele innych osób ( między innymi ja ).

Nie no ja rozumiem, ze was jest wiecej w tym ty. Masz racje nie mam co żałować zostawie te 2 mb i nie bede narzekał bo i tak jest dobrze.Sory, ze sie tak doczepiłem zipofafa`a ,ale to on mi jako 1 pomogl cokolwiek zdzialać i wytłumczyl pare rzeczy i narazie tylko z nim pisalem na temat pc. Ja wiem, ze są inni też ale większosc spi albo nie ma ich akurat na forum.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:44, Bralo napisał:

> gościu nie obsraj się. w ogóle nie wiem co do mnie napisałeś

Dobra widzę , że nie zrozumiałeś co kolega napisał. Więc napisze najprościej jak się
da. Nic nie przeszkadza , że będziesz miał ram ddr2 a kartę graficzną ddr5 . Nic się
nie będzie gryzło :]. O nic się nie bój.


No i o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki.
Którą z dostępnych na allegro 460 wybrać? W opisach wszystkie są identyczne a każda ma inną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:47, ziptofaf napisał:

>Skoro juz jestem przy wprowadzaniu zmian to powiedz mi albo doradz
> co jeszcze mogę wymienic, dokupic zeby był lepszy na razie nei wchodzmy na temat
skladania
> nowego PC to za jakiś czas dopiero.
To musiałbym się w ogóle dowiedzieć co ty w tym PC-cie masz ^^ Ale na cuda to bym się
nie nastawiał. Już po samych pamięciach RAM już widzę że to dość wiekowa maszyna i nowych
podzespołów to tam nie wsadzisz.

> PS.Jesteś informatykiem?
Jeszcze nie. Dopiero studiuję.

> Przepraszam, ale jestem tu nowy dopiero zaczynam więc prosze o wyrozumiałość, ale
juz sie poprawie. Też
> tak myślę zeby dołozyć i mieć lepszy sprzęt na dluzej niż tanszy na chiwle. Nie
zalezy mi na kasie tylko chce
> wybrac rozadnie. Podejrzewam ze 1 zestaw sobie zloze. Hm powiedz mi kto mi to zlozy?
Nie wiem czy jest sens > zebym ja sie za to brał... złoze cos co nie mialo byc w planach
i narobię kupe złomu nie wiesz moze kto takie
> rzeczy składa? ktos zaufany zeby mi nie spieprzył roboty.
Większość sklepów internetowych (miejscowych zresztą też), jeśli zamawiasz u nich całą
maszynę, to ci złożą to u siebie na miejscu i gotowy zestaw wyślą kurierem. Ewentualnie
idziesz z tym do pierwszego lepszego serwisu komputerowego choć mogą za to zgarnąć kilkadziesiąt
złotych (a jak usłyszysz kwotę większą niż 100 zł to ich wyśmiej i idź gdzie indziej...co
prawda ostatnimi czasy to rzadkie ale nadal znam historie o reinstalacjach systemu za
500 zł czy innych niezbyt uczciwych sposobach nabijania kabzy). Trzecią opcją pozostaje
złożenie samemu - w swoim czasie moich 2 znajomych, nie mających pojęcia o co w tym biega,
napiło się kilku browarów i postanowiło dzielnie uporać się z tym problemem. Co prawda
początkowo pominęli kilka elementów (np. wentylator na procesorze...) ale summa summarum,
nawet obecnie ten komputer działa. Więc się da będąc laikiem.
> Pytanie z poza tego co piszemy. Ty tak całą noc siedzisz na forum i pomagasz ludziom?
Chwilowo nie mam nic lepszego do roboty ^^

> Czyli spokojnie moge zmienic abonament zeby placic za 1 mb? bo skoro 1 wystarcza
to nie ma sensu
> przeplacac.Dodam ze ja potrzebuje pc tylko do Gier i neta więc 1 mb to chyba w sam
raz co nie?
Od siebie dodam, że to co najważniejsze w grach, czyli ping, nie ma żadnego związku
z prędkością łącza. A już bardziej ze sposobem łączenia się - internet satelitarny, wszelkiej
maści radiówki, WiFi, 3G itd. ZAWSZE będą w tym aspekcie gorsze niż pełnoprawne stałe
łącze. Dlatego jeden MB jednemu MB nierówne.

@ ktos1304
> Dzięki za szybką odpowiedź a w jakim przedziale cenowym tak orientacyjnie oczywiście
musiałby być laptop
> aby nawet wiedźmin 2 poszedł w wysokich ustawieniach?
Mogę ci podać nawet nieorientacyjnie a dokładnie - najtańszym tego typu laptopem dostępnym
w Polsce jest MSI GT780DX-285XPL dostępny za nie mniej niż 4500 zł. To jedyna maszyna
kosztująca mniej niż 5000 zł mająca w sobie GTX570M, kartę porównywalną z tymi w nowych
PC-tach. W swoim czasie (tak z miesiąc temu) z kumplem szukaliśmy czegoś tej klasy i
ten model okazał się najlepszy. Wątpię żeby od tego czasu coś się zmieniło. W sumie to
mogę go szczerze polecić (jak chcesz to nawet mogę zamieścić wyniki z gier z jego udziałem)
z tym że to jest duży i ciężki sprzęt, to już bardziej desktop replacement niż typowy
notebook.


Rozumiem no tak tylko ze 4500 to juz sporo:)a bardziej chodzilo mi o cos co latwo przeniesc no i nie jest za duze ale przy okazji pograc mozna. Domyslam sie ze stacjonarny komputer w tej cenie (3tys) kupilbym w o wiele lepszej konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Masz racje nie mam co żałować zostawie

Dnia 29.12.2011 o 23:48, Stian3D napisał:

te 2 mb i nie bede narzekał bo i tak jest dobrze. : Racja.

Sory, ze sie tak doczepiłem zipofafa`a

Dnia 29.12.2011 o 23:48, Stian3D napisał:

,ale to on mi jako 1 pomogl cokolwiek zdzialać i wytłumczyl pare rzeczy i narazie tylko
z nim pisalem na temat pc. Ja wiem, ze są inni też ale większosc spi albo nie ma ich
akurat na forum.
Nie masz za co przepraszać :]. Heh.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:47, ziptofaf napisał:

> PS.Jesteś informatykiem?
Jeszcze nie. Dopiero studiuję.

Ziptofaf sorry , że tak spytam , możesz mi powiedzieć dokładnie na jaki kierunek tych studiów informatycznych uczęszczasz . Bo też mam zamiar :]. Ważny papierek heh. ( mam nadzieje , że się nie obrazisz , że tak zapytałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie edycję oznaczoną "SE" i najlepiej jakbyś zobaczył coś w dobrej cenie z "OC" czyli firmowo podkręconą kartę graficzną. Fajnie byłoby też jakby miała 2 wiatraki, nigdy się karta nie przegrzewa;) Ja polecam ci podkręcone wersje "GIGABYTE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 23:47, ziptofaf napisał:

To musiałbym się w ogóle dowiedzieć co ty w tym PC-cie masz ^^ Ale na cuda to bym się
nie nastawiał. Już po samych pamięciach RAM już widzę że to dość wiekowa maszyna i nowych
podzespołów to tam nie wsadzisz.

Oj szkoda gadać kiedy go kupiłem bo bys mnie wyśmial. Ten kloc to z epoki kamienia jeszcze. Nie no kupiłem go w 2000 roku... nie ja ale w tym roku go dostałem. No w każdym razie jest stary.Jeśli chcesz troche sie zdziwić ze takie kompy byly produkowane to ci podam parametry ok?:
System: Windows XP Professional SP3
Procesor: AMD Athlon 2400+ (2.00Ghz)
Płyta Głowna: (ASUS) A7V8X-X
BIOS: ASUS A7VX8-X ACPI BIOS Revision 1006 (Date:08/06/2003)
RAM: DDR 1,75 GB (3 Sloty 1slot-512/2slot-1024/3slot-256)-W Poniedzialek bedzie 3 GB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200,128mb

Prosze was o wyrozumiałość to nie jest pc na te czasy tylko przedstawiam co on ma w sobie i co można w nim wymienić, ewentualnie dolozyc i cos wcisnac nowego ale nie ma szans.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.12.2011 o 23:50, ktos1304 napisał:

Rozumiem no tak tylko ze 4500 to juz sporo:)a bardziej chodzilo mi o cos co latwo przeniesc
no i nie jest za duze ale przy okazji pograc mozna.

No to albo ten HP Pavillon którego zlinkowałeś wcześniej (on jest naprawdę niezły, Wiedźmin 2 rzeczywiście go z lekka przerasta i na więcej niż średnich nie pograsz, ale już taki Deus Ex Human Revolution to by ci śmigał w max)
albo MSI GT683-476XPL - wyposażony w GTX560M, powinien ci pozwolić na grę we w miarę nowe tytuły w wysokich detalach a w najnowsze przynajmniej w średnich. Sam laptop ma 15,6" ekran więc nie jest z nim źle, samemu mam rozmiarowo podobny i nie narzekam na jego masę.

Dnia 29.12.2011 o 23:50, ktos1304 napisał:

Domyslam sie ze stacjonarny komputer w tej cenie (3tys) kupilbym w o wiele lepszej konfiguracji?

Różnica wydajnościowa między laptopem a PC-tem w podobnej cenie jest mniej więcej dwukrotna. Więc PC za 2000 zrównuje się z notebookiem za jakieś 4000 zł.

@ Bralo
Informatyka w języku angielskim, Politechnika wrocławska. Specjalizacją w przyszłości (bo na licencjacie to nie mam do wyboru żadnej a do magisterki daleka droga ^^) będzie inżynieria oprogramowania jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eeee, to ja grałem na dużo gorszym kiedyś (Pentium 166 MHz i jakaś karta Vodoo xD). Co nie zmienia faktu że widzę sens w wymianie tylko jednego podzespołu - karty graficznej. W sklepie już żadnego modelu pod takie złącze nie dostaniesz więc pozostaje Allegro - proponuję urządzić polowanie na coś pokroju GeForce 6600, GeForce 6600GT, 7300GS, Radeon X800GTO. Koniecznie pod złącze AGP x8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2011 o 00:01, ziptofaf napisał:

No to albo ten HP Pavillon którego zlinkowałeś wcześniej (on jest naprawdę niezły, Wiedźmin
2 rzeczywiście go z lekka przerasta i na więcej niż średnich nie pograsz, ale już taki
Deus Ex Human Revolution to by ci śmigał w max)
albo MSI GT683-476XPL - wyposażony w GTX560M, powinien ci pozwolić na grę we w miarę
nowe tytuły w wysokich detalach a w najnowsze przynajmniej w średnich. Sam laptop ma
15,6" ekran więc nie jest z nim źle, samemu mam rozmiarowo podobny i nie narzekam na
jego masę.


A z tych dwóch (MSI i HP) rozumiem ze jest znaczaca roznica na korzysc MSI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się