Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2012 o 18:28, ziptofaf napisał:

A co do monitora - ale złom :D Nie wiedziałem że ludzie jeszcze takie mają, to mój laptop
ma większy xDDD

W sumie to nie wiem ile on ma cali ale jest z dupy. Dostalem go od kolegi w rozliczeniu za rower... nasza waluta byly stare monitory, aaa ten monitor ma 17 cali albo i 18 przypomniałem sobie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 17:48, Numenpl napisał:

procesor i zasilacz do wymiany najpierw a zwłaszcza to drugie !!!!


Czyli wymiana karty nic nie zmieni? Najpierw zasilacz, później ewentualnie procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś w sklepie w celu obejrzenia laptopów i sprzedwca polecił mi dwa modele:
http://www.x-kom.pl/p/70864-notebook-laptop-15,6-asus-g53sw-sx223-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw.html
http://www.x-kom.pl/p/73649-notebook-laptop-15,6-asus-n55sf-sx346v-8-i5-2430m-8gb-640-dvd-rw-7hp64.html
ten model bez systemu bedzie o 300zl drozszy(cena windowsa). Czy moglibyscie mi pomoc w wyborze?zaznaczam ze gral bede raczej sporadyczie. Niestety czasu brak:)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 19:57, ktos1304 napisał:

Witam byłem dziś w sklepie w celu obejrzenia laptopów i sprzedwca polecił mi dwa modele:
http://www.x-kom.pl/p/70864-notebook-laptop-15,6-asus-g53sw-sx223-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw.html
http://www.x-kom.pl/p/73649-notebook-laptop-15,6-asus-n55sf-sx346v-8-i5-2430m-8gb-640-dvd-rw-7hp64.html
ten model bez systemu bedzie o 300zl drozszy(cena windowsa). Czy moglibyscie mi pomoc
w wyborze?zaznaczam ze gral bede raczej sporadyczie. Niestety czasu brak:)pozdro

Nie rób burdelu na forum
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=4397

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zastanawiająco uczciwy sprzedawca, nie polecił ci szajsu.
Jeśli już, to jednak bierz ten pierwszy. GTX460M to naprawdę niezła karta, dużo lepszy od GTX555M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejny problem jaki mam to jest wiatrak chodzi mi za głośno. Wystarczy kupić nowy i będzie ciszej? wkurza mnie to ze czasem tak ''''buczy''''. Na allegro kupić używany? czy zamówić nowy gdzieś. Mój radiator to klocek stary ma 13 lat na karku, pełno kurzu i innych syfów co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 20:05, ziptofaf napisał:

/.../
Zastanawiająco uczciwy sprzedawca, nie polecił ci szajsu.
Jeśli już, to jednak bierz ten pierwszy. GTX460M to naprawdę niezła karta, dużo lepszy
od GTX555M.


tak wiem wiem ale troche gabaryty tego sprzetu mnie przerazaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o chłodzenie na procesor, bo wiatrak do obudowy by się nie zmieścił, a wkładanie do niej jakichś klocków również jest bez sensu. Na początek przeczyść radiator i wymień pastę termoprzewodzącą. Jeśli będzie dalej hałasować, to pomyśli się nad innym chłodzeniem. Jaki w ogóle masz procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki w ogóle masz procesor?
AMD Athlon 2400+ ( proszę o wyrozumiałość ten PC to zabytek)

Link do pasty zamówić teraz? http://allegro.pl/zalman-zm-stg2-pasta-najlepsza-z-najelpszych-i2029948403.html
Duzo ludzi mówiło mi, że Zalman robi najlepsze pasty.
Jeśli chodzi o klocki to miałem na myśli kształt. Wygląda jak klocek,kwadrat duży nie miałem na myśli wkładać do niego żadnych klockow.
Może jak podłoże filce pod kompa to będą mniejsze drgania? na rogu po 1 filcu, może coś da bo teraz to on stoi na obudowie więc troche tez wina tego bo może jakiś mały kurz leży na kompie i jest nierówno a lata jak ''psie jajka'' jak się go delikatnie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 20:23, Stian3D napisał:

Duzo ludzi mówiło mi, że Zalman robi najlepsze pasty.

Może niekoniecznie najlepsze, ale na pewno bardzo dobre. Zalman STG-2 jest jedną z lepszych past, zwłaszcza w swoim przedziale cenowym. Możesz ją zamówić, sam z niej korzystam i jestem zadowolony.

Dnia 08.01.2012 o 20:23, Stian3D napisał:

Jeśli chodzi o klocki to miałem na myśli kształt. Wygląda jak klocek,kwadrat duży nie
miałem na myśli wkładać do niego żadnych klockow.

To wszystko tłumaczy :)

Dnia 08.01.2012 o 20:23, Stian3D napisał:

Może jak podłoże filce pod kompa to będą mniejsze drgania?

Jeśli obudowa nie ma specjalnych nóżek zakończonych gumowymi wstawkami, to możesz spróbować coś tam podłożyć. Jeżeli obudowa stoi całą dolną powierzchnią na ziemi, to nic dziwnego, że wpada w drgania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale jedna rzecz mnie ciekawi...
Skąd wiesz jak psie jajka latają? :D

Sam do obudowy w starym kompie podkładałem kawałki gum, żeby się nie telepała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 20:15, ktos1304 napisał:

tak wiem wiem ale troche gabaryty tego sprzetu mnie przerazaja:)


Gabaryty kontra 30% większa wydajność. Dla mnie wybór jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 21:05, Sericulum napisał:

Sorry za offtop, ale jedna rzecz mnie ciekawi...
Skąd wiesz jak psie jajka latają? :D

Haha... nie wiem ktoś mi to powiedział i mi sie przypomniało i jakoś tak napisałem xD. Niech będzie telepie się ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 21:01, Szynkars napisał:

Może niekoniecznie najlepsze, ale na pewno bardzo dobre. Zalman STG-2 jest jedną z lepszych
past, zwłaszcza w swoim przedziale cenowym. Możesz ją zamówić, sam z niej korzystam i

jestem zadowolony.
Wiem mój błąd robi jedną z najlepszych*... wiem, że są lepsze, od zalmana jakoś tak mi się napisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 21:11, ziptofaf napisał:

> tak wiem wiem ale troche gabaryty tego sprzetu mnie przerazaja:)

Gabaryty kontra 30% większa wydajność. Dla mnie wybór jest oczywisty.


wydaje mi sie ze tez postawie na wydajnosc. A orientujesz sie moze czy w tym asusie drozszym jest matryca blyszczaca czy matowa?moze znasz kogos kto mial do czynienia z tym modelem i znasz jakies opinie o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę (muszę!!) dokupić RAMu do mojego kompa Mam Athlona 3200+ i płytę Gigabyte GA-K8N51GMF-9, RAMu 512 MB (256 DDR 333 MHz oraz 256 DDR 400 MHz) Chcę dokupić 2x1GB 400MHz Jak najlepiej je zamontować - czy jest różnica do którego slotu? Czy może najlepiej wyrzucić obie stare kości? A może jakąś zostawić?
I zastanawiam się nad RAMem Samsunga
Prosze o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 23:08, TomSlaski napisał:

Chcę (muszę!!) dokupić RAMu do mojego kompa Mam Athlona 3200+ i płytę Gigabyte GA-K8N51GMF-9,
RAMu 512 MB (256 DDR 333 MHz oraz 256 DDR 400 MHz) Chcę dokupić 2x1GB 400MHz Jak najlepiej
je zamontować - czy jest różnica do którego slotu? Czy może najlepiej wyrzucić obie stare
kości? A może jakąś zostawić?
I zastanawiam się nad RAMem Samsunga
Prosze o radę

Najlepiej nie mieszać z ilością ramu na jednym slocie tylko włożyć same 2x1gb i nie dodawać do pustych slotów dodatkowych 512''stek itp. Chociaż nie ma przeciwwskazań jak to jednak zrobisz;) Wydajność i tak będzie lepsza a skoro to już dość stary pecet to w sumie można;) Jeśli masz 2x1gb to najlepiej w slot 1 i 3 czyli jeden odstęp jeden. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupujesz 2GB RAM (choć nie wiem po co, 1GB, masz 1280MB RAM by wystarczyło), i będziesz kombinował z kościami, to koniecznie zamontuj to bez tej kości co ma 333MHz, przez to wszystkie mają taką częstotliwość. Właściwie ma ta nieznaczny wpływ na wydajność, ale jednak.
I upewnij się, że Twoja płyta obsługuje taką ilość RAMu, jaką chcesz włożyć - poczytaj w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się