Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2012 o 19:22, Szynkars napisał:

Tak trudno odkręcić śrubkę i odłączyć kabelek? :)

Ja tam się boje, że coś popsuje. :) Po za tym nie potrafię tego czyścić.

Dnia 14.01.2012 o 19:22, Szynkars napisał:

Będzie trudniej i wyjdziesz na tym gorzej niż gdybyś sprzedawał części osobno. Wszyscy
i tak kupią gotowce z allegro za mniejszą kwotę, gdzie mają przynajmniej procesor 12GHz
i kartę 2GB. Na Twój zestaw dużo takich osób może zwyczajnie nie zwrócić uwagi. Zdecydowanie
lepiej będzie sprzedawać części osobno.

Każda z nich powinna szybko zejść czy oprócz głównych podzespołów będę się męczył np z dyskiem i napędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 19:31, Hartus napisał:

Ja tam się boje, że coś popsuje. :) Po za tym nie potrafię tego czyścić.

Wszystko jest bardzo proste, więc na pewno dasz sobie radę. W większości przypadków wystarczy odkręcić śrubki i odłączyć kabelki. Poza tym - nie potrafisz czyścić komputera? Z tego co widzę, sama obudowa ma z przodu jeden wentylator. Pewnie jest już tam sporo kurzu, nie mówiąc o reszcie podzespołów. Otwierasz bok obudowy i czyścisz wszystko pędzelkiem i przedmuchujesz kurz sprężonym powietrzem. Konserwacja części to podstawa. Jeśli będą zbyt mocno zakurzone, będą się przegrzewać.

Dnia 14.01.2012 o 19:31, Hartus napisał:

Każda z nich powinna szybko zejść czy oprócz głównych podzespołów będę się męczył np
z dyskiem i napędem?

Jeśli dasz dobrą cenę, to wszystko zejdzie. Wejdź na allegro i popatrz, po jakich cenach chodzą Twoje podzespoły. Tak czy inaczej dysk zapewne pójdzie jako jeden z pierwszych - powinieneś na jego sprzedaży nawet zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Załóżmy, że będę sprzedawał na części. W jak sposób zabezpieczyć np taką kartę graficzną żeby dotarła w całości do nabywcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fabryczne opakowania to pakujesz do folii antystatycznej --> karton/pudlo, jak nie to najlepiej zrobisz jak kupisz ta folie, wlozysz w nia karte, wtedy do jakiegos kartonu/pudla i wypeln czyms miekkim, folia babelkowa, czy nawet pocietymi gazetami, zeby nie latalo w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Moglibyście mi doradzić jaki podzespoły mógłbym wymienić w moim kompie, aby nowsze gry chodziły mi chociaż na niskich detalach?
Specyfikacja:
procesor: intel pentium D 925 3.0 ghz
płyta główna: Intel D102GGC2
karta grafiki: NVIDIA GeForce 9600 GSO 512
zasilacz: modecom FEEL II-350ATX
2 gb ramu
budżet: 800zł
Mogę zmienić wszystko, oprócz karty grafiki.
Z góry dzięki.
P.S Preferuję produkty intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 21:23, 4007 napisał:

P.S Preferuję produkty intela.


Preferujesz produkty intela, AMD ci w ogóle nie wejdzie nawet do twojej płyty głównej;) Tylko intel. Właściwie to karta graficzna jest u ciebie pierwszorzędna do zmienienia żeby nowe gry chodziły... Szczerze mówiąc nie wiem czy ci coś lepszego wejdzie do twojej płyty głównej niż twój procesor. Niby to jest LGA775 ale jest to płyta od prosto od intela więc nie wiem dokładnie jak to w tym przypadku jest, chyba nawet wchodzą tylko pentiumy dual-core.
Na początek GTX 9800 podkręcona:
http://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-9800gtx-amp-i2019035317.html
Potem 2GB RAM DDR2 i jesteś ustawiony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja tego mija się z celem. Przy wymianie jednego komponentu drugi będzie ograniczał.
Słuszną koncepcją jest sprzedanie całego zestawu(doszłoby 300 PLN?). Za taką sumę możnaby było kupić coś konkretniejszego.

@up
Gra w nowsze tytuły na słabym procu mają się nijak. Zakup dwujajowca z serii Sandy Bridge(z płytą główną rzecz jasna), 2 lub 4 GB, 6770 i zasilacza 350/400W wydaje się lepszą koncepcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te nie najlepsze wieści :)
Karta grafiki to akurat wina rodziców, którzy chcieli sprawić swojemu dziecku "niespodziankę".
Chciałem podwyższyć tylko ram, a gdy komp wrócił z serwisu (to było jakieś 3-4 lata temu, gdy nie wiedziałem, że w komputerze jest coś takiego jak płyta główna) okazało się, że rodzice też zmienili kartę grafiki.
P.S Planowałem zmienić teraz procesor, płytę główną i zasilacz, ale po waszych komentarzach wnioskuję, żemusiałbym zmienić jeszczę kartę grafiki. 800 zł. tochyba za mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celeron G530, tania płyta na H61, 4GB RAM i jakiś względnie dobry, tani zasilacz to koszt ok. 600 zł. Zostaje 200 zł na kartę graficzną. Po sprzedaży obecny części Twój budżet powinien się trochę zwiększyć i powinno starczyć na Radeona HD6770. Ewentualnie mógłbyś na razie zostawić kartę graficzną i zbierać dalej na tego HD6770 / HD6790, jeśli np. sprzedaż obecnych części nie wchodzi w grę / będzie mało zyskowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 21:23, 4007 napisał:

Witam!
Moglibyście mi doradzić jaki podzespoły mógłbym wymienić w moim kompie, aby nowsze gry
chodziły mi chociaż na niskich detalach?
Specyfikacja:
procesor: intel pentium D 925 3.0 ghz
płyta główna: Intel D102GGC2
karta grafiki: NVIDIA GeForce 9600 GSO 512
zasilacz: modecom FEEL II-350ATX
2 gb ramu
budżet: 800zł
Mogę zmienić wszystko, oprócz karty grafiki.
Z góry dzięki.
P.S Preferuję produkty intela.


Ja bym zaproponował coś takiego , zmianę CPU i płyty głównej co za tym idzie ,dla pewność zmienił bym zasilacz i w niedalekiej przyszłości dokupił jakąś porządną kartę grafiki

procesor: 239 zł
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-dual-core-g620-sr05r-2-6ghz-bx80623g620-box-399388/
płyta:219 zł
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-lx2-si-402763/
pamięc:89 zł
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
zasilacz: 208zł
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-450w-120mm-80-p1-450s-xxb9-379506/

procesor na podstawce 1155 w przyszłości można włożyć jakiegoś i5/i7 ,porządny zasilacz , warto by było kupić jeszcze nową kartę graficzną np.6770 albo chociaż gts 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem (już wczoraj) laptopa Sony Vaio VPC-EH1M8E/W, niestety nie znalazłem na nim żadnego programu firmowego do zarządzania energią i wydajnością ... dziewczyna zakupiła ostatnio Asus''a i miała taki program. W internecie wyczytałem, że istnieje taki program jak Sony Vaio Power Managment, lecz na stronie producenta w obsługiwanych modelach nie ma mojego, czy mimo to mogę go zainstalować? Może jakaś alternatywa ... nie wyobrażam sobie pracy bez możliwości zmiany ustawień wydajności i oszczędzania energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o radę. Mam około 1000 zł na mały upgrade komputera, przeznaczony do gier.
Proszę osoby bardziej znające się na sprzęcie ode mnie co powinienem wymieć w pierwszej kolejności, żeby najbardziej zyskać na jakości/szybkości w grach :) Pozdrawiam


Właściwości płyty głównej:
Producent MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD
Nazwa MS-7528
Wersja 1.0

Właściwości procesora:
Producent Intel
Wersja Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz
Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz
Maksymalna częstotliwość taktowania 2500 MHz
Bieżąca częstotliwość taktowania 2500 MHz
Typ Central Processor
Wartość napięcia 1.3 V
Stan Włączone
Oznaczenie gniazda CPU 1


Grafika: GeForce 9500GT

Ram: 4 GB


Pozdrawiam i czekam na odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:56, BzyK napisał:

Witam wszystkich serdecznie i proszę o radę. Mam około 1000 zł na mały upgrade komputera,
przeznaczony do gier.
Proszę osoby bardziej znające się na sprzęcie ode mnie co powinienem wymieć w pierwszej
kolejności, żeby najbardziej zyskać na jakości/szybkości w grach :) Pozdrawiam


Mnóstwo informacji tylko nie wiele konkretnych... Jakim np. dysponuje Pan zasilaczem (moc i firma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z głośnikami Creative T3100 i słuchawkami Plantronics GameCom 367 warto kupować kartę dźwiękową? Obecnie mam zintegrowaną z Asrock PRO3.

EDIT: kurczę, w złym topicu napisałem, no trudno. ;). Może ktoś będzie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 16:54, sinir napisał:

Czy z głośnikami Creative T3100 i słuchawkami Plantronics GameCom 367 warto kupować kartę
dźwiękową? Obecnie mam zintegrowaną z Asrock PRO3.

EDIT: kurczę, w złym topicu napisałem, no trudno. ;). Może ktoś będzie wiedział.



Nie sądzę aby było warto, przynajmniej nie jakąś bardzo dobrą, nie są to ani głośniki ani słuchawki z wysokiej pułki więc nie ma co za dużo od nich oczekiwać. Ja zmieniłem ostatnio kartę dźwiękową ale po kompa podłączyłem wzmacniacz + kolumny podłogowe za ponad 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega składa sobie komputer i ma pytanie. Jaką wybrać płytę główną i zasilacz pod kartę graf. Nvidia GeForce GTX 560 TI i procesor Intel Core i5 2400? Najlepiej coś z średniej półki. Do komputera wsadzi również 4GB ram DDR3 i dysk 500GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:56, charnjit013 napisał:

Witam. Kolega składa sobie komputer i ma pytanie. Jaką wybrać płytę główną i zasilacz
pod kartę graf. Nvidia GeForce GTX 560 TI i procesor Intel Core i5 2400? Najlepiej coś
z średniej półki. Do komputera wsadzi również 4GB ram DDR3 i dysk 500GB.

Kolega wymienia części, kolega składa, kolega sprzedaje... Coś dużo robi ten twój kolega...;) Nie to żebym miał wątpliwości ale czy twój kolega neta nie ma?;)

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-stealthxstream-2-500w,10520.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-ph67a-d3-b3-intel-h67-lga1155-pciedzwglansata3usb3raidddr3,21958.html

Proszę bardzo.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 20:11, damiank485 napisał:

> Witam. Kolega składa sobie komputer i ma pytanie. Jaką wybrać płytę główną i zasilacz

> pod kartę graf. Nvidia GeForce GTX 560 TI i procesor Intel Core i5 2400? Najlepiej
coś
> z średniej półki. Do komputera wsadzi również 4GB ram DDR3 i dysk 500GB.
Kolega wymienia części, kolega składa, kolega sprzedaje... Coś dużo robi ten twój kolega...;)
Nie to żebym miał wątpliwości ale czy twój kolega neta nie ma?;)

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-stealthxstream-2-500w,10520.html

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-ph67a-d3-b3-intel-h67-lga1155-pciedzwglansata3usb3raidddr3,21958.html

Proszę bardzo.;)


Heh, wiadomo, że tak naprawdę to nie dla kolegi, tylko dla niego xD

^ btw. jak duża jest różnica w wydajności między Athlonami II X4, a Phenomami II X4? Chodzi mi głównie o wydajność w grach korzystających z dwóch i więcej rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się