Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To co dałeś w linku to adapter do płyt z zasilaniem 8-pinowym, a nie na odwrót. Po drugie to ty chcesz zrobić upgrade kompa, tylko po to, żeby więcej prądu ciągnąć z zasilacza? Gniazdo 4-pin/8-pin to głównie to zasilania procka służy (4-pin z jednej linii 12v, 8-pinowe z dwóch do bardziej prądożernych procków), reszta zasilana jest z tej drugiej wtyczki (20/24 pin). Jeśli komputer ci chodzi normalnie to nie wiem po co chcesz się bawić w wymianę płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zly link pomylilem sie.
Chodzi mi o to, ze mam w tej plycie teraz 3 karty na PCI-E, troche podkrecone, i nie chce obciazac plyty za bardzo, do tego juz teraz nie jest stabilnie (mam problem z uruchomieniem komputera), a chcialbym jeszcze jedna dolozyc (mam 1 PCI-E x16 i 3 PCI-E x1 - nie to nie do gier ;]). Slot PCI-E moze dostarczyc (teoretycznie do 75W), faktycznie ciagnie 30W, z tego co moj kumpel mierzyl (jak sie z VRAMu z duzo nie korzysta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące antywirusa. Czy program ''''Microsoft Security Essentials'''' zamula kompa? Czy opłaca mieć antywirusa? Jak i tak nie ściągam podejrzanych plików więc się zastanawiam, czy jest sens trzymać. Ja rozumiem, że większość pewnie woli mieć, ja bym tez chciał mieć ale takiego co mało pamięci zjada. Avast z tego co czytał podobno '''' zamula'''' no w każdym razie czekam na waszą wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 11:32, Stian3D napisał:

Witam

Mam pytanie dotyczące antywirusa. Czy program ''''Microsoft Security Essentials'''' zamula
kompa?

Myślę, że kluczowym słowem będzie tutaj Microsoft.

Dnia 14.02.2012 o 11:32, Stian3D napisał:

Czy opłaca mieć antywirusa?

Jak komputer gości w swoich portach USB setki pendrive''ów ze ściągami na egzamin od kolegów, to pewnie, że się opłaca. Ale nie ma sensu brać nic poza kasperskim lub pandą w wersji free.

Dnia 14.02.2012 o 11:32, Stian3D napisał:

Jak i tak nie ściągam podejrzanych plików więc się
zastanawiam, czy jest sens trzymać. Ja rozumiem, że większość pewnie woli mieć, ja bym
tez chciał mieć ale takiego co mało pamięci zjada. Avast z tego co czytał podobno ''''
zamula'''' no w każdym razie czekam na waszą wypowiedz.

Jak jedziesz na legalu (przynajmniej w większym stopniu), to IMO zagrożenie jest minimalne i głównie ograniczone do wspomnianych pamięci przenośnych. Ja od kiedy skończyłem studia (jesień 2009) i skończyło się wtykanie tych pendrive'ów z materiałami, nie miałem żadnego alertu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 11:35, hans_olo napisał:

Myślę, że kluczowym słowem będzie tutaj Microsoft.

Mam rozumieć, że zaraz mam go usunąć? Ale o co chodzi z tym Microsoft, że jest kluczowym słowem według Ciebie?

Dnia 14.02.2012 o 11:35, hans_olo napisał:

Jak komputer gości w swoich portach USB setki pendrive''ów ze ściągami na egzamin od
kolegów, to pewnie, że się opłaca. Ale nie ma sensu brać nic poza kasperskim lub pandą
w wersji free.

Taak i to bardzo często ma pendriv`y wtykane mówisz, że kasperski i panada są bardziej lekkie? nie pożerają dużo ram?

Dnia 14.02.2012 o 11:35, hans_olo napisał:

Jak jedziesz na legalu (przynajmniej w większym stopniu), to IMO zagrożenie jest minimalne
i głównie ograniczone do wspomnianych pamięci przenośnych. Ja od kiedy skończyłem studia
(jesień 2009) i skończyło się wtykanie tych pendrive''ów z materiałami, nie miałem żadnego
alertu.

Na koniec: Wywalić esentials, wgrać Kasperskiego czy tam pandę i uważać z pendraiv''ami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 11:56, Stian3D napisał:

Mam rozumieć, że zaraz mam go usunąć? Ale o co chodzi z tym Microsoft, że jest kluczowym
słowem według Ciebie?

Dla mnie coś takiego jak ochrona antywirusowa Microsoftu nie istnieje. To tak jak by polować na niedźwiedzia z kamieniem w ręku.

Dnia 14.02.2012 o 11:56, Stian3D napisał:

Taak i to bardzo często ma pendriv`y wtykane mówisz, że kasperski i panada są bardziej
lekkie? nie pożerają dużo ram?

Są praktycznie niewykrywalne :).

Dnia 14.02.2012 o 11:56, Stian3D napisał:

Na koniec: Wywalić esentials, wgrać Kasperskiego czy tam pandę i uważać z pendraiv''ami?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam za post po postem, ale nie mam jak inaczej tego napisać.
Wybacz Hans ale zapomniałem Ci zadać ich wcześniej.
Jakiego ty masz antywiusa?
Który twoim zdaniem lepszy?
Jak z aktualizacjami?
Cięzki w obsłudze?
W obu wersjach są free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jeden problem z kartą graficzną chodzi mi tutaj o nią bo jest za słaba... komp wygląda jak z allegro i chciał bym dołożyć z 400-500 zł na lepszą kartę graficzna bo obecnie mam Radeon HD 5400 i na moje wymagania to słabo co mi po 6 GB ram i pentium E5800 jak karta z d*py. Jedną przeszkodą jest GWARANCJA... jak wymienię kartę to PC to pewnie gwarancja zaniknie ja bym wolał ją mieć w razie jakiegoś uszkodzenia, ale ta karta mnie zniechęca. Co mi poradzicie, odczekać ten ciężki okres z HD 5400, czy walić to zamówić nową, lepszą i mieć na to wy*****i cieszyć się lepszymi detalami w grach ? Jak patrze na te nowe karty jakie wychodzą i porównuje z moim ''''chłystkiem'''' to mi się odechciewa na moją patrzeć. Ani to wyglądu, ani to mocy to jaki z tego morał? wymienić no, ale czekam na waszą odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 16:34, Jackal-pl napisał:

Mam nadzieję, że już więcej tego błędu nie popełnisz! http://stop.gotowcom.prv.pl/

Na szczescie to nie jest z allegro. Kupiłem go w Media Markt miałem tam kumpla i mi go rozkrecil na miejscu wytłumaczył + i - ten komp jest na przetrwanie oczywiscie. Ale masz racje wdepłem w g*wno i teraz nie ma jak wyjść ;( ta cała firma NTT to jedne wielkie ścierwo? dobrze mówie? no źle zrobiłem mogłem poskładać, ale nie miałem warunków :(

Dnia 14.02.2012 o 16:34, Jackal-pl napisał:

Bez wymiany zasilacza nie ma co kupować nowej karty.
Zasilacz MARKOWY 500W i jakiś radeon w tej cenie
http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-5770-vapor-x-1gb-ddr5-128-bit-i2103949025.html

Czyli mam rozumieć tak, że olać gwarancje i dołożyć do niego? karta widze ladna jak za taką cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie dokup zasilacz, bo założę się, że jest to taki sam Scheiss jak NTT...
Co do antywirusa - polecam darmowego AVG. Pandy nie próbuj, bo Ci tylko problemów przysporzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 11:09, Nalfein napisał:

To lepiej zmień zasilacz, bo z tego złącza o który pytasz idzie prąd tylko do procesora.


Nie zrozumiales ;]
Chodzilo mi tylko czy cos takiego
http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=3598
dostarczy plycie wiecej pradu
ale raczej nie, sluzy to tylko gdyby komus 8 pin wtyk nie wchodzil do wtyku 4 pin
Mam Tagana U33II 1000W i mam tam wtyczke 24pin oraz 2x EPS12V (8 pin), zasilacz starcza, ale plyta nie. Udalo mi sie ja doprowadzic do stanu stabilnosci, ale juz wiecej nie chce dokladac, bo widzialem juz spalone plyty od przeciazenia (co prawda po podlaczeniu grafy przez riser pci-pcie bez kolejnego risera pomiedzy z molexem)
Stad tez moje pytanie tu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=60880
czy ktos ma namiary na tanie plyty np. z dwoma wejsciami EPS12V (lub chociaz dodatkowym P4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuba... jezeli na plycie jest gniazdo 4 pin 12 volt (mowimy o zasilaniu procesora), to jest tak dla tego, ze mocniejszego procesora i tak tam nie wsadzisz, bo plyta nie obsluzy.
Co innego, gdy zasilacz ma tylko wtyk 4 pin, a plyta wymaga wtyku 8 pin.
Wtedy mozna zastosowac przejsciowke jaka podales w linku.

Cale te ograniczenie jest obliczane na podstawie strat wystepujacych w przesyle napiecia/pradu na stykach wtyk -> gniazdko 12 volt.
Za duzy prad i zaczna sie styki gotowac.
Taksie moze stac, gdy plyta wymaga wtyku 8 pin, a my wpinamy tylko 4 pin.

Dobrze Cie zrozumialem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 17:03, Jackal-pl napisał:

Co do antywirusa - polecam darmowego AVG. Pandy nie próbuj, bo Ci tylko problemów przysporzy.

http://download.chip.eu/pl/AVG-Antivirus-Free_53795.html zobacz na ten link i powiedz czy zassysać z tej bo chce miec dobrą wersje. I to na zawsze jest FREE? a twoim zdaniem muli kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche pokrecilem, ale juz mniejsza o to :D

Ta spalona plyte co widzialem wymagala wtyku 4-pin, ale byla przeciazona przez karty PCI-E pobierajace za duzo pradu z PCI (ktore moze dostarczyc 50W mniej niz PCI-E).
To bylo cos takiego:

slot PCI --> riser na PCI-E* --> GPU (HD 5970)

a powinno byc:

slot PCI --> riser na PCI-E* --> riser PCI-E-PCI-E zasilany molexem** --> GPU
wtedy teoretycznie nie powinno byc problemow z zasilaniem (o stabilnosci i dzialaniu tego rozwiazania juz nie mowie, bo z kazda plyta jest inaczej).

* http://cablesaurus.com/index.php?route=product/product&path=1&product_id=21
** http://cablesaurus.com/index.php?route=product/product&path=1&product_id=12


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno odmłodziłem mojego kompa i kupiłem Phenoma X4 960T + Płytke Asus M5A78L i Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 później zaczełem grzebać w biosie i udało mi sie odblokować 5 i 6 rdzeń i podkreciłem do 3.7 GHz i narazie sie nie grzeje ale czuć żę moja wysłużona 8800 gt już nie daje rady wogóle przy nowszych grach i moje pytanie jest takie co sobie kupić tak do 700 zł moim zdaniem Geforce gtx 560 lub radeon hd 6850/6870 ewentualnie geforce gtx 285 :D sorki za liczne bledy ale mi sie spieszylo
a i mój zasilacz to w miare nowy chieftec 500w ma okolo 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się