Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

To ja może ponowie swoje pytanie... Czy opłaca się teraz inwestować w GTX 560 (bez ti) 2GB czy warto poczekać na przyszłą premierę serii 6xx (ze względu na ceny dość sporo jak za kartę ~750zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2012 o 16:27, Szynkars napisał:

Napisz jego markę, model i moc, to wtedy zobaczymy.

Pisałem 2 posty temu, ale generalnie dzięki za radę z kartą graficzną :) o RAM też już wspominałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 21:53, Fagno napisał:

Pisałem 2 posty temu, ale generalnie dzięki za radę z kartą graficzną :) o RAM też już wspominałem


Albo ja jestem ślepy i nic nie widzę, albo tam rzeczywiście nic nie ma. Nie obraź się, ale wielokrotnie przejrzałem ostatnie 3 strony tematu, w tym post #60969 i nie znalazłem żadnych danych na temat Twojego zasilacza :) O pamięciach rzeczywiście wspomniałeś, ale o zasilaczu nie widzę nic :) Możesz podać te dane... jeszcze raz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to wszystko się wyjaśniło :) Tak czy inaczej, jeśli zasilacz kolegi to nadal ten Impet, to zalecana jest jego wymiana, jest on na czarnych listach i po wsadzeniu do komputera nowej karty istnieje ryzyko, iż zasilacz ten może się spalić, prawdopodobnie zabierając ze sobą coś jeszcze. Tak więc, prosimy o ustosunkowanie się do tego kolegi Fagno :) Być może zasilacz został w ciągu tych 5 lat zmieniony na coś lepszego i nie będzie konieczna jego wymiana teraz.

EDIT: Chyba znalazłem nawet dane na temat tego zasilacza. Ma ledwie 156W na linii 12 V, nie wiem czy nawet markowy zasilacz o takiej mocy poradziłby sobie z zestawem z HD6770. Jeśli kolega Fagno nadal ma ten zasilacz, to bezwzględnie trzeba będzie go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tam zawracam głowę, ale te ~650 zł piechotą nie chodzi.

Przespałem się ostatnio z tematem i stwierdziłem że przy moich zastosowaniach nie ma potrzeby wydawać więcej pieniędzy na k. grafiki z 2GB na pokładzie (do tej pory jestem użytkownikiem 512MB R4850 i jakoś żyję)

Tak więc pozwolę sobie jeszcze troche pojęczeć, czyli która z tych:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd6850-1024mb-gv-r685oc-1gd-1-1-357492/
http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-hd-687a-zhfc-409664/
http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-hd6870-dual-heatpipe-1gb-hd-687a-zdfc-364293/
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gf-gtx-560-1024mb-engtx560-dc-2di-1gd5-398433/

A może jakaś inna? lepsza lepsze chłodzenie itp. Ja bym najchętniej kupił tą 6850 od Gigabyte... ale może warto dołożyć te 50zł do GTX 560? żeby mieć to CUDA. Albo te 60zł do 6870 od XFX?

Jeśli chodzi o programy do renderu to czy openCL czy CUDA to mnie to w sumie w tym przedziale cenowym wszystko jedno i tak człowiek więcej robi na programach typu CAD lub gra na komputerze... a tam takich bajerów nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.
Ponieważ wyczytałem że XFX są jakieś problemy z chłodzeniem itd... to wole żeby oba modele wymienione powyżej odpadły w przedbiegach.

Zastanawiam się jeszcze nad tym modelem:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-560-1gb-gv-n56gso-1gi-407360/
jest droższy ale i wydajniejszy. Byłoby to coś między 6870 a GTX 560ti za pewną dopłatą do referencyjnej wersji.

Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wyciągnąłem mojego grata z szafy odpaliłem HWMonitor i widzę że napięcia (+12V) trzymają się na nie możliwie niskim poziomie. Czy ten typ tak ma?. Komp działa:).

Celeron 2.02GHz
Radeon 9200SE
Jakiś FEEL zasilacz
różne RAMy 128+256+512
MB P4X400-8235 VIA
Więcej chyba nie potrzeba. Dam obrazek z HWMonitor.

20120220135832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to po prostu błędne wskazania, bo przy takich wartościach komp by nawet nie wstał. Najbardziej wiarygodna metoda mierzenia napięć to woltomierz do molexa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 12:18, Konrad162 napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad tym modelem:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-560-1gb-gv-n56gso-1gi-407360/
jest droższy ale i wydajniejszy. Byłoby to coś między 6870 a GTX 560ti za pewną dopłatą
do referencyjnej wersji.

Co o nich sądzicie?


Gigaszrot 560 jest calkiem nizly.
Ma dosc duze 4 rurkowe chlodzenie gpu i dosc spory radiator na mosfetach.
Dwa duze wentylatory powinny utrzymac karte na przyzwoitych temperaturach przy zachowaniu akceptowalnej ciszy.

Mysle, ze ejst to dobra alternatywa.

20120220150421

20120220150425

20120220150428

20120220150432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 15:04, Misquamaqus napisał:

Gigaszrot 560 jest calkiem nizly.
Ma dosc duze 4 rurkowe chlodzenie gpu i dosc spory radiator na mosfetach.
Dwa duze wentylatory powinny utrzymac karte na przyzwoitych temperaturach przy zachowaniu
akceptowalnej ciszy.

Mysle, ze ejst to dobra alternatywa.


dzięki za opinie chyba się właśnie na to zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lista zakończona, oto dokładny spis:

1. Intel Core i5 2400 4x3.10 GHz BOX (LGA1155, 6MB, HD2000, 95W)
2. Gigabyte GA-PH67-DS3-B3
3. DDR3 4GB 1333MHz Kingston CL9
4. Samsung SH-222AB, SATA, OEM, Black
5. GeForce GTX560Ti Gigabyte 1024MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E
lub GeForce GTX560Ti Gigabyte 1024MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E OC 900/4000
czym się różnią?
6. SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
-----------------------------------------------------2156 zł
7. Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo ale myślę ze ta płyta Gigabyte GA-PH67-DS3-B3 to trochę lipa bo ma te 2 pci expres do karty ale drugie pci ma tylko predkosc 4x to 2 karty nie pociągną na CROSSFIRE czy SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 16:37, necron1501 napisał:

czym się różnią?


Ceną i taktowaniem rdzenia. Wersja OC ma na rdzeniu 900MHz, wersja podstawowa - 822MHz. Gdyby cena wersji OC była trochę niższa, to można by się zastanowić nad dopłatą, ale przy ponad 50 zł różnicy nie ma co sobie tym zawracać głowy. Podstawową wersję również można podkręcić, 900MHz powinna zrobić bez większych problemów.
Jeśli chodzi o płytę, to w cenie poniżej 300 zł nie znajdziesz żadnej oferującej pracę slotów PCI-E w trybie x8+x8. Takie płyty są znacznie droższe, a samo SLI / Crossfire też ma swoje bolączki, zatem jeśli myślałeś o dołożeniu do płyty za rok czy dwa drugiej karty - zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 14:28, Nalfein napisał:

Na moje oko to po prostu błędne wskazania, bo przy takich wartościach komp by nawet nie
wstał. Najbardziej wiarygodna metoda mierzenia napięć to woltomierz do molexa.


Racja, patrzyłem w bios tam są spoko napięcia:). Ten celeron działa lepiej niż P4 ciotki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:40, necron1501 napisał:

Rozumiem, to z tą uboższą wersją karty graficznej, wszystko gra?


Jak na moje oko - tak. Pamięci możesz ewentualnie zmienić na GoodRamy, zawsze to kilka zł oszczędności, a i polską firmę wspierasz. GoodRam czy Kingston, bez znaczenia, najlepiej brać to, co jest tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak na moje oko to bardzo ładny konfig. Bardzo szybki procesor (mam u siebie jego nieco mocniejszą odmianę, Core i5 2500k i naprawdę nie narzekam, ten model daje radę tak w grach jak i zastosowaniach profesjonalnych wgniatając w ziemię konkurencję od AMD i poprzednie generacje procesorów), przyzwoita płyta główna, naprawdę dobra karta graficzna. Wszystko ładnie zbalansowane i dopasowane do siebie, od razu widać że to pełnoprawna maszyna dla gracza a nie chłam z supermarketu czy Allegro ;) Na chwilę obecną powinien poradzić sobie z dowolnym tytułem w max. detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z podkładką chłodzącą ? Mam na oku dwie, w sumie zamówiłem już jedną ale mogę jeszcze zmienić zamówienie. Chodzi o podkładki Zalmana. ZN-NC2000 i ZN-NC3000U. Ta pierwsza jest wyposażona w 2 wentylatory jest z góry cała z aluminium, od dołu z plastiku i ma schowek na kabel USB. Druga jest wyposażona w 1 22 CM wentylator, jest większa, od góry składa się z aluminium i plastiku od dołu z plastiku. Nie ma schowka na kabelek ;]
Zalman ZN-NC2000 wyposażony w 2 wentylatory generuje maksymalny hałas w postaci 25 db, zaś Zalman ZN-NC3000U wyposażony w 1 - 22cm wentylator generuje hałas o natężeniu 23 db. Jak widać różnica jest niewielka, większa jest w wykorzystanych materiałach. W ZN-NC3000U jest więcej plastiku. Czytałem recenzję na stronie :



Z, której wynika, że Zalman ZN-NC2000 ( Ten z dwoma wentylatorami i ten minimalnie głośniejszy jest o dziwo trochę wydajniejszy mimo, że jest to starsza konstrukcja )

Podkładka będzie używana z laptopem Sony Vaio VPCEH1M8E, który ma dość sporo otworów wentylacyjnych od spodu. Wyposażony w procesor Core i3 2310M i kartę graficzną Nvidia GeForce 410M. Temperatury podczas spoczynku obecnie to 46-50 stopni dla procesora i 41 dla karty graficznej. W stresie np. podczas grania jest to już ok. nawet 70 stopni dla procesora i ok 62 dla karty graficznej. Chciałbym też zauważyć, że laptop często podczas spoczynku osiąga ok. 60 stopni na procesorze. Na razie wymiana pasty nie wchodzi w grę.
Ponadto z laptopa bardzo dużo korzystam leżąc w łóżku i trzymając go na kolanach więc podkładka się przyda a jak już kupować to coś pożądanego. Liczę na Waszą rzeczową pomoc, gdyż w razie czego zmieniłbym zamówienie , a piszę w tej sprawie już 3 raz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się