Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

a dzieki za info :) poczytam troche i coś kupie:)

a z obudową sobie daruje jak na razie, zobaczę jak wszystko zmiesci sie w mojej dotychczasowej ( dość przyjemna i szkoda mi wymieniać xD) jak będzie na prawde mało miejsca to wtedy wymienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 20:41, Nieznajomosc napisał:

Nazwa płyty głównej Asus P5KPL

Pójda na tym wszystkie procesory pod podstawke LGA775

Dnia 22.02.2012 o 20:41, Nieznajomosc napisał:

Co do funduszy - to chciałbym aby zmieściło się w 600-800zł całość.

No, to będzie ciężko zmieścić w tym i kartę i procesor. Ale możliwe, tyle, że czeka cie polowanie na Alledrogo.

Dnia 22.02.2012 o 20:41, Nieznajomosc napisał:

A gdzie mogę sprawdzić jaki mam zasilacz?

W obudowie, zapewne; sprawdź chociaż nazwę firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 09:35, Aurelinus napisał:

> Nazwa płyty głównej Asus P5KPL
Pójda na tym wszystkie procesory pod podstawke LGA775
> Co do funduszy - to chciałbym aby zmieściło się w 600-800zł całość.
No, to będzie ciężko zmieścić w tym i kartę i procesor. Ale możliwe, tyle, że czeka cie
polowanie na Alledrogo.
> A gdzie mogę sprawdzić jaki mam zasilacz?
W obudowie, zapewne; sprawdź chociaż nazwę firmy.


A muszę kupować nowy procesor żeby poszły te nowsze gry? Nowa karta graficzna, dokupienie ramu nie bardzo? i muszę też procka?
A zasilacz jaki mam napiszę dzisiaj pod wieczór :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 11:25, Nieznajomosc napisał:

A muszę kupować nowy procesor żeby poszły te nowsze gry? Nowa karta graficzna, dokupienie
ramu nie bardzo? i muszę też procka?
A zasilacz jaki mam napiszę dzisiaj pod wieczór :d

Ten twój procesor to najwieksza bolączka. Chyba, że umiesz go naprawde mocno podkręcić, ale na tej płycie, to raczej sie nie uda.
Poza tym, nie napisałeś ile masz tego RAMu teraz, jesli 2 GB, to szybciej to sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku zewnętrznego, dużego, solidnego i generalnie ok. Dyski o jakiej pojemności są teraz lub w ciągu najbliższego miesiąca najbardziej opłacalne jeśli zawężę krąg do kwoty 200-250 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej policytuj którąś z tych kart:
http://allegro.pl/sapphire-radeon-ati-hp4850-wwa-i2159031282.html
http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd4850-512mb-256bit-ddr3-i2150908137.html
http://allegro.pl/ati-radeon-4850-hd-od-1zl-i2157525344.html
Przy odrobinie szczęścia ich ceny nie przekroczą 200 zł, do tej ceny można je spokojnie licytować, zwłaszcza że wszystkie trzy mają dobre, niereferencyjne chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i bym się pobawił w te licytacje, ale niestety karty potrzebuję natychmiast i nie mogę za bardzo czekać, dlatego jak by ktoś był uprzejmy, to proszę o wysłanie z Allegro jakiegoś Radka HD3870/3850, którego warto kupić i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 21:36, Oloninho napisał:

Może i bym się pobawił w te licytacje, ale niestety karty potrzebuję natychmiast i nie
mogę za bardzo czekać, dlatego jak by ktoś był uprzejmy, to proszę o wysłanie z Allegro
jakiegoś Radka HD3870/3850, którego warto kupić i tyle.


Miałem to właśnie wystawić na allegro albo inny gumtree, ale jak chcesz to mam do sprzedania Radeon 4850 DDR3 512 MB z zamontowanym chłodzeniem AC Accelero S1 Cena coś około ~350zł do uzgodnienia.
Najlepiej jakby to było na terenie Łodzi. Wtedy mógłbym dostarczyć osobiście.
Zdjęcia:
http://imageshack.us/g/15/zdjcie239s.jpg/

Nr GG: 6772031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
zastawiam się nad modyfikację komputera i mam prośbę o ocenę zestawu, złożyłem sobie na szybki przykładowy zestaw w porównywarce komputronika i mam na oku takie części:

CPU: Phenom II X4 960T Black Edition
GPU: Radeon HD 6870 1GB od Gigabyte (wersja z 3x wentylami, pod OC)
RAM: 8GB Kingston (dual channel 2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Mobo: ASRock 970 Extreme 3

Jako ewentualnie części na podmiankę może być np. procek Phenom II X6 1045T i mobo ASRocka Extreme 4. Aczkolwiek nie jestem chwilowo przekonany do kupowania aż 6-rdzeniowego procesora. Komputer pod gry + programy graficzne typu Corel/PS, może coś w Blenderze 3D, ale to zupełnie drugorzędna sprawa.
Całość będzie siedzieć w dobrze wentylowanym casie big tower z psu chiefteca 650W.

Będę wdzięczny za opinie, może ktoś ma podobny zestaw no i najważniejsza sprawy:
1. Jak z OC tego Phenoma II X4? Da radę go pogonić o np. dodatkowe 0,5-1,0 GHz bez większych trudności?
2. Czy ma ktoś opinie o tym mobo ASRocka? Nigdy wcześniej tej marki nie miałem ale zbiera w necie pozytywne opinie i jest fajnie wyposażona w porównaniu do tanich modeli Asusa lub Gigabyte''a.
3. Grafika - radeon ma świetny stosunek cena/wydajność, aczkolwiek osobiście zawsze miałem z Radeonami jakieś problemy (stery głównie i się sypało często). Natomiast mam teraz kartę Nvidii 9800GTX+ 512MB i z kartami od zielonych nigdy żadnych problemów, wkładałem i śmigały. Jednak GTX560Ti jest od Radeona droższy sporo. Może ktoś podpowie :) Ewentualnie podrzuci inną propozycję zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1. W miarę możliwości proponowałabym raczej przerzucić się na platformę Intela - Core i5 2400 + na przykład Gigabyte GA-PH67-DS3-B3 daje dużo wyższą wydajność niż wszystko co oferuje AMD, włącznie z ich sześciordzeniowcami i Bulldozerami. I to nawet wliczając OC Phenoma o 1 GHz (co jest wykonalne tylko musiałbyś zwiększać napięcia i zadbać o dobre chłodzenie a nie jakiś boxowy chłam).
2. To mobo jest ok.
3. GTX560Ti jest droższy ale szybszy. To karta o wydajności HD6950 więc nie ma co się dziwić że kosztuje więcej. Teoretycznie odpowiednikiem HD6870 powinien być GTX560 (bez Ti w nazwie) ale tak naprawdę to tylko podkręcony GTX460 co sprawia że jest wolniejszy i zazwyczaj nie warto go wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Z racji wieku wypadłem już trochę z rynku sprzętowego (moja wiedza kończy się na serii GeForce 4 :) ) i nadszedł czas na wymianę sprzętu.

Komputer służy mi przede wszystkim do gier. Podaje moją aktualną specyfikację:

Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

Płyta główna:

Producent MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD
Nazwa MS-7528


Karta graficzna: GeForce 9500GT


RAM: 4GB


Zasilacz: BaseLine 400
Max Power: 400 W
----

Mam na modernizację ok 1000 - 1200 zł. Proszę pomóżcie mi wybrać odpowiednie podzespoły (Pewnie procesor/Płyta/Karta/Zasilacz), które dadzą mi najelpszy skok jakościowy za tą cenę (I które będą do siebie pasować)
Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 12:41, Misquamaqus napisał:

Za 1200 zl mozna sobie sklecic np. taki zestawik (fotka).
Zestaw bez dysku, bo w sklepie sa za drogie.
Bedziesz musial wejsc na allegro i poszukac sobie dysk na zlacze SATA2/3.

http://www.esc.pl/index.php



Nie nie, dysk posiadam. POtrzebuje tylko pasujące do siebie karta gr/procek/płyta główna i zasilacz do 1200 zł jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2012 o 14:13, BzyK napisał:

Nie nie, dysk posiadam. POtrzebuje tylko pasujące do siebie karta gr/procek/płyta główna
i zasilacz do 1200 zł jakoś.


Dysk musi byc na SATA2 lub 3, bo nowe plyty nie maja interfejsu ATA (IDE).

Jak masz dysk na SATA, to zestawik masz podany na fotce w wczesniejszym poscie.

Gdybys chcial w pozniejszym okresie zmienic procesor na 4 rdzenie, to nie bedzie zadnego problemu.
Obecnie procesory SB sa najwydajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 11:58, ziptofaf napisał:

1. W miarę możliwości proponowałabym raczej przerzucić się na platformę Intela - Core
i5 2400 + na przykład Gigabyte GA-PH67-DS3-B3 daje dużo wyższą wydajność niż wszystko
co oferuje AMD, włącznie z ich sześciordzeniowcami i Bulldozerami. I to nawet wliczając
OC Phenoma o 1 GHz (co jest wykonalne tylko musiałbyś zwiększać napięcia i zadbać o dobre
chłodzenie a nie jakiś boxowy chłam).


Ja od dawna siedzę na prockach intela i chciałem sobie zmienić teraz na AMD, chyba ze względu na to, że i tak możliwości takiego X4 nie wykorzystam w całości, a intelowskie i5 mimo że wydajniejsze to oczywiście droższe, model który mnie by interesował to jakieś 200-250zł więcej niż X4. Stąd rozterka :)

Intel i5-2300 kosztuje nawet o ok. 300zł więcej niż X4. Nie mówiąc o mocniejszych odmianach. A czy kręcą się te procki? Bo mój obecny C2D E8200 jest do kręcenia bardzo fajny :)

Z AMD jest jeszcze z tanich opcji to FX-4100 GHz ale tutaj jakoś do tej nowej serii nie mam przekonania, choć mocno potaniała, ten procek jest jeszcze tańszy niż X4.

Dnia 24.02.2012 o 11:58, ziptofaf napisał:

2. To mobo jest ok.


OK ;-)

Dnia 24.02.2012 o 11:58, ziptofaf napisał:

3. GTX560Ti jest droższy ale szybszy. To karta o wydajności HD6950 więc nie ma co się
dziwić że kosztuje więcej. Teoretycznie odpowiednikiem HD6870 powinien być GTX560 (bez
Ti w nazwie) ale tak naprawdę to tylko podkręcony GTX460 co sprawia że jest wolniejszy
i zazwyczaj nie warto go wybierać.


Dobra, to o 560 zapominam, ewentualnie 560Ti, ten w wersji od Asusa na 2x wentylach to ok. 840-900zł. Najtańsza odmiana 560Ti to ok. 750zł tylko, że jego chłodzenie wygląda mizernie ;/ Za to Radeon 6950 to już ok. 1000zł za wersję z niereferencyjnym chłodzeniem.

Ogólnie chciałbym się zamknąć w ok. 1600zł brutto za mobo+gpu+cpu+ram, te cztery podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 15:54, TheFlyingDutchman napisał:

Ja od dawna siedzę na prockach intela i chciałem sobie zmienić teraz na AMD, chyba ze
względu na to, że i tak możliwości takiego X4 nie wykorzystam w całości

A to dlaczego? O_o Akurat procki intela są najszybsze właśnie w grach i to tam widać największe różnice:
http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-5.html

Zresztą sam zobacz testy powyżej, procki AMD ustępują znacząco nawet poprzedniej generacji Intela, o nowszych Core nie wspominając. I nierzadko jest to już różnica między płynnością a ostrymi ścinami (spójrz na testy z Crysisa i Civilisation V).

Dnia 24.02.2012 o 15:54, TheFlyingDutchman napisał:


Intel i5-2300 kosztuje nawet o ok. 300zł więcej niż X4. Nie mówiąc o mocniejszych odmianach.
A czy kręcą się te procki? Bo mój obecny C2D E8200 jest do kręcenia bardzo fajny :)

Jak chcesz kręcić procki Intela to najlepiej by były z serii k, musisz mieć też płytę główną z chipsetem P67 (bądź lepszym). Wtedy można i do ponad 4 GHz. W przeciwnym razie wyniki są zerowe. Co nie zmienia faktu że jakbyś chciał mieć wydajność takiego Core i5 2500 na Phenomie II to musiałbyś go kręcić do ponad 5 GHz więc trzeba by doliczyć koszt ciekłego azotu ;)

Dnia 24.02.2012 o 15:54, TheFlyingDutchman napisał:

Z AMD jest jeszcze z tanich opcji to FX-4100 GHz ale tutaj jakoś do tej nowej serii nie
mam przekonania, choć mocno potaniała, ten procek jest jeszcze tańszy niż X4.

Precz z Bulldozerami. AMD odwaliło tutaj jaja i tak naprawdę ich sześciordzeniowy procek w Windowsie działa jako trzyrdzeniowy, cztero jako dwu itp. Chcieli "na nowo" zdefiniować pojęcie rdzenia i tak naprawdę ucięli połowę tego co sprawiało że mówiliśmy o procesorze jako np. o czterordzeniowym. Ba, żeby jeszcze było fajniej, o swoich zmianach poinformowali Microsoft już po fakcie więc tam nie mieli czasu (ani pewnie chęci) zmodyfikować Windowsów tak żeby poprawnie wykorzystywały moc obliczeniową Bulldozerów. Więc ich sześć rdzeni to w najlepszych warunkach (czyt. na Linuxie bądź innym systemie serwerowym) taki model cztero i półrdzeniowy. Dlatego zresztą te procesory są w grach wolniejsze niż poprzednia generacja AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 16:15, ziptofaf napisał:

ciach


Skleiłem sobie na szybko zestaw, ale kurka trochę drogo wychodzi:
GPU: Gigabyte GeForce GTX560 Ti 1GB
CPU: Intel Core i5-2310 2.9GHz
Mobo: ASRock P67 PRO3 SE
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Cena zestawu to ok. 2000zł. Drogo kurka, choć jestem przekonany, że będzie to śmigało świetnie. A najgorsze, że muszę dołożyć do tego zakup za 400zł Windowsa 7, bo mój 32-bitowy XP już pod ten sprzęt nie będzie dawał rady, choćby ze względu na to ile wykorzystuje RAM.

W tym zestawieniu co podałeś faktycznie AMD jak zwykle dostaje łupnia, a różnica jest spora ... Phenom X6 1100T który kosztuje 800-900zł jest prawie 2x wolniejszy w grach niż i5, która kosztuje powiedzmy te 650-700. Brakuje mi u Intela jakiegoś bardziej budżetowego i5 za cenę ok. 500zł :D wypełniłby ładnie lukę, bo z i3 pewnie nie będzie szału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupujesz? Jeśli chodzi o procesor, to sprawdź ceny i5-2320 oraz i5-2400, powinny być niewiele droższe. Płytę główną dobrze byłoby zmienić na pełnego AsRocka P67 PRO3 B3, który ostatnio mocno potaniał. Nie powinien być dużo droższy od wersji SE, a jest znacznie lepiej wyposażony. Pamięci zmień na GoodRam / Corsair XMS3 2x4GB 1333MHz CL9 / 1600MHz CL9. Tamte Kingstony mają napięcie 1,65 V, maksymalne bezpieczne dla Sandy Bridge. Bierz coś z 1,5 V i o niskich radiatorach lub ich braku.

Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, płytę zmień na AsRocka H61M/U3S3 i weź 4GB RAM w jednej kości. 8GB RAM i tak nie daje zauważalnego przyrostu wydajności w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się