Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie i proszę o małą pomoc ;)
Udało mi się wreszcie zmienić system operacyjny z leciwego już XP na Win 7 64-bit i o ile sam system dział szybko i bezproblemowo, to w grach dało się zauważyć lekki spadek płynności wyświetlanego obrazu. Prawdopodobnie jest to związane z większą pamięciożernością nowego systemu. Niestety obecnie posiadam jedynie 2GB DDR2 RAM, w dodatku moja płyta główna (GA-P35-S3G) nie pozwala na przejście na pamięci DDR3. W związku z tym mam do Was 2 pytania. Po pierwsze, czy różnica między 2GB, a 4GB będzie zauważalna? Po drugie, jakie pamięci 4GB w rozsądnej cenie (do 180 zł) polecacie?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 20:23, pawbuk napisał:

Witam wszystkich serdecznie i proszę o małą pomoc ;)
Udało mi się wreszcie zmienić system operacyjny z leciwego już XP na Win 7 64-bit i o
ile sam system dział szybko i bezproblemowo, to w grach dało się zauważyć lekki spadek
płynności wyświetlanego obrazu. Prawdopodobnie jest to związane z większą pamięciożernością
nowego systemu. Niestety obecnie posiadam jedynie 2GB DDR2 RAM, w dodatku moja płyta
główna (GA-P35-S3G) nie pozwala na przejście na pamięci DDR3. W związku z tym mam do
Was 2 pytania. Po pierwsze, czy różnica między 2GB, a 4GB będzie zauważalna? Po drugie,
jakie pamięci 4GB w rozsądnej cenie (do 180 zł) polecacie?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)


Jeśli nie masz jakichś super pamięci to dowolne tanie DDR2 będą działać (GoodRamy są ok), zobacz tylko ile masz wolnych slotów na płycie i wtedy zobacz jakie 2GB możesz dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze laptopa. Mogę dać do 3300 zł, a będzie służył on głównie do grania, ale zależy mi tylko na laptopie ze względu na szkołę.Bardzo chciałbym żeby poszedł mi Wiedźmin 2 i Skyrim.
Myślałem ostatnio nad Asusem N55SF. Co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o monitorach leży martwy odłogiem, zapytam tutaj. Jako że nowy komputer dziś przybył, ujrzałem mój pulpit niesamowicie brzydki, pixelki widać ;< Czas kupić nowy monitor. Powstaje pytanie: czym się kierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 21:14, necron1501 napisał:

Jako że temat o monitorach leży martwy odłogiem, zapytam tutaj. Jako że nowy komputer
dziś przybył, ujrzałem mój pulpit niesamowicie brzydki, pixelki widać ;< Czas kupić
nowy monitor. Powstaje pytanie: czym się kierować?


Najlepiej byłoby zobaczyć jak na danym monitorze wygląda obraz, ale rzadko jest to możliwe. Po pierwsze musisz ustalić ile jesteś w stanie wydać na taki monitor. Jeśli przynajmniej 400 zł to ja bym się juz zastanawiał nad monitorami przynajmniej 21 cali. Ważne, żeby obsługiwał rozdzielczość Full HD czyli 1920x1080 :) kiedy już sobie jakiś model upatrzysz, zerkij na fora i poczytaj czy dany model nie jest np awaryjny albo czy nie sprawia problemów. Ja ze swej strony polecam Samsungi. Mam telewizor tej firmy i 2 monitory, od 4 lat i nigdy nie było z nimi zadnych problemów, a obraz mnie bardzo zadowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wczesniej tego nie miales?

Jakim kablem/kablami to podlaczales, jakie masz odswierzanie i jakie obsluguje karta i monitor, jaki to monitor, jaka natywna rozdz. i jakie probowales, ile czasu poswieciles na grzebanie w sterownikach, ustawieniach i kalibracji monitora, etc.

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 350PLN i potrzebuję karty graficznej.

Obecna konfiguracja:
CPU:AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4ghz na rdzeń
RAM: 4gb ddr2
Płyta Główna: Gigabyte M61PME-S2
Zasilacz: słaby 350W (nie bierzcie go pod uwagę,gdyż kupuję Chiefteca 400/500W)
Grafika: Nvidia Geforce 8500GT

Podstawowe pytanie: czy warto kupować karte używaną?Czy lepiej kupić coś słabszego ale mieć pewność,że się nie popsuje?
Co do kart to troche poczytałem,ale już mam mętlik,sam nie wiem co wybrać: hd 4850(nówka),gts450(nówka/używka),hd 6750(nówka,używka),hd 5770(używka),hd 5750?
Co kupić??
W przyszłości dokupuje procesor:AMD Athlon II X3 455.

Co do gier,to rozumiem,że karty w pułapie 300-400pln nie polecą na fulla w nowych grach.Mam monitor 24cale i zazwyczaj gram w rozdziałce 1920x1080.Więc od gier oczekuje(pokroju Skyrim,Dead Island,Diablo 3) działania na średnich,średnio-wysokich ustawieniach(bez AA).

Więc co polecacie?...
I czy karty używane naprawdę warto kupować?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 23:18, Memorr napisał:

Więc co polecacie?...
I czy karty używane naprawdę warto kupować?...


Pewnie jak byś kupował ten nowy procesor, to sprzedałbys stary... Pomyśl czy byś oszukał chętnego do kupna twojego starego procesora? Raczej nie, a i dlatego mozna często zaufać innym sprzedacom uzywek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 22:20, kuba9876543210 napisał:

A wczesniej tego nie miales?

Jakim kablem/kablami to podlaczales, jakie masz odswierzanie i jakie obsluguje karta
i monitor, jaki to monitor, jaka natywna rozdz. i jakie probowales, ile czasu poswieciles
na grzebanie w sterownikach, ustawieniach i kalibracji monitora, etc.

;]


O w mordę, a niby ja miałem zadawać pytania xD

Odświeżanie 75Hz, kable no taki typowy, karta graficzna geforce 560Ti; monitor LG L1953S; nie mam sterów do monitora...; rozdz. 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nówki, to od ~370 zł zaczynają się ceny HD6770:
http://www.morele.net/karta-graficzna-tul-vtx3d-radeon-hd6770-1gb-471250502-8729-420924/
W tym przedziale cenowym to najwydajniejsza karta. Niestety, chłodzenie Vertex3D nie jest specjalnie ciche. Niewiele drożej masz model Asusa, który w tej kwestii spisuje się nieco lepiej:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd6770-1gb-eah6770-dc-g-2di1gd5-413161/
W zestawie masz chyba dodatkowo kod na grę Dirt 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Was zamęczam, ale jeszcze takie jedno małe pytanko: myślicie, że te Goodramy
http://www.ceneo.pl/1798613s;02313.htm
by pasowały do moich Kingstonów
http://www.ceneo.pl/1780379;02313;sl.htm ?
To znaczy chodzi mi głownie o to, czy nie będzie żadnych problemówi i czy nie będą się"gryzły" :D
Bo rozważam jeszcze kupno takich samych Kingstonów, ale nie wiem czy jest sens płacić za nie 30 zł więcej niż za Goodramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest tak: Teoretycznie nigdy nic nie powinno się gryźć, ale w praktyce pojawiają się czasami takie cuda, jakie się filozofom nie śinły ;)
Niemniej, ja bym spróbował, ale tylko jeśli miałbyś je za półdarmo. Jak nie, to weź te tańsze goodramy. W czym one niby są słabsze? Dadzą Ci 0,0005 (ilość zer po przecinku wybierz sam) FPSA więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 20:18, Szynkars napisał:

ciach


No dobra, to po poprawkach byłby taki zestaw:
CPU: i5-2400 3.1GHz BOX
GPU: GTX 560Ti 1GB od Asusa (wersja DCII)
RAM: 2x2GB A-Data Vitatesta 1600MHz CL8 1.5V
Mobo: ASRock P67 PRO3 (B3) LGA 1155

Zmniejszyłem ilość RAM, aby nie rozpychać budżetu ;-) Całość by się zamknęła poniżej 2000zł.

Będzie ładnie śmigał? :) Ewentualnie rozważam jeszcze jedną opcję, ponieważ musze Windę 7 kupić niestety bo XP 32bit już nie da rady, to myślę o zakupie RAM+Mobo+CPU, ale pozostawienie póki co mojej starej karty graficznej w postaci 9800GTX+ 512MB. W sumie karta chwilowo daje radę, z gierek typu Mafia II wszystko śmiga i to na dość wysokich ustawieniach, aż sam się dziwię. A nową kartę dokupię za jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 10:59, TheFlyingDutchman napisał:

> ciach

No dobra, to po poprawkach byłby taki zestaw:
CPU: i5-2400 3.1GHz BOX
GPU: GTX 560Ti 1GB od Asusa (wersja DCII)
RAM: 2x2GB A-Data Vitatesta 1600MHz CL8 1.5V
Mobo: ASRock P67 PRO3 (B3) LGA 1155

Zmniejszyłem ilość RAM, aby nie rozpychać budżetu ;-) Całość by się zamknęła poniżej
2000zł.

Będzie ładnie śmigał? :) Ewentualnie rozważam jeszcze jedną opcję, ponieważ musze Windę
7 kupić niestety bo XP 32bit już nie da rady, to myślę o zakupie RAM+Mobo+CPU, ale pozostawienie
póki co mojej starej karty graficznej w postaci 9800GTX+ 512MB. W sumie karta chwilowo
daje radę, z gierek typu Mafia II wszystko śmiga i to na dość wysokich ustawieniach,
aż sam się dziwię. A nową kartę dokupię za jakiś czas :)


9800 gtx 512 poleci o 30-40% wyzej, jak podepniesz go pod I5 2400.
Mafia pojdzie na 60fps z wlaczonym physixem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Moje pytanie polega na tym ze mam w kompie 1GB RAM 400Mhz i czy jak doloze 2GB(w jednej kostce) 533Mhz to bedzie to ze soba wspoldzialac czy nie ma prawa dzialac?
Moja plyta glowna to :

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model P31-DS3L (Socket 775)
Dostawca Chipsetu Intel
Model Chipsetu P35/G33/G31

Dziekuje z gory za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 14:58, Misquamaqus napisał:

9800 gtx 512 poleci o 30-40% wyzej, jak podepniesz go pod I5 2400.
Mafia pojdzie na 60fps z wlaczonym physixem.


Mówisz? Czyli dałoby radę póki co nie kupować nowej grafiki i potrzymać jeszcze trochę tego GTX''a. Muszę w necie poszperać czy ktoś robił jakiś test na nowych prockach a ze starymi kartami graficznymi.

Ten 9800GT+ mam od EVGA, bardzo ładnie i prosto można mu dać dodatkowego kopa przez program producenta do OC, od ręki kilkadziesiąt MHz więcej idzie na rdzeniu i pamięciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac, ale szybsze pamieci (533) pojda z predkoscia wolniejszych (400). I z tego co widze, to te kosci maja (wolniejsze) 800Mhz a szybsze 1066 ;) w kazdym razie, jesli nie beda sie gryzc, bedzie dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną prośbę [ swoją drogą ostatnia wciąż aktualna ... ] - czy byłby ktoś tak łaskawy i pomógłby skompletować zestaw [ sam komp bez akcesoriów i bez monitora ] tak do około 2000 zł?

Więc tak, to ma być dość ekonomiczny zestaw, przydałby się duży [ choć nie zaraz jakiś wielki, kilkaset gb spokojnie wystarczy ] dysk twardy, w miarę dobra i względnie tania karta graficzna [ granie w nowości wymagające super-hiper wodotrysków odpada choć czas w coś tam się pogierczy ], dobry procek i ram. Komp ma być w przyszłości podłączony pod neta. Karta muzyczna, napęd dyskietek nie są potrzebne. Pomoże ktoś? Zależy mi na wybraniu zestawu spośród tych 3 sklepów:

1. http://www.tryton.com.pl/index.php
2. http://www.komputronik.pl/
3. http://probit.torun.pl/index.php?akcja=produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się