Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wyciagasz stary zasilacz i podlaczasz nowy w te same miejsca.
Z reszta, kazda wtyczka ma swoj rozmiar i wejdzie tylko w odpowiednie gniazdo.

Ile masz pieniazkow na zasilator i jaki masz sprzet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:27, Chlorofil napisał:

Witam. Chcę wymienić samodzielnie w komputerze zasilacz.

Jaki polecacie ? Potrzebuję 350W.


Dowolny nie z czarnej listy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dnia 26.02.2012 o 12:27, Chlorofil napisał:

Czy jest to trudna sprawa żeby wymienić samodzielnie zasilacz ? Jestem laikiem więc proszę
o wyrozumiałość.
Czy jest to kwestia tylko wsadzenia wtyczek w te same miejsca jak były przy starym zasilaczu
?


W zasadzie tak, nie ma możliwości wsadzić wtyczek źle (chyba że użyjesz odpowiednio dużo siły). Czasem może przeszkadzać chłodzenie na procesorze więc je wypadało by zdemontować, lub łatwiej ale trochę więcej roboty wyjąć całą płytę główną nie ruszając procesora (wymontowanie kart rozszerzeń i wypięcie wszystkich kabli oraz kwestia odkręcenia ok 6 śrub). Ogólnie jak robisz ostrożnie to nic złego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czekać za bardzo nie mogę, komp musi być kupiony najpóźniej gdzieś do połowy / końca marca. Kupno używek w tym przypadku za bardzo nie wchodzi w grę. Może na grafie dałoby się jakoś zaoszczędzić? Tym bardziej że to nie ma być komp stricte do gier [ choć odpalenie czegoś więcej niż Pasjans byłoby czasem wskazane ;-) ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:11, Niewiernus napisał:

Porównując ceny na allegro to zarobiłbyś jakieś 30 zł więcej(ew. na każdej dodatkowej
przesyłce po kilka złotych).
Nie znam dokładnych specyfikacji każdego sprzętu i w jakim jest stanie.
Albo trafiłeś na kogoś uczciwego albo sprzedajesz dobry produkt i są(jest) na to chętni.

A wiec warto sprzedac za tyle mobo,gpu,cpu i ramy? Troche sie dziwie ze jeszcze dosyc niedawno drogo placilem za taki zestaw a teraz glowne jego elementy sa warte okolo 450zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:51, Nufiko napisał:

W zasadzie tak, nie ma możliwości wsadzić wtyczek źle (chyba że użyjesz odpowiednio dużo
siły). Czasem może przeszkadzać chłodzenie na procesorze więc je wypadało by zdemontować,
lub łatwiej ale trochę więcej roboty wyjąć całą płytę główną nie ruszając procesora (wymontowanie
kart rozszerzeń i wypięcie wszystkich kabli oraz kwestia odkręcenia ok 6 śrub). Ogólnie
jak robisz ostrożnie to nic złego się nie stanie.


Ehh... :/ Czemu nic nie może być proste przy wymianie nawet głupiego zasilacza ? Kolejne 50zł trzeba będzie wywalić na serwis :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, w tym przypadku, to pojęcie względne ;)
Mój 3,5 lata temu kupiony za ~2200 PLN jest wart jakieś 600-700.
Wątpię abyś zapłacił więcej, na dodatek jakiś rok, dwa lata temu.

Zawsze możesz poczekać na inny komentarz w tej sprawie. Dwa głosy lepsze niż jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podana obudowa w zestawie jest lepsza z tych tańszych. Nie widzę sensu oszczędzać ~20 złotych na ciasnym szmelcu, wpadającym w drgania.

''Na sztywno'' przedstawiam zmianę grafiki na HD6770
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6770-gv-r677d5-1gd-410396/
Tańsza o prawie dwie stówy, teraz procek może być lekko za dobry do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci post pod rząd, z wiatrakiem(działaniem strony) nie będę walczył.

Dnia 26.02.2012 o 14:02, Chlorofil napisał:

Ehh... :/ Czemu nic nie może być proste przy wymianie nawet głupiego zasilacza ? Kolejne 50zł trzeba będzie
wywalić na serwis :/


Jak coś robisz pierwszy raz to zawsze wydaje ci się, że to jest trudne. Tak naprawdę jest to robota na 10 minut, gdzie trudno coś zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a więc sprzedaje za 480zł z wysyłką.
Mam zamiar kupić cielaka G530,jakąś w miare tanią płyte i ramy.
A za jakiś tydzień gpu.
Tylko ze nie bd miał jak na razie wymienić zasilacza..
Czy ten przeklęty Logic na razie da rade? :/ ma ponoc 500W..
No i czy lepiej dopłacić do G840/850? ( nie wiem czemu G850 jest drozszy o okolo 50złoty a różni je tylko 100mhz..)
Odczuje duży skok wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 14:41, Niewiernus napisał:

Jak coś robisz pierwszy raz to zawsze wydaje ci się, że to jest trudne. Tak naprawdę
jest to robota na 10 minut, gdzie trudno coś zepsuć.


No tak, ale czy jest konieczne odkręcanie wiatraków, wyjmowanie płyty głównej etc ? Nie wystarczy odpiąć wtyczki, odkręcić stary zasilacz, podpiąć nowe i wkręcić nowy zasilacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 15:39, Chlorofil napisał:

> Jak coś robisz pierwszy raz to zawsze wydaje ci się, że to jest trudne. Tak naprawdę

> jest to robota na 10 minut, gdzie trudno coś zepsuć.

No tak, ale czy jest konieczne odkręcanie wiatraków, wyjmowanie płyty głównej etc ? Nie
wystarczy odpiąć wtyczki, odkręcić stary zasilacz, podpiąć nowe i wkręcić nowy zasilacz
?


Tak własnie masz zrobić :]. Odkręcić stary zasilacz ( 4 śrubki ) odpiąć kable , następnie przykręcić nowy i podpiąć na nowo kable . To jest strasznie proste , nie można się pomylić w podłączaniu kabli :]. Jeżeli się boisz co gdzie było , gdy odepniesz kable , to zrób zdjęcie telefonem/kamerą jaki jest układ podpiętych kabli :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie pomoze, do tego (z tego pamietam :P) w instrukcji plyty glownej lub zasilacza tez jest to opisane, tzn. co, gdzie, jak i po co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor zmień na i3-2100:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-2100-3-1ghz-bx80623i32100-box-360571/

Płytę główną na AsRocka H61M-S:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-s-381691/

Kartę graficzną na Radeona HD6790 od MSI:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd6790-1gb-r6790-pm2d1gd5-oc-423951/

Obudowę na SilentiumPC Brutus 310 Pure Black:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-pure-black-bt-310-388069/

I zasilacz na Chiefteca GPA-500S8:
http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-500s8-384671/

Na tych zmianach powinieneś zaoszczędzić ok. 200 zł. Dalsze cięcia spowodują już bardziej znaczny spadek wydajność zestawu, wiec w miarę możliwości lepiej pozostać przy tym co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 15:03, amek11 napisał:

Dobra, a więc sprzedaje za 480zł z wysyłką.
Mam zamiar kupić cielaka G530,jakąś w miare tanią płyte i ramy.
A za jakiś tydzień gpu.
Tylko ze nie bd miał jak na razie wymienić zasilacza..
Czy ten przeklęty Logic na razie da rade? :/ ma ponoc 500W..
No i czy lepiej dopłacić do G840/850? ( nie wiem czemu G850 jest drozszy o okolo 50złoty
a różni je tylko 100mhz..)
Odczuje duży skok wydajności?



Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 18:42, Niewiernus napisał:

Jak wyglądać będzie twój budżet? To są te 480 PLN?
Jaką kartę kupisz/dostaniesz?

Co do twojego Logica to przedstawiam tobie Czarną listę zasilaczy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


No tak, sprzedałem właśnie na allegro te podzespoły pewnemu userowi z innego forum.
480zł.
Bd miał te 480zł na mobo ,cpu i ram plus jakies 300-400zl na gpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
chciałbym wskrzesić stary komputer. Cenę jaką chce przeznaczyc na części to około 250zł.

Części które posiadam to:
Grafika:GeForce 7800GS
Procesor:Intel Pentium 4 3,200Ghz
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 160GB
Dźwięk: Sound Blaste Audigy
Zasilacz: HEDY 400W Silent Series 20+4 pin

Potrzebuję dokupic pamięc RAM oraz plyte glowna. A moja znajomosc w tym temacie jest znikoma. Za pomoc z gory dziekuje ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 19:12, amek11 napisał:

Bd miał te 480zł na mobo ,cpu i ram plus jakies 300-400zl na gpu.


W takim razie powinno Ci wystarczyć na Pentium G840 + AsRock H61M-S + GoodRam 4GB 1333MHz CL9. Ewentualnie trochę drożej Athlon II X4 631 + Gigabyte GA-A75M-S2V + ta sama pamięć co wyżej. Co do karty, to w tym przedziale cenowym nie dostaniesz nic lepszego niż Radeon HD6770. A co z zasilaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 19:40, Szynkars napisał:

> Bd miał te 480zł na mobo ,cpu i ram plus jakies 300-400zl na gpu.

W takim razie powinno Ci wystarczyć na Pentium G840 + AsRock H61M-S + GoodRam 4GB 1333MHz
CL9. Ewentualnie trochę drożej Athlon II X4 631 + Gigabyte GA-A75M-S2V + ta sama pamięć
co wyżej. Co do karty, to w tym przedziale cenowym nie dostaniesz nic lepszego niż Radeon
HD6770. A co z zasilaczem?



tu właśnie jest problem..
Co ja mam z nim zrobić?
Bo narazie nie mam kasiory za bardzo..
Kurde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się