Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Teoretycznie zestaw z Pentium G840 i HD6770 będzie żarł podobną ilość prądu co C2D E8400 i GF 9800 GT, więc możesz spróbować go na razie nie wymieniać. Czy jednak nic się nie spali to nikt Ci nie powie. Jeśli masz możliwość, wymień zasilacz przed wsadzeniem tam nowych podzespołów. Jeśli nie - możesz ryzykować, oczywiście, na własną odpowiedzialność. Nawet jeśli ten Logic jakoś pociągnie nowy sprzęt, przydałoby się go jak najszybciej wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 15:39, Chlorofil napisał:

No tak, ale czy jest konieczne odkręcanie wiatraków, wyjmowanie płyty głównej etc ? Nie
wystarczy odpiąć wtyczki, odkręcić stary zasilacz, podpiąć nowe i wkręcić nowy zasilacz
?


Jak napisałem czasem, ja na standardowym chłodzeniu nie mam problemu z wyjęciem zasilacza, problem pojawił się gdy wsadziłem chłodzenie zajmujące większość wolnej przestrzeni.
Ogólnie otwórz obudowę i zobacz ile masz miejsca, bo są na prawdę duże szanse że nie trzeba nic poza zasilaczem ruszać.
Zresztą serwisy głównie zarabiają na tym, że się ludzie boją. Spróbuj zrobić to sam. Wystarczy trochę się zastanowić i wszystko można zrobić nawet bez jakiejkolwiek instrukcji. Przy pierwszej wymianie zajmie Ci godzinę albo i więcej, a przy drugiej spokojnie zmieścisz się w 30 minutach. Komputer na prawdę jest ciężko zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 20:43, Szynkars napisał:

Teoretycznie zestaw z Pentium G840 i HD6770 będzie żarł podobną ilość prądu co C2D E8400
i GF 9800 GT, więc możesz spróbować go na razie nie wymieniać. Czy jednak nic się nie
spali to nikt Ci nie powie. Jeśli masz możliwość, wymień zasilacz przed wsadzeniem tam
nowych podzespołów. Jeśli nie - możesz ryzykować, oczywiście, na własną odpowiedzialność.
Nawet jeśli ten Logic jakoś pociągnie nowy sprzęt, przydałoby się go jak najszybciej
wymienić.


A czy taki zestaw dałby radę?
Głównie zależy mi na BF3.
A no i totalnie nie rozumiem o co chodzi z tą integrą w celeronie.
Na jakiej zasadzie ona działa?
Jak ją aktywować ? bo monitora do proca nie podepne a jeżeli płyta główna ma vga to ma swoją integre i bd korzystać zapewne z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:10, amek11 napisał:

A czy taki zestaw dałby radę?
Głównie zależy mi na BF3.


Radę da , tylko pytanie na ile liczysz? ( jakej grasz rozdzielczości ) ? , ale myślę , że średnio ustawienia powinny pójść , dla porównania zobacz mój sprzęt ( podpis ) ledwo żyje , ale takie BF3 jeszcze ciągnie ( ledwo ) bo na roz. 1280x1024 all. niskie i mam 30-35fps. Więc jeżeli zdecydujesz się na zakup tego sprzętu , to Bf3 powinien działać ci na średnich ustawieniach. Napisz tylko na jakiej zamierzasz grać rozdzielczości ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 23:16, Bralo napisał:

> A czy taki zestaw dałby radę?
> Głównie zależy mi na BF3.

Radę da , tylko pytanie na ile liczysz? ( jakej grasz rozdzielczości ) ? , ale myślę
, że średnio ustawienia powinny pójść , dla porównania zobacz mój sprzęt ( podpis ) ledwo
żyje , ale takie BF3 jeszcze ciągnie ( ledwo ) bo na roz. 1280x1024 all. niskie i mam
30-35fps. Więc jeżeli zdecydujesz się na zakup tego sprzętu , to Bf3 powinien działać
ci na średnich ustawieniach. Napisz tylko na jakiej zamierzasz grać rozdzielczości ?.


Rozdziałka? 1280x1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 00:00, amek11 napisał:

Rozdziałka? 1280x1024


Przy tej rozdzielczości średnio/wysokie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:10, amek11 napisał:

A no i totalnie nie rozumiem o co chodzi z tą integrą w celeronie. Na jakiej zasadzie ona działa?

Działa jak to integra, jeśli nie masz dedykowanej karty graficznej, korzystasz z integry. Do oglądania filmów i przeglądania internetu jak najbardziej się nada, do gier - nie bardzo.

Dnia 26.02.2012 o 21:10, amek11 napisał:

Jak ją aktywować ? bo monitora do proca nie podepne a jeżeli płyta główna ma vga to ma
swoją integre i bd korzystać zapewne z niej.

Aktywujesz w BIOSie, nie przypominam sobie innych metod na to. Integra jest w procesorze, płyta na odpowiednim chipsecie umożliwia jej odczyt. Taka płyta ma już odpowiednie złącza DVI i VGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:28, diabolo20 napisał:

Witam zamontowałem wentylator na wysokości karty graf aby wdmuchiwał zimne powietrze
niestety temp dalej jest ta sama co może być przyczyna? rozm went 92mm

ponawiam pytaie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 09:36, diabolo20 napisał:

> Witam zamontowałem wentylator na wysokości karty graf aby wdmuchiwał zimne powietrze

> niestety temp dalej jest ta sama co może być przyczyna? rozm went 92mm
ponawiam pytaie

Jaka karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 09:44, hans_olo napisał:

> > Witam zamontowałem wentylator na wysokości karty graf aby wdmuchiwał zimne
powietrze
>
> > niestety temp dalej jest ta sama co może być przyczyna? rozm went 92mm
> ponawiam pytaie
Jaka karta?

Radeon 6870 flex (niereferencyjna)
pulpit 43
maksimum 73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 12:16, diabolo20 napisał:

Radeon 6870 flex (niereferencyjna)
pulpit 43
maksimum 73

Mocno zabudowany radiator tej karty może stanowić przeszkodę. Oprócz samej karty są jeszcze jakieś czynniki w otoczeniu mogące podgrzewać powietrze? Np mostek, karta muzyczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 12:48, hans_olo napisał:

> Radeon 6870 flex (niereferencyjna)
> pulpit 43
> maksimum 73
Mocno zabudowany radiator tej karty może stanowić przeszkodę. Oprócz samej karty są jeszcze
jakieś czynniki w otoczeniu mogące podgrzewać powietrze? Np mostek, karta muzyczna?

Na górze znajduje się chłodzenie niereferencyjne procesora natomiast które troche dmucha na karte a obok znajduje się mostek płyty głównej.
A jak bym wydmuchiwał ciepłe powietrze tym wentylatorem z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 12:51, diabolo20 napisał:

Na górze znajduje się chłodzenie niereferencyjne procesora natomiast które troche dmucha
na karte a obok znajduje się mostek płyty głównej.

Ja mam np. taki problem, że na evga 780i SLI z mostka północnego dmucha mi na kartę wiatrak 60mm (mam zamiar zrobić moda przekierowującego to powietrze przez otwór dla karty rozszerzeń w obudowie, tylko nie mam jeszcze materiałów). Ale jeśli nie masz tak grzejnego mostka, jak mój, to raczej tym bym się nie przejmował. Ale chłodzenie CPU dmuchające na kartę to zdecydowanie kiepski pomysł. Bo to powietrze nie dość, że podtrzymuje temperaturę karty, to jeszcze zakłóca strumień z boku. Najlepiej skierować do tyłu.

Dnia 27.02.2012 o 12:51, diabolo20 napisał:

A jak bym wydmuchiwał ciepłe powietrze tym wentylatorem z boku?

Chłodzenie karty wciąga powietrze przez otwór wentylatora, więc to nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2012 o 13:09, hans_olo napisał:

Ja mam np. taki problem, że na evga 780i SLI z mostka północnego dmucha mi na kartę wiatrak
60mm (mam zamiar zrobić moda przekierowującego to powietrze przez otwór dla karty rozszerzeń
w obudowie, tylko nie mam jeszcze materiałów).


Obroc wentylatorek, zeby wial na radiator procesora.
Pewnie masz tam cos wielkiego, to mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 13:43, Misquamaqus napisał:

Obroc wentylatorek, zeby wial na radiator procesora.
Pewnie masz tam cos wielkiego, to mu nie zaszkodzi.

Coś zrobię na pewno, na razie i tak zbyt rzadko przebywam w domu, żeby się tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 13:09, hans_olo napisał:

> Na górze znajduje się chłodzenie niereferencyjne procesora natomiast które troche
dmucha
> na karte a obok znajduje się mostek płyty głównej.
Ja mam np. taki problem, że na evga 780i SLI z mostka północnego dmucha mi na kartę wiatrak
60mm (mam zamiar zrobić moda przekierowującego to powietrze przez otwór dla karty rozszerzeń
w obudowie, tylko nie mam jeszcze materiałów). Ale jeśli nie masz tak grzejnego mostka,
jak mój, to raczej tym bym się nie przejmował. Ale chłodzenie CPU dmuchające na kartę
to zdecydowanie kiepski pomysł. Bo to powietrze nie dość, że podtrzymuje temperaturę
karty, to jeszcze zakłóca strumień z boku. Najlepiej skierować do tyłu.
> A jak bym wydmuchiwał ciepłe powietrze tym wentylatorem z boku?
Chłodzenie karty wciąga powietrze przez otwór wentylatora, więc to nie pomoże.

To bym musiał przełorzyć wentylator CPU żeby dmuchał na zasilacz?
Oto rozmieszczenie wentylatora

20120227160031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2012 o 16:00, diabolo20 napisał:

To bym musiał przełorzyć wentylator CPU żeby dmuchał na zasilacz?
Oto rozmieszczenie wentylatora


Masakra :))

Da sie obrocic chlodzenie na procesorze, zeby wydmuchiowac cieplo z radiatora na tyl obudowy ?
Pozycja jaka jest teraz, jest bardzo niewlasciwa.
Grzejesz grafike i zaklocasz obieg powietrza w budzie.

Jak nie da sie obrocic calego chlodzenia na procesorze, to zmien polozenie wentylatora na radiatorze procesora tak, zeby wial na zasilacz.
zasilacz sobie poradzi, a karta bedzie chlodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ostatnio wpadłem na pomysł aby wskrzesic mojego staruszka.
Potrzebuje do tego waszej pomocy, kwota jaką dysponuję to 250 złotych.
Komputer służyc będzie głównie to programów graficznych, odtwarzania filmow, gier.

Sprawne cześci które posiadam to:
Zasilacz: HEDY ATX 400W Silent Series
Grafika: Nvidia GeForce 7800GS 256MB/256BIT AGP
Dźwięk: Sound Blaster Audigy 7.1 OEM
Dysk: Seagate Barracuda 500 GB
Procesor: Intel Pentium 4 3,200Ghz/1M/800
Obudowa oraz nagrywarka.

Potrzebuję dokupic do tego zestawu Płytę główną, oraz pamięc RAM. Ewentualnie jeżeli tego typu elementy nie będą drogie mógłbym zastanowic się też nad zmianą procesora na wydajniejszy. Czy jestescie w stanie doradzic mi jaki sprzęt powinienem nabyc.
Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tak stary sprzęt moim zdaniem nie ma już sensu inwestować, lepiej byłoby kupić coś nowego. Problem w tym, że w takim przypadku praktycznie wszystko byłoby do wymiany. Zasilacz nadaje się na śmietnik, karta graficzna jest na stareńkie AGP, pamięć to pewnie DDR1 lub DDR2, a sam procesor też nie powala wydajnością. Jeśli przynajmniej dysk i napęd masz na SATA, to można by pomyśleć nad przejściem na FM1, tj. kupnem Llano A4-3400, taniej płyty w rodzaju Gigabyte GA-A55M-S2V i 2GB RAM DDR3. Niestety, koszt takiego rozwiązania to przynajmniej 450 zł, ale po sprzedaży starych części powinno Ci na to starczyć. Karta graficzna byłaby w takim przypadku zintegrowana z procesorem, za jakiś czas mógłbyś dokupić coś lepszego i przede wszystkim - zmienić zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze tefiłem. Czy karta sieciowa USB pozwoli mi sie łączyć z internetem, który "wisi" w powietrzu(internet gminny)? Łącze się z nim m.in. przez telefon komórkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się