Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2012 o 20:52, Stian3D napisał:

Zastanawiam się nad tym czy zasilacz 550W oraz Radeon HD4860 wystarczą mi na tego Battlefield''a
3 na niskich chodzi mi tylko o płynność. Czyli zasilacz mogę spokojnie zamawiać już dziś?

Do radka 4850 spokojnie wystarczy nawet 400W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 20:52, Stian3D napisał:

Czyli zasilacz mogę spokojnie zamawiać już dziś?


Tak, to dobra jednostka, ma 456W na linii 12 V (te 550W w nazwie jest trochę mylące) i certyfikat 80+ Bronze. Taki poprawiony ModXStream bez odpinanych kabli. Pod przyszłą modernizację sprzętu również powinien spokojnie wystarczyć. Ewentualnie jeśli nie planujesz przyszłych modernizacji tego komputera (coś o tym wspominałeś) i nie zależy Ci na wybitnie dobrym chłodzeniu na karcie, możesz też wziąć HD4850 GDDR5 od Vertex3D i zasilacz OCZ StealthXStream 2 400W. W agito w tym przypadku chyba powinno wyjść trochę taniej niż w morele.net, łącznie zaoszczędzić jakieś 80-90 zł w porównaniu do HD4850 GDDR5 od Power Color i zasilacza OCZ ZS 550W, jak więc widać, różnica w cenie jest zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 21:01, Nalfein napisał:

Do radka 4850 spokojnie wystarczy nawet 400W.


Wiem, ale ta moja obudowa jest taka mała, że boje się ze ta krata może sięnie zmieścić . Co do zasilacza to każdy jest taki sam? mają takie same wymiary wszystkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2012 o 02:39, Szynkars napisał:

Tak, to dobra jednostka, ma 456W na linii 12 V (te 550W w nazwie jest trochę mylące)
i certyfikat 80+ Bronze.

Teraz pisziesz mi o tej jednostce ? http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507 bo mnie naprawde dzielą minuty.
Taki poprawiony ModXStream bez odpinanych kabli. Pod przyszłą

Dnia 02.05.2012 o 02:39, Szynkars napisał:

modernizację sprzętu również powinien spokojnie wystarczyć. Ewentualnie jeśli nie planujesz
przyszłych modernizacji tego komputera (coś o tym wspominałeś) i nie zależy Ci na wybitnie
dobrym chłodzeniu na karcie, możesz też wziąć HD4850 GDDR5 od Vertex3D i zasilacz OCZ
StealthXStream 2 400W. W agito w tym przypadku chyba powinno wyjść trochę taniej niż
w morele.net, łącznie zaoszczędzić jakieś 80-90 zł w porównaniu do HD4850 GDDR5 od Power
Color i zasilacza OCZ ZS 550W, jak więc widać, różnica w cenie jest zauważalna.


Myślisz, że ten zasilacz co podałem wyżej będzie najlepszy pod mój sprzęt? + karta Radeon hd4850 DDR5 starczy? np na takiego skyrima,bf3, RE5 na te średnie? ( jaką bym musiał karte kupić zeby pograć w RE5 na maksymalnych ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 10:18, Stian3D napisał:

Myślisz, że ten zasilacz co podałem wyżej będzie najlepszy pod mój sprzęt? + karta Radeon
hd4850 DDR5 starczy? np na takiego skyrima,bf3, RE5 na te średnie? ( jaką bym musiał
karte kupić zeby pograć w RE5 na maksymalnych ? )

Spojrzałem na wymagania RE5 , nie są one jakieś duże , karta wymagana to HD 48xx , jeżeli kupisz HD 4850 to będzie git , tylko problem może być w tym , że do rozsądnych ( wysokich ) wymagań podany jest Quad ( 4 rdzenie ) ile w tym prawdy to nie wiem , bo nie gram w tą grę , ale naprawdę dużo odczujesz , gdy kupisz HD 4850 , ponieważ ta twoja obecna to nadaje się do śmieci , najwyżej do pasjansa.
A zasiacz będzie dobry ten OCZ co szynkars podał , jak i XFX , wybierz sobie coś , na pewno w żadnym nie zabraknie mocy do twojego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze pamięci RAM. Według informacji z AIDY, model płyty głównej to MSI K9N Neo v.1.0 (MS-7260) na chipsecie nVidia nForce 550 - sprzęt już trochę leciwy, z 2006 r. Obecnie mam dwie kości po 512 MB - miały działać w trybie Dual Channel, jednak z tego co widzę, jadą sobie na singlu. Według informacji ze strony MSI ( http://pl.msi.com/product/mb/K9N-Neo--PCB-1-0-.html#/?div=Detail) płyta powinna udźwignąć pamięci: Dual DDR II 533/667/800 do 4 GB. Procesor to AMD Athlon 64 3200+, a grafika GeForce 7600GS - nic specjalnego, ale do pracy biurowej, internetu i prostych gier wystarcza. Konieczna jest jednak zmiana RAMu, bo chociażby sam Firefox szaleje i połowę zasobów zjada po otwarciu paru stron. Stąd pytanie: czy takie kości są jeszcze dostąpne w sprzedaży? Jeśli tak, to ile i jakie brać? Jaka jest cena? Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 10:28, Bralo napisał:

Spojrzałem na wymagania RE5 , nie są one jakieś duże , karta wymagana to HD 48xx , jeżeli
kupisz HD 4850 to będzie git , tylko problem może być w tym , że do rozsądnych ( wysokich
) wymagań podany jest Quad ( 4 rdzenie ) ile w tym prawdy to nie wiem , bo nie gram w
tą grę , ale naprawdę dużo odczujesz , gdy kupisz HD 4850 , ponieważ ta twoja obecna
to nadaje się do śmieci , najwyżej do pasjansa.
A zasiacz będzie dobry ten OCZ co szynkars podał , jak i XFX , wybierz sobie coś , na
pewno w żadnym nie zabraknie mocy do twojego sprzętu.


Dzięki za pomoc, wiem ze piszę to setki razy ale zasilacz co podał Szynkars i HD4850 wystraczy na BF3 na niskich jak i te nowe gry na niskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem otóż do niedawno posiadałem 2 pamięci ram firmy Kingston każda po 2gb. Ostatnio 1 z pamięci się popsuła (zaczęły pojawiać się bsod itp..) więc postanowiłem rozejrzeć się za nową częścią lecz do końca nie wiem jaka kość pasowałaby do mojego zestawu. W internecie natrafiłem na pamięc firmy Good Ram: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ Co sądzicie?

Moje podzespoły:
Płyta Główna: Asus M4A79XTD EVO/USB3
Karta Graf.: Radeon HD4850
Procesor: AMD Phenom X2 550
Zasilacz: XFX Core 550W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 14:27, Clayface napisał:

Mam pewien problem otóż do niedawno posiadałem 2 pamięci ram firmy Kingston każda po
2gb.
W internecie natrafiłem na pamięc firmy Good Ram: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/


A jakie parametry ma ta Twój moduł Kingstona? Jaka częstotliwość pracy i jakie opóźnienia?


@kulfonito

Może ten:
http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-zs-750w-sli-135mm-221-479795.html?attr=2239-346680,403-346359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 15:08, Stian3D napisał:

> Tak :).

Jak to sprawdzić czy ten zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/
jest taki sam jak ten co na zdjęciu? Nie chce potem zwracać zasilacza jak będzie za duży.

Jeśli chodzi o wymiary, to prawie wszystkie zasilacze są takie same, muszą pasować do każdej obudowy. Jeśli chcesz go kupic, to się nie martw, będzie pasować.

Wymiary tego OCZ-a to wysokość [mm] 86, szerokość 160, głębokość 150. Pomierz Logika i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 15:54, kulfonito napisał:


Będzie bardzo git :)


@ Clayface

Takie same timingi i cała reszta więc nie powinno być żadnego problemu.
GoodRamy są swoją drogą bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burza była i router mi się zaczął dymić. Nie pytajcie jak, sam nie mam pojecia. Szczęśliwie komp cały.
Musiałem wiec kupic router do neostrady i podłączenia dwóch kompów + tv. I tu się zaczął problem.
Kupiłem TP-Link TD-W8901G i mogę połączyć tylko jednego kompa poprzez LAN. Reszta gniazd jakby nieaktywna, diody się nie świecą. Ktoś orientuje się o co moze chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 16:54, HumanGhost napisał:

Burza była i router mi się zaczął dymić. Nie pytajcie jak, sam nie mam pojecia. Szczęśliwie
komp cały.


może poszło po kablu sieciowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heloł.
Jako, że mój komputer to już trochę staruszek, a nowego póki co kupować nie zamierzam, wpadł mi do głowy pewien pomysł.
A mianowicie - czemu nie dołożyć by Radka 3870 do obecnego 3870x2? Dałoby to potencjalny przyrost wydajności 30%, nawet do 40%.
Pojawia się jednak taki problem, że taki potworek będzie wymagał ogromnej ilości mocy tzn. nowego zasilacza przynajmniej 700W.
Do tego dochodzi poważna wątpliwość - czy mój procesor(E8400 @4GHz) sobie z tym poradzi? Czy może jednak zwyczajnie zblokuje przyrost wydajności i skończę z większym poborem prądu, emisji ciepła i hałasu?
I oczywiście kwestia pieniędzy. Zakup takiego zestawu to koszt ok. 500zł. Przestałem śledzić rynek już jakiś czas temu, ale zwyczajnie wydaję mi się że za 500zł można kupić grafikę wydajniejszą niż 3 x 3870?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 15:29, ISAMU napisał:

Jeśli chodzi o wymiary, to prawie wszystkie zasilacze są takie same, muszą pasować do
każdej obudowy. Jeśli chcesz go kupic, to się nie martw, będzie pasować.

Wymiary tego OCZ-a to wysokość [mm] 86, szerokość 160, głębokość 150. Pomierz Logika
i już.


Ok dzięki za info, zasilacz juz zamówiony. Mogę wymienić go przed włożeniem nowej karty? Bo planuje w tym tygodniu kupić tylko zasilacz, to trzymać go na szafce i czekać na kart?ę czy wsadzić i nie czekać aż obecny chińczyk wybuchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się