Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2012 o 20:53, Misquamaqus napisał:

No to tym bardziej nie kupuj Win 7 do nowego sprzętu.
Zyskasz na czasie i gotówce.
Win 8 jest bezpłatny i lepszy od Win 7.


A win 8 odpali spokojnie nowe gry? typu : Bf3 / Max Payne 3 / Diablo 3 , nie ma żadnych problemów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mój Chieftec o mocy 400 W uciągnie zestaw:

MoBo: Gigabyte M55S-S3
CPU: AMD Athlon x3 450 3,2 GHZ
GPU: Vertex 3D Ati Radeon 1GB DDR5
RAM: 2x 2GB 833 MHz
Dysk Sata-1
Nagrywarka DVD- 1
Karta Dźwiętkowa Creative SB0570

Na innych forach piszą że pójdzie (m.in PC Format). A na stronie http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp dostaje wynik ~360 W. Wartosci w system load to 90% a w Capacitor Aging 10%.
Jeżeli nie to polecie jakiś dobry a niedrogi zasilacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 21:03, Bracio napisał:

Mam rozumieć, że UPS bierzesz ponieważ masz spadki napięcia? Bo jeśli nie to trochę głupio
brać UPS''a.


Miałem kilka razy wyłączenie prądu w najmniej odpowiednim momencie, albo ktoś złośliwy bawi się bezpiecznikami.
Ryzykować nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 21:10, Bralo napisał:

A win 8 odpali spokojnie nowe gry? typu : Bf3 / Max Payne 3 / Diablo 3 , nie ma żadnych
problemów?.


BF3 tak, a Max Payne 3 / Diablo 3 nie mam, to nie wiem.

Mam parę innych gier i wszystkie działają.
Win 8, to nowy system, więc o nowe gry nie masz się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki dokładnie model zasilacza posiadasz. Na kalkulatory mocy nie patrz, zawsze zawyżają trochę wyniki, taki zestaw pod obciążeniem nie będzie ciągnął więcej niż 300-320W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 22:22, Szynkars napisał:

Napisz jaki dokładnie model zasilacza posiadasz


Chieftec GPS-400AA-101A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 21:27, ribik napisał:


Miałem kilka razy wyłączenie prądu w najmniej odpowiednim momencie, albo ktoś złośliwy
bawi się bezpiecznikami.
Ryzykować nie będę.


Jeśli z takiego powodu to rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 16:59, Szynkars napisał:

(..) Z77 obsługuje zintegrowaną grafikę z procesorów,
ma też wyjście USB 3.0 na przód obudowy oraz dłuższą, 36-miesięczną gwarancję. Tak jak
wspominałem, wadą jest słabsza sekcja zasilania.

No ale niewielkie kręcenie (w granicach do 500MHz) chyba powinna wytrzymać? ;)

>(..) Zwróć lepiej uwagę na Cooler Master HAF 912

Dnia 14.05.2012 o 16:59, Szynkars napisał:

Plus oraz SilentiumPC Regnum L50. Ta druga ma dodatkowo wyjścia USB 3.0 na przednim panelu
(pasuje w sam raz do płyty).

Powiem Ci, że poczytałem sobie co nieco na temat Regnum i wydaje mi się, że to właśnie na nią padnie mój wybór. USB 3.0 z przodu piechotą nie chodzi, a skoro płyta nie jest zła, to będą pasowały do siebie jak ulał (oby! :D)

Dnia 14.05.2012 o 16:59, Szynkars napisał:

Do Radeonów nie będę Cię na siłę przekonywać, skoro sam wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze.
Twój wybór.

Może i troszkę wydajniejsze, aczkolwiek nie mam zaufania do tej firmy i jej sterowników ;)
To właśnie nVidia sprawiała mi najmniej problemów (0, słownie: zero) konfliktów sprzętowych, a Radeon? Na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje, gdy wszystko było z nim w porządku, tak u mnie, jak i u kilku znajomcyh ;) Dlatego też myślę, iż nVidia będzie tu odpowiednia, nawet kosztem odrobinę wyższego zużycia prądu.
Myślę więc, że zestaw podany w załączniku poradzi sobie z zadaniami, jakie przed nim stawiał będę :)

Dzięki serdeczne za wskazówki i wyjaśnienia,
Pozdrawiam :)

20120516001819

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 00:19, lygy napisał:

No ale niewielkie kręcenie (w granicach do 500MHz) chyba powinna wytrzymać? ;)

To akurat bez problemu, ale i5-2500k ma o wiele większy potencjał :)

Dnia 16.05.2012 o 00:19, lygy napisał:

Powiem Ci, że poczytałem sobie co nieco na temat Regnum i wydaje mi się, że to właśnie
na nią padnie mój wybór /.../

Powinna Cię zadowolić :) Niektórzy narzekają jedynie na psujący się kontroler obrotów i słabą jakość filtrów przeciwkurzowych (których na dobrą sprawę Regnum na naprawdę sporo), ale nie ma obudowy bez wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chciał bym waś prosić o pomoc mam sprzet intel i5 3.3ghz gf560 ti 8gb ramu wszystkie najnowsze sterowniki i diablo 3 na high rodzieczlosc 1680 na 1024 nie jestem pewny dokladnie mi podcina nie wiem dlaczego ? ziomek ma polowe gorszy sprzet a na medium mu smiga bez zadnych najmniejszych scinek pomozecie bardzo bym był wdzieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu używałem tylko laptopa do grania (Dell Studio 1749), jednak wypadało by zacząć rozglądać się za mocnym PC. Sam znalazłem już satysfakcjonującą mnie konfigurację, jednak skoro tu temat jest tak aktywny, może będziecie w stanie dobrać lepszą konfiguracje.

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: 3100-3400zł
Sprzęt będzie służył do: Grania
Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem Raczej nie.
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ? Nie ( poza ta ceną możecie jednak polecić monitor klawiaturę i myszkę, być może rozważę zakup tych peryferiów w późniejszym czasie.
Jestem Absolutnym Fanboyem: Nie, jestem na otwarty na wszystkie propozycje ;)

Moja Konfiguracja http://www.morele.net/inventory/info/UlwGAr/

Wybrałem np. nieco gorszą kartę niż na początku zakładałem ponieważ myślałem ze będzie konieczne kupienie Win 7 , jednak z tego co tutaj przeczytałem jest możliwość zainstalowania Win8 za free do stycznia 2013, jeżeli faktycznie tak można to takie rozwiązanie by mnie cieszyło i wtedy w konfiguracji sprzętu proszę nie uwzględniać systemu operacyjnego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski Western Digital z serii Green mają bardzo słabe parametry zapisu/odczytu. Zaleca się używać tylko do przechowywania danych. Jako że nabywasz tylko ten dysk polecam zmianę na inny, choćby od tego samego producenta, z serii Blue http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/
Jego parametry są przyjaźniejsze do pracy.

W kwestii karty graficznej - do maksymalnego budżetu brakuje około 400zł. Tą kwotę można dołożyć i kupić GeForce 560ti/570 lub poczekać na Radeona 7850(obecnie morele nie ma go na stanie).

Osobiście czepiłbym się RAMów - preferuje polskie GoodRamy, gdzie za ~150zł już ma się 8 GB ;)

@Edit
Jeszcze w kwestii W8 - Consumer Preview działa do podanej przez ciebie daty i to jest fakt.

Do reszty nie wypowiadam się, wg mnie powinna zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W morele.net są dostępne 2 modele HD7850, warto pomyśleć nad tym od Gigabyte:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-2gb-gv-r785oc-2gd-462779/
Wydajniejszy od HD6870 i co ciekawe, mniej prądożerny. Obudowę zmień na SilentiumPC Gladius 800 Pure Black / Fractal Design Core 3000, Aerocool może i ciekawie wygląda, ale kiepsko u niego z jakością wykonania:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-800-pure-black-atx-esata-ssd-ready-120mm-bez-zasilacza-352433/
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3000-fd-ca-core-3000-bl-400138/
Zasilacz zmień na XFX Core 550W / OCZ ZS 550W, są lepsze od Aerocoola:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-135mm-80-p1-550s-xxb9-379507/
http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt550w-eu-433642/
Płyta główna na Z68 jest już nieopłacalna, gdy w tej cenie można mieć nowszą i lepiej wyposażoną na chipsecie Z77:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-459603/
Pamięci są kompletnie nieopłacalne, nie ma sensu wydawać 220 zł na Kingstony, podczas gdy za niecałe 150 zł są tak samo dobre GoodRamy. Poza tym Kingstony mają wysokie napięcie (1,65 V), maksymalne bezpieczne dla procesorów Sandy Bridge. Najlepiej będzie wziąć 2x to:
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
Za 2 kości zapłacisz 144 zł, ceny sensownych pamięci 1600MHz w morele.net zaczynają się od 190 zł, moim zdaniem nie ma sensu tyle na nie wydawać, skoro i tak nic się nie zyskuje na wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propo mojego zestawu zastanawiałem się nad grafiką.

Zamiast karty Radeon 7870 Gigabyte 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC,

zastanawiałem się nad kartą MSI NVIDIA GeForce 570 GTX, 1280MB DDR5 (320 Bit), miniHDMI, 2xDualDVI

Różnica w cenie to ok. 200,-.

Ale nie wiem jak z wydajnością, z drugiej strony nie planuję żeby to był zestaw bardziej wydajny niż moje potrzeby, a gry wcale nie muszą chodzić na najwyższych ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem laptopa do grania z kumplami, jednak takiego, który uciągnie na full detalach gry do tej pory jakie wyszły, w przyzwoitej cenie. Myślałem o kupnie Alienware M18x, który nie jest aż tak drogi i ma dobre oceny, jednak jestem w miarę zielony w tym temacie.
Jego detale:

Model: Alienware M18x
Color: Black
Processor: Intel Quad Core i7-2670QM / 6MB Cache / 2.2GHz/3.1GHz TB Speed
Memory: 16 GB DDR3 SDRAM
HardDrive: 1TB SATA Hard Drive 7200RPM (2x 500GB)
Display: 18.4 inch Wide FHD (1920 x 1080) WLED Display
VideoCard: 1.5GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX 560M
OpticalDrive: DVD RW Drive (DVD RW + CD RW)

Co o tym myślicie? Jakieś inne propozycje? Dobrze byłoby, gdyby cena nie wychodziła za 6 koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym doradził wstrzymanie się jeszcze trochę z zakupem, bo obecna cena 2500K jest o 50 zł wyższa niż była jeszcze kilka dni temu. Nie wiem skąd ten skok, ale w tym roku potrafił kosztować już i 900 zł, jak i 800 zł :) więc musisz śledzić codziennie ceny i kupić wtedy, kiedy będzie najtaniej :) bo wątpię czy w najbliższym czasie cena spadnie poniżej 800 - mówi się coś o wyjściu Grecji ze strefy euro, a to na pewno znacznie osłabi złotego. Dlatego musisz też śledzić wiadomości ze świata finansów i polityki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 18:51, Rastamon napisał:

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem laptopa do grania z kumplami, jednak takiego, który
uciągnie na full detalach gry do tej pory jakie wyszły, w przyzwoitej cenie. Myślałem
o kupnie Alienware M18x, który nie jest aż tak drogi i ma dobre oceny, jednak jestem
w miarę zielony w tym temacie.
Jego detale:

Model: Alienware M18x
Color: Black
Processor: Intel Quad Core i7-2670QM / 6MB Cache / 2.2GHz/3.1GHz TB Speed
Memory: 16 GB DDR3 SDRAM
HardDrive: 1TB SATA Hard Drive 7200RPM (2x 500GB)
Display: 18.4 inch Wide FHD (1920 x 1080) WLED Display
VideoCard: 1.5GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX 560M
OpticalDrive: DVD RW Drive (DVD RW + CD RW)

Co o tym myślicie? Jakieś inne propozycje? Dobrze byłoby, gdyby cena nie wychodziła za
6 koła ;)


Ja widze, ze on sie od 9500 zł zaczyna O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2012 o 18:58, kulfonito napisał:

Ja widze, ze on sie od 9500 zł zaczyna O.o



Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 2/3 ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 18:56, pawbuk napisał:

Nie wiem skąd ten skok, ale w tym roku
potrafił kosztować już i 900 zł, jak i 800 zł :)


Skok wynika z niekorzystnego kursu dolara, który w ostatnich dniach ciągle rośnie
http://kursy-walut.mybank.pl/
A kiedyś i5-2500k można było mieć i za niecałe 700 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się