Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2012 o 19:08, Rastamon napisał:


> Ja widze, ze on sie od 9500 zł zaczyna O.o


Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 2/3 ceny :)


To w dalszym ciągu i tak dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:08, Szynkars napisał:

Skok wynika z niekorzystnego kursu dolara, który w ostatnich dniach ciągle rośnie
http://kursy-walut.mybank.pl/
A kiedyś i5-2500k można było mieć i za niecałe 700 zł...


Tylko jak ostatnio cena 2500K malała, to kurs dolara rósł :D być może po prostu sklep zamówił kolejną partię procków i musiał już za nie płacić po tym wyższym kursie. Ja bym się z zakupem wstrzymał z tydzień i zobaczył jak się cena będzie kształtować no i oczywiście z uwagą przypatrywał się sytuacji wokół Grecji :) aczkolwiek w tak zmiennych czasach bardzo cieżko jest przewidzieć zachowanie inwestorów na rynkach i tym samym kształtowanie się kursów walut :)
A 2500K chyba nawet poniżej 700 był dostępny... Akurat jak się rozglądam za nowymi podzespołami, to dolar i euro muszą drożeć - pech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 21:39, kulfonito napisał:

A złożenie kompa trudne jest? :D Nigdy sam nie składałem :p Nie uwale procesora przy
wkładaniu do gniazda? :D


Jak tego jeszcze nie robiłeś, poproś kolegę, który się na tym zna i przy okazji się przypatrz co i jak się robi.
Niektóre sklepy składają komputery, gdy u nich kupujesz podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 21:39, kulfonito napisał:

A złożenie kompa trudne jest? :D Nigdy sam nie składałem :p Nie uwale procesora przy
wkładaniu do gniazda? :D


W necie jest tyle poradników jak wszystko złożyć, że jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie, to nie powinieneś nic pokręcić :)
Poza tym są instrukcje z tego co wiem i tam powinno być napisane jeszcze jak co złożyć :) wbrew pozorom podzespoły nie są aż takie delikatne.
Najwięcej uwagi rzeczywiście wymaga montowanie procesora i chłodzenia na niego. Trzeba być zwyczajnie ostrożnym, składać w jakimś w miarę czystym pomieszczeniu bez zbytniego kurzu i najlepiej co pewien czas dotknąc jakiegoś metalowego przedmiotu połączonego z ziemią, żeby pozbyć się ładunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 22:05, pawbuk napisał:

> A złożenie kompa trudne jest? :D Nigdy sam nie składałem :p Nie uwale procesora
przy
> wkładaniu do gniazda? :D

W necie jest tyle poradników jak wszystko złożyć, że jeśli poświęcisz trochę czasu na
przygotowanie, to nie powinieneś nic pokręcić :)
Poza tym są instrukcje z tego co wiem i tam powinno być napisane jeszcze jak co złożyć
:) wbrew pozorom podzespoły nie są aż takie delikatne.
Najwięcej uwagi rzeczywiście wymaga montowanie procesora i chłodzenia na niego. Trzeba
być zwyczajnie ostrożnym, składać w jakimś w miarę czystym pomieszczeniu bez zbytniego
kurzu i najlepiej co pewien czas dotknąc jakiegoś metalowego przedmiotu połączonego z
ziemią, żeby pozbyć się ładunku :)


Właśnie najbardziej się boję o procesor :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 22:28, kulfonito napisał:

Właśnie najbardziej się boję o procesor :(

Zanim wsadzisz procesor w gniazdo pooglądaj wszystko bardzo dokładnie. W dodatku powinna być na nim strzałka podpowiadająca jak go odpowiednio włożyć :) lepiej nie używać zbyt wiele siły, bo styki są bardziej delikatne. Przy nakładaniu pasty termoprzewodzącej lepiej nie napaćkać wszędzie dookoła. Najlepiej poglądaj filmiki na youtube jak ludzie to robią - tzn. jak nakładają pastę na procesor i jak instalują chłodzenie. Najlepiej to robić zazwyczaj zanim się włoży płytę główną do obudowy.
Oczywiście jeśli nie jesteś pewien zwych zdolności możesz się udać do sklepu gdzie Ci złożą kompa, choć często taka opcja jest za darmo albo za niewielką opłatą, kiedy podzespoły zamawiasz w jakimś sklepie komputerowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 00:36, Szynkars napisał:

To akurat bez problemu, ale i5-2500k ma o wiele większy potencjał :)

Ciekaw jestem o ile bezpiecznie można na tej płycie podkręcić iPiątkę :D
najlepiej, by obywało się to bez zmiany napięcia ;)

Dnia 16.05.2012 o 00:36, Szynkars napisał:

Powinna Cię zadowolić :)

No cóż.. zobaczymy, na pewno będzie lepsza, niż moje dotychczasowe obudowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany napięcia procesora za wiele nie podkręcisz, po jego zwiększeniu do rozsądnej wartości powinieneś osiągnąć ~4,5GHz. Wyżej nie ma sensu żyłować procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje procesora na podstawke AM2, moja płyta główna to Asus M2V-MX.Budżet to 200zł oczywiście im taniej tym lepiej, liczę na waszą pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć gramowicze.
Z pomocą Pana Marcina z naszego forum dowiedziałem się kilku rzeczy na temat parametrów w laptopach, które powinny mnie interesować.
Skupiałem się na: grafice Ati 6770M, procesorze i7, i możliwe największej liczbie ramu. Znalazłem 2 laptopy, które mnie interesują: 1. http://www.sck.pl/product/a/?id=11829 , 2. http://www.sck.pl/product/a/?id=12814
Czy ktoś z was miał stycznośc z laptopami fimry HP, i mógłby mi coś o nich opowiedzieć? Generalnie szukam laptopa do grania na w miarę ludzkim poziomie. W cenie ok. 3000zł.
Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie które nie dotyczy bezpośrednio modernizacji kompa, a raczej pewnych skutków. Otóż sprzedałem stary procesor (Core 2 Duo) wraz z płytą główną na allegro i zastanawiam się czy bezpieczniej będzie zostawić procesor w płycie głównej czy przełożyć do opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 09:01, Assurubalit napisał:

Mam teraz pytanie które nie dotyczy bezpośrednio modernizacji kompa, a raczej pewnych
skutków. Otóż sprzedałem stary procesor (Core 2 Duo) wraz z płytą główną na allegro i
zastanawiam się czy bezpieczniej będzie zostawić procesor w płycie głównej czy przełożyć
do opakowania.


Może zostać w sockecie.
Tylko zdemontuj chłodzenie, żeby w transporcie nie urwało zaczepów, jak jakiś baran rzuci paczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2012 o 11:11, Misquamaqus napisał:


Może zostać w sockecie.
Tylko zdemontuj chłodzenie, żeby w transporcie nie urwało zaczepów, jak jakiś baran rzuci
paczką.


Wiem, chłodzenie to planuje odmontować, tak będzie łatwiej popakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2012 o 11:11, Misquamaqus napisał:


Może zostać w sockecie.
Tylko zdemontuj chłodzenie, żeby w transporcie nie urwało zaczepów, jak jakiś baran rzuci
paczką.


Wiem, chłodzenie to planuje odmontować, tak będzie łatwiej popakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)
Mialem zamowic w poniedzialek kompa za 2500zl ale ceny poszły w gore ... :/
Nazbieram troche kasy i mam 2800zl i zlozylem cos nowego z lepszym prockiem i karta ale z OC

co myslice o plycie głownej czy pocignie SLI czy Crossfire ?czy da sie podkrecic procka ? czy lepiej kupic karte
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga1155-pciedzwglansataraidddr3,19075.html ?

i czy dobre jest to chlodzenie na procka ?

20120518212205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 21:25, kamild506 napisał:

co myslice o plycie głownej czy pocignie SLI czy Crossfire ?


Ani MSI Z77A-G43, ani AsRock P67 PRO3 B3 nie umożliwiają SLI / Crossfire. MSI ma wprawdzie 2 sloty PCI-E, ale drugi pracuje w trybie x4, więc nic się tutaj nie zdziała. Mimo wszystko, w ogólnym rozrachunku płyta MSI wypada trochę lepiej od AsRocka. Co do zestawu - nie opłaca się brać karty po lekkim OC, gdy prawie 100 zł taniej jest wersja niepodkręcona. Jeśli już chcesz fabrycznie podkręconą kartę, to weź lepiej model Gigabyte:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7850-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,31650.html
Tańszy od Sapphire i ma wyżej podniesione zegary, chłodzenie również powinien mieć dobre. Nie odbiega przy tym zbyt mocno ceną od najtańszych HD7850 w techplanet. Jeśli chodzi o chłodzenie na procesor, to lepiej dopłacić do czegoś wydajniejszego, do i5-2500k Spartan raczej średnio się nadaje. Warte uwagi są np. Zalman CNPS10X Performa i SilentiumPC Fortis HE1225:
http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/zalman-cnps10x-performa,7368.html
http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/silentiumpc-fortis-he1225,11798.html
Zalman jest nieco wydajniejszy, ale ma głośniejszy wentylator, z kolei Fortis jest odrobinę słabszy, ale też mniej hałasuje. Co byś nie wziął, powinno to wystarczyć do średniego OC i5-2500k.

Jeszcze jedna uwaga - skoro bierzesz płytę z wyjściem USB 3.0 na przód obudowy, przydałaby się też odpowiednia obudowa z wejściami na froncie:
http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-430-pure-black,29652.html
Niewiele droższa od Brutusa 410, a ma dodatkowo 2 porty USB 3.0 z przodu. Mogą się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się