Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie mam czasu , żeby znaleźć linki , ale w tej cenie możesz mieć XFX Core 450W i Radeon HD 6770/7750 , lub Chieftec i Radeon HD 6850.
Wrócę wieczorem to zapodam linki , chyba , że ktoś mnie wyręczy . Szukaj na morele.net , techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Hmm...sam procek też nie pierwszej świeżości i będzie ograniczać każdą nową kartę na rynku więc ja bym raczej proponował mocny zasilacz (na zapas żeby był na ewentualny upgrade PC-ta) + średnia karta (choć i tak kilkukrotnie szybsza niż to co masz obecnie). Prawdę mówiąc 700 zł to w tym przypadku aż nadto. Proponowałbym np. XFX Core Edition Pro 550W + Radeon HD6670 (dowolny byleby z pamięciami GDDR5). Powinieneś się zmieścić w 550-600 zł. Ewentualnie na skraju budżetu to można by pomyśleć o Radeonie HD7750 bądź GTX550Ti - są szybsze ale musiałbyś już zmienić procesor żeby to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 23:30, VODKApl napisał:

Mam jedno pytanie, posiadam już jedną grafike Gigabyte GTX550ti OC, i chce dokupić drugą.
Tylko właśnie problem jest w tym że nie wiem czy mój zasilacz to uciągnie. /.../ Prosił bym o konkrety a nie "myślę że nie wytrzyma".


Jak konkrety, to konkrety - nie wytrzyma, potrzebny jest mocniejszy zasilacz.

EDIT: Chodzi Ci o GTX 550 Ti :) Powinien utrzymać, chociaż momentami może się już pocić. Dla pewności podaj resztę zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zamierzam złożyć zamówienie w morele.net, ew. coś mnie od tego odciągnię.
Planowo ma to być to proc(i5-3570K), ram i mobo, tak więc:
Procesor:
Intel Core i5-3570K/3.40GHz 6MB LGA 1155 Box 915,00 zł
Zamierzam podkręcać do wartości z rozsądną temperaturą(do 4,5GHz?) wraz Thermaltake Contac 29

Pamięć RAM:
Pamięć Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail 174,00 zł
Zastanawiałem się nad Good Ramem 8GB w jednej kości. Dwa złote mniej, brak radiatora, jednak możliwość rozbudowy do 32GB

Płyta główna:
Tutaj mam problem - chcę wykorzystać darmową przesyłkę i darmowego pena, tak więc lekko ponad 1500zł chcę mieć. Może być mniej, zawsze coś innego do domu kupi się(elektryczny młynek do kawy na.. spóźniony Dzień Matki, ew. Ojca :D). Wstępnie myślałem nad:
MSI Z77A-G43 368,00 zł
Zachęca mnie do tego 6 wejsć na USB 2.0, ten graficzny UEFI BIOS i rosądna liczba wejsć PCI. Nie wiem czemu w opisie jest mowa o tylko jednym wejściu USB 3.0, jak widać 2.
Myślałem jeszcze o ASRock Z77 PRO3. Płytki Gigabyte''a nie zachwycają mnie, chociaż nie widziałem ich testów. Coś jeszcze ciekawego jest?

Do tego zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A oraz HDD Samsung HD502IJ
Przez dłuższy czas(najbliższe 3-4 miechy) zamierzam działać na integrze. Później dokupię coś za ~650zł. Liczę na 7850/660/660Ti(walka cen=spadki cen!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 700 zł jest przeznaczone specjalnie na to, więc chyba nie ma co oszczędzać. Zdaję sobie sprawę z jakości procesora, ale on będzie musiał jeszcze poczekać. Na chwilę obecną zmieniam tylko te 2 podzespoły, ale w przyszłości na pewno wymienię i resztę.
Jako, że nie znam się na sprzęcie to opieram się na rankingu z benchmark.pl. Mocniejszy zasilacz to chyba dobre rozwiązanie na przyszłość. To co proponujesz, czyli XFX Core Edition Pro 550W wydaje się dobrą opcją. Większy problem z kartą. Ranking (ten tutaj: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych ) jako najlepszą z modeli HD 6750, 7750, 6770 i GTX 550 Ti podaje właśnie Radeona 6770, który akurat pasuje cenowo do mojego budżetu. Naprawdę jestem w tym zielony i wolę zapytać raz jeszcze, ale mieć pewność, że na pewno kupuję najlepszy (jak na moje realia) w tym przedziale zestaw.
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-6770-1gb-11189-10-20g-398181
http://www.morele.net/xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

I dziękuję za pomoc. Zarówno Tobie jak i Bralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt, który wybrałeś, będzie dobrym wyborem. Co do pamięci, to ja brałbym 8GB GoodRam w jednej kości, brak radiatorów to przede wszystkim sprawa estetyczna, a ułatwiona przyszła rozbudowa jednak powinna być brana pod uwagę. Poza tym, wspierasz przecież polską firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, ze ilość różnych modeli mnie przytłacza. Moja wiedza nie wystarcza na wybranie czegokolwiek. Jeśli mógłbyś - prosiłbym o wybranie jednego, najlepszego wg Ciebie modelu. Zaufam Ci. Jeśli chodzi o limit, to śmiało cała kwota może zostać na to przeznaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis stałem się posiadaczem chłodzenia do karty graficznej Accelero S1 Plus. Montuje wszysko tak jak jest w tej instrukcji :
http://www.arctic.ac/fileadmin/as1p/manual_pl.pdf
Ale mam pytanie. Czy ten klej którymi podklejałem radiatory mam też nałożyć na główny proscesor karty graficznej? Bo w instrukcji nie jest napisane.

Dodam zę mam Radeona 4890.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rdzeń(procesor) karty graficznej nakładasz tylko pastę termoprzewodzącą.
Jeżeli jest to nowy egzemplarz(nie śledzę tematu) to może być zaamplikowany na chłodzeniu(mój Twin Turbo PRO tak miał), w miejscu przyszłego styknięcia się chłodzenia z kartą.
W przeciwnym wypadku powinieneś mieć wcześniej zakupioną pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 18:36, Niewiernus napisał:

Na rdzeń(procesor) karty graficznej nakładasz tylko pastę termoprzewodzącą.
Jeżeli jest to nowy egzemplarz(nie śledzę tematu) to może być zaamplikowany na
chłodzeniu(mój Twin Turbo PRO tak miał), w miejscu przyszłego styknięcia się chłodzenia
z kartą.
W przeciwnym wypadku powinieneś mieć wcześniej zakupioną pastę.

to taka sama pasta jak dla procesora może być czy musi być jakaś inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:23, Niewiernus napisał:

Tak - właśnie mowa o takiej samej, jak do procesora.



ok s jedno pytanie jescze. może być zeszłoroczna? bo trochę mi zostało. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemyślalem wszystko jeszcze raz i zdecydowałem się na taki zestaw:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx550ti-1gb-ddr5192bit-dvihdmid-sub-pci-express,29398.html
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-550w,20097.html
Posłuchałem Twojej rady i myślę, że do mojego użytku w zupełności wystarczy. Pozostało tylko zamówić. Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo i GeForce to nie jest dobre połączenie, w miarę możliwości lepiej zdecydować się na zakup jakiegoś Radeona, ich sterowniki mniej obciążają dwurdzeniowe procesory. Sam GTX 550 Ti nie jest zresztą wybitnie ciekawą kartą w cenie ~450 zł, lepiej kupić jakiegoś HD6770 / HD7750 z fabrycznym OC, powinien być nawet trochę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wreszcie chłdozenie na pulpicie temp niższe ale teraz jak gram w D3 to po około20 minutach komp mi się wyłacza. mimo że jak nadzoruje to w grze jest 70-80C. Dodadkowo szybkość obrotu ustawiona jest na 21%. Jak próbuję zmienić ręcznie w AMD VISION ENGINE Control Center to niby pokazuje że np daje 100% ale szybkość obrotu się nei zwiększa tak samo temperatury nie spadają.
Wie ktoś jak ustawić ręcznie szybkość obrotu?
Mam radeona4890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Celerona G530 i jak na razie używam zintegrowanej karty graficznej, jednak zaczynam rozglądać się za jakimś w miarę przystępnym cenowo GPU. Brać za 100zł 9600GT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam procesor Intel Pentium Dual Core E2160 @2,88GHz oraz kartę graficzną GeForce 9800gt.
Wydaje mi się, że karta jest ograniczana przez procesor, w związku z czym zastanawiałem się nad wymianą procesora. Problemem jest to, że płyta główna obsługuje archaiczny socket 775.
Na allegro używane porzadniejsze procesory pod tę podstawkę kosztują zazwyczaj ponad 200 złotych. Czy warto jednak nie pożałować pieniędzy na wymianę (na powiedzmy E8400)?
No i czy dam sobie radę z wymianą procesora nie robiąc tego nigdy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 15:12, Wemidius napisał:

Witam, mam procesor Intel Pentium Dual Core E2160 @2,88GHz oraz kartę graficzną GeForce
9800gt.
Wydaje mi się, że karta jest ograniczana przez procesor, w związku z czym zastanawiałem
się nad wymianą procesora. Problemem jest to, że płyta główna obsługuje archaiczny socket
775.
Na allegro używane porzadniejsze procesory pod tę podstawkę kosztują zazwyczaj ponad
200 złotych. Czy warto jednak nie pożałować pieniędzy na wymianę (na powiedzmy E8400)?
No i czy dam sobie radę z wymianą procesora nie robiąc tego nigdy wcześniej?


E8400 był by idealny.
Wymiana jest prosta, tylko trzeba na spokojnie.

Sprawdz jaką masz wersję biosu aktualnie, bo E8400 może potrzebowac najnowszego.
W końcu to był najnowszy rdzeń na 775.

Podaj dokładny model płyty głównej, to się sprawdzi, czy w ogóle E8400 będzie kompatybilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się