Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Będzie wystarczający, nie jest to może jakaś szczególnie wyróżniająca się konstrukcja, ale w tej cenie i tak nie znajdziesz nic ciekawszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2012 o 13:18, lis_23 napisał:

Tego Ci nie powiem, na fotce Masz programik z temperaturą procka


To mi nic nie mówi. Temperatury są jak najbardziej ok. Chodzi o to, żeby wentylatory jak najmniej hałasowały. Musiałbyś wleźć do BIOSu i poustawiać ich obroty na "Manual" i poziom na "level 1"

Dnia 03.07.2012 o 13:18, lis_23 napisał:

Antec Gamer Nine Hundred Case:

szerokość 206 mm
wysokość 468 mm
głębokość 493 mm

nie wiem, który wymiar to głębokość a który szerokość ...
P.S: Ty nie masz tam półeczki przy biurku a ja, niestety, mam ...


Głębokość to długość, szerokość to "grubość obudowy. Wysokość - wiadomo. Pamiętaj, że im więcej kratek z siateczką w obudowie, tym więcej kurzu wewnątrz budy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2012 o 23:00, mrosi napisał:


To mi nic nie mówi. Temperatury są jak najbardziej ok. Chodzi o to, żeby wentylatory
jak najmniej hałasowały. Musiałbyś wleźć do BIOSu i poustawiać ich obroty na "Manual"
i poziom na "level 1"

Tak właściwie to wentylatora od procka w ogóle nie słychać, słychać tylko ten od grafiki ( gdy gram i gdy mam załączony program MSI Afterburner, gdyż on sam reguluje obroty wentylatorów na grafice ) oraz tylni wentylator, choć nie jest on głośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 16:12, Misquamaqus napisał:

Podaj dokładny model płyty głównej, to się sprawdzi, czy w ogóle E8400 będzie kompatybilny.


Witam, dziękuję za odpowiedź Tobie i Skajferowi. Model płyty głównej to Foxconn p35 mars.

Skajfer - wymiana płyty głównej nie wchodzi w grę, planuję minimalny upgrade, w sumie z nudów :b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 10:15, gumeczka napisał:

Na pewno Bf3 Ci będzie działać , dla porównania mój sprzęt ( podpis ) , grałem w bf''a na 1680x1050 , niskie , w 40-45fps , teraz sobie zmieniłem na 1300xxx nie pamiętam dokładnie , i gram w 60fps. U ciebie będzie działać jeszcze lepiej , bo będziesz miał lepsza grafike.
Co do reszty , to nie wiem czy dysk nie będzie lepszy Seagate 500 GB Barracuda.
Co do płyty głownej neich się ktoś inny wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pogadaj z Misquamaqusem. To mistrz w OC i innych zabawach z kartami graficznymi. Mi spreparował BIOS karty tak, ze z "fabrycznych" 40% obrotów w idle, wentylator kręci się z 30-procentowymi obrotami. Poza tym w strecie oczywiście normalnie sobie podbija te obroty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zysk? temperatury 1-2*C wyższe w idle i o połowę niższy hałas. I nie będziesz musiał bawić się w podpieranie jakimiś dziwnymi programami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 10:47, mrosi napisał:

/.../

Pogadaj z Misquamaqusem. To mistrz w OC i innych zabawach z kartami graficznymi. Mi spreparował
BIOS karty tak, ze z "fabrycznych" 40% obrotów w idle, wentylator kręci się z 30-procentowymi
obrotami. Poza tym w strecie oczywiście normalnie sobie podbija te obroty, jeśli zajdzie
taka potrzeba. Zysk? temperatury 1-2*C wyższe w idle i o połowę niższy hałas. I nie będziesz
musiał bawić się w podpieranie jakimiś dziwnymi programami...


A dokładnie o co chodzi?, o procesor czy o grafikę?
grafikę można podkręcić dzięki MSI Afterburner ale nie znam się na tym a skoro mam tak złą obudowę to nie wiem, czy w ogóle mogę coś takiego zrobić ... choć niepodkręcona grafika sprawuje się dobrze, w stresie, podczas gry w Crysis 2 mam trochę ponad 60 stopni, więc nie jest źle, moja poprzednia karta, Radeon HD4870 potrafiła w stresie przekroczyć 100 stopni ...

u mnie największym problemem jest to, że sam nie bardzo się znam a technicznych aspektach sprzętu - owszem, wybrać sobie sprzęt już potrafię, dobrać jak najlepsze części, itp. ale nie znam się na kwestiach technicznych, typu podkręcanie, praca w biosie, itp. i nie znam nikogo kto by się znał ...

mam jeszcze pytanie odnośnie programu Game Booster 3 - czy jego działanie wpływa niekorzystnie na system?
wiem, ze nie należy używać programów typu " przyspiesz komputer " ale ten programik na prawdę sporo daje: Crysis 2, DX11, tekstury w wysokiej rozdzielczości, wszystko na ultra - bez programu 22-30 fps - z programem 35-41 fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 13:08, Nichiro napisał:

Szybkie pytanie. Czy karta Nvidia 9800GT wejdze do płyty głównej PCI-E Asrock ConRoe
775i945gz?

Tutaj specyfikacja płyty:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=775i945gz


Z tego co wiem, to slot AGI, który masz na platformie, jest kompatybilny z slotem PCI-E, ale ma tylko przepustowość x4.
Teoretycznie 9800 gt powinien pracować poprawnie, ale prawdopodobnie będzie ograniczony wydajnościowo.
W końcu zamiast PCI-E x16 jest PCI-E x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrosi miał na myśli to, że jak masz za wysokie obroty wentylatorów w karcie garfiki w IDLE (bez obciążenia), to można w biosie obniżyć minimalną wartość, zamiast stosować programy zewnętrzne.
To jest wygodniejsze i mniej konfliktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 14:20, Misquamaqus napisał:

Mrosi miał na myśli to, że jak masz za wysokie obroty wentylatorów w karcie garfiki w
IDLE (bez obciążenia), to można w biosie obniżyć minimalną wartość, zamiast stosować
programy zewnętrzne.
To jest wygodniejsze i mniej konfliktowe.

Wiesz, nie znam się na tym ;)
wiem, że obroty wentylatora mam ustawione chyba na ok. 30% a gdy uruchamiam MSI Afterburner to potrafi skoczyć do 44%

mam jeszcze pytanko: ponieważ na podkręcaniu procesora się nie znam i nie znam nikogo kto by mi ów procesor podkręcił to jeżeli w przyszłości chciałbym wymienić grafikę na GTX 680 lub coś nowego to jaki mocniejszy procesor mógłbym zakupić na obecną płytę główną ( Asrock P67 PRO3 B3 ) i czy w ogóle są mocniejsze?, tak żeby procesor uciągnął mocniejszą grafikę bez podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A można jakoś wyliczyć jakimś programem o ile karta zostanie ograniczona wydajnościowo? Czy z prockiem Intel Core 2 Duo E6700 będzie tak samo?

I czy taka karta graficzna Nvidia 9800GT PCI-E x4 nie będzie jeszcze bardziej ograniczana przez jednordzeniowy procek Celeron 3.06Ghz? Bo nie wiem co kupić, procek czy karta bo karta którą teraz mam to podkręcona 7300GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym zasilaniem karty graficznej ? w AMD OverDrive ?

zawsze mam 0% nawet podczas grania kiedy temperatura dobija 60''C a wentylator niecałe 35%

Karta to Sapphire HD7850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 14:33, lis_23 napisał:

Wiesz, nie znam się na tym ;)
wiem, że obroty wentylatora mam ustawione chyba na ok. 30% a gdy uruchamiam MSI Afterburner
to potrafi skoczyć do 44%


Gdybyś wyłączył monitoring wentylatora "fan" w MSIAF, to minimum obrotów spadnie do najniższych biosowych, czyli u Ciebie te 30%.
Prawdopodobnie monitoring "fan" w MSIAF masz ustawiony nieco wyżej dla minimum niż oferuje bios.
Pokaż zakładkę "fan" w MSIAF.

Dnia 04.07.2012 o 14:33, lis_23 napisał:

mam jeszcze pytanko: ponieważ na podkręcaniu procesora się nie znam i nie znam nikogo
kto by mi ów procesor podkręcił to jeżeli w przyszłości chciałbym wymienić grafikę na
GTX 680 lub coś nowego to jaki mocniejszy procesor mógłbym zakupić na obecną płytę główną
( Asrock P67 PRO3 B3 ) i czy w ogóle są mocniejsze?, tak żeby procesor uciągnął mocniejszą
grafikę bez podkręcania.


Możesz tam zamontować I7 2700K i jak się da IB (tego nie jestem pewien).
Tak czy siak, nawet gdybyś teraz chciał zamontować gtx 680, to nie musisz zmieniać obecnego procesora.
I5 2500K jest bardzo wydajnym procesorem, który poradzi sobie z najszybszymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:14, kamild506 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym zasilaniem karty graficznej ? w AMD OverDrive
?

zawsze mam 0% nawet podczas grania kiedy temperatura dobija 60''C a wentylator niecałe
35%

Karta to Sapphire HD7850

20120704152027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 14:57, Nichiro napisał:

Dzięki za odpowiedź. A można jakoś wyliczyć jakimś programem o ile karta zostanie ograniczona
wydajnościowo? Czy z prockiem Intel Core 2 Duo E6700 będzie tak samo?


Tego nie da się wyliczyć.
Można jedynie samemu wypróbować zamontować kartę w slocie PCI-E x4 i wykonać jakiś benchmark, a później zrobić ten sam test w slocie PCI-E x16.
Różnica będzie wyznacznikiem przepustowości.
Procesor E6700 nie będzie ograniczać 9800gt, ale gdy karta będzie w slocie PCI-E x16.
Slot PCI-E x4 zwolni kartę niezależnie od użytego procesora.

Dnia 04.07.2012 o 14:57, Nichiro napisał:

I czy taka karta graficzna Nvidia 9800GT PCI-E x4 nie będzie jeszcze bardziej ograniczana
przez jednordzeniowy procek Celeron 3.06Ghz? Bo nie wiem co kupić, procek czy karta bo
karta którą teraz mam to podkręcona 7300GT.


Jedno rdzeniowy Celeron ograniczy 9800 gt.
Lepiej kupić inną płytę z PCI-E x16, a tego asrocka sprzedać.
Kupić 9800 gt + E6700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się