Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 14:57, NuuS napisał:

Myślę że grać w coś tam i uczyć się programowania. Jakaś Fifa i takie tam pierdu pierdu.
Mam wrażenie że kupując procesor AMD będzie mi łatwiej w przyszłości polepszyć swój zestaw
komputerowy niż zestaw z Intelem.


Nie jestem pewien. Jeśli weźmiesz teraz jakiegoś Intela i5, to zawsze możesz później przenieść się na i7 np 3770K :D i masz 8 wątków i gigantyczną wydajność :) a AMD może wypuści coś lepszego od Buldożerów, a może nie wypuści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 15:00, Diukp napisał:

a zasilacz wystarczy 600W

Wystarczy bez problemu nawet 550W, który Ci podałem :) takie zestawy mogą mieć moc maks 400W, a tutaj masz ponad 500W na lini 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 15:04, pawbuk napisał:

> a zasilacz wystarczy 600W
>
Wystarczy bez problemu nawet 550W, który Ci podałem :) takie zestawy mogą mieć moc maks
400W, a tutaj masz ponad 500W na lini 12V.

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że AM3+ to dosyć przyszłościowa podstawka :D i nie ma co przesadzać że zaraz wyjdzie AM4 czy AM8+ i ja już będę zamknięty na nowe procesory :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 15:12, NuuS napisał:

Sądzę że AM3+ to dosyć przyszłościowa podstawka :D i nie ma co przesadzać że zaraz wyjdzie
AM4 czy AM8+ i ja już będę zamknięty na nowe procesory :D.


Tak jak pisałem - przyszłościowa jeśli AMD wypuści jakieś dobre procesory na nią :D a może się okazać, że nic dużo lepszego od Buldożerów nie wypuści :D a na LGA1155 masz wszystkie i5 i i7 :) możesz też poczekać na Haswelle, które Intel wypuści w pierwszym kwartale przyszłego roku i które będą na nową podstawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję :D Nie szykuje się szybka wymiana procesora. :) Zobaczymy jak będzie, dzięki za odpowiedź w sprawie zasilacza. :D 650W OCZ ZS Series na pewno styka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 15:34, NuuS napisał:

Zaryzykuję :D Nie szykuje się szybka wymiana procesora. :) Zobaczymy jak będzie, dzięki
za odpowiedź w sprawie zasilacza. :D 650W OCZ ZS Series na pewno styka? :D


Zasilacz wystarczy spokojnie - nawet 550W by wystarczyło ;) ale moim skromnym zdaniem podejmujesz złą decyzję wybierając Buldożera. Jeśli nie zamierzasz szybko wymieniać procesora to bierz i5 bez wahania - jest po prostu wydajniejszy :) za 3 lata moga być już zupełnie inne podstawki na rynku, a Ty będziesz te 3 lata jechał na mniej wydajnym procku :) a przecież nie kupujesz procesora na 2 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główna GA-MA790X-DS4 i mam pytanie czy moge kupic do niej procesor
z socketem AM3 płyta jest głównie chyba pod AM2+ max ale duzo osbó pisze ze AM3 tez do niej można i sugerując się tą http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu...spx?pid=2695 stroną jest tutaj napisany Socket AM2,AM2+ i AM3. Doradzi ktoś to bardzo ważne bo chce wymienić procesor. I jak już to może jaki byłby najlepszy do tej płyty głównej np od AM3. Dodałem już ten post przy problemy z komputerem przez pomyłke z pośpiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego Modecoma i rozejrzyj się za SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. To jedna z tańszych, sensownych obudów, ma 2 wentylatory w zestawie, filtry przeciwkurzowe w podstawowych miejscach, 31 cm miejsca na karty graficzne i czarne wnętrze. Montaż zasilacza oczywiście na dole. Jeśli masz płytę z wyjściem USB 3.0 na przedni panel obudowy, warto rozejrzeć się za modelem Brutus 430, który ma odpowiednie porty z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 17:44, maziiii napisał:

Mam płyte główna GA-MA790X-DS4 i mam pytanie czy moge kupic do niej procesor
z socketem AM3 płyta jest głównie chyba pod AM2+ max ale duzo osbó pisze ze AM3 tez do
niej można i sugerując się tą http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu...spx?pid=2695
stroną jest tutaj napisany Socket AM2,AM2+ i AM3. Doradzi ktoś to bardzo ważne bo chce
wymienić procesor. I jak już to może jaki byłby najlepszy do tej płyty głównej np od
AM3. Dodałem już ten post przy problemy z komputerem przez pomyłke z pośpiechu


Tak jak podaja na stronie:
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2695
po wgraniu nowego biosu, najlepiej F10D, spora część procesorów na AM3 jest obsługiwana.
Najlepszym procesorem byłby Phenom II X6 1090T,natomiast najbardziej opłacalny bedzie chyba
Phenom II X4 945 lub X4 965, najlepiej by był to model 95W i z odblokowanym mnożnikiem,wtedy mozna go spokojnie podkręcic gdyby mocy zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta po aktualizacji BIOSu obsługuje większość procesorów na AM3. Najbardziej opłacalnym procesorem na tą podstawkę wydaje się Phenom II X4 965:
http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/642182
Oczywiście pamiętaj, żeby przed zakupem nowego procesora zaktualizować BIOS swojej płyty.

EDIT: Widzę, że Chaos już mnie wyprzedził z odpowiedzią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS i mam teraz F10D mam zainstalowane dwa windowsy xp i 7 i podczas urochamiania komputrea wybierałem ten czy ten i enter zeby nie czekac 30 s a teraz nie moge wybrac i musze tez poczekac 30 s wiem ze to mały problem ale czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 20:23, maziiii napisał:

Zaktualizowałem BIOS i mam teraz F10D mam zainstalowane dwa windowsy xp i 7 i podczas
urochamiania komputrea wybierałem ten czy ten i enter zeby nie czekac 30 s a teraz nie
moge wybrac i musze tez poczekac 30 s wiem ze to mały problem ale czym to może być spowodowane?


DOmyślam się, że masz klawiaturę USB i wystarczy poprostu włączyć w BIOSie obsługę portów USB. Znajdź linijkę "USB support/legacy" zmień ją na Endable i powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 01:29, maziiii napisał:

A tak z ciekawosci zapytam np z AM3+ i np tym http://allegro.pl/hit-cenowy-amd-fx-4100-box-nowy-4-rdzenie-i2537673715.html
procesorem juz nie pójdzie?


Procesory z postawką AM3+ nie posiadają kontrolera pamieci DDR2, tylko nowszy DDR3, a twoja płyta główna ma wejście tylko na DDR2. Ponadto zdaje mi sie, że procesory AM3+ posiadają inny układ pinów, wiec nie mógłbyś takiego procesora włożyć nawet do swojej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie Was pytałem czy mozecie mi polecic jakiegos netbooka dla siostry na studia , ale zmienila ona zdanie i woli laptopa...Chce na niego wydac max 1500zl i znalazla jakiegos Asusa (link ponizej), imo lepiej doplacic do Lenovo ktory ma procesor intel i3 i jest chyba wydajniejszy od tego ktory jest w Asusie, oba te laptopy sa bez systemu wiec zainstalowało by się Win Xp, bo z tego co wiem to jest mniej zasobozerny. Jezeli macie jakies lepsze propozycje to napiszcie xD. Komputer ma jej słuzyc do przegladania internetu,ogladania filmow,korzystania z worda, exela etc. wiec nie potrzebuje jakiejs super karty graficznej. Aha i mam jeszcze jedna sprawe a mianowicie do mojego starego pc w którym było 1gb ram (2x 512mb ddr1) dodałem 1gb i 512mb czyli mam łacznie 2,5gb i tak zastanawiam czy nie trzeba czegos konfigurowac w biosie jak sie dodaje troche pamieci?

1.Asus http://allegro.pl/laptop-asus-x54c-x53-b960-4gb-320gb-hdmi-usb-3-0-i2531842061.html
2. Lenovo http://allegro.pl/laptop-lenovo-b570-intel-i3-2330m-4gb-500g-hdmi-bt-i2538962075.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:25, Klimat napisał:

Chce na niego wydac max 1500zl i znalazla
jakiegos Asusa (link ponizej), imo lepiej doplacic do Lenovo ktory ma procesor intel
i3 i jest chyba wydajniejszy od tego ktory jest w Asusie, oba te laptopy sa bez systemu
wiec zainstalowało by się Win Xp, bo z tego co wiem to jest mniej zasobozerny.

Żebyś się nie zdziwił, pełno laptopów już nie akceptuje Win XP - albo brak sterowników albo w ogóle się na nich nie instaluje wywalając błędy.

Dnia 15.08.2012 o 20:25, Klimat napisał:

Jezeli macie jakies lepsze propozycje to napiszcie xD. Komputer ma jej słuzyc do przegladania
internetu,ogladania filmow,korzystania z worda, exela etc. wiec nie potrzebuje jakiejs
super karty graficznej.

Prawdę mówiąc karta zintegrowana z Core i3 wcale nie jest taka zła, także i do gier. LoL jest grywalny na średnich, takie Diablo 3 z kolei chodzi przy w miarę grywalnej ilości klatek na sekundę (20-30) w niskich detalach poza niektórymi obszarami, tam rzeczywiście potrafi do 12-15 fps-ów spaść. Więc nie jest z tym aż tak źle ^^

Dnia 15.08.2012 o 20:25, Klimat napisał:

Aha i mam jeszcze jedna sprawe a mianowicie do mojego starego
pc w którym było 1gb ram (2x 512mb ddr1) dodałem 1gb i 512mb czyli mam łacznie 2,5gb
i tak zastanawiam czy nie trzeba czegos konfigurowac w biosie jak sie dodaje troche pamieci?

Zazwyczaj nie. Chyba że wsadzałeś różne typy pamięci (o różnej prędkości i CL) to wtedy czasem trzeba się pobawić w dostosowywanie tego bo inaczej wszystkie będą działać z prędkością najwolniejszej wsadzonej.

Dnia 15.08.2012 o 20:25, Klimat napisał:

Imho ten Lenovo jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się