Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2012 o 20:04, hunterPL napisał:

Ok, dzięki za radę. Poszperam jeszcze w necie może ktoś mi doradzi.

Weź podłącz dekoder DVB za 100 zł do monitora i nie musisz mieć tunelu tylko antene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nieodpowiedni temat ale mam jedno male pytanie. Po podlaczeniu zestawu o ktorym rozmawialismy I probie zainstalowania systemu komputer zawiesza sie po ekranie ladowania plikow instalacyjnych. Szary pasek postepu dojezdza do konca I w momencie gdy powinien pojawic sie ekran z logiem windows wskakuje czarny ekran I zwiecha. jesli chodzi o podlaczenie to wszystko powinno byc ok. Zasilacz, procek, grafika dzialaja poprawnie. Wszystkie wiatraki sie kreca, diody sie swieca. Wiec czy wina moze lezec np w plycie glownej? zwiecha nastepuje zawsze w tym samym momencie Wiec wydaje mi sie ze cos moze miec wade fabryczna. no chyba ze cos podpowiecie panowie? w przeciwnym wypadku jutro bede musial zglosic morelom niedzialajacy sprzet :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź czy wszystkie kable zasilające są dobrze wpięte.
Następnie wpiąłbym dysk twardy na którym instalujesz system do wejścia oznaczonego w instrukcji prawdopodobnie jako SATA 1.
Przy instalacji systemu odłącz od komputera wszystkie inne peryferia typu drukarki, skanery, przenośne karty sieciowe itd.
Sprawdź czy wszystkie kable od obudowy odpowiedzialne za start, reset, itd. są dobrze podłączone do płyty głównej.
Sprawdź czy do procesora jest dobrze dociśnięty radiator, możliwe ze procesor się przegrzewa, ewentualnie wymień na procesorze pastę termoprzewodzącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 22:51, Chaos napisał:

W pierwszej kolejności sprawdź czy wszystkie kable zasilające są dobrze wpięte.
Następnie wpiąłbym dysk twardy na którym instalujesz system do wejścia oznaczonego w
instrukcji prawdopodobnie jako SATA 1.
Przy instalacji systemu odłącz od komputera wszystkie inne peryferia typu drukarki, skanery,
przenośne karty sieciowe itd.
Sprawdź czy wszystkie kable od obudowy odpowiedzialne za start, reset, itd. są dobrze
podłączone do płyty głównej.
Sprawdź czy do procesora jest dobrze dociśnięty radiator, możliwe ze procesor się przegrzewa,
ewentualnie wymień na procesorze pastę termoprzewodzącą.


Kable sprawdzalem. Dysk od razu byl wpiety do sata 1. Do komputera nie podpinalem zadnych dodatkowych urzadzen. Procesor zamontowany poprawnie, nie ma zadnego luzu. Temperature sprawdzalem w biosie I za kazdym razem oscylowala w granicy 40 stopni. Zestaw odebralem ze sklepu wczoraj Wiec do jutra mam. czas na zgloszenie wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:04, sirufok napisał:

Kable sprawdzalem. Dysk od razu byl wpiety do sata 1. Do komputera nie podpinalem zadnych
dodatkowych urzadzen. Procesor zamontowany poprawnie, nie ma zadnego luzu. Temperature
sprawdzalem w biosie I za kazdym razem oscylowala w granicy 40 stopni. Zestaw odebralem
ze sklepu wczoraj Wiec do jutra mam. czas na zgloszenie wady.


Jesteś pewien, że komputer się zawiesza? :D a może po prostu wystarczy dłużej poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostało sprawdzić ramy. Spróbuj zainstalować system, mając wpiętą tylko jedną kość pamięci, jak się nie uda spróbuj to samo z drugą kością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:24, sirufok napisał:

Raczej tak. W pierwszym poscie opisalem kiedy to nastepuje. Zawsze w tym samym momencie.
Czy RAM moglby to powodowac?


Obecnie Ramy pracują w dualu, wiec jeżeli którąś z nich jest uszkodzona, to bardzo możliwe że spowoduje to zawieszenie systemu gdy on wczytuje dane do pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 23:32, Chaos napisał:

> Raczej tak. W pierwszym poscie opisalem kiedy to nastepuje. Zawsze w tym samym momencie.

> Czy RAM moglby to powodowac?

Obecnie Ramy pracują w dualu, wiec jeżeli którąś z nich jest uszkodzona, to bardzo możliwe
że spowoduje to zawieszenie systemu gdy on wczytuje dane do pamięci RAM.


Ok. To jutro sprawdze kosci. A czy oprocz RAM powinienem sprawdzic cos w nastepnej kolejnosci? wolalbym wiedziec od razu niz pozniej pytac na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dobry film o składaniu kompa:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W4Js2A1qdB8
i nakładaniu pasty:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-hNgFNH7zhQ

Można by przypiąć. Szczególnie sposób nakładania pasty. Przez pewnego głąba, który polecił mi nakładanie pasty kartą musiałem to robić co trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 12:10, byverter napisał:

Znalazłem dobry film o składaniu kompa:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W4Js2A1qdB8
i nakładaniu pasty:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-hNgFNH7zhQ

Można by przypiąć. Szczególnie sposób nakładania pasty. Przez pewnego głąba, który polecił
mi nakładanie pasty kartą musiałem to robić co trzy miesiące.


W takim razie wg Ciebie który sposób jest najlepszy? Bo pamiętam testy jednego z serwisów, w których wyszło, że najniższa temperatura jest po nałożeniu pasty metodą krzyżyka, a tylko trochę wyższe temperatury są po rozsmarowaniu pasty równomiernie po całej powierzchni procesora. Reszta metod już była znacznie mniej wydajna :) Sam nakładałem pastę kartą i nie było problemów - bardzo cienka, równomierna warstwa, dobrze przylegająca do radiatora. Aczkolwiek chyba najlepiej się nakłada pastę jakąś małą plastikową szpatułką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 13:05, pawbuk napisał:

procesora. Reszta metod już była znacznie mniej wydajna :) Sam nakładałem pastę kartą
i nie było problemów - bardzo cienka, równomierna warstwa, dobrze przylegająca do radiatora.
Aczkolwiek chyba najlepiej się nakłada pastę jakąś małą plastikową szpatułką.

Xa albo kropki. Nakładanie kartą nie jest ani efektywne, ani łatwe i bardzo łatwo to popsuć oraz zabrudzić wszystko w około. Więc komuś nie doświadczonemu łatwiej zrobić x czy jedną kulkę i mieć zawsze taki sam dobry wynik niż smarować kartą i wszystko popsuć. Doświadczony tym bardziej wybierze X jeśli jest to lepsze i łatwiejsze. Nie mówiąc o tym, że rozsmarowana warstwa jest nie równa i cienka co prowadzi do szybszego "odklejenia się" procesora po pewnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy robi jak chce, ale chyba nie bez powodu tak często pojawiają się rady, żeby jednak rozsmarowywać :D a warstwa ma być właśnie dość równa i cienka, żeby lepiej odprowadzać ciepło z procesora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
mam taki malutki problemik, myślę że nie trudny do rozwiązania. Mam dwa dyski, jeden SSD i drugi zwykły, talerzowy. Problem w tym, że tego drugiego dysku mi nie czyta. Podłączyłem go kablami SATA do płyty głównej i zasilacza, tak samo jak dysk SSD, ale go nie wykrywa. Aczkolwiek jeśli otworzę Technologie pamięci Intel Rapid to tam ten dysk sie pojawia. Trzeba coś jeszcze podpiąć pod ten dysk?

20121013114956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 11:49, Rick napisał:

Hej,
mam taki malutki problemik, myślę że nie trudny do rozwiązania. Mam dwa dyski, jeden
SSD i drugi zwykły, talerzowy. Problem w tym, że tego drugiego dysku mi nie czyta. Podłączyłem
go kablami SATA do płyty głównej i zasilacza, tak samo jak dysk SSD, ale go nie wykrywa.
Aczkolwiek jeśli otworzę Technologie pamięci Intel Rapid to tam ten dysk sie pojawia.
Trzeba coś jeszcze podpiąć pod ten dysk?


Hmmm... nie tyle podpiąć co...to jest nowy dysk? Jeśli tak to trzeba go sobie sformatować i podzielić na partycje żeby go było widać w systemie. W Win 7 w panelu sterowania wpisz partycja i powinieneś znaleźć menadżer dysków, tam można to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2012 o 14:58, ziptofaf napisał:

Hmmm... nie tyle podpiąć co...to jest nowy dysk? Jeśli tak to trzeba go sobie sformatować
i podzielić na partycje żeby go było widać w systemie. W Win 7 w panelu sterowania wpisz
partycja i powinieneś znaleźć menadżer dysków, tam można to zrobić.

Aaaaa... taka zamiana! No żesz kurde, że też człowiek nie może mieć jednej partycji 1,5 TB. ;) Dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 16:15, Rick napisał:

Aaaaa... taka zamiana! No żesz kurde, że też człowiek nie może mieć jednej partycji 1,5
TB. ;) Dzięki. ;)


Jak nie może, jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 16:15, Rick napisał:

Aaaaa... taka zamiana! No żesz kurde, że też człowiek nie może mieć jednej partycji 1,5
TB. ;) Dzięki. ;)


Nie chodzi o to, że nie może być jednej partycji, tylko żebyś najpierw sformatował ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drobne zmiany do oceny:
PSU: XFX Core 650W 80+ SLI PSU ~280 PLN KUPIONE
OBUDOWA: BitFenix Shinobi czarna z oknem ~250 PLN
MOBO: MSI Z77A-GD55 ~480 PLN KUPIONE
CPU: Intel Core i5-3570K ~880 PLN
CPU COOLER: CoolerMaster Hyper TX3 EVO ~80 PLN
RAM: Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz Cl9 Plug and Play 1.5v ~140 PLN
DVD: Asus DRW-24B5ST SATA (black) ~80 PLN
GPU: Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB ~1450 PLN
SSD: Crucial M4 128GB (415/175MB/s) ~400 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już bierzesz i5 3570K, to dokup do niego też porządny cooler - na moim 3570K znakomicie działa Macho i prawdopodobnie takie konstrukcje to jest minimum do porządnego OC :) Jeśli okaże się, że przekraczasz budżet coolerem za 170 zł (a od tylu zaczynają się mniej więcej ceny porządnych schładzaczy), to lepiej jedź na razie na boxie i uzbieraj te brakujące 100 zł. 3570K nawet na stockowych zegarach jest bardzo wydajny, więc możesz spokojnie poczekać z OC na lepszy cooler :)
Obudowę też bym zmienił na Zalmana Z11 Plus:
http://www.morele.net/obudowa-zalman-z11-plus-460301/
5 wentylatorów w komplecie, ciekawy wygląd, USB 3.0 :)
Reszta zestawu w porządku, chociaż ja bym szukał tańszego napędu optycznego - nawet za 60 zł można już kupić, więc oszczędzisz 20 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się