Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2012 o 01:23, byverter napisał:

Da się w tym zalmanie odłączyć LEDy?

Tam są wentylatory ledowe, więc pewnie byś musiał je wymienić, żeby nie świeciły :) co i tak jest dobrym pomysłem, bo zazwyczaj wentylatory dołączane do obudów nie sa najbardziej wydajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Postanowiłem zamontować dodatkowo bacplace z tyłu płyty głównej czy ktoś może mi powiedzieć jak to założyć poprawnie. Pianka ma się stykać z płytą czy na odwrót oraz jak go zamontować bo nie otrzymałem zestawie żadnych śrubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 10:52, diabolo20 napisał:

Witam
Postanowiłem zamontować dodatkowo bacplace z tyłu płyty głównej czy ktoś może mi powiedzieć
jak to założyć poprawnie. Pianka ma się stykać z płytą czy na odwrót oraz jak go zamontować
bo nie otrzymałem zestawie żadnych śrubek

Pomoże ktoś płyta to: Asus P8B75-M LX, B75, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey.
Mam takie pytanko, co oznacza TDP w chłodzeniu do procesorów ? np be queit dark rock pro 2 ma 220W TDP czy to oznacza, że tyle ciepła może odprowadzić czy tyle pobiera watów energi pod max obciążeniem ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 19:55, Razor223 napisał:

Ok, dzięki właśnie też się zastanawiałem, że 220W to troszke za dużo..

Chłodzenie może odprowadzić 220W z procesora.
Pobór prądu = ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora w cenie 1000 zł do 1500 max. Wybór jest duży, trudno mi się zdecydować.
btw Wydaję mi się że ceny spadły.
np. http://www.komputronik.pl/product/136988/Sprz..._U2412M.html
obawiam się, że na mój niezbyt nowy sprzęt nie wytrzyma odpalania gier w takiej rozdzielczości. Sprawdzałem go już przy 1680 x 1050 i mniej wymagające gierki chodziły płynnie. Wiedźmin dwa(lub skyrim, obie na średnio wysokich ustawieniach) to jedyne najnowsze produkcje o największych wymaganiach sprzętowych w jakie ostatnio grałem na moim komputerze. Wszystkie inne gry były mniej wymagające pod względem grafiki. Nie planuję kupowania lepszego sprzętu do wakacji, a bardzo chciałbym zagrać już niedługo w Dark Souls i chciałbym to zrobić na najwyższych ustawieniach :D
Większego niż 24 cale nie chce, a o rozdzielczości mniejszej niż 1680 x 1050 nie wchodzi w grę.

ps: myślałem o dellu bo wiem, że maja bardzo dobre laptopy - nie wiem jednak jakiej jakości są ich monitory :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1500 zł? W tej cenie to już można się pokusić o któryś z modeli od Eizo który robi sprzęt dla zawodowych grafików więc jakość obrazu jest zazwyczaj niesamowita. Choćby Eizo Foris FS2331W, FlexScan EV2335W czy FS2332. Zasadniczo na monitory od nich nie da się za bardzo narzekać. W praktyce przy tej półce cenowej wziąłbym właśnie Eizo Foris za jakieś 1300-1400 zł i sprawdził czy w pobliżu nie ma jakiejś drukarni/punktu DTP i czy mogą jeszcze na nim użyć kalibratora. Tego typu usługi kosztują różnie ale może za ok. 100 zł uda się coś znaleźć. I masz wtedy jakość na poziomie nieskalibrowanego sprzętu za 2-3 tysiaki. Ewentualnie Iiyama ma całkiem niezły wybór monitorów z matrycami IPS czy PVA w nieco mniejszych cenach które też są zazwyczaj naprawdę fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 22:46, In_The_End napisał:

Czy firma Eizo jest godna zaufania? Pierwszy raz o niej słyszę i nie jestem przekonany
czy ryzykować:s


Ze wszystkich możliwych firm zasadniczo ciężko o lepszą. O niej się rzadko słyszy bo jest jak Beyerdynamics czy Grado wśród słuchawek - robi sprzęt dla zawodowców. I nie musi się reklamować w czasopismach o grach itp. Jeśli odwiedzisz jakiekolwiek studio zajmujące się zawodowo obróbką grafiki czy DTP to będą tam właśnie monitory Eizo.

Samemu w domu mam dość wiekowego już Eizo S2231W. Dla mnie po dziś dzień sprzęt idealny. Zasadniczo testy z tej stronki:
http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php
Przechodził śpiewająco czego o większości monitorów powiedzieć nie można. Zwłaszcza test czerni ciekawie wygląda - na laptopie to ja widzę dopiero "siódemkę". Na Eizo już 2 i 3 były wyraźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam znów, mam taki problem, ostatnio wymieniałem płytę główną. Wszystko działa ale okazało się że nie ma wejścia do mojego starego dvd-romu... Kupiłem przrejściówkę, podłączyłem właczam i windows zatrzymuje mi sie na loading screenie płyty głównej. Odłączyłem przejsciówkę, działa normalnie...
Pytanie to trzeba gdzieś w biosie cos ustawić czy ja niby coś źle podłączam chociaż to raczej nie bo to dwa kable trzeba popodłaczać tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem nowego komputera. Ma świetną moc obliczeniową zimplikowaną przez czterordzeniowy procesor z taktowaniem 3,1 GHz oraz 8 GB RAMu (nie jestem pewien, czy to DDR3, czy nowsze).

Jedynym subtelnym mankamentem, który ujawnia się w grach, jest karta graficzna. 2 GB RAM, ale jednak zintegrowana z procesorem.

Mam okazję kupić używaną kartę od znajomego. Oto i ona:
http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9600-gt

Komputer jest zupełnie nowy, więc powinno się znaleźć dla niej wolne miejsce na płycie głównej. Jeszcze się później upewnię co do tego. Pytanie na razie pozostaje takie: czy warto? Czy mogę liczyć na solidny przyrost wydajności podczas grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abdolutnie nie. Karta beznadziejna. Komp z marketu, ale jak Ci pasuje, to mniejsza. Jak chcesz przyrostu wydajności, to zainteresuj się np. używanymi GTX 460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 18:19, Kardithron napisał:

Ma świetną moc obliczeniową zimplikowaną przez czterordzeniowy procesor z taktowaniem 3,1 GHz

Jedyne co mi na myśl przychodzi to Athlon II X4 645. Patrząc na jaką kartę celujesz... generalnie starczy.
Ale nie jest to nic wybitnego. Mogło być gorzej, o tak bym to ujął.

Dnia 19.10.2012 o 18:19, Kardithron napisał:

oraz 8 GB RAMu (nie jestem pewien, czy to DDR3, czy nowsze).

DDR3. Na nowsze nie masz co liczyć bo ni ma (jeszcze). Czy starsze nie ma co się bać.
Można się zastanawiać co to w ogóle jest. Ale tragedii nie ma sądze.

Dnia 19.10.2012 o 18:19, Kardithron napisał:

który ujawnia się w grach, jest karta graficzna. 2 GB
RAM, ale jednak zintegrowana z procesorem.

Jak sobie ustawisz do 2gb ;)
Nie wiem co to, ale 256mb góra. Więcej nie ma co ustawiać.

Dnia 19.10.2012 o 18:19, Kardithron napisał:

Czy mogę liczyć na solidny przyrost wydajności podczas grania?

W stosunku do integry... znacznie. Ale sama karta dziś jakimś demonem nie jest.
Do niskich rozdzielczości typu 1280x720. Powinna być w miarę ok.
Ale jak wyżej, można celować w coś lepsiejszego. Ale wtedy wypada podać, co to za zasilaczem dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 18:54, Zgreed66 napisał:

Jedyne co mi na myśl przychodzi to Athlon II X4 645.

Intel Core i5-4350. :)

Dnia 19.10.2012 o 18:54, Zgreed66 napisał:

DDR3. Na nowsze nie masz co liczyć bo ni ma (jeszcze).

Hm, w takim razie zasłyszałem błędne informacje. Never mind.

Dnia 19.10.2012 o 18:54, Zgreed66 napisał:

Jak sobie ustawisz do 2gb ;)
Nie wiem co to, ale 256mb góra. Więcej nie ma co ustawiać.

Zapiski z Everest Home Edition:

Intel HD Graphics 2500
Rozmiar pamięci: 2112 MB

Co masz na myśli pisząc "jak sobie ustawisz"? I dlaczego więcej nie ma co?

Dnia 19.10.2012 o 18:54, Zgreed66 napisał:

W stosunku do integry... znacznie. Ale sama karta dziś jakimś demonem nie jest.

I to mi wystarczy wiedzieć. ;) Jak także jakimś demonem nie jestem. Nie trzeba mi kombajnu. Jeżeli mam okazję znacznie podwyższyć wydajność komputera podczas grania za względnie małe pieniądze, to raczej skorzystam.
Zresztą tytuły, w które celuję, nie należą chyba dzisiaj już do specjalnie sprzęto-chłonnych.

EDIT: Komputer jest Della, jakby co.


@Feallan

Dnia 19.10.2012 o 18:54, Zgreed66 napisał:

Abdolutnie nie. Karta beznadziejna. Komp z marketu, ale jak Ci pasuje, to mniejsza.

Jeżeli to prawda, to wygląda na to, że muszę skorygować swoje pojęcie beznadziejności karcianej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się