Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2012 o 17:52, Stalker69 napisał:

Chciałbym dokupić 8gb ramu na teraz, a w przyszłości lepszą grafikę. Możecie mi pomóc
z wyborem odpowiedniej pamięci do tego kompa?


Erm, o lepszej grafice to możesz zapomnieć. Masz Phenoma pierwszej generacji, to już ten 9600GT jest dla niego szczytem możliwości. Jakakolwiek lepsza karta byłaby ostro ograniczana przez procesor.

Co do pamięci - to co ty tam masz to DDR2 o parametrach 667MHz CL5 bądź 800 MHz CL6. Które nawet nie są już produkowane. Z tego co widzę to obecnie masz wsadzoną tylko jedną kość pamięci, więc pozostały 3 wolne sloty. Biorąc pod uwagę ich cenę (100 zł za 2GB) to dorzuciłbym właśnie tylko 2 GB (np. typowe DDR2 2048MB 800MHz Kingston CL6), nie ma sensu inwestować w ten sprzęt więcej, to już niestety antyk. Zresztą nawet te 2GB nie mają specjalnego sensu bo w twoim przypadku to nie ilość pamięci a procesor + karta stanowią wąskie gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 18:41, Hartus napisał:

Chciałbym się upewnić przed zakupem, czy to jest normalny i5 3570, czy jakaś słabsza
odmiana? Bo cena sporo tańsza niż u innych sprzedawców.

http://www.ebay.co.uk/itm/Intel-i5-3570-BX80637I53570-/221153172702


Jest to normalny i5 3570. Oczywiście wersja bez odblokowanego mnożnika, ale pisałeś, że nie będziesz podkręcał, więc jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem bez obaw. Nie wiem jak cenowo wygląda to w Polsce, ale w UK średnia cena tego i5 to 160 funtów. Mnie udało się go dorwać za 130 funtów, więc zostanie na piwo lub... ram. :)
Kolejna sprawa - mobo. Czy jest jakaś większa różnica pomiędzy tymi modelami co wymieniłeś kilka postów wcześniej? Czy to już kwestia indywidualnej sympatii do danego producenta?
Obaj z pawbukiem wymieniliście MSI B75A-G43. Czy jest ona rzeczywiście najlepsza w segmencie "do 350zł"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione płyty oparte na chipsecie B75 są do siebie podobne. Jedyną, większą różnicą między ASRockiem B75 Pro 3, a Gigabyte B75A-G43 jest fakt, że ASRock posiada 3 złącza SATA III, a w Gigabyte jest tylko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 11:33, pawbuk napisał:

Jeśli w tej chwili masz już 4 GB pamięci RAM, to moim zdaniem nie ma sensu dokładać więcej.
Win 7 pójdzie bez problemu na 4 GB ram-u. W dodatku jest to pamięć DDR2, tak?
Myślę, że Shogun 2 będzie w miarę komfortowo chodził, choć nie zagwarantuję Ci na jakich
dokładnie ustawieniach graficznych :) Mi na znacznie słabszej konfiguracji w miarę płynnie
chodził w FullHD i na minimalnych ustawieniach graficznych :)
Moim skromnym zdaniem nie ma sensu w Twoim komputerze wymieniać poszczególnych podzespółów,
bo każdy nowszy element będzie ograniczany przez te starsze. Jeśli byś znacznie chciał
zwiększyć wydajność komputera, to musiałbyś ok 1200 zł wydać, przy założeniu, że masz
dobry dysk twardy, obudowę i zasilacz :)

Niee, kupowanie nowego kompa czy radykalne wymianki (vide karta graficzna) nie wchodzą w grę. Po prostu chciałbym sobie dokupić 2gb pamięci, bo głównie pocinam w Total Wary (a niedługo Rome 2 wychodzi), a one dość dużo RAMu żrą. Miło mi natomiast słyszeć, że na moich już 4 gigabajtach pamięci ładnie wszystko pójdzie w Windowsie 7 64bit. Nie ma problemu myślę z jego instalacją, kiedy mam Vistę 32 bity?

A polecasz dokupienie 2gigowej kości RAM? Jak tak, to jakiej? Komputer mój ma 4 lata ponad i z tego co pamiętam to RAM w nim jest DDR2, ale głowy nie dam, lecz to chyba nie ma znaczenia tak czy siak? Z tego co wiem to najgorsza była w nim płyta główna, bo wtedy to była liga średnio-dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 18:07, ziptofaf napisał:

Erm, o lepszej grafice to możesz zapomnieć. Masz Phenoma pierwszej generacji, to już
ten 9600GT jest dla niego szczytem możliwości. Jakakolwiek lepsza karta byłaby ostro
ograniczana przez procesor.

Co do pamięci - to co ty tam masz to DDR2 o parametrach 667MHz CL5 bądź 800 MHz CL6.
Które nawet nie są już produkowane. Z tego co widzę to obecnie masz wsadzoną tylko jedną
kość pamięci, więc pozostały 3 wolne sloty. Biorąc pod uwagę ich cenę (100 zł za 2GB)
to dorzuciłbym właśnie tylko 2 GB (np. typowe DDR2 2048MB 800MHz Kingston CL6), nie ma
sensu inwestować w ten sprzęt więcej, to już niestety antyk. Zresztą nawet te 2GB nie
mają specjalnego sensu bo w twoim przypadku to nie ilość pamięci a procesor + karta stanowią
wąskie gardło.

To mnie teraz zmartwiłeś.. A myślałem, że procek starczy mi na długo z racji swoich czterech rdzeni. Ech.

Skoro tak wygląda sytuacja, co byś proponował do zmiany w tym pececie, żeby pograć w aktualne tytuły? Procesor i pamięć wywalamy.Zmiana procesora, tylko na jaki? I następnie ile kupić pamięci? Grafika mogła by zostać jeszcze przez jakiś czas czy lepiej od razu wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu najpierw bym zobaczył jak chodzi Ci Shogun 2, a dopiero później zastanawiał się nad ewentualnymi zmianami :) Bo z tego co wiem pamięci DDR2 są dość drogie i w związku z tym mało opłacalne. Lepiej oszczędzać kasę na nowy komputer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 23:08, pawbuk napisał:

Na Twoim miejscu najpierw bym zobaczył jak chodzi Ci Shogun 2, a dopiero później zastanawiał
się nad ewentualnymi zmianami :) Bo z tego co wiem pamięci DDR2 są dość drogie i w związku
z tym mało opłacalne. Lepiej oszczędzać kasę na nowy komputer :)

A jakieś inne? Takie za ok. 100-120zł?
Shogun 2 z tego co widziałem na maxa mi chodził w bitwie z demka poprawnie. Lagi były tylko przy zbliżeniu na kocioł walczących oddziałów i na szybkich ruchach kamerą (przy max configu). Musiałem jednak wpisać komendę do Visty, aby powiększyła swoją pamięć podręczną.
Wychodzę też z założenia, że jak kupuję nowy system, to już i trochę RAM się przyda. Gdzieś tutaj na forum jeden forumowicz doradzał drugiemu, że jakieś kody z Visty 32bit działają na 64bit, to prawda? I czy to legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mój komp to:

ATHLON II X3 435 @2,9GHz 3GB RAM Radeon 4850 Chieftec 450W Win 7 x64


Chciałbym wymienić w nim grafikę na nieco lepszą i tanim kosztem kupić używanego Radeona 4870 1GB.
I tu pojawia się pytanie.
Odczuję różnicę w wydajności, czy w ogóle opłaca się taki zakup?
Widziałem, że takowe karty są po ok 200-300zł.
Jak się dobrze poszuka to można znaleźć 4870x2 lub 4890.
Dajcie znać czy taki upgrade miałby sens.
Do tego chciałbym jeszcze dokupić 2gb ram aby mieć te 5 łącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 01:28, Citkowsky napisał:

Witam.
Mój komp to:

ATHLON II X3 435 @2,9GHz 3GB RAM Radeon 4850 Chieftec 450W Win 7 x64


Chciałbym wymienić w nim grafikę na nieco lepszą i tanim kosztem kupić używanego Radeona
4870 1GB.
I tu pojawia się pytanie.
Odczuję różnicę w wydajności, czy w ogóle opłaca się taki zakup?
Widziałem, że takowe karty są po ok 200-300zł.
Jak się dobrze poszuka to można znaleźć 4870x2 lub 4890.
Dajcie znać czy taki upgrade miałby sens.
Do tego chciałbym jeszcze dokupić 2gb ram aby mieć te 5 łącznie.


4850 na 4870? To przeciez kompletnie nieoplacalne. Wymiana karty graficznej na prawie identyczna i zyskanie 2-4fpsow. Pewnie chcesz upgreadowac kompa pod GTA V. W takim wypadku odpuscilbym sobie ulepszanie obecnego komputera i zainwestowal w nowa platforme na intelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.................

Hmm, proca i mobasa kupiłem jakieś 2 lata temu więc nie widzi mi się znowu wymieniać podstawki.
Zresztą nie sądzę by obecny proc był jakiś przestarzały.

Chciałbym tylko zmienić grafikę na coś lepszego.
W takim razie proszę o jakieś propozycje.

A co do GTA V to chcę kupić xboxa także problem będzie rozwiązany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieopłaca się kupować 4870 - nie odczjesz zbytnio różnicy w nowych grach, juz lepiej dołożyć do 7770 ablo 7850 które wystarczą ci przynajmniej 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , to dobrego interesu nie zrobiłeś dwa lata temu.
Moim zdaniem upgrade tego sprzętu jest nieopłacalny. Już ktoś wspomniał , HD 4870 nie opłaca się , bo nie odczujesz różnicy w wydajności , a propozycja Buachu co do HD 7850 też , ponieważ ten procek nie pociągnie tej karty.
Co do HD 7770 , to mógłby być , cena 400-450zł. , lub HD 7750/6770 ok.400zł.
Gdybym był na twoim miejscu , to naprawde poczekałbym , uzbierałbym trochę kasy , sprzedał to co masz obecnie i kupił coś na intelu + średnią kartą graficzną z możliwością wymiany w przyszłości na i5/i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z Intelem przecież na przyszłość to jest nie opłacalne, lub lepiej przyszłościowo inwestować z nową podstawkę AMD która niedawno wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze docelowy 4870 to poziom 7750/6770. Więc jeżeli pierwszy się nie opłaca. Drugi dopiero.
Na moje nawet 7770 to marny interes. Zysk za te 5 stów nie będzie oszałamiający. Zdecydowanie lepiej przeboleć się z tym co jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 12:55, Ciekawski94 napisał:

Co wy macie z Intelem przecież na przyszłość to jest nie opłacalne, lub lepiej przyszłościowo
inwestować z nową podstawkę AMD która niedawno wyszła.

Już ja raz zainwestowałem w nową podstawkę AMD... :) Po dwóch latach męczarni sprzedaje mojego 1055t w cholerę i w życiu już nie kupię procesora z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

Oprócz stacjonarki mam jeszcze lapciaka który ma na pokładzie i5 i GF540 także dużych inwestycji czynić nie będę w stosunku do PC tym bardziej, ze xklocka planuje kupić.

Chciałem po prostu niewielki kosztem podnieść wydajność kompa ale skoro mówicie, że nie warto to spasuję.

Aczkolwiek 4870x2 lub 4890 to na prawdę są niewiele lepsze od mojego 4850 512mb?

Wszedłem na stronkę:
http://www.hwcompare.com/2193/radeon-hd-4850-512mb-vs-radeon-hd-4890-1gb/

i widzę sporą różnicę w grach pomiędzy moim 4850 a 4870x2 czy 4890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się