Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2012 o 15:57, Makaveli2012 napisał:

Dzięki za opinię, ma tez większy ekran, może to lepiej. Zależy mi na mobilności, ale
15,6 to chyba da radę.
Jedyny minus to windows 7 w asusie, myślicie że to duża wada? Zamienić się raczej w sklepie
nie da.


To akurat zaleta. Windows 8 na razie zbiera tylko nieprawdopodobne ilości negatywnych opinii od użytkowników ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/111446/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_My_Passport_Essential_SE_1TB_USB3_0_Black.html

http://www.komputronik.pl/product/108321/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Elements_Desktop_1TB_Black_USB_2_0.html

Zastanawiam się nad tymi dwoma. Różnica w cenie niewielka, ale nie mam żadnego złącza usb3.0 (na szczęście z tego co czytałem usb3.0 obsługuje usb2.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić poniższy sprzęt
http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-be-3-2-ghz-bcm-i2865294165.html#tabsAnchor
http://allegro.pl/gigabyte-ga-ma790xt-ud4p-ocz-platinum-2x2gb-i2865366821.html#tabsAnchor

1.Zostawiam sobie ze starego kompa dysk twardy, zasilacz i grafikę (ATI HD7770). Tu się nasuwa moje pytanie czy mój zasilacz Modecom MC 530 Carbon uciągnie taki zestaw? Poza tym mam już dosyć stary dysk twardy i według klasyfikacji wydajności komputera wszystkie części mają powyżej 6.5, a sam dysk 5.9 Więc czy będzie to odczuwalne w grach? (poza długością ładowania) Nie mówie tu o szybkości przesyłu danych itp., bo to jest oczywiste i w pełni się z tym liczę.
2.Poza tym przy okazji jak wysoko mogą pójść podane przeze mnie aukcje? Czy zamknie się w 600 złotych?
3.I ostatnie pytanie ile dostałbym za poniższy sprzęt tak mniej więcej:
-Gigabyte GAP31DS3L
-Intel Core 2 Duo E6550
-Galaxy GeForce 8800 GT 256MB
-2x1GB DDR2 Kingston 667
-2x2GB DDR2 GOODRAM 800
Wszystkie części mają już 5 lat (poza jedną kością 2gb z tego miesiąca, i drugą z zeszłego roku), sprzęt cały czas działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:35, Eye-Maze napisał:

2.Poza tym przy okazji jak wysoko mogą pójść podane przeze mnie aukcje? Czy zamknie
się w 600 złotych?


Za 650-60zł masz dużo lepsze rozwiązanie. Mianowicie kupienie procesora od Intela I3-3220
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i3-3220-3-3ghz-box-81-645292.html 435zł
Oraz płytę główną
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-79-580129.html?attr=938-515769 219zł
Dwu rdzeniowy procesor INTELA jest wydajniejszy od czterech rdzeni AMD , chłodzenie boxowe jest dużo cichsze , pobiera mniej prądu , oraz zestaw jest przyszłościowy , ponieważ można do niego wsadzić I5/I7.
Co do zasilacza , jest to tykająca bomba , znajduje się on na czarnej liście zasilaczy. Wystarczy przeczytać przypięty post , aby zobaczyć listę rekomendowanych zasilaczy.
Zasilacz jaki mógłbyś kupić , to
http://www.agito.pl/S/plyty-glowne.79/SilentiumPC%20Deus%20G1%20500W%2080Plus%20Bronze 209zł.
Te rozwiązanie jest droższe , ale lepsze , więc możesz dozbierać troszkę funduszy i zakupić to , co właśnie zaproponowałem. Można kupić tańszy zasilacz , troszkę gorszy , ale jeśli miałbyś zamiar w przyszłości , tak jak wspomniałem wymienić na I5/I7 , to lepiej zostać przy tym zasilaczu.
3)Myślę , że 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:15, Bralo napisał:

Za 650-60zł masz dużo lepsze rozwiązanie. Mianowicie kupienie procesora od Intela I3-3220
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i3-3220-3-3ghz-box-81-645292.html 435zł
Oraz płytę główną
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-79-580129.html?attr=938-515769 219zł
Dwu rdzeniowy procesor INTELA jest wydajniejszy od czterech rdzeni AMD , chłodzenie boxowe
jest dużo cichsze , pobiera mniej prądu , oraz zestaw jest przyszłościowy , ponieważ
można do niego wsadzić I5/I7.

Znalazłem coś takiego, procesor słabszy jednak czy dużo?
http://allegro.pl/intel-core-i3-530-plyta-gigabyte-p55-u-ram-4gb-i2868225244.html
Co do tych rdzeni, gdzieś czytałem, że np. taki Far Cry 3 nie lubi dwurdzeniowców, a takich gier może być więcej więc czy zaproponowany przez ciebie procek będzie dawał sobie radę za jakiś czas?

Dnia 13.12.2012 o 21:15, Bralo napisał:

Co do zasilacza , jest to tykająca bomba , znajduje się on na czarnej liście zasilaczy.
Wystarczy przeczytać przypięty post , aby zobaczyć listę rekomendowanych zasilaczy.
Zasilacz jaki mógłbyś kupić , to
http://www.agito.pl/S/plyty-glowne.79/SilentiumPC%20Deus%20G1%20500W%2080Plus%20Bronze
209zł.

Przecież Modecom MC jest właścnie na liście rekomendowanych, a Modecom FEEL na czarnej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale doliczyć jeszcze trzeba pamięć operacyjną, bo jest w tej aukcji dodawana do płyty głównej, a w starym zestawie jest tylko DDR2. Tak więc 70 zł dochodzi do tego i robi się już ponad 700 zł.
Jest to jednak już dość wydajny zestaw i też bym pewnie taki proponował, bo to najlepsze wyjście :)

Jeśli chodzi o zasilacz, to nie jest on tak katastrofalny jak Modecomy Feel I i II, ale też nie jest specjalnie porządny. Jego głownym problemem jest słaba linia 12V - 390W na tej lini to dość mało. Jednak zestaw nie będzie pobierał więcej niż 320W, a jeszcze trochę mniej na lini 12V, więc zasilacz powinien dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:30, Eye-Maze napisał:

Znalazłem coś takiego, procesor słabszy jednak czy dużo?
http://allegro.pl/intel-core-i3-530-plyta-gigabyte-p55-u-ram-4gb-i2868225244.html
Co do tych rdzeni, gdzieś czytałem, że np. taki Far Cry 3 nie lubi dwurdzeniowców, a
takich gier może być więcej więc czy zaproponowany przez ciebie procek będzie dawał sobie
radę za jakiś czas?


Ile jesteś w stanie przeznaczyć na procesor, płytę główną i pamięć operacyjną? Jeśli ok 700 zł dasz radę uzbierać to bierz od razu to i3, które Ci Bralo proponuje. W grach potrafi on przebijać 8-rdzeniowe procki AMD (aczkolwiek to żaden wyczyn zważywszy na fakt jak słabe są Buldożery) i ustępuje tylko dużo droższym i5 i i7 Intela :)

Dnia 13.12.2012 o 21:30, Eye-Maze napisał:

Przecież Modecom MC jest właścnie na liście rekomendowanych, a Modecom FEEL na czarnej
liście.


Tutaj moim zdaniem akurat Bralo lekko się pomylił, bo rzeczywiście seria MC Modecoma nie jest tak strasznie słaba jak Feel II, ale też nie są to zasilacze wysokiej klasy :D Z Twoim jest taki problem, że ma bardzo słabą linię 12V, która odpowiada za zasilanie najważniejszych podzespołów komputera. Zasilacz powinien sobie jednak z Twoim zestawem poradzić, jednak musisz pamiętać, że taki zasilacz zostawiasz na swoją własną odpowiedzialność. Jeśli będziesz miał jakąś wolną kasę, to go najlepiej zmień na tego SilentiumPC, którego Ci Bralo polecił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:30, Eye-Maze napisał:

Przecież Modecom MC jest właścnie na liście rekomendowanych, a Modecom FEEL na czarnej
liście.


Moje błąd.
Powiem Ci szczerze , nie bawiłbym się w starego AMD , oraz w I generację od Intela. Nie powiem Ci dokładnie ile gorszy był by I3-530 , bo nie patrzyłem testów , ale jednak procesor zaproponowany przeze mnie jest z III generacji i na pewno będzie szybszy. Oraz , jak wspomniałem , jest to przyszłościowy zestaw.

@pawbuk. Moim zdaniem , pamięci na ten moment , to są " grosze " , ale jak mówisz, te 70zł trzeba doliczyć.
Wychodzi wtedy ponad 700zł , ale na prawdę warto zainwestować w coś nowszego , przyszłościowego :).
Pamiętam , gdy ledwo chodził mi c2d , to chciałem wymienić na C2Q za 500zł ( haha ) , bo mówiłem sobie , że nic lepszego mi nie jest potrzebne , oraz brak kasy.Po kilku dniach myślenia , zdecydowałem na zmianę platformy na coś nowego ( 2 miesiące zbierania kasy ) i kupiłem obecny sprzęt , procek+ram+plyta = lekko ponad 900zł.
Teraz bym sobie pewnie pluł w brodę , że kupiłbym C2Q. A pomimo strasznie słabej karty , gierki działają dobrze , na roz. 1400x01050 i poniżej 40fps to nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

:D Z Twoim jest taki problem, że ma bardzo słabą linię 12V

Ale dalej podobną do takich zasilaczy 400-450W. Więc nic strasznego się nie dzieje.
Sam mam LEPA W 450 i 360W na obwodzie 12V. 3GHzowe, 4 rdzeniowe APU połączone z 4870.
Nic się facetowi nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Ile jesteś w stanie przeznaczyć na procesor, płytę główną i pamięć operacyjną? Jeśli
ok 700 zł dasz radę uzbierać to bierz od razu to i3, które Ci Bralo proponuje.
W grach potrafi on przebijać 8-rdzeniowe procki AMD (aczkolwiek to żaden wyczyn zważywszy
na fakt jak słabe są Buldożery) i ustępuje tylko dużo droższym i5 i i7 Intela :)

Chciałem wydać 200-300 złotych + cała kasy ze sprzedanego sprzętu (liczyłem na minimum 300, albo więcej) więc w sumie może dobiłbym do tych 700. Tutaj znalazłem aukcje tego Intela
http://allegro.pl/proceor-i3-3220-3-3ghz-nowy-box-i2868196709.html#tabsAnchor
Może cena będzie troche niższa jak w sklepie, chociaż za dużo tych intelów na aukcjach nie ma...
Jeszcze taki i5, chociaż jego cena pewnie dużo pójdzie w góre.
allegro.pl/proceor-i3-3220-3-3ghz-nowy-box-i2868196709.html#tabsAnchor

Dnia 13.12.2012 o 21:42, pawbuk napisał:

Tutaj moim zdaniem akurat Bralo lekko się pomylił, bo rzeczywiście seria MC Modecoma
nie jest tak strasznie słaba jak Feel II, ale też nie są to zasilacze wysokiej klasy
:D Z Twoim jest taki problem, że ma bardzo słabą linię 12V, która odpowiada za zasilanie
najważniejszych podzespołów komputera. Zasilacz powinien sobie jednak z Twoim zestawem
poradzić, jednak musisz pamiętać, że taki zasilacz zostawiasz na swoją własną odpowiedzialność.

Rozumiem, że poradzi sobie zarówno z tym Phenomem II X4 955 jak i Intelem i3 3220? W przypadku obydwu nie mam zamiaru od razu zabierać się za podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:03, Eye-Maze napisał:

Chciałem wydać 200-300 złotych + cała kasy ze sprzedanego sprzętu (liczyłem na minimum
300, albo więcej) więc w sumie może dobiłbym do tych 700.


Weź też pod uwagę , że jeśli będziesz zamawiał procka z allegro , a płytę i ram z agito.pl , to musisz doliczyć dwie przesyłki , warto to doliczyć.

Co do Intela , tego procesora nie można podkręcać. Z serii Intel można podkręcać tylko procesory z literką" k" tzw. odblokowanym mnożnikiem , który posiadają I5/I7.
Jeśli zaś chodzi o podkręcanie AMD , to do niego jest wymagane dobre chłodzenie ( 130-150zł ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:10, Maharradzia napisał:

Jakie są renomowane firmy robiące Płyty Główne?


Wszystkie firmy na rynku robią dobre płyty główne , jedne płyty są lepsze , drugie gorsze.

Najczęściej jednak proponowane są płyty Asrock. Po za ta firmą , MSI , Asus , Gigabyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:03, Eye-Maze napisał:

Chciałem wydać 200-300 złotych + cała kasy ze sprzedanego sprzętu (liczyłem na minimum
300, albo więcej) więc w sumie może dobiłbym do tych 700. Tutaj znalazłem aukcje tego
Intela
http://allegro.pl/proceor-i3-3220-3-3ghz-nowy-box-i2868196709.html#tabsAnchor
Może cena będzie troche niższa jak w sklepie, chociaż za dużo tych intelów na aukcjach
nie ma...


Coś podejrzanie niska ta cena... Jeśli uzbierasz te 700 zł to kupuj nowego i3, płytę głowną i ram (zwykły Goodram) jakie Ci podał Bralo. Jak sam widzisz w sklepach internetowych to wyjdzie ok 720 zł, a wydajność naprawdę fantastyczna (szczególnie i3 w grach dobrze się sprawdza).

Dnia 13.12.2012 o 22:03, Eye-Maze napisał:

Rozumiem, że poradzi sobie zarówno z tym Phenomem II X4 955 jak i Intelem i3 3220? W
przypadku obydwu nie mam zamiaru od razu zabierać się za podkręcanie.

Myslę, że sobie poradzi, ale do podkręcania (mówimy tutaj o Phenomie, bo i3 się nie kręci zbytnio) lepiej zakupić lepszy zasilacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:10, Maharradzia napisał:

Jakie są renomowane firmy robiące Płyty Główne?


Zazwyczaj poleca się cztery firmy - Gigabyte, MSI, Asrock, Asus.
I większość użytkowników właśnie tych firm płyty głowne ma w swoich komputerach. Ciężko powiedzieć, która z nich jest najlepsza - MSI i Asrock robią dobre płyty główne w niższych kategoriach cenowych, natomiast Asus i Gigabyte bardziej przykładają się do tych najdroższych modeli. Jeśli o mnie chodzi to najczęściej polecam Asrocka (którego sam posiadam i jestem zadowolony) oraz MSI :)
Oprócz wyżej wymienionych firm można spotkać także mobasy firm Zotac, Evga, Sapphire, Biostar itd, jednak nie są one u nas tak popularne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie posiadam dysk Seagate Barracuda 250GB. Jako, że jego pojemność jest dosyć mała, chciałbym zakupić jakiś dysk o pojemności od 750GB do 1TB. Na dysku znajduje się system, programy użytkowe typu Corel, AutoCAD, SolidEDGE, MS Office + standardowo dokumenty, filmy itp. Obecnie mam dysk 250GB, a mam zajęte w sumie może ze 150GB. Nie potrzebuje dużej pojemności bo zawsze dbam o porządek na dysku, pulpicie oraz porządne zagospodarowanie przestrzeni. Poszukuję jakiegoś wydajnego dysku, który nie będzie mulił. Nie zależy mi na jakiś wielkościach rzędu 2TB+. Wydajność podstawa, ale też żeby nie był mniejszy aniżeli 500GB w ostateczności. Aha, i nie chce wydawać więcej na dysk niż 250-300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że do tematu o HDD nikt pewnie nie zagląda, wrzucam pytanie tu.

Jaki 2TB byście polecili? Czy te od WD z serii Caviar Green są ok? (głównie pod bibliotekę Steama i przechowywanie multimediów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 01:46, Commander_Shepard napisał:

Witam
Mam pytanie. Cze karta graficzna np 6950(PCI-E 3.0) będzie działała pod płytą DFI LANPARTY
DK X38-T2R(czyli PCI-E 1.1)? Tzn czy PCI-E 1.1 obsłuży PCI-E 3.0?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się