Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2012 o 00:56, 4ny4 napisał:

7950 vs 7850 jest wydajnieszy to prawda, ale weź pod uwagę że różnica cenowa między nimi
to +350zł. Jak Ci nie szkoda to bierz. Pamiętaj, że standardowo kwiecień-maj wylezie
znowu jakaś nowa generacja kart i Twoja przyszła karta 7950 za 1100zł nadal będzie spoko,
acz za 700zł dostaniesz jej nowy odpowiednik, albo nawet coś lepszego. Mi, było by szkoda.
Twój wybór. :)

Aaa i weź pod uwagę, że jeżeli nie masz zamiaru grać w 1080p ble ble ble to 7850 w zupełności
wystarczy, a zaoszczędzisz,



No i w tym momencie mi namieszałeś :P
Teraz za cholere już nie wiem co robić.
Co do FullHD to właśnie tylkow takiej rozdzielczości planuje grać bo taki mam monitor :P
Teraz już nie wiem co kupić. Wiesz co? wielkie dzięki xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:33, amek11 napisał:

No i w tym momencie mi namieszałeś :P
Teraz za cholere już nie wiem co robić.
Co do FullHD to właśnie tylkow takiej rozdzielczości planuje grać bo taki mam monitor
:P
Teraz już nie wiem co kupić. Wiesz co? wielkie dzięki xd


Jeśli masz już zaoszczędzoną kasę i chcesz ją całą wydać, żeby mieć jak najmocniejszy zestaw, to bierz HD7950 :) Jeśli zastanawiasz się czy nie lepiej trochę oszczędzić kasy, bo warto coś na wakacje mieć, a wydajność i tak będzie przecież bardzo dobra, to bierz HD7870 :D Jakiej karty byś teraz nie kupił, to za 4 lata będzie już złomem :D Ewentualnie za te 4 lata jakaś gra jeszcze będzie w miarę płynnie chodzić na HD7950, a na HD7870 będzie już praktycznie niegrywalna :D
Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz za te 2000 zł maksymalnej wydajności, czy jednak wolisz mniejszą wydajność za 300 zł mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:33, amek11 napisał:

No i w tym momencie mi namieszałeś :P


Ja na Twoim miejscu wybrałbym HD7850 lub ewentualnie HD7870. Dlaczego ? Ponieważ procesory graficzne szybko się starzeją to co teraz kupisz za np 1000zł za 2-3 lata będzie już lekko przestarzałe, a o Ultra detalach można zapomnieć. Dlatego ja wolę wydać na kartę graf. 600-700zł max bo wtedy mogę ją bez bólu serca wymienić za 2 lata na najnowszą generację. Dla mnie inwestycja w potężne procesory graficzne pokroju GTX680 czy np owy HD7950 mija się z celem. Bo i tak za parę miesięcy wyjdzie coś nowego, a cały mój imba sprzęt ch**j strzeli. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie i podejście do sprzętu komputerowego. Zrobisz co uważasz za słuszne. Propozycje zostały Ci podane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 21:26, diabolo20 napisał:

jak myslicie radeon 8870 bedzie już przystosowany w pelni na wiele lat do next gen.?


Zaraz zerknę do mojej szklanej kuli i Ci powiem...
Niewiele wiadomo o serii HD8... AMD, jeszcze mniej o next-genach, a Ty już chcesz, żebyśmy coś stwierdzali? Znając życie wprowadzenie next-genów może jeszcze przyspieszyć zmiany technologiczne, więc moim skromnym zdaniem 3 lata po zakupie HD 8870 będziesz musiał mysleć nad zmianą karty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2012 o 20:46, 4ny4 napisał:

Ja na Twoim miejscu wybrałbym HD7850 lub ewentualnie HD7870.


Rozumiem, powiem w takim razie inaczej.
Panowie, sprawa wygląda tak:
Do 2000zł planuje zrobić upgrade sprzętu.
Chodzi mi o jak największą wydajność jeżeli chodzi mój budżet.
(Żeby sprzęt starczył na jak najdłuższy czas).
Co do starzenia się podzespołów, a zwłaszcza gpu, już przywykłem ze za rok/dwa
będzie trzeba sprzedać obecną kartę i dołożyć 200-300zł żeby wydajnościowo było podobnie.


Do tych 2000zł można dołożyć jeszcze 300zł które będę miał za sprzedaż płyty głównej oraz procka.
A więc panowie. Mamy 2300zł do wydania. Proc, gpu, (4gb ram ), ew. płyta główna.
Wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność.


@pawbuk

Sprzęt biorę na raty, więc o wakacje się nie martwię :P
Pozatym jestem świeżo po zakończeniu leczenia złamania wyrostka łokciowego więc licze na jakiś profit
z tego względu, heh.


To chyba tyle, rozpisałem sie troszeczke. A Ty 4ny4 jesteś chamem ponieważ namieszałeś w moim i tak
już szalenie zgubionym umyśle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy tym Twoim ostatnim zestawie w takim razie:
i5 3570
HD 7950
4 GB ram-u
MSI B75A-G43 :)

Mam nadzieję, że pomogłem i trochę rozwiałem Twoje wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 22:00, pawbuk napisał:

Zostań przy tym Twoim ostatnim zestawie w takim razie:
i5 3570
HD 7950
4 GB ram-u
MSI B75A-G43 :)

Mam nadzieję, że pomogłem i trochę rozwiałem Twoje wątpliwości ;)



Pomogłeś pomogłeś, jak najbardziej tylko ciągle męczy mnie to czy nie wziąć procka z "k" na końcu.
Nawet 2500k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 21:26, diabolo20 napisał:

jak myslicie radeon 8870 bedzie już przystosowany w pelni na wiele lat do next gen.?


Ty cały czas z tymi nowymi konsolami :). Jeśli one wyjdą i na prawdę dużo wprowadzą na rynek PC , jeśli chodzi granie. Wtedy może się okazać, że będziesz narzekał na to , że wymagania co do gier wzrosły , a Ty , żeby pograć w przyzwoitej rozdzielczości i ustawieniach graficznych , będziesz zmuszony do wymiany podzespołów , a wtedy będzie płacz i lament , że nie ma się pieniędzy , a granie na niskich ustawieniach mnie nie interesuje.
Wiem , wiem , napiszesz , że od tego jest optymalizacja :D , ale ona nic nie da , jeśli na prawdę next gen. dużo wprowadzi.
Zgadzam się z pawbuk , że nie da się tego przewidzieć , chyba , że ma się wtyki w AMD :P.
Najlepszym rozwiązaniem jest czekanie na nową generacje. Nic innego Nam nie pozostaje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 22:02, amek11 napisał:

Pomogłeś pomogłeś, jak najbardziej tylko ciągle męczy mnie to czy nie wziąć procka z
"k" na końcu.
Nawet 2500k.

Jak coś to lepiej już brać tańszego i5 2550K :) Zwiększy to koszt zestawu o ok 300 zł - 400 zł będzie kosztowąc w miarę przyzwoita płyta umożliwiająca podkręcanie, a ponad 100 zł chłodzenie na procesor :) Musisz sam już zdecydować czy chcesz podkręcać :) W tej chwili różnica w grach pomiędzy i5 3570, a 3570K podkręconym na 4,5 GHz duża nie jest. I tak wszystko rozbija się o karty graficzne, które są głównymi "hamulcowymi" w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma microstar gtx660 ti (n660ti) do gigabyte gtx 660 ti? Przyznam, że ten pierwszy mało mi mówi, póki co szperam we własnym zakresie, ale jakieś opinie byłyby pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 11:14, vonArnold napisał:

Jak się ma microstar gtx660 ti (n660ti) do gigabyte gtx 660 ti? Przyznam, że ten pierwszy
mało mi mówi, póki co szperam we własnym zakresie, ale jakieś opinie byłyby pomocne.


Wystarczy poczytać: http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-660-ti-memory-bandwidth-anti-aliasing,3283.html

Tutaj porównanie specyfikacji: http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/56432-gtx-660-ti-roundup-asus-evga-gigabyte-galaxy-msi.html

MSI wypada ledwo lepiej od Gigabyte'a. Obawiam się, że różnica będzie nie odczuwalna. Główna bolączka tych kart to memory bus na poziomie 192 bit. Niestety jest to równoznaczne z tym, że w grach na rodz. powyżej 1920x1080 mają one tendencje do dławienia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 12:33, 4ny4 napisał:

MSI wypada ledwo lepiej od Gigabyte''a. Obawiam się, że różnica będzie nie odczuwalna.
Główna bolączka tych kart to memory bus na poziomie 192 bit. Niestety jest to równoznaczne
z tym, że w grach na rodz. powyżej 1920x1080 mają one tendencje do dławienia się.


Właśnie po rozeznaniu widzę, że różnica niewielka. Mi sprzedawca oferuje zamiast Gigabyte (bo nie ma go na stanie przez nadchodzące 2 tygodnie) właśnie MSI w tej samej cenie. Dla mnie czas nie jest specjalnie ważny, ale mimo wszystko się pytam. Wiele wskazuje na to, iż różnicy specjalnej nie ma. A drugi podany przez Ciebie link wręcz poleca MSI.

Natomiast z rozdziałek powyżej 1920x1080 póki co korzystać nie zamierzam - monitor nie obługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 13:17, vonArnold napisał:

Właśnie po rozeznaniu widzę, że różnica niewielka.


Zarówno MSI jak i Gigabyte są porządnymi firmami więc nie zawiedziesz się. Obecnie MSI posiada najlepszego Radeona 7850, ogólnie jest to jedna z najlepszych kart dla graczy w mid endzie. Zastanów się nad nią, bo zapłacisz 699zł, a wyjdziesz ze skelpu bardzo zadowolony. :) Natomiast jeżeli chcesz brać 660Ti to nie ma dużego znaczenia czy weźmiesz od MSI, ASUS''a czy Palit''a. Wszystkie działają na porównywalnym poziomie, różnica w wielu przypadkach jest nawet nie odczuwalna.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-2048mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-oc-r7850-2gd5-oc-538779/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 22:17, Bralo napisał:

> jak myslicie radeon 8870 bedzie już przystosowany w pelni na wiele lat do next gen.?


Ty cały czas z tymi nowymi konsolami :). Jeśli one wyjdą i na prawdę dużo wprowadzą na
rynek PC , jeśli chodzi granie. Wtedy może się okazać, że będziesz narzekał na to , że
wymagania co do gier wzrosły , a Ty , żeby pograć w przyzwoitej rozdzielczości i ustawieniach
graficznych , będziesz zmuszony do wymiany podzespołów , a wtedy będzie płacz i lament
, że nie ma się pieniędzy , a granie na niskich ustawieniach mnie nie interesuje.
Wiem , wiem , napiszesz , że od tego jest optymalizacja :D , ale ona nic nie da , jeśli
na prawdę next gen. dużo wprowadzi.
Zgadzam się z pawbuk , że nie da się tego przewidzieć , chyba , że ma się wtyki
w AMD :P.
Najlepszym rozwiązaniem jest czekanie na nową generacje. Nic innego Nam nie pozostaje
:).

dlatego poczekam na wyjście na początku roku nowych gier na nowym silniku Unreal Engine 4 i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 13:33, 4ny4 napisał:

Zarówno MSI jak i Gigabyte są porządnymi firmami więc nie zawiedziesz się. Obecnie MSI
posiada najlepszego Radeona 7850, ogólnie jest to jedna z najlepszych kart dla graczy
w mid endzie. Zastanów się nad nią, bo zapłacisz 699zł, a wyjdziesz ze skelpu bardzo
zadowolony. :) Natomiast jeżeli chcesz brać 660Ti to nie ma dużego znaczenia czy weźmiesz
od MSI, ASUS''a czy Palit''a. Wszystkie działają na porównywalnym poziomie, różnica w
wielu przypadkach jest nawet nie odczuwalna.


Trzeba tylko pamiętać, że taki HD7850 jest tak przeciętnie w grach o 10 kl/s słabszy niż choćby GTX660 Ti - różnica naprawdę spora :) Czy warta dopłacenia 500 zł to nie wiem, ale sam musisz przyznać, że jest to dużo. Jak tak patrzyłem na różne testy, to różnica potrafiła nawet do 20 kl/s dochodzić :)
Zresztą, z tego co pamiętam można mieć o 70 zł taniej HD7850 od Sapphire i też będzie dobry :)

Jeśli chodzi o producentów karta graficznych to zazwyczaj największą kulturą pracy cechują się konstrukcje Asusa, Gigabyte, MSI i Sapphire. AMP! Zotaca są zazwyczaj najwydajniejsze, ale słyszałem negatywne opinie na temat ich głośności i temperatur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje na początku roku planuję kupić komputer z procesorem AMD do max 2600 zł bez monitora.
Komputer ma służyć do Internetu i gier, głównie na silniku Frostbite 2.0 (Battlefield 3, najnowszy Dragon Age i Mass Effect) z tym, że nie zamierzam grać na Full HD zadowolę się rozdziałką 1680x1050.
Nie interesuje mnie zestaw z procesorem Intela, bo w mojej opinii jest on po prostu za drogi.
Co polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Eeee, za 2600 zł to możesz dostać dobry komp z prockiem Intela. Zwłaszcza że...
http://pclab.pl/art51730-3.html

Core i3 Intela za 570 zł wyprzedza dość często w grach Phenoma za 700 (w takiej Cywilizacji mamy 30% różnicę na korzyść dwurdzeniowego Core i3...). Więc pakując się w AMD tracisz tak na wydajności jak i skali cena/wydajność.
Więc jeżeli po prostu zależy ci na celowym wyrzuceniu kasy na coś co będzie wolniejsze to jasne, AMD powinno ci pasować.

Zresztą:
Core i5 3450
Gigabyte GA-B75M-D3V
8GB RAM A-Data Gaming
WD 500GB
Samsung SH-224BB
Radeon HD7850 Gigabyte 2GB OC
SilentiumPC Brutus 410
XFX Core Edition 550W
Suma: 2583 zł (www.gral.pl)
Mieścisz się w budżecie i masz nowiutką maszynę z naprawdę dobrymi podzespołami, w tym 4-rdzeniowy procek Intela do którego możesz porównywać jakiś model AMD tylko jeśli podkręciłbyś go tak do 5.5 GHz...na wodnym chłodzeniu powinno się dać choć zalecałbym już freon czy azot.
Ewentualnie można zmienić procek na i3 3220 a kartę na Radeona HD7870. Wydajność w grach powinna ogólnie nieco wzrosnąć (powiedziałbym że jakieś 5-10% szybciej) ale tracisz 2 rdzenie co ma pewne znaczenie jeśli poza graniem zajmujesz się czymś jeszcze i potrzebujesz do tego dużo MHz-ów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 17:46, ziptofaf napisał:

/.../
Eeee, za 2600 zł to możesz dostać dobry komp z prockiem Intela. Zwłaszcza że...
http://pclab.pl/art51730-3.html

Core i3 Intela za 570 zł wyprzedza dość często w grach Phenoma za 700 (w takiej Cywilizacji
mamy 30% różnicę na korzyść dwurdzeniowego Core i3...). Więc pakując się w AMD tracisz
tak na wydajności jak i skali cena/wydajność.
Więc jeżeli po prostu zależy ci na celowym wyrzuceniu kasy na coś co będzie wolniejsze
to jasne, AMD powinno ci pasować.

Zresztą:
Core i5 3450
Gigabyte GA-B75M-D3V
8GB RAM A-Data Gaming
WD 500GB
Samsung SH-224BB
Radeon HD7850 Gigabyte 2GB OC
SilentiumPC Brutus 410
XFX Core Edition 550W
Suma: 2583 zł (www.gral.pl)
Mieścisz się w budżecie i masz nowiutką maszynę z naprawdę dobrymi podzespołami, w tym
4-rdzeniowy procek Intela do którego możesz porównywać jakiś model AMD tylko jeśli podkręciłbyś
go tak do 5.5 GHz...na wodnym chłodzeniu powinno się dać choć zalecałbym już freon czy
azot.
Ewentualnie można zmienić procek na i3 3220 a kartę na Radeona HD7870. Wydajność w grach
powinna ogólnie nieco wzrosnąć (powiedziałbym że jakieś 5-10% szybciej) ale tracisz 2
rdzenie co ma pewne znaczenie jeśli poza graniem zajmujesz się czymś jeszcze i potrzebujesz
do tego dużo MHz-ów ;)


OK dzięki za zestawienie. Tylko mam pytanie czy zasilacz 550W starczy do tego zestawu?
Jesli chodzi o procesor to juz wolałbym unikać 2-rdzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się