Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2012 o 18:01, Zax1982 napisał:

OK dzięki za zestawienie. Tylko mam pytanie czy zasilacz 550W starczy do tego zestawu?

Jakby uczciwie policzyć pobór mocy to do 350W nie doskoczysz. Więc markowy zasilacz mający prawdziwe 550W starczy z olbrzymim zapasem.

Dnia 29.12.2012 o 18:01, Zax1982 napisał:

Jesli chodzi o procesor to juz wolałbym unikać 2-rdzeniowych.

Tak czy siak 2 rdzenie Intela > 4 AMD ;) Ale ten pierwszy z Core i5 i HD7850 też jest naprawdę dobry na dzień dzisiejszy. Zresztą sam zobacz jak to wygląda:
http://www.legitreviews.com/article/2048/4/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:07, ziptofaf napisał:

> OK dzięki za zestawienie. Tylko mam pytanie czy zasilacz 550W starczy do tego zestawu?

Jakby uczciwie policzyć pobór mocy to do 350W nie doskoczysz. Więc markowy zasilacz mający
prawdziwe 550W starczy z olbrzymim zapasem.
> Jesli chodzi o procesor to juz wolałbym unikać 2-rdzeniowych.
Tak czy siak 2 rdzenie Intela > 4 AMD ;) Ale ten pierwszy z Core i5 i HD7850 też jest
naprawdę dobry na dzień dzisiejszy. Zresztą sam zobacz jak to wygląda:
http://www.legitreviews.com/article/2048/4/


No dobra zastanowię się nad tym Core I5.
Tylko powiedz mi proszę, czy róznica w grach między takim Core I5 a AMD X6 FX-6100 nad którym się zastanawiałem będzie bardzo duża? oczywiście w połączeniu z HD7850 który poleciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:31, Zax1982 napisał:

Tylko powiedz mi proszę, czy róznica w grach między takim Core I5 a AMD X6 FX-6100 nad
którym się zastanawiałem będzie bardzo duża? oczywiście w połączeniu z HD7850 który poleciłeś.


FX-6100? Toż to złom - teoretyczne 6 rdzeni, w praktyce takie naciągane 4, wydajność pojedynczego mniejsza niż Phenomów II... więc uczciwie liczę z 30-40% na korzyść Intela, w niektórych tytułach możesz mieć autentycznie pod 25 klatek na FX-ie a po 40 na Intelu bo procesor nieziemsko ograniczałby resztę sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:41, ziptofaf napisał:

> Tylko powiedz mi proszę, czy róznica w grach między takim Core I5 a AMD X6 FX-6100
nad
> którym się zastanawiałem będzie bardzo duża? oczywiście w połączeniu z HD7850 który
poleciłeś.

FX-6100? Toż to złom - teoretyczne 6 rdzeni, w praktyce takie naciągane 4, wydajność
pojedynczego mniejsza niż Phenomów II... więc uczciwie liczę z 30-40% na korzyść Intela,
w niektórych tytułach możesz mieć autentycznie pod 25 klatek na FX-ie a po 40 na Intelu
bo procesor nieziemsko ograniczałby resztę sprzętu.


OK. Jesli chodzi o kartę graficzną czy taki HD7850 będzie dobry do wyżej wymienionych gier?
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html?attr=1-182054,248-513091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:56, Zax1982 napisał:

OK. Jesli chodzi o kartę graficzną czy taki HD7850 będzie dobry do wyżej wymienionych
gier?
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html?attr=1-182054,248-513091


Z tego co widzę jest to wersja z 1GB pamięci zamiast nieco droższej z 2.
http://pclab.pl/art51253-11.html
Sam zobacz jak to wygląda, są tam najróżniejsze wersje tej karty z 1GB i 2GB pamięci i różnym stopniem firmowego podkręcenia. W sumie pewne różnice są między nimi ale naprawdę niewielkie, na poziomie 2-3% max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 19:28, ziptofaf napisał:

> OK. Jesli chodzi o kartę graficzną czy taki HD7850 będzie dobry do wyżej wymienionych

> gier?
> http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html?attr=1-182054,248-513091


Z tego co widzę jest to wersja z 1GB pamięci zamiast nieco droższej z 2.
http://pclab.pl/art51253-11.html
Sam zobacz jak to wygląda, są tam najróżniejsze wersje tej karty z 1GB i 2GB pamięci
i różnym stopniem firmowego podkręcenia. W sumie pewne różnice są między nimi ale naprawdę
niewielkie, na poziomie 2-3% max.


Bardzo dziękuje tobie za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 16:15, pawbuk napisał:

Trzeba tylko pamiętać, że taki HD7850 jest tak przeciętnie w grach o 10 kl/s słabszy
niż choćby GTX660 Ti - różnica naprawdę spora :)


Trudno nie zgodzić się z Tobą. :) Ale, zawsze jest jakieś ale...:P Weź pod uwagę, iż HD7850 nie może konkurować z wersją Ti. Prawidłowym rywalem dla 660Ti IMHO powinien być HD7870. Natomiast wszystko rozbija się na dobrą sprawę o rozdzielczość. Prawda jest taka, że dopóki nie mamy w planach przekraczania 1680x1050 lub w wielu przypadkach 1920x1080 to HD7850 w 101% wystarcza. :)

Dnia 29.12.2012 o 16:15, pawbuk napisał:

Jeśli chodzi o producentów karta graficznych to zazwyczaj największą kulturą pracy cechują
się konstrukcje Asusa, Gigabyte, MSI i Sapphire. AMP! Zotaca są zazwyczaj najwydajniejsze,
ale słyszałem negatywne opinie na temat ich głośności i temperatur :)


DirectCUII od ASUS''a robi swoje, choć moim zdaniem MSI ma znacznie lepszy system chłodzenia.

Posiadam AMP! 550Ti. Czy się grzeje ? W BF3 1680x1050 Ultra MSAAx4 dobija do 70C spokojnie, więc rzeczywiście ma tendencje do grzania. Przy stres teście w benchmarku dobiła do 92C więc lekki ogień, natomiast przy normalnym użytkowaniu jest w miarę okej. Co do głośności ciężko mi się wypowiedzieć ponieważ mam 7 letni dysk od Seagate''a, który będzie wymieniany na dniach. Niestety emituje on dosyć spory hałas i nie jestem w stanie ocenić ile w tym ma wkładu karta graficzna. :) Natomiast co do wydajności to na pewno ogromny + dla Zotac'a. Prawda jest taka, że GTX550Ti jest low endem, no dobra... Może w niektórych przypadkach mid, a działa rewelacyjnie, choć na pewno FC3 oraz Crysis 3 dadzą mu już radę. Na szczęście nie gram w tego typu gry, a nawet jeżeli już to bardzo rzadko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:41, ziptofaf napisał:

FX-6100? Toż to złom - teoretyczne 6 rdzeni, w praktyce takie naciągane 4, wydajność
pojedynczego mniejsza niż Phenomów II... więc uczciwie liczę z 30-40% na korzyść Intela,
w niektórych tytułach możesz mieć autentycznie pod 25 klatek na FX-ie a po 40 na Intelu
bo procesor nieziemsko ograniczałby resztę sprzętu.

Żeby gry jeszcze jakoś skalowały te rdzenie. Jak po dołożeniu 2rdzeni jest zysk 25%, to jest święto ;)
W takich warunkach AMD przy swoich słabym pojedynczym watku, nie ma po prostu szans nadrobić tego dodatkowymi rdzeniami. Jeszcze jak pomyśleć, że FXy są modułowe (2xALU na 1xFPU) i nastawione na wielowątkowość = porażka totalna. No chyba, że się weźmie takie testy Max Payne 3, albo coś podobnego. Wtedy jeszcze jakoś wygląda, ale to rzadkość, nad rzadkości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś mam do was taką prośbę mianowicie co zrobić ze starym pc. Niedawno kupiłem nowy i stary jest dla mnie już śmieciem, Ale jest jednak to PC i może funkcjonować jak teraz ma XP SP3 i jest lekko zmulony to czy ogólny format wszystkich dysków i wgranie na niego WIN7 coś pomoże? żeby tam był tylko internet no i sterowniki itp, ale żeby dzialał tylko do internetu, jak sądzicie pomoże takie coś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak, nie wiem...?

Jakie podzespoły są w tym komputerze ? Czy wszystkie są sprawne ? Każdy OS ma określone wymagania sprzętowe, sprawdź czy Twój stary komputer spełnia te dla W7. Format może, acz nie musi pomóc. Po formacie procesor nie dostanie dodatkowych MHz, z drugiej strony zasyfiony dysk może mocno mulić. Nie masz nic do stracenia, więc nie wiem w ogóle skąd Twoje pytanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 22:28, Stian3D napisał:

Ale jest jednak to PC i może funkcjonować jak teraz ma XP SP3 i jest lekko zmulony

Nie może zostać na tym XPeku? W sensie zainstalować na czysto XPeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy zasilacz Corsair VX450W będzie wystarczający dla:
- 2 dysków HDD
- procesor i3 lub i5
- k.graf 7850
- nagrywarka+dvd

W przyszłym roku będę chciał zmodernizować komputer i chciałbym podliczyć koszty podzespołów

Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2012 o 00:11, Zebek napisał:

Witam,
Czy zasilacz Corsair VX450W będzie wystarczający dla:
- 2 dysków HDD
- procesor i3 lub i5
- k.graf 7850
- nagrywarka+dvd

W przyszłym roku będę chciał zmodernizować komputer i chciałbym podliczyć koszty podzespołów

Z góry dziękuję za odpowiedz



Na stronie AMD jest napisane, że wymagany jest zasilacz 500 W, ale to się odnosi do rynku gdzie zasilacza mają spadki głównej linii 12V. Natomiast zasilacze Corsaira to dobry sprzęt i nie mają spadków, więc bez problemu powinny uciągnąć konfigurację z Radeonem 7850. Zwłaszcza, że konfiguracja Radeon 7850 i I3 nie należy do prądożernych konfiguracji ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i o rade pytam.
Potrzebuje jakiegos zestawu glosnikow do kompa 2.1. Oczywiscie musi byc przyzwoity i tak do 200pln, wiem ze to niezbyt duze mozliwosci jesli chodzi o kase, ale coz, wiecej teraz nie posiadam. Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 23:13, Zgreed66 napisał:

> Ale jest jednak to PC i może funkcjonować jak teraz ma XP SP3 i jest lekko zmulony
Nie może zostać na tym XPeku? W sensie zainstalować na czysto XPeka?


Pewnie ze może, nawet i to lepiej, Sam xp co mi polecacie do szybkiego surfowania po necie chrome? mozzile? opere? Żeby jak najmniej go obciążać, co prawda komp jest słabiutki, ale awaryjny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może leżeć nie trzeba koło tego robić, ale jak piszesz o tych sprawdzeniach podzespołów, to mam taką myśl zeby to zostawić, ale nie sądzisz ze format na XP czysty i nie instalowanie gier, jakis programów niepotrzebnych może coś pomóc? Jeżeli koło tego jest dużo roboty to nie widze sensu, rozumiem, że nie mam nic do stracenia, ale jaki jest sens siedziec przy tym pare godzin i naprawiać ( w moim przypadku to bym was męczył pytaniami) jak mi to nie jest potrzebne bo mam inny pc który chyba nie wymaga naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że jeżeli stary komputer jest leciwy to przesiadka na W7 jest bezcelowa z tego względu, że Aero i inne dziwne opcje będą jeszcze bardziej spowalniać komputer. Moim zdaniem powinieneś zostać przy Win XP. Natomiast format sam w sobie teoretycznie może pomóc. Wyczyszczenie dysku oraz świeży software może przyspieszyć działanie komputera. Warto spróbować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się