Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2012 o 11:06, DesMonD__PL napisał:

Potrzeba mi dysku do starego komputera. Jak miec pewnosc, ze to nowy? ;p
Chyba nie da rady tego sprawdzic jakos?
http://allegro.pl/hdd-dysk-twardy-seagate-250gb-sata-7200rpm-okazja-i2898629345.html


Poproś sprzedawcę o nr seryjny i możesz sprawdzić na tej stronie czy ma jeszcze gwarancję http://support.seagate.com/customer/pl-PL/warranty_validation.jsp?form=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy przy tej specyfikacji kompa:
Płyta Główna: G41M-SP20
CPU:Pentium Dual Core E5800 3.20GHz
RAM:8GB DDR3
GPU:PCI-E 1GB Radeon HD 5450
Zasilacz: ATX 400W, PFC 120MM ( Wiem, że jest na czarnej liście zasilaczy)

Jak bym chciał wymienić kartę i zasilacz to ile by mnie to wyniosło PLN? na dzień dzisiejszy czy w Black Ops2, czy Far Cry 3, czy BF3 itp muszę grac na niskich co jest bardzo dziwne.. kolega ma GF 8600Gts, procek 1 rdzeń, ram 2 gb i lepiej mu chodzą niektóre gdy niż mi( za wyjątkiem BF3 bo nawet się mu nie uruchomiło) Jest to komp firmy NTT, pomyślałem sobie po jakiego grzyba mam się męczyć 5 lat do końca GW jak mogę to olać i mieć trochę lepszego PC. Wiem, że zasilacz muszę wymienić na markowy dobry, a kartę to już nie wiem. Wiem, wiem procek też nie jest najlepszy ale jakoś wybrnie na niskich-średnich. Najbardziej ten zestaw uziemia ta cholerna słaba karta i z tego co wiem to karta w moim PC jest od laptopów, do radka 5450 zalecane są sterowniki od mobility więc chyba coś nie tak. Nawet w RE5 na niskich ledwo co ciągało, a kolega
(którego specyfikacje wypisałem wyżej) miał spokojnie 50 fpsow na chyba wysokich w HD ja grałem na 800x600+ niskie detale. Wolał bym jak najmniej do tego dokładać bo pewnie i podzespoły są ciulowe, ale nie wieże nie nie da się z tym nic zrobić. Po wymianie karty nawet na taką GF 9600 GTS czy podobną bo napewno pomogło, nie było by gorzej jak jest teraz. No chyba, że moje zdanie jest złe to chociaż dajcie jakieś rady jak postąpić w takiej sytuacji, bo narazie nowego PC nie kupię, bynajmniej do następnego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jedno jest pewne. Zasilacz do wymiany. Łap linka: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Co do karty graficznej to wybór jest spory, jednakże weź pod uwagę że jeżeli zdecydujesz się na coś porządnego procesor będzie ograniczał kartę graficzną więc zastanów się nad wymianą procka, a co za tym idzie płyty głównej. Natomiast jeżeli bardzo chcesz kupować jakąś kartę to bierz ją, ale od razu zastrzegam że procek będzie ją hamował: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-2048mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-oc-r7850-2gd5-oc-538779/

Przy tej karcie, czy jakiejkolwiek innej pierwsze co powinieneś zmienić to zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, nie chce za bardzo tak w to inwestować, bo jak bym miał inwestować w PC to bym nowego PC składał, lecz zależy mi na takim zasilaczu, który jest oryginalny, który mi nie spowoduje pożaru w domu, 550W myślę ze za dużo jak na moje potrzeby, 450, 400 powinno starczyć, oczywiście wiem, że ten lepszy i może bardziej się opłaca no ale ja nie potrzebuje aż takiej mocy. Kartę chyba wezmę każdą tylko nie moją. Zasilacz nie ma nic do procka tak? bo jak nie ma to bym wziął jakiś z niższej półki ( oczywiście markowy ). Karta fajna, ale nie dla mnie, myślę, że GeForce 9600 GT, albo cos jako zamiennik by stykło, znajomy ma GF 9600 GT i jest z niej zadowolony AC3, FC3, BF3 spokojnie sobie gra na wysokich ( coś w tych okolicach, bynajmniej nie musi grac na niskich jak ja i to ledwo) Bardziej wolał bym coś takiego żeby nie było aż tak drogie jak karta którą mi podałeś i żeby się wyrówna z moim kiepskim prockiem, weź chociażby tego GF''a 9600 gt jest aż tak zły? może i jest stary, ale ma coś w sobie. Upgrade zacznę chyba od zasilacza. Jeżeli macie jakieś propozycję to chętnie przyjmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD7850, którego proponuje Ci 4ny4 jest zdecydowanie za mocny w stosunku do Twojego procesora :D GF 9600 GT to już jest jakiś pomysł (nie będzie ograniczany przez procesor), jednak możesz też myśleć spokojnie o 8800 GTX lub 9800 GTX :)
Z nowszych kart to jakiś Radeon HD 6670 albo HD 5750. Nie wiem czy nie będą ograniczane i tak przez procesor, ale nawet jeśli to w małym procencie tego, jak był ograniczany HD7850, który idealnie pasuje do nowych i3 Intela :D
Co do zasilacza, to wart od razu brać troszkę mocniejszy:
http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/ :)
Moim zdaniem powinieneś zamknąć się w kwocie 400 zł spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zasilacz o mniejszej mocy ten co pawbuk podał idealnie wystarczy, w dodatku jest tani. Problemem Twojego komputera na ten moment jest procesor i zasilacz. O ile ten drugi to nie kłopot, to ten pierwszy wiąże się ze zmianą MOBO, ale skoro to odpada to trzeba dobrać to co można. Sam miałem kiedyś Gigabyte 9600GT i fajnie chodził, jak ktoś nie jest wymagający to bez problemu ta karta może mu wystarczyć, natomiast ja osobiście bym celował w 9800GTX (dużo większa wydajność w stosunku do 9600), albo pokusiłbym się o GTX260. Są tanie, lekko prądożerne natomiast zasilacz 500W uciągnie go, a karta taka zapewni Ci sporą wydajność nawet w BF3. Jedyny jej mankament to brak DX11, ale skoro myślałeś nad zakupem 9600GT to to chyba nie jest problem dla Ciebie. :)

Mnóstwo fajnych model GTX260, używki bo używki ale co z tego. :) GT9600 nówki nie dostaniesz. :P

http://allegro.pl/listing.php/search?category=54332&change_view=1&order=p&sg=0&string=GTX260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak o to mi chodziło, zasilacz wezmę ten co podał pawluk. Wielkie dzięki za podanie mi tych linków, karta nawet i ta GTX260 albo 9800 GTX, tylko czy one podejdą do mojej płyty głównej. Jedno jest pewnie- zasilacz, a kartę to muszę się was poradzić co mi radzicie żeby wyszło tanio i wydajnie GTX260 czy GTX9800?z tego co widzę to na gtx260 gta4,bf3 fajnie chodzi, coś wspomniałeś o DX11, jak karta nie obsługuje DX11 to jest ciulowa? bo Far Cry 3 ma w opcjach wybór DX, na 9 tez sie da grać, ale na ten zestaw na kompie co ja mam to nie mogę w żadnej z nowej gry liczyć na full hd+ maks detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 14:31, Stian3D napisał:

O tak o to mi chodziło, zasilacz wezmę ten co podał pawluk. Wielkie dzięki za podanie
mi tych linków, karta nawet i ta GTX260 albo 9800 GTX, tylko czy one podejdą do mojej
płyty głównej. Jedno jest pewnie- zasilacz, a kartę to muszę się was poradzić co mi radzicie
żeby wyszło tanio i wydajnie GTX260 czy GTX9800?z tego co widzę to na gtx260 gta4,bf3
fajnie chodzi, coś wspomniałeś o DX11, jak karta nie obsługuje DX11 to jest ciulowa?
bo Far Cry 3 ma w opcjach wybór DX, na 9 tez sie da grać, ale na ten zestaw na kompie
co ja mam to nie mogę w żadnej z nowej gry liczyć na full hd+ maks detale.


Powiedzmy sobie szczerze - DX11 to nie jest na tę chwilę coś niezbędnego :) Dlatego spokojnie możesz brać 9800 GTX lub GTX 260 :) GTX260 jest wydajniejszy, ale też automatycznie droższy :) Płyta główna wszystkie te karty obsłuży, nie bój się o to :) Musisz po prostu zdecydować jaki masz budżet na zasilacz i kartę i wybierz jakąś propozycję na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że GTX260 nie obsługuję DX11, lecz tylko i wyłącznie DX10. Bez problemu pograsz w BF3 czy FC3 tyle, że na opcjach graficznych nie wymagających DX11. Celuj w GTX260- gwarantuje Ci że będziesz zadowolony bo to mocna karta, w szczególności jeżeli wybrał byś wersję 216SP zamiast 192SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:15, KofeinowyPablo napisał:

Jaką płytę główną dobrać do Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155, żeby nie przeciążyć
portfela (oczywiście procek do podkręcenia)?


A jaki masz budżet na płytę główną? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:29, pawbuk napisał:

> Jaką płytę główną dobrać do Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155, żeby nie przeciążyć

> portfela (oczywiście procek do podkręcenia)?

A jaki masz budżet na płytę główną? :)


Bracio -Dzięki

pawbuk- no tak jak napisałem, nic z najwyższej półki, ale też żeby nie była "budżetowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najbliższym czasie zamierzam modernizować mój PC i w związku z tym mam kilka pytań:

- czy powinien z modernizacją czekać na jakieś premiery sprzętu?
- jaki procesor (Intel), kartę graficzną (radeon), RAM i płytę głowną zaproponowalibyście
w budżecie do 1700 pln, abym można było grac w rozdziałce 1680x 1050 na full detalach
aktualnie mam już obudowę, dyski, dvd i zasilacz 450W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:58, KofeinowyPablo napisał:

Bracio -Dzięki

pawbuk- no tak jak napisałem, nic z najwyższej półki, ale też żeby nie była "budżetowa"

Zamierzasz jakoś ekstremalnie podkręcać, czy nie zamierzasz zbytnio przesadzać? ;)

Bardzo ciekawą propozycją w cenie do 400 zł jest:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/
Dużo lepiej wyposażona od P67 Pro3 :) Ma słabszą sekcję zasilania, ale i tak spokojnie sobie na niej popodkręcasz procka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 17:03, Zebek napisał:

Witam,

W najbliższym czasie zamierzam modernizować mój PC i w związku z tym mam kilka pytań:

- czy powinien z modernizacją czekać na jakieś premiery sprzętu?
- jaki procesor (Intel), kartę graficzną (radeon), RAM i płytę głowną zaproponowalibyście
w budżecie do 1700 pln, abym można było grac w rozdziałce 1680x 1050 na full detalach
aktualnie mam już obudowę, dyski, dvd i zasilacz 450W


Możesz poczekać na premierę nowej rodziny procków Intela - Haswell, a także na premierę nowych serii kart graficznych od AMD (HD 8...) i Nvidii (GTX7..) :) Przy czym mogą się one pojawić u nas nawet za 6 miesięcy, a nie wiem czy chce Ci się tyle czekać :)
Jeśli chodzi o zestaw do grania za 1700 zł, to jaki dokładnie masz ten zasilacz? Jeśli jakiś no name, to i tak trzeba go będzie zmienić. Dlatego doliczę do ceny zestawu rownież zasilacz:

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i3-3220-3-3ghz-box-81-645292.html?attr=297-458959 435 zł

Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75a-g43-79-568928.html?attr=938-515769 259 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-8gb-1333mhz-cl9-box-96-579974.html?cid=707&attr=361-85843 133 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html?attr=cena-0+750 647 zł

Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-ctg-500-80p-500w-80-221-527981.html?attr=2239-551657 204 zł

RAZEM: 1678 zł

Ja bym Ci zaproponował taki zestaw z dwurdzeniowym, czterowątkowym procesorem Intela z serii i3, płytą główną MSI opartą o chipset B75, która jest naprawdę bardzo fajnie wyposażona, z 8 GB pamięci operacyjnej oraz mocną kartą graficzną firmy MSI - Radeonem HD7850, który powinien odpalić wszystkie współczesne gry nawet w FullHD i wysokich ustawieniach graficznych :) Do tego zasilacz, który ma odpowiednią moc, żeby to wszystko pociągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mój zasilacz to Corsair VX450W,
Pytałem się o niego wcześniej i Bracio oraz Szynkars stwierdzili ,że się nada do procków i3 i i5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 18:59, Zebek napisał:

Witam,
Mój zasilacz to Corsair VX450W,
Pytałem się o niego wcześniej i Bracio oraz Szynkars stwierdzili ,że się nada do procków
i3 i i5

W takim razie możesz zostawić ten zasilacz i wziąć lepszą kartę graficzną np:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html?attr=cena-0+890 889 zł
Twój zasilacz powinien sobie poradzić z tym zestawem, choć nieźle się spoci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 14:46, pawbuk napisał:

Musisz po prostu zdecydować
jaki masz budżet na zasilacz i kartę i wybierz jakąś propozycję na allegro :)


Skoro mówisz, że GTX260 jest całkiem całkiem to powiedz mi czy ona posiada slot HDMI? zależy mi na podlączeniu PC do TV, czasami lubię posiedziec na 48 calach, oraz czy używkę opłaca kupić ? Czy szukać nówki o ile znajdę? Jak sądzisz, czy polecasz mi GTX9800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 14:50, 4ny4 napisał:

Chodziło o to, że GTX260 nie obsługuję DX11, lecz tylko i wyłącznie DX10. Bez problemu
pograsz w BF3 czy FC3 tyle, że na opcjach graficznych nie wymagających DX11. Celuj w
GTX260- gwarantuje Ci że będziesz zadowolony bo to mocna karta, w szczególności jeżeli
wybrał byś wersję 216SP zamiast 192SP.


Patrzyłem na YT, i widzę że ludzie nawet nagrywają filmiki z gier typu BO2,FC3,BF3,MW3,Skyrim i powiem Ci, że fajnie to wygląda ( nie ma ścinek- na tej karcie nawet bym na niskich nie pogral w skyrima pewnie,nie wspomnę o nagrywaniu). Powiedz mi jeszcze jeszcze o co kaman z tym :

Dnia 02.01.2013 o 14:50, 4ny4 napisał:

wybrał byś wersję 216SP zamiast 192SP.


Trochę nie rozumiem, mógłbyś mi objaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się