Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2013 o 19:06, Malevyn napisał:

co trzeba miec zeby streamowac na zywo filmiki na twitchie ??


Z tego co się wiem ludzie testują teraz bezpłatny http://obsproject.com/. Może znajdziesz coś jeszcze, jednak za większość trzeba dodatkowo zapłacić. Chyba najbardziej popularny jest http://www.xsplit.com/.

Co do PC, to musisz brać pod uwagę to, że stream w wyższej jakości jest dość zasobożerny. Ale to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 17:27, pawbuk napisał:

> A polecił byś coś równie wydajnego tyle że na platformie AMD?

A masz już jakąś plytę główną do procków AMD? :) Czy wolisz po prostu AMD?


Mam płytę główną do procków AMD tyle że nie obsługującą AM 3+ tylko samo AM 3 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 20:53, Eternal101 napisał:

Mam płytę główną do procków AMD tyle że nie obsługującą AM 3+ tylko samo AM 3 ;/


Szkoda, bo w takim wypadku mogę Ci polecić jedynie (choć jak na możliwości AMD aż :D ):
http://www.agito.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-965-black-edition-am3-box-81-355480.html?attr=299-431459 355 zł
Wyjdzie trochę taniej, ale wydajnościowo na poziomie dużo tańszego G870 Intela :) Jeśli jednak umiesz podkręcać i masz jakieś chłodzenie, to możesz zawsze podkręcić procka. Musisz mieć też odpowiednią plytę głowną :D No ale zawsze jest taka możliwość :)
Tylko muszę Cię ostrzec - bierzesz GTX670 czyli jedną z najpotężniejszych kart graficznych na rynku i słabiutki procesor, który na pewno będzie tę kartę graficzną ograniczał :) Może napisz jakie masz fundusze, to dobierze się sensowny zestaw, w którym jedne podzespoly nie będą ograniczaly innych :) Sam miałem taką sytuację, że procesor ograniczal kartę i dopiero po zakupie nowego procka okazało się jak bardzo ograniczał ;D Do takiej grafiki to moim zdaniem minimum i3 3220 Intela, a najlepiej jakiegoś i5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś na platformę AM 3+ bo dokupienie płyty głównej to jakiś wielki problem nie jest a nie chciałbym się przesiadać na ciut lepszy procek, tylko kupić coś porządnego. Miałem intela i hmm jak by to powiedzieć wole AMD bo nie zmienia chipsetów co roku jak intel ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci powiem - obecnie zupełnie AMD kupować nie warto. W przypadku Intela wiesz, że konieczna będzie zmiana podstawki, ale masz bardzo wydajne procesory :) Wymiana płyty głównej raz na kilka lat nie jest chyba wielkim problemem :) Napisz ile masz kasy na cały zestaw, to Ci coś zaproponuję :) Podaj też jaki masz zasilacz :)
Jesli więc chcesz teraz kupować coś na kilka lat, to tylko Intel. AMD pewnie i tak w końcu zmieni podstawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 00:02, pawbuk napisał:

Od razu Ci powiem - obecnie zupełnie AMD kupować nie warto. W przypadku Intela wiesz,
że konieczna będzie zmiana podstawki, ale masz bardzo wydajne procesory :) Wymiana płyty
głównej raz na kilka lat nie jest chyba wielkim problemem :) Napisz ile masz kasy na
cały zestaw, to Ci coś zaproponuję :) Podaj też jaki masz zasilacz :)
Jesli więc chcesz teraz kupować coś na kilka lat, to tylko Intel. AMD pewnie i tak w
końcu zmieni podstawkę :D


1,5-2k zasilacz 600 watt (nie pamiętam za cholerke firmy) ale na pewno nie jest to no-name.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 01:51, Eternal101 napisał:

1,5-2k zasilacz 600 watt (nie pamiętam za cholerke firmy) ale na pewno nie jest to no-name.


I za tą kasę potrzebujesz kupić procesor, ewentualnie płytę głowną, kartę graficzną i pamięć operacyjna? Czy masz juz pamięć ddr3? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 02:14, pawbuk napisał:

> 1,5-2k zasilacz 600 watt (nie pamiętam za cholerke firmy) ale na pewno nie jest
to no-name.

I za tą kasę potrzebujesz kupić procesor, ewentualnie płytę głowną, kartę graficzną i
pamięć operacyjna? Czy masz juz pamięć ddr3? :)

Mam już pamięc bez liptona, z resztą all co mam jest w podpisie moim ;d wiem że mało ale no cóż ^^, kredytu na kompa brać nie bd :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem ostatnio i5 3570K i i5 3570. Okazało się, że różnica w tych procesorach to nie tylko zablokowany mnożnik w i5 3570 bez K, ale również brak intel HD Graphics 4000. Są jeszcze jakieś różnice? Do tej pory chciałem kupić procesor bez K, bo nie chcę podkręcać, ale teraz już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 03:07, Eternal101 napisał:

Mam już pamięc bez liptona, z resztą all co mam jest w podpisie moim ;d wiem że mało
ale no cóż ^^, kredytu na kompa brać nie bd :p


Teraz dopiero zauważyłem Twój podpis :) jesteś przekonany, że chcesz całkiem nowego kompa? Bo moim zdaniem nie ma sensu w tej chwili wymieniać GTX560, bo ta karta nadal sobie świetnie radzi. Na Twoim miejscu bym poczekał jeszcze kilka miesięcy i od razu kupił nowe procki Intela, płytę główną z nową podstawką oraz kartę graficzną AMD lub Nvidii z nowej serii. Bo teraz wydasz sporo kasy, a niedługo wyjdą na rynek dużo wydajniejsze karty, co do tego nie mam wątpliwości :) Jak rozumiem wszystkie bajery w stylu dysk twardy, obudowę, napęd posiadasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 08:26, TerrorHurtz napisał:

Porównywałem ostatnio i5 3570K i i5 3570. Okazało się, że różnica w tych procesorach
to nie tylko zablokowany mnożnik w i5 3570 bez K, ale również brak intel HD Graphics
4000. Są jeszcze jakieś różnice? Do tej pory chciałem kupić procesor bez K, bo nie chcę
podkręcać, ale teraz już sam nie wiem.


Jeśli posiadasz osobną kartę graficzną, to HD 4000 nie jest Ci potrzebne. Powiedzmy sobie szczerze, że ten zintegrowany układ graficzny jest strasznie słaby. Jeśli nie masz zamiaru podkręcać, to nie bierz 3570K - oszczędzisz i na procesorze i na płycie głównej :) Z tego co wiem poza tym te procki niczym się nie różnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kończy mi się lokata, więc jest to idealny moment na wymienienie mojego przestarzałego komputera.
Mam nadzieje, że pomożecie mi w wyborze.

Budżet- około 4 tys. zł, mogę troche dołożyć jeśli trzeba będzie
Części:
procesor- Intel Core i7 3770k ?
płyta główna- wiadomo, że pod procesor, dodatkowo poza kartą graficzną chce, żeby zmieściła się karta dźwiękowa
karta dźwiękowa- myślę, że najlepszym wyborem byłby Asus Xonar D2X
karta graficzna- mam NVIDIA GeForce GTX 550 Ti, starczy, czy trzeba kupić nową?
dysk HDD- 1 TB powinien starczyć, nie mam pojęcia jaki
dysk SSD- myślałem nad OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 128 GB, chyba 128gb powinno starczyć na system i najważniejsze programy
RAM- nie mam pojęcia jaki i ile
chłodzenie i obudowa- mam taka obudowę i wiatraczki jak na zdjęciach- http://tinyurl.com/ba7pvp6 nie mam pojęcia czy się nada
Zasilacz- musi pociągnąć to wszytko i się nie spalić

To chyba wszystko, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 13:26, markopol napisał:

To chyba wszystko, z góry dzięki za pomoc.


Po pierwsze muszę zadać pytanie, do czego ten komputer wykorzystujesz? No ale przypuśćmy, że głównie do gier i wszelkich multimediów, czasami bardziej specjalistyczne oprogramowanie. Kolejne ważne pytanie, zamierzasz podkręcać procesor? Jeśli nie, to wystarczy Ci w zupełności i5 3570 :) Karta graficzna na pewno do wymiany.
Proponowany przeze mnie zestaw:

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3570-3-40ghz-box-81-662211.html?attr=297-455675 769 zł

Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75a-g43-79-568928.html?attr=938-515769 267 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x8gb1600mhz-cl9-xmp-vengeance-96-593508.html?cid=707&attr=361-278796 319 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-oc-gv-r797to-3gd-3gb-ddr5-pci-e-box-84-648913.html?attr=248-508003 1582 zł

Dysk SSD:
Może być taki, jaki napisałeś :)

Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-define-r4-czarna-91-653653.html?cid=220&attr=1-466316. 417 zł

Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-550w-80-bronze-modular-221-534714.html?attr=2239-551657. 247 zł

Zaproponowalem Ci zestaw z czterordzeniowym procesorem najnowszej generacji, który w zupełności wystarczy Ci do wszystkich zastosowań. Płyta główna, mimo dośc niskiej ceny, posiada wszystkie potrzebne funkcje i najprawdopodobniej umożliwi Ci bezproblemową instalację karty dźwiękowej. 16 GB pamięci operacyjnej to nawet za duzo, ale teraz jej ceny są dość niskie :D karta graficzna to jeden z najwydajniejszych modeli na rynku, więc nie będziesz miał problemu z żadną grą :D do tego zaproponowałem Ci nową obudowę, znacznie lepszej jakości i gustową :D Zasilacz powinien do tego zestawu w zupełności wystarczyć, w dodatku jest modularny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
Zapomniałęm napisać, komputer głównie do gier, muzyka, troche filmy, grafiką się nie zajmuję
Jeśli chodzi o procesor, to chciałbym, żeby mi starczył na dłuższy okres czasu, może w przyszłości będę go podkręcał, na razie chyba te 3.5 ghz starcza:) więc może opłaca sie zainwestować w lepszy

RAM- słyszałem dobre opinie o Kingstonie, może coś z niego?

karta graficzna- jaki byłby odpowiednik nvidii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:

Jeśli chodzi o procesor, to chciałbym, żeby mi starczył na dłuższy okres czasu, może
w przyszłości będę go podkręcał, na razie chyba te 3.5 ghz starcza:) więc może opłaca
sie zainwestować w lepszy


W grach różnica między i5 3570K, a i7 3770K jest na poziomie 1-3 fpsów. Nie ma sensu płacić 300zł więcej za to samo. Tym bardziej, że nie zamierzasz renderować filmów.

Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:

RAM- słyszałem dobre opinie o Kingstonie, może coś z niego?


http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x8gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl10-dimm-xmp-hyperx-blu-red-series-khx16c10b1rk2-16x-514974/

Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:

karta graficzna- jaki byłby odpowiednik nvidii?


GTX 670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 09:35, pawbuk napisał:

> Mam już pamięc bez liptona, z resztą all co mam jest w podpisie moim ;d wiem że
mało
> ale no cóż ^^, kredytu na kompa brać nie bd :p

Teraz dopiero zauważyłem Twój podpis :) jesteś przekonany, że chcesz całkiem nowego kompa?
Bo moim zdaniem nie ma sensu w tej chwili wymieniać GTX560, bo ta karta nadal sobie świetnie
radzi. Na Twoim miejscu bym poczekał jeszcze kilka miesięcy i od razu kupił nowe procki
Intela, płytę główną z nową podstawką oraz kartę graficzną AMD lub Nvidii z nowej serii.
Bo teraz wydasz sporo kasy, a niedługo wyjdą na rynek dużo wydajniejsze karty, co do
tego nie mam wątpliwości :) Jak rozumiem wszystkie bajery w stylu dysk twardy, obudowę,
napęd posiadasz? :D


Wiesz co masz racje, poczekam do premiery next genów i wtedy kompa złożę, tak obudowe, dysk, zasilacz i nawet LCD z pokazaną temperaturą wnętrza mam ;d. Ale tak jak piszę poczekam do next genów i wtedy ewentualnie zajrzę tu o poradę, raz wszystko potanieje dwa bd miał wtedy więcej kasiorki to się pokombinuję. Dzięki za wszystkie rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:

Zapomniałęm napisać, komputer głównie do gier, muzyka, troche filmy, grafiką się nie
zajmuję
Jeśli chodzi o procesor, to chciałbym, żeby mi starczył na dłuższy okres czasu, może
w przyszłości będę go podkręcał, na razie chyba te 3.5 ghz starcza:) więc może opłaca
sie zainwestować w lepszy


Możesz zainwestować ewentualnie więc w i5 3570K, ale i7 3770 będzie dla Ciebie całkowicie nieopłacalny. Tylko pamiętaj, że do podkręcania potrzebna jest dużo mocniejsza i droższa płyta główna :)

Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:


RAM- słyszałem dobre opinie o Kingstonie, może coś z niego?


Corsair jest równie pewną firmą. Sam mam bardzo podobne pamięci i działają bez zarzutu :D

Dnia 16.01.2013 o 14:21, markopol napisał:


karta graficzna- jaki byłby odpowiednik nvidii?


HD7970 jest wydajnościowo na poziomie GTX680 albo nawet trochę wydajniejszy :D Tylko GTX680 jest znacznie droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi!

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/aerocool-vp-450-450w-oem,16134.html

Czy mogę smiało zamowić z tej strony ten produkt ( nie pytajcie do czego i do jakich podzespołów, bo nawet nie odpisze) tylko zależy mi na waszym zdaniu na temat tej strony, bo dziś zamowie i wezmę kuriera+ pobieranie. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się