Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2013 o 20:49, Malevyn napisał:

tutaj mam od reki, nie przepadam za przesylkami.
ja osobiscie bym dodal 2gb ramu, 10gb starczylo by na dluzej bo komputerow czesto nie
wymieniam. ten zasilacz tez bym wymienil na 750.
a z tym rozmiarem monitora 23.6 cala nie bedzie problemow z rozdzielczoscia ? czy jest
roznica miedzy 23.6 a 24" ?


Pomiędzy 8 a 10 GB pamięci operacyjnej nie zobaczysz żadnej różnicy. Za rok po prostu kup kolejne 4 albo 8 GB. Nie ma sensu brać kości 2 GB, bo tylko Ci zajmą wolny slot :)
Do tego komputera spokojnie by wystarczył zasilacz 500W, więc po co brać 750? Nie moc jest najważniejsza, a jakość, ilość różnych złączy, stabilność napięć, sprawność. Nawet nie wiesz dokładnie jaki dysk twardy, jaki zasilacz i jaką obudowę kupujesz - czyli tak naprawdę kupujesz kota w worku. Poza tym o nieprofesjonaliźmie sprzedawcy świadczy fakt, że zaproponował Ci pamięci taktowane 2000 MHz, które nie zwiększą wydajności zestawu, ale na pewno podniosą jego cenę :D Poza tym wydajniejszą kartą graficzną w tej cenie jest Radeon HD7870. GTX 660 może zostać, bo różnice nie są na szczęście kolosalne. Procesor i płyta główna na całe szczęście są już wyraźnie przemyślane. Zanim kupisz ten komputer upewnij się co to są za dysk twardy, zasilacz i obudowa. Podejrzewam, że nie wcisnął Ci totalnego szajsu, ale przed wydaniem ponad 4000 zł warto takie rzeczy sprawdzić. Zły dysk twardy może Ci paść, nieodpowiednia obudowa spowoduje zwiększenie temperatury poszczególnych podzespołów, a budżetowy zasilacz może Ci się spalić ciągnąc za sobą procka i kartę graficzną. Gdybym to ja kupował komputer za tyle kasy, to bym posprawdzał każdą część w internecie.
Co do kupowania w sklepach takich jak morele.net - owszem, zamawiasz i płacisz przez internet, ale komputer możesz odebrać w jednym z wielu punktów rozsianych po całym kraju, w dodatku już złożony. Kupowałem tam wiele razy i nie narzekam.
Jeśli chodzi o monitor - czy ma 21 czy 27 cali rozdzielczość jest taka sama czyli FullHD (1920x1080).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2gb ram do pełnych 10 ? Na jaki grzyb ? :)
Chyba, ze chcesz grac w stereoskopowym 3D.
Imho 8GB to jest ilość jaka starcza i starczać będzie jeszcze bardzo długo...
Ja bym w miejsce wolnej gotówki ładował np dobre chłodzenie [bo rozumiem procek bedzie z rodziny "K" z odblokowanym mnożnikiem ?]
Zwykłe chłodzenie powietrzem pozwala procki i5/i7 pięknie podkręcać [Scythe - bardzo solidna firma, używam ich systemów chłodzenia od lat i nie narzekam].
Da ci to o wiele więcej potencjalnej "mocy" niż dodatkowe 2gb ram [i5/i7 skręcić na 4.0+ to łatwizna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie wiem jak ja tego posta nie zauważyłem [co ślepemu po oczach, a specjalnie przewijałem, żeby obadać czy podał config o.0].
W takim układzie to imho za ta kasę - średnia ta propozycja [nawet gorzej niż średnia bym rzekł].
Robić nową rozpiskę, brać do sklepu i wbić w pusty łeb sprzedawcy - klient płaci i klient chce to i to konkretnie, nie wy to kto inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opłaca mi się tanio kupowac taki zestaw;
- procesor Intel Celeron 2,81 GHz
- ram 1.5 GB SDRAM
- grafika 512 MB / asus ah3650 silent
- zasilacz 400 W
- dysk twardy 250 GB
-płyta głowna gigabyte ga-8ipe775-g

Nie ma to być jakis superhipermega zestaw tylko taki dla przeciętnego gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, chyba, że nie masz komputera lub nie możesz dopłacic do normalnego kompa. Za ok. 900zł można złożyć coś sensownego I NOWEGO, z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2013 o 22:06, Jackal-pl napisał:

Nie opłaca się, chyba, że nie masz komputera lub nie możesz dopłacic do normalnego kompa.
Za ok. 900zł można złożyć coś sensownego I NOWEGO, z możliwością rozbudowy w przyszłości.


Mam kompa ale na nim praktycznie w nic nie mogę grać, a w nowy nie chce zbytnio inwestowac bo az tyle kasy to nie mam, a chodzi mi zeby w miare nowsze gry sobie pograc i zeby mi sie nie zacinał,
Takze pytam sie teraz czy jakies nowsze gry ( Far Cry2, Gta IV, jakis nowszy NFS)beda chodzily w miarę plynnie zeby sobie pograc i przede wszystkim do internetu, poniewaz mam ps3 to nie bede kupował kompa za 3 tys czy iles tam zeby grac w to co mam na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i na tym kompie co podałeś wyżej chcesz pograć?
Żadna z tych gier, które wymieniłeś nie ruszy na jednojajowym, zabytkowym prcoesorze.
GTA IV dławi nawet dwa rdzenie, do komfortowego grania potrzeba 4 rdzeniowca.
Far cry 2 - na najniższych powinien ruszyć, choć zapewne w rozdzielczości nie większej niż 1042x768, z powodu karty graficznej, która nowa była, ile, 4 lata temu? I to też nie jest najmocniejsza z generacji, bo były jeszcze 3770 i 3870. Nowszy NFS jest na silniku Frostbite 2, którego, no sorry vine tou, nie zdzierży ta karta.
Na tym sprzęcie mógłbyś ewentualnie pograć w Prostreeta i starsze, może undercover by ruszył, choć głowy sobie odrąbać nie dam.
Lepiej złożyć coś na Inelu G8x0 lub G6x0 i pojechać troszkę na integrze - HD4000 daje radę, jak na integrę oczywiście. GTA IV wtedy ruszyłoby bez problemu na med+1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną ze slotami PCI-e x16 i x4, w tym pierwszym będzie GF GTX 550ti. Czy jest coś sensownego, co mógłbym umieścić w drugim gnieździe dla ogólnej poprawy wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam... mam problem z wentylatorem na cpu a dokładnie chodzi o to ze chodzi bardzo wolno i procek sie przegrzewa(nie jedno krotnie komp sie sam wyłączał) myślałem ze jest tak zawalony kurzem ale nie był, wyczyściłem i nadal to samo ale w miedzy czasie zauwarzyłem ze jak nim obracałem to wydobywał z siebie taki warkot a jak porównałem jak gładko chodzi wentylator na karcie graf. i na cpu az sam sie zdziwiłem bo na karcie chodził gładko i powoli sie zatrzymywał a ten na procku zatrzymywał sie dosyc gwałtownie no i oczywiście wydobywał z siebie ten warkot... czy mogę cos z tym zrobic? czy musze kupic nowy wentylator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzylem teraz na watek z wymaganiami sprzetowymi do bf3. jeden czlowiek napisal ze ma procka i7 w 2011. ja swoj komputer zakupilem niedawno w 2013 i mam i5. dafuq ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:11, Malevyn napisał:

patrzylem teraz na watek z wymaganiami sprzetowymi do bf3. jeden czlowiek napisal ze
ma procka i7 w 2011. ja swoj komputer zakupilem niedawno w 2013 i mam i5. dafuq ??

Co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:11, Malevyn napisał:

patrzylem teraz na watek z wymaganiami sprzetowymi do bf3. jeden czlowiek napisal ze
ma procka i7 w 2011. ja swoj komputer zakupilem niedawno w 2013 i mam i5. dafuq ??


Historia i7 sięga 2008 roku i rodziny Bloomfield :) Pamiętaj, że ówczesne i7 są słabsze niż obecne i5, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 12:23, Karnifex napisał:

/.../ czy mogę cos z tym zrobic? czy musze kupic nowy wentylator?

Wentylator się zatarł i chodzi ledwo, ledwo. Masz dwa wyjścia:
1. Zdjąć stary wentylator i założyć nowy;
2. Naoliwić stary.
Do łożyska starego wentylatora prawdopodobnie dostaniesz się odklejając nalepkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki... napewno cos z tym zrobie ale to raczej juz jutro dzis niedziela to nigdzie nic nie załatwie, bo jak narazie to cud ze jeszcze siedze na kompie xD 50 stopni i w góre przy 60 sie wyłącza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:48, ArkStorm napisał:

A ja mam laickie szybkie pytanie:

Czy zestaw klawiatura+mysz bezprzewodowa działają na jednym odbiorniku?


Mój logitech EX110 tak. Więc reszta raczej też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 13:56, Hummer napisał:

> A ja mam laickie szybkie pytanie:
>
> Czy zestaw klawiatura+mysz bezprzewodowa działają na jednym odbiorniku?

Mój logitech EX110 tak. Więc reszta raczej też.


A to super :) pytam bo w lapku spierniczył mi się jeden USB i mam deficyt. A ostatnio zaopatrzyłem się w porządny 37`` TV i postanowiłem sobie pograć w jakąś grę na większym wyświetlaczu. Tak więc wymyśliłem sobie, że laptopa podłączę pod TV, do lapka wepnę odbiornik z bezprzewodową klawą i myszką (został mi tylko jeden wolny USB :( ) i pogram sobie wygodnie z kanapy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się