Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2013 o 14:28, Malevyn napisał:

wydawalo mi sie ze wyzsza liczba oznacza ze procek jest nowszy. nie ogarniam komputerow
wiec


Jest tak, ale w obrębie i3, i5 czy i7 :D Np i5 2500K jest starszy niż i5 3570K, gdzie patrzy się głównie na pierwszą cyfrę drugiego człona nazwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema potrzebuje takiego sprzętu jak w temacie co do klawiatury chciałbym żeby nie było słychać za bardzo stukania klawiszy jakaś myszkę którą dobrze leży w dłoni oraz kamerę internetowa 720p

Myslalem o tych:

A4 TECH KD800L lub Klawiatura A4Tech KD-600L Black USB (Blue Light) może ktoś powiedzieć czy są one ciche ?
Mysz A4Tech Q3-600X-1 Black USB
Live! Cam Chat HD lub Live! Cam Sync HD Mozecie powiedzieć która lepsza ?

Co myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury to polecam UltraX Logitecha, swego czasu kosztowały około 90-100zł, był bardzo ciche i fajne, sam jedną miałem, nawet nadal mam, ale po 5 latach zabrałem się za czyszczenie i uszkodziłem miejsce styku klawisza C, więc byłem zmuszony do powrotu do jakiejś starej, zżółkłej ;)
O cóS takiego: http://www.komputronik.pl/product/39693/Sprzet_komputerowy/Peryferia/Logitech_UltraX_Premium_Keyboard_OEM.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia produkuje też sama karty, ale zazwyczaj mają one dość słabe chłodzenie i nie są specjalnie przeznaczone do podkręcania - oprócz tego jeszcze wiele firm wytwarza karty graficzne serii GeForce, jednak opiera je na chipach wyprodukowanych przez Nvidię - w tym przypadku akurat GTX 660. W Twoim przypadku chip pochodzi od Nvidii, jednak wiele części (nie wiem jak jest z płytką drukowaną), w tym na pewno cały układ chłodzenia, jest zaprojektowany przez Asusa. Tak więc sterowniki do karty spokojnie pobierasz ze strony Nvidii, jednak karta graficzna ma lepszy układ chłodzenia i pewnie sekcję zasilania niż referencyjne konstrukcje Nvidii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że padł mi niespodziewanie i bez znanej przyczyny ostatnio mój GTX 470, prawdopodobnie skończy się wymianą karty. Niestety już po gwarancji. Rozważam też przy okazji upgrade ramu, procesora, a co za tym idzie - płyty głównej. Być może kupię też dodatkowy dysk twardy, więc propozycje w tej kwestii również mile widziane (1-2 tb). Sprzęt najlepiej jakby był do 3 tys. Zł (może trochę przekraczać tę kwotę, tak do mniej więcej 500 zł).
Czyli karta, procesor, płyta i ram (dodatkowo może dysk twardy). Reszta zostaje. Procesor ma być od Intela, karta od nvidii. Akurat kupuję z komputronika, więc można tamtejszymi cenami się sugerować.
Poniżej obecna konfiguracja:
Do wymiany (ram raczej też plus dodatkowy dysk twardy):
-Gigabyte Geforce GTX 470 1280 mb 2xDVI&mHDMI PCI-E,
-Intel Core i7 875k 2,93 ghz socket 1156,
-Kingston HyperX ddr3 3x2gb (6gb) 1600mhz,
-Asus P7P55D-E,

Reszta:
-zasilacz Chieftec CFT-650-14CS (650W),
-Coolermaster Hyper Tx3,
-Samsung SpinPoint F3 1tb (sata II, 32mb cache, ncq),
-obudowa to wysłużony Wavemaster :P

Generalnie chodzi o dość znaczący upgrade, ale oczywiście też bez przesady aby spełniał wcześniej podane warunki co do ceny oraz producenta procka i karty. W sprawie ramu myślałem nad 8-16 gb, karta - może jakiś model z serii 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:15, pawbuk napisał:

Poczekaj na wyjście nowej generacji kart i procesorów :)

A kiedy dokładnie ma wyjść? Wątpię żeby było mnie stać na nie zaraz po premierze. Poza tym tak czy inaczej potrzeba mi nowej karty teraz. Trudno żebym używał kompa bez niej ;-)

Co do GTX 470 to karta zwyczajnie padła. Dlaczego to nie wiem, bo padła w trakcie normalnego przeglądania neta. Potem ekran startowy cały w artefaktach, najniższa rozdzielczość i kolory, co na W7 wyglądało obrzydliwie. System niby kartę widział, ale wyświetlał w menedżerze urządzeń wykrzyknik, panel nvidia niedostępny, rzekomo monitor niepodłączony no i słynny błąd 43. W każdym razie to nie temat o takich problemach, więc prosiłbym o poradę na temat kupna nowych komponentów. Przynajmniej na czym można by zaoszczędzić robiąc jednocześnie dość znaczący upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 17:37, TerrorHurtz napisał:

Czy ktoś z Was wie, ile rdzeni może maksymalnie wykorzystać GTA IV?

4 z całkiem ładnym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będę już zamawiał części do wymiany w komputerze, procek, płyta główna i ram. Doradzono mi procek Intela G860, wydaje się całkiem fajny, ale zastanawiam się jak wygląda sprawa z AMD Phenom II x4 955 dorównuje on nawet i5. Dlatego zastanawiam się czy zwykły gracz i przeciętny urzytkownik PC powinienem dopłacić 100zł do Phenoma czy zostać może przy G860. Dokładnie rzecz biorąc chcę w spokoju grać w nowsze gry niekoniecznie na full detalach, chcę aby mój PC działał w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

g860 jest o tyle fajny, że mozna go z czasem wymienić na i5, który jest już procesorem bardzo dobrym.
Kupująć Phenoma, owszem, zyskasz trochę na wydajności, ale stracisz możliwość wymiany procesora (oczywiście opłacalnej, ale jak na razie nie zapowiada się na to, żeby AMD wypuściło procek dorównujący obecnym generacjom CORE.
Zatem - albo G860, albo dopłacasz trochę do i3, albo kupujesz G860 i za jakiś czas kupujesz i5/i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz G860 i z czasem zmień go na jakiegoś i3 albo i5 jak te stanieją :) Jaka karta graficzna do tego procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mam pytanie;)

O ile pamiętam przy instalowaniu dwóch systemów na różnych dyskach najpierw trzeba było instalować ten starszy, a potem ten nowszy?
Czyli w tym wypadku windowsa XP, a potem 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 14:04, Malevyn napisał:

do windowsa 7 home premium najwyzszy jest service pack 1 ?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 14:04, Malevyn napisał:

do windowsa 7 home premium najwyzszy jest service pack 1 ?


Do każdej wersji siódemki jest tylko jeden SP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakieś wentylatory 140 mm? Nie muszą mieć kolorowych światełek i nie wiadomo czego, ponieważ obudowa i tak cały czas jest zamknięta i nic nie będzie widać. Zależy mi jedynie na ciszy przy wysokich obrotach i cenie nie przekraczającej 50 zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się