Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2013 o 17:32, Narmo napisał:

Może ktoś polecić jakieś wentylatory 140 mm? Nie muszą mieć kolorowych światełek i nie
wiadomo czego, ponieważ obudowa i tak cały czas jest zamknięta i nic nie będzie widać.
Zależy mi jedynie na ciszy przy wysokich obrotach i cenie nie przekraczającej 50 zł za
sztukę.

SilentiumPC Zephyr 140mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 13:59, lord0 napisał:

SilentiumPC Zephyr 140mm

Dzięki. Cena widzę jest niska, a producent zapewnia głośność poniżej 10 decybeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 14:17, Narmo napisał:

> SilentiumPC Zephyr 140mm
Dzięki. Cena widzę jest niska, a producent zapewnia głośność poniżej 10 decybeli.

i do tego są całkiem wydajne i cienkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W potrzebie jestem.
W starym pececie blaszaku mam:
Geforca 9800GT, Athlona X2 4000+ 3GB ramy i wszystko siedzi na plycie GA-MA770-UD3.
(do cudów to on obecnie nie służy, do grania i tak mam konsole), ale młody chcę pograć na nim w Tere Online. Problem w tym, że niezależnie od ustawienie graficznych, gra się bardzo ciężko zrywy/cięcia 10-15/fpsów, tak samo na niskich jak i wysokich ustawieniach.
Pytanie do was co zrobić żeby wyciągnąć z tego pcta jak najwięcej za 400+/-50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spełniasz bez problemu więc jako że to jest MMO to jest kwestia Twojego łącza internetowego albo serwera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 15:05, lord0 napisał:

Wymagania spełniasz bez problemu więc jako że to jest MMO to jest kwestia Twojego łącza
internetowego albo serwera ?

Na moim lapku i5 2410/gt540m na tym samym łączu gra działa okej ( o ile nie mam problemów z optimusem....), a tam działa to po prostu tragicznie ;p. A w sumie to ten obecny procesor to chyba już nie nadaje się obecnie do niczego no nie? A tak to to kupiłby coś na zapas do wszystkiego praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie biorę podzespoły na raty.
Mam:
Celeron G620,
4GB DDR3 Kingston 1333mhz
Jakaś lipna płyta Asus''a Micro ATX
Zasilacz OCZ StealtXtreme 500W
dysk : Seagate Barracuda 500GB
Chińska obudowa firmy Logic.

Potrzebuje sprzętu do gier i troche renderingu , lecz głównie gry.
Dysk można jak mniemam zostawić, ram też, no i ew. obudowę.
Zasilacz też jeżeli da rade.

Jaki config proponujecie?

Zastanawiałem się chwilę nad Bulldozerem bo podobno gry zaczynaja wykorzystywac jego watki , nowe konsole maja byc pod AMD, itd itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się teraz wymienić kartę na coś pokroju HD 7970? Z jednej strony chciałbym kupić ale z drugiej zaraz mają wyjść nowe konsole i zapewne nawet tak wydają kartę będę mógł sobie wsadzić gdzieś bo wymagania wzrosną kilkukrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 23:02, TerrorHurtz napisał:

ale z drugiej zaraz mają wyjść nowe konsole

Nie tak zaraz, jeszcze podejrzewam że z rok, czy półtorej poczekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 14:35, nightfaler napisał:

W potrzebie jestem.
W starym pececie blaszaku mam:
Geforca 9800GT, Athlona X2 4000+ 3GB ramy i wszystko siedzi na plycie GA-MA770-UD3.
(do cudów to on obecnie nie służy, do grania i tak mam konsole), ale młody chcę pograć
na nim w Tere Online. Problem w tym, że niezależnie od ustawienie graficznych,
gra się bardzo ciężko zrywy/cięcia 10-15/fpsów, tak samo na niskich jak i wysokich ustawieniach.

Pytanie do was co zrobić żeby wyciągnąć z tego pcta jak najwięcej za 400+/-50 zł


Gry tej na oczy nie widziałem, tak samo nie znam jej wymagań itd. ale mam dość podobnego kompa. Więc tak: Zacznijmy od tego, że wąskim gardłem Twojego sprzętu jest procesor. Dlatego właśnie zmienianie detali ma marginalny wpływ na wydajność. Utratę płynności zawdzięczasz temu, że procesor nie wyrabia, kiedy karta graficzna możliwe, że się nawet nudzi. Najtańszym rozwiązaniem jest zabawa w overclocking. Nie spodziewaj się po tym cudów, ale jakaś różnica może być. Mój procesor (jeden model słabszy) podkręcił się spokojnie o te 400 MHz i dałby radę więcej, ale nie miałem czasu sprawdzać. Jeśli nie OC procesora to jego wymiana (nie powiem Ci na jaki procesor, bo od kilku lat nie śledzę rynku PC), za kwotę 400 zł powinieneś znaleźć taki procesor, który spokojnie wykorzysta pokłady mocy karty graficznej, a i pewnie zostanie jeszcze trochę kasy. Nie wiem, jak duże zapotrzebowanie na RAM ma ta gra, ale resztę kasy możesz ewentualnie przeznaczyć na to, aby dobić do tych 4GB. Jeśli chodzi o kartę graficzną to w tym budżecie i przy tym sprzęcie nie ma sensu na jej wymianę, jedynie możesz ją lekko podrasować overclockingiem. Przy ostatecznej decyzji zwróć też uwagę na to, czy zasilacz, który posiada ma dość mocy na zmiany i czy nie jest to chiński no name.

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to wal. Ja, albo inny z gramowiczów może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 21:35, lord0 napisał:

Jaki masz budżet ?


Cholera, zapomniałem dodać. Mój budżet to 2300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry wątek ale temat ten jest dość mocno oblegany, więc tu napiszę moje zapytanko.
Poszukuję dobrego skanera biurowego, coś w podobie do Epsona GT-S55N albo Brothera ADS-2100. Zależy mi na pojemnym podaniku, dupleksie oraz dobrze by było jakby posiadał złącze ethernet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym Ci zaproponowal taki zestaw:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-bx80637e31245v2s-518713/ 999 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-459601/ 256 zł

Pamięć operacyjna:
dokup drugą taką samą kość ram i będziesz mial łącznie 8GB :) 80 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7850-2gb-ddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-box-hd7850-dc2t-2gd5-v2-540979/ 791 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/ 135 zł

RAZEM: 2261 zł

W tej cenie masz czterordzeniowy, 8-wątkowy procesor (coś pośredniego między i5, a i7) Intel Xeon, który w bardziej specjalistycznych zadaniach będzie się spisywał lepiej od czterowątkowych i5. Płyta główna to konstrukcja mSi oparta na chipsecie B75 - cena dośc niewielka, a ma wszystko, czego przeciętny użytkownik potrzebuje. Jeśli dokupisz sobie drugą kość pamięci, to będziesz miał łącznie 8 GB ram-u - w zupełności powinno wystarczyć. Karta graficzna to Radeon HD7850 od Asusa - wydajna, cicha konstrukcja, która pozwoli Ci grać we wszystkie współczesne gry :) Dałem jeszcze obudowę, bo lepiej nie trzymać drogiego sprzętu w jakimś szajsie :D Zasilacz powinien to spokojnie uciągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ta wiadomość tutaj jakimś cudem nie dotarła, to informuje że Nvidia w marcu wypuści nowe układy graficzne 7xx także radziłbym wstrzymać się z zakupami kart graficznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 15:38, Darkstar181 napisał:

Jakby ta wiadomość tutaj jakimś cudem nie dotarła, to informuje że Nvidia w marcu wypuści
nowe układy graficzne 7xx także radziłbym wstrzymać się z zakupami kart graficznych...



Skąd masz takie informacje ?
Sam zaraz poszukam czegoś na ten temat bo moga byc dzieki temu spore obnizki cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 16:04, amek11 napisał:

Skąd masz takie informacje ?

Z internetu. Jak się ktoś interesuje sprzętem, to nie ogranicza się do jednego forum o grach.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-780-ti-780-770-760-750-karta-graficzna-nieoficjalna-specyfikacja-data-premiery.html

EDIT : Errata ! Nie marzec tylko maj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się