Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2013 o 16:04, amek11 napisał:

> Jakby ta wiadomość tutaj jakimś cudem nie dotarła, to informuje że Nvidia w marcu
wypuści
> nowe układy graficzne 7xx także radziłbym wstrzymać się z zakupami kart graficznych...



Skąd masz takie informacje ?
Sam zaraz poszukam czegoś na ten temat bo moga byc dzieki temu spore obnizki cen.


770 będzie odpowiednikiem 670? I wiadomo coś o cenach? Taki 770 będzie dużo droższy niż 1500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 16:47, Zgreed66 napisał:

> EDIT : Errata ! Nie marzec tylko maj :)
I tak kaloryfery, że ja p***** :)

No, grzać mają trochę, skurczybyki, ale za to będą też odpowiednio wydajniejsze. Inna sprawa że ja patrze na nie w kategorii obniżki cen starszych podzespołów, nie mówiąc o tym że pewnie i tak najbliższy upgrade zrobie za 2 lata.
Dla mnie to taka chwilowo ciekawostka, nic więcej. Pewnie seria 8xxx będzie już mniej grzać. I znowu wydajniesza nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 15:38, Darkstar181 napisał:

Jakby ta wiadomość tutaj jakimś cudem nie dotarła, to informuje że Nvidia w marcu wypuści
nowe układy graficzne 7xx także radziłbym wstrzymać się z zakupami kart graficznych...

Kwestia ile każą za to sobie płacić. AMD wyda dopiero swój reperuar na Q4. Tak więc do tego czasu zieloni mają monopol, więc i ceny nowych kart będą wysoko przez dłuższy czas. Dodatkowo nVidia uwielbia cenić siebie. Można było to zauważyć po ubiegłorocznych wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 17:00, Niewiernus napisał:

> Jakby ta wiadomość tutaj jakimś cudem nie dotarła, to informuje że Nvidia w marcu
wypuści
> nowe układy graficzne 7xx także radziłbym wstrzymać się z zakupami kart graficznych...

Kwestia ile każą za to sobie płacić. AMD wyda dopiero swój reperuar na Q4. Tak więc do
tego czasu zieloni mają monopol, więc i ceny nowych kart będą wysoko przez dłuższy czas.
Dodatkowo nVidia uwielbia cenić siebie. Można było to zauważyć po ubiegłorocznych wydarzeniach.

Tu nie chodzi tyle o ceny nowego układu, co obecnego, 6xx, który zacznie się w końcu obniżać. Już teraz nvidia kusi by go kupować, oferując sporą ilość wirtualnej gotówki do popularnych gier F2P jak WoT czy planetside...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby ta nowa generacja była do kupienia w te wakacje już. Fajnie byłoby nadrobić zaległości w najnowszych grach w wolny czas.
Szczególnie, że chciałbym nowy sprzęt pocisnąć trochę, a za rok matura, potem pewnie studia i czasu nie będzie :( Zostaje mi tylko czekać i kisić pieniądze, bo tanie to nie będzie pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 16:44, Darkstar181 napisał:

> Skąd masz takie informacje ?
Z internetu. Jak się ktoś interesuje sprzętem, to nie ogranicza się do jednego forum
o grach.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-780-ti-780-770-760-750-karta-graficzna-nieoficjalna-specyfikacja-data-premiery.html

EDIT : Errata ! Nie marzec tylko maj :)



Widzialem to, to nawet nie jest oficjalna zapowiedz czy cokolwiek co mogloby byc wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny układów GTX5xx nie spadły zbytnio po premierze 6xx :D jeśli tylko Nvidia wypuści nową generację, to przy braku realnej konkurencji (a na to się zanosi) będzie dyktowała ceny - nowe układy będą pewnie o jakieś 20-30% szybsze, ale też trochę droższe. Taka sytuacja miała miejse ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2013 o 21:18, amek11 napisał:

Widzialem to, to nawet nie jest oficjalna zapowiedz czy cokolwiek co mogloby byc wiarygodne.

Blablalbla, chyba za mało siedisz w tym. Dam sobie obie ręce uciąć że taka właśnie będzie specyfikacja. Zawsze wypuszczali nową generację w okolicach wielkanocy poprzedzając to kontrolowanymi wyciekami. Nie ma różnicy czy oficjalna zapowiedź, czy nie. Nie bez powodu zaczynają zachęcać do kupna obecnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem i wziąłem zamówiłem Phenoma II x4 955.
Teraz pytanie jak z zasilaczem 450W/500W? Budżet tutaj nie pozwala na szaleństwa i w dwustu złotych mógłby się mieścić ;p. O firmę póki co nie pytam. Zawsze bazuję na linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
A po sam zasilacz pewnie udam się do jakieś sklepu komputerowego u mnie w mieście, ale chciałbym się w cenach orientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 14:40, nightfaler napisał:

Nie czekałem i wziąłem zamówiłem Phenoma II x4 955.
Teraz pytanie jak z zasilaczem 450W/500W? Budżet tutaj nie pozwala na szaleństwa i w
dwustu złotych mógłby się mieścić ;p. O firmę póki co nie pytam. Zawsze bazuję na linku
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
A po sam zasilacz pewnie udam się do jakieś sklepu komputerowego u mnie w mieście, ale
chciałbym się w cenach orientować.


Różnica w TDP między starym, a nowym prockiem wynosi ~ 60 W. Nie wiem, na czym teraz jechałeś, ale Chiefteca 500W możesz mieć już poniżej 150zł. W porównywalnej cenie, jeśli chodzi o lepsze zasilacze to chyba pozostaje 450W (problem, bo nie wiem, czy to nie jest na styk już dla takiego komputera) np. taki Enermax http://www.morele.net/zasilacz-enermax-atx-enermax-enp450agt-450w-enp450agt-414122/
No i przy porównaniu zasilaczy Chieftec vs zasiłki z wyższej półki (Enermax, Tagan itd.) pozostaje też to, że te drugie oferują więcej mocy, gdy porównać z danymi na papierze. Nie wiem, czy to ma dla Ciebie większe znaczenie, ale zasilacze Chiefteca, mimo, że należą już do tych porządnych, to jednak wentylatory pozostawiają wiele do życzenia - ponoć strasznie buczą. Ja natomiast mam taki zasilacz http://pc-tuning.pl/Zasilacz+NOX+Urano+II+530W_p1331.html i przyznam, że jestem zadowolony (firma dość mało znana, ale ponoć całkiem niezła). Duży wolnoobrotowy wiatrak jest i cichy i dobrze wietrzy budę. Decyzja należy do Ciebie. No i warto poszukać fajnych ofert, bo możliwe, że uda Ci się znaleźć high-endowy zasilacz o mocy 500W poniżej tej granicy 200zł.

Ciekawi mnie też to, czy Twoja płyta główna, czy gniazdo i jego kompatybilność kończy się na AM2+, czy jednak AM3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha. Nie wiedziałem, że można to tak sprawdzić. Czyli, jak widzę, nawet u siebie mógłbym liczyć na ładny upgrade bez wymiany mobo.

Ale to co zauważyłem i mnie niepokoi, to to, że na liście znajdują się dwa takie same procesory, w tej samej technologii, wszystko takie samo, oprócz innego użycia energii i tylko jeden z nich jest obługiwany, po zmianie biosu. Tu akurat w przypadku mojej płyty. W przypadku sklepów internetowych, gdzie TDP procesora nie zawsze jest podane, można się nieźle zdziwić, gdy procesor trafi w nasze ręce i okaże się, że nie można go użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać :). Osobiście polecam XFX Core 450W , albo SilentiumPC Deus 500W
( Polski produkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:32, nightfaler napisał:

edit. wyłączę jeszcze w biosie cool and quiet i zobaczę co się stanie

Cool and Quiet jest od oszczędzania prądu. Jak to wyłączysz proc będzie ciągle pracować na pełnym taktowaniu i napięciu. Więc pewnie dlatego miał 1,6ghz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 18:32, nightfaler napisał:

Buuuu procesor taktowany jest 1.6 zamiast 3.2 :D
What now? xD

edit. wyłączę jeszcze w biosie cool and quiet i zobaczę co się stanie


Najpierw zobaz jakie taktowanie ma procesor pod obciążeniem :) Opcje obniżające pobór prądu obniżają znacznie taktowanie procesora (u mnie np 3-krotnie) kiedy ten nie jest specjalnie obciążony :) Nie ma sensu na stałe wyłączać tej opcji, bo zwiększy to rachunki za prąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem cool & quiet nie pomogło...

Zrobiłem upgrade biosu(łatwa sprawa :D), wyłączyłem cool & quiet i jeszcze C1E ( nie było opisane :P).
I mamy 3.21GHz.
Spróbuje jeszcze włączyć C&Q i zobaczę co to zmieni.

Póki co posypał się na 3dMark06 podczas jednego z testów dostałem info, że: "Test aborted" ocb?....
edit. lol Młody powiedział, że kot się przebiegł po klawiaturze, a widzę, że escapem się takie okienko wywołuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:26, nightfaler napisał:

Zrobiłem upgrade biosu(łatwa sprawa :D),

Ano ;p

Dnia 12.02.2013 o 19:26, nightfaler napisał:

wyłączyłem cool & quiet i jeszcze C1E ( nie było opisane :P).

Także od oszdzędzania prądu ;p

Dnia 12.02.2013 o 19:26, nightfaler napisał:

edit. lol Młody powiedział, że kot się przebiegł po klawiaturze, a widzę, że escapem
się takie okienko wywołuje xD

haha, dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się