Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2013 o 14:44, pawbuk napisał:

Owszem, jest to klawiatura mechaniczna, ale niestety bardzo minimalistyczna, a ja tak
już pisałem potrzebowałem podświetlenia i klawiszy funkcyjnych :)


Dla mnie są to całkowicie zbędne bajery, nawet w grach w których podobno dobrze jest z czegoś takiego korzystać. Co do samego minimalizmu to właśnie czekam na:
http://www.amazon.com/Noppoo-Mechanical-Gaming-Keyboard-Switches/dp/B0091QOCNA/ref=cm_cr_pr_product_top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 14:45, Radekl2 napisał:

I tak musiałbym się z tym na balkon wynieść :)

No, najlepiej.

Dnia 02.03.2013 o 14:45, Radekl2 napisał:

Z tym sprężonym powietrzem to mam tylko taki kłopot- nie działa
to tak, że kurzy po prostu "przechodzi" z jednego miejsca na drugie?

Najłatwiej powiedzieć, że kurz latałby po całym pokoju ;p

Dnia 02.03.2013 o 14:45, Radekl2 napisał:

Odkurzacz bardziej
nieporęczny, ale przynajmniej ten kurz zasysa :)

Jak dla mnie lipawo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 14:45, Radekl2 napisał:

Odkurzacz bardziej nieporęczny, ale przynajmniej ten kurz zasysa :)

A jego rura się bardzo łatwo elektryzuje i może zabić sprzęt jednym wyładowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jednak kupię to sprężone powietrze- szczególnie, że mój odkurzacz ma kilka lat (nawet kilka więcej niż komputer) to nie będę mu ufał. Ten sprzęt musi do tego czerwca przynajmniej wytrzymać :)
A odpowie mi ktoś co z tą nową wersją pamięci? Będzie w tym roku razem z nowymi konsolami, kartami graficznymi i procesorami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 16:09, Radekl2 napisał:

A odpowie mi ktoś co z tą nową wersją pamięci? Będzie w tym roku razem z nowymi konsolami,
kartami graficznymi i procesorami?


Pamięci DDR4 wyjdą najwcześniej w 2014 r. razem z procesorami Intel Broadwell (a może i jeszcze później), nie warto na nie specjalnie czekać, tym bardziej, że przez prawdopodobnie przez dość długi czas będą bardzo drogie w porównaniu do obecnych DDR3. Pamięciami DDR4 nie zawracaj sobie zatem głowy, przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Planuję kupić jakiś porządny komputer właśnie w okolicach wakacji. Mam zamiar wydać ok. 3000zł, więc chciałbym, żeby na te kilka lat wystarczyło. Mam nadzieję, że pomożecie mi wtedy złożyć coś sensownego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 16:52, Radekl2 napisał:

Dzięki za odpowiedź.
Planuję kupić jakiś porządny komputer właśnie w okolicach wakacji. Mam zamiar wydać ok.
3000zł, więc chciałbym, żeby na te kilka lat wystarczyło. Mam nadzieję, że pomożecie
mi wtedy złożyć coś sensownego :)


Sory że się wtrącę, ale kupowanie w tym momencie kompa "przyszłościowego", który będzie starczył na kilka następnych lat jest dużym błędem. Za rok wychodzą next geny i może się okazać że ludzie z procesorami i5/i7 + HD 7970/GTX 680 będą mogli pozwolić sobie najwyżej na minimalne detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Na straszny czas trafiłem widzę :)
Kompa już dawno miałbym nowego gdybyście mnie tu miesiąc temu nie powstrzymali. Postanowiłem więc poczekać do tych wakacji/końca roku. Dłużej czekaj raczej nie będę, a to z kilku powodów- pierwszy jest banalny- mój obecny sprzęt nic nowego już nie ruszy, jak już teraz nie mogę kupować nowych gier to jako gracz nie wytrzymam tak do 2014 roku :) Kolejnym powodem jest to, że się starzeję, nie wiem oczywiście jak mi się życie ułoży, ale za rok matura, potem pewnie studia, w domu będę tylko przez soboty i niedzielę to sobie dużo nie pogram. Chciałbym chociaż te pół roku wykorzystać jeszcze i pocisnąć mocniej :) Oczywiście wiem, że świetną alternatywą dla mnie byłaby konsola, ale trochę się tego boję- nigdy nie używałem, nie mam gier, porządnego telewizora w pokoju. Lubię też pograć w strategie, ale kupno konsoli mi to zablokuje... Jakoś tak czuję, że nie dojrzałem do tego jeszcze :)
Mimo wszystko dzięki za uwagę, zdaję sobie z tego sprawę, że mogę wydać 3000zł i pograć w fajnych warunkach ten rok, a potem kicha, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 21:33, TerrorHurtz napisał:

Sory że się wtrącę, ale kupowanie w tym momencie kompa "przyszłościowego", który będzie
starczył na kilka następnych lat jest dużym błędem. Za rok wychodzą next geny i może
się okazać że ludzie z procesorami i5/i7 + HD 7970/GTX 680 będą mogli pozwolić sobie
najwyżej na minimalne detale.


Wszystko wnioskujesz po Crysis 3?. O ile Crysis 3 jest na prawdę b.wymagająca grą , bo najlepszy sprzęt pozwala grać w 45FPS z bajerami, to myślę , że nowe gry pod nowa generację nie będą aż tak wymagające.
Crysis 3 miał pokazać , co potrafi ich silnik , a zresztą , już ktoś o tym pisał [ Pawbuk chyba :) ], więc nie będę się rozpisywał.
Bo dziwnie by to wyglądało , jeśli , tak jak wspomniałeś , ten , kto siedzi na I5 i karcie graficznej za 1300zł i obecne gry ( bez C3) działają mu na FullHD w 60FPS. Nagle wychodzą nowe gry pod obecną generację i taki sprzęt " ledwo " daję radę , to pytanie brzmi : Jak wydajnę karty graficzne i procesory muszą tworzyć INTEL/AMD , GEFORCE/AMD , aby można było spokojnie grać w takiej ilości FPS , w której ktoś gra teraz. Aż boję się myśleć , jakie by były ceny takiego sprzętu, a już bardziej o tych , którzy mają kasę na sprzęt , ale po kroju cenowym 700zł ( tym ja ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć żeby wymagania gier miały aż tak wzrosnąć żeby nowy Core i5 i HD7970 nie dały sobie rady z grami za rok w wysokich detalach. Bez przesady.

Wedle obecnych informacji Xbox Next ma mieć wydajność układu graficznego na poziomie 1.2-1.3Tflops a PS4 1.84TFlops. Patrząc na czyste liczby - HD7970 i GTX680 już teraz mają powyżej 3.0 Tflopsa czyli i tak są o kilkadziesiąt procent szybsze niż to co pojawi się w konsolach. Mało osób po prostu myśli o tym że obecny PS3 ma ledwo 400 Gigaflopsów będąc 8x wolniejszy niż układy PC-towe i dlatego w konwersje które nie są napisane jak najgorszy chłam można grać w takich samych detalach jak na konsolach (czyli 720p i tak naprawdę średnia jakość grafiki) nawet na 4-5 letnim sprzęcie. A jeśli ci jakaś gra multiplatformowa laguje na komputerze to pewnie dlatego że próbujesz ją włączać w ultra detalach które znacznie przekraczają możliwości konsol i rozdzielczościach FullHD...
To jako przykład (tego w necie jest setki jak coś ^^):
http://gamingsquid.com/wp-content/uploads/2011/12/comparisonkk.jpg
Biorąc pod uwagę że obecny PC z dość wysokiej półki cenowej (ale jeszcze nie absolutny high-end) i tak prawie dwukrotnie przekracza możliwościami tzw. "next-gen" to dobrze napisana konwersja powinna spokojnie na nim śmigać.

Oczywiście, zawsze istnieje szansa że będę musiał zjeść swoje słowa. Ale jakoś w to powątpiewam. Rzeczywiście, wymagania gier wzrosną. To już nie będzie era pt. na laptopie za 2 tysiaki pograsz we wszystkie nowe produkcje (i rzeczywiście mogłem w nie pograć, Deux Ex Human Revolution mi w wysokich śmigał) ale podejrzewam że maszyny z 7870 i Quadami wzwyż nie powinny mieć problemów z wysokimi detalami, nieco słabsze z kolei powinny dawać sobie jakoś radę w detalach niższych niż to co mają oferować same konsole. No i oczywiście jeszcze wolniejsze zaczną oferować pokaz slajdów.

A tak, tzw. Crysis 3 jako przykład. A to wyszło na nieistniejące wciąż next-geny? Nie? To co my w ogóle oceniamy? Grę stricte PC-tową, pokazówkę sprzętową która ma zadusić najlepszy sprzęt i której engine jest wysoce skalowalny żeby dało radę uruchomić go na, uwaga uwaga, DUŻO słabszym sprzęcie, fakt że z niższymi detalami? To po co w ogóle sięgać tak daleko - bierzemy kilkuletnie Metro 2033. Max detale. AA, Aniso, FullHD, PhysX. I.... gratuluję, zadusiliśmy GTX680. Czyli już 2-3 lata temu wszyscy powinniśmy zapomnieć o kupowaniu nowych PC-tów bo jeden konkretny tytuł źle działa w detalach które są pokazówką sprzętową a nie czymś w czym rzeczywiście można grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam na pewno dobrze wiesz, ale napisze o tym, jakby ktos nie wiedzial. ;)
Nie o same FLOPSy chodzi (HD 4870 ma 1200 GFLOPsow, GTX260 z 216 SP ma 805 GFLOP, poza tym prawdopodobnie developerzy beda starali sie w maksymalnym stopniu wykorzystac mozliwosci konsol (jak bylo z poprzednimi generacjami).

Wymagania wzrosna, ale tak jak mowisz, raczej nie wyzej niz obecna srednio-wysoka polka wroc... zobaczymy jakimi portami nas programisci zaskocza :D W najczarniejszym scenariuszu moze byc tak, ze gra nie ruszy na niczym slabszym niz 7850. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony właśnie pojawił się Titan, którego wydajność jest momentami nawet o 40% większa od 680 mimo ze są zaliczane do tej samej generacji, więc nadchodzi naprawdę spory postęp.

Jednak to co piszesz to prawda. Zdaje się że ktoś z Cryteka powiedział że nowa generacja konsol to nie będzie nic specjalnego bo jak w puszce za 500 dolarów upchnąć sprzęt za 2000. Aktualnie nawet Crysis 3, który wyciska z grafiki co tylko może, obciąża procesor i7 w około 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 23:06, lord0 napisał:

Z drugiej strony właśnie pojawił się Titan, którego wydajność jest momentami nawet o
40% większa od 680 mimo ze są zaliczane do tej samej generacji, więc nadchodzi naprawdę
spory postęp.

Postęp spory , ale karta kosztuję 4K :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 23:06, lord0 napisał:

Jednak to co piszesz to prawda. Zdaje się że ktoś z Cryteka powiedział że nowa generacja
konsol to nie będzie nic specjalnego bo jak w puszce za 500 dolarów upchnąć sprzęt za
2000. Aktualnie nawet Crysis 3, który wyciska z grafiki co tylko może, obciąża procesor
i7 w około 60%.


Już kiedyś pisałem, że Crysis 3 ma taką specyfikę, że obciąża głównie karty graficzne. Ja chcę zobaczyć testy Total War Rome 2, bo z tego co pamiętam Total Wary strasznie obciążają procki :)
Nowa generacja pod względem technicznym nie powala (odliczając bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci pamięci współdzielonej DDR5 - bardzo jestem ciekawy jak to wyjdzie. Aczkolwiek nie wiem czy pamięć DDR5 miałaby sens w pecetach, bo w tej chwili nawet DDR3 wystarcza. ), ale będzie się liczyć optymalizacja gier na konsole - moim zdaniem może się okazać, że nagle gry zaczną wykorzystywać wiele rdzeni (wątków), bo tak będą projektowane na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- ja się na tym kompletnie nie znam, dlatego za te kilka miesięcy i tak poproszę Was o pomoc w złożeniu komputera :) Zaufam komuś, kto ma większą wiedzę niż ja w tej dziedzinie. Ja chciałbym kupić komputer, na który kupując gry nie będę musiał się martwić, czy gra odpali. Nigdy nie miałem super-extra wypasionego kompa, prawie zawsze gram na średnich detalach, dlatego też grafika nie jest dla mnie najważniejsza (średnie detale mnie satysfakcjonują).
Chcę po prostu wydać te kilka tysięcy i pograć ile wlezie przez ten okres mego życia, gdzie wiem, że mam sporo wolnego czasu. A nie chcę czekać, bo teraz np. kusi mnie Far Cry 3, który mi nie odpali, potem GTA V (liczę, że będzie na PCty), Total War: Rome 2 (chciałbym pograć z większą płynnością w Shoguna 2, bo tnie niemiłosiernie), AC IV. To tylko kilka gier- w kolejce czeka też m.in. BF3. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, a sam widzisz, że mam spore zaległości.
Jestem genialnym klientem- wezmę wszystko co mi się podsunie pod nos i powie, że to jest warte swojej ceny, bo się nie znam. Gdyby nie ten temat, kupiłbym pewnie jakiegoś "gotowca", ale dowiedziałem się, że to strata kasy :)
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę tym razem z innym problemem, jako że mój obecny sprzęt coraz to bardziej niedomaga [ i w zasadzie nie ma sensu go rozwijać wymieniając komponenty ] jestem zmuszony zastanowić się nad kupnem czegoś nowego w ''najbliższym czasie''. Tyle że tu pojawia się pierwsze pytanie jeszcze przed typowym ''co kupić i gdzie?'' a mianowicie ''kiedy?''. Czy są jakieś okresy w których pojawiają się nowe produkty, trendy czy po prostu jest to niezależne od miesiąca czy pory roku? Wiadomo że okresach okołoświątecznych itp pojawiają się promocje, przeceny, wyprzedaże ale to nie to samo. Więc co radzicie, wstrzymać się z kupnem / rozpatrywaniem kupna x miesięcy czy już teraz się za czymś wstępnie oglądać? Byłbym też wdzięczny za jakiś przykładowy zestaw [ sam box bez peryferiów i monitora ]. Chciałbym się zmieścić w około 3k ale wysłucham różnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 15:22, Tyler_D napisał:

Przychodzę tym razem z innym problemem, jako że mój obecny sprzęt coraz to bardziej niedomaga
[ i w zasadzie nie ma sensu go rozwijać wymieniając komponenty ] jestem zmuszony zastanowić
się nad kupnem czegoś nowego w ''najbliższym czasie''. Tyle że tu pojawia się pierwsze
pytanie jeszcze przed typowym ''co kupić i gdzie?'' a mianowicie ''kiedy?''. Czy są jakieś
okresy w których pojawiają się nowe produkty, trendy czy po prostu jest to niezależne
od miesiąca czy pory roku? Wiadomo że okresach okołoświątecznych itp pojawiają się promocje,
przeceny, wyprzedaże ale to nie to samo. Więc co radzicie, wstrzymać się z kupnem / rozpatrywaniem
kupna x miesięcy czy już teraz się za czymś wstępnie oglądać? Byłbym też wdzięczny za
jakiś przykładowy zestaw [ sam box bez peryferiów i monitora ]. Chciałbym się zmieścić
w około 3k ale wysłucham różnych opinii.

radze poczekać na pierwsze podukcje oparte na nowych silnikach i w tedy kupować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji :) Mój sprzęt też nie domaga i też chcę przeznaczyć ok. 3000zł na nowy. Gdy pisałem tutaj po raz pierwszy dostałem informację, że mają w najbliższym czasie pojawić się nowe karty graficzne, procesory. Chyba coś w okolicach wakacji. A najlepiej poczekać do końca roku lub nawet do czasu premier nowej generacji konsol- koniec roku, początek 2014 najprawdopodobniej.
Dokładnie dat Ci nie napiszę, poczekajmy na kogoś bardziej w temacie :) Leczy teraz raczej się wstrzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się