Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

4GB można brac gdy masz zamiar grac w rodzdzielczosci wyższej niż 1920x1080. A skok wydajności GTX''a680 w porównaniu z 670 to zaledwie 10%.
Ja bym na Twoim miejscu poczekał na nowe karty i procesory.
A na 670 Crysis 3 spokojnie ruszy na 40FPS, co jest już jakimś osiągnięciem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:31, Szczep_NML napisał:

4GB można brac gdy masz zamiar grac w rodzdzielczosci wyższej niż 1920x1080. A skok wydajności
GTX''a680 w porównaniu z 670 to zaledwie 10%.
Ja bym na Twoim miejscu poczekał na nowe karty i procesory.
A na 670 Crysis 3 spokojnie ruszy na 40FPS, co jest już jakimś osiągnięciem :D

No i popsułeś mi zabawę czyli jak kupię kompa w maju to w grudniu muszę już zmieniać sprzęt tak ? :D ja to zawsze mam farta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał zmieniac sprzetu, jednak moim zdaniem warto poczekac na nowe procesory i karty, byc może będą wydajniejsze w stosunku do swoich poprzedników przy nieco mniejszych kosztach. Ale to już twoja decyzja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest 7 miesięcy czekania nie dam rady tyle po za tym mam w perspektywie tego BF4 i GTA 5 które już niedługo pewnie będą do nabycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:46, Domenec napisał:

Ale to jest 7 miesięcy czekania nie dam rady tyle po za tym mam w perspektywie tego BF4
i GTA 5 które już niedługo pewnie będą do nabycia

chyba za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 22:46, Domenec napisał:

Ale to jest 7 miesięcy czekania nie dam rady tyle po za tym mam w perspektywie tego BF4
i GTA 5 które już niedługo pewnie będą do nabycia


BF4 jeszcze dobrze nie został zapowiedziany , a GTA V na PC tym bardziej.
Battlefield 4 ma wyjść pod koniec tego roku , czyli może to być jak zawsze Październik/Listopad , albo początek 2014 , wcześniej na pewno się nie ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 23:04, Bralo napisał:

> Ale to jest 7 miesięcy czekania nie dam rady tyle po za tym mam w perspektywie tego
BF4
> i GTA 5 które już niedługo pewnie będą do nabycia
>

BF4 jeszcze dobrze nie został zapowiedziany , a GTA V na PC tym bardziej.
Battlefield 4 ma wyjść pod koniec tego roku , czyli może to być jak zawsze Październik/Listopad
, albo początek 2014 , wcześniej na pewno się nie ukaże.


no właśnie czyli przed nową generacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 23:05, Domenec napisał:

no właśnie czyli przed nową generacją :)


Też czekam na BF4 i na pewno zagości u mnie na półce , ale nie przejmuję się nową generacją konsol. Czekam sobie spokojnie do września , wtedy zadecyduję , co kupić. Na razie radę jeszcze daję GTX 260 i nie widzę sensu, aby zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 19:49, Dejred napisał:

Witam, chciałem prosić was o pomoc w złożeniu komputera dla brata. On gra tylko, filmy
raz na jakiś czas. Gry oczywiście najnowsze. Oczywiście komputer + monitor, bez dodatków
typu myszka, głośniki... Budżet to 2500zł. Jego wymóg to "GTA V ma śmigać"... może bez
monitora, ale zdałby się, bo ma kineskopa... Oto poprzedni komputer, który również jemu
składałem w 2009 roku:

1. Seagate 320 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)
2. Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz CL5
3. GeForce with CUDA 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Dark Knight Cooler
4. CoolerMaster Elite 332 Black-Silver - bez zasilacza
5. Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (S775) BOX
6. Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk
7. LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NP20 bulk black
8. Asus P5QL-E

Przez te lata ani jednej awarii, włączony po około 10 godzin dziennie. Kupiony w komputroniku
mimo wyższej ceny. Pomóżcie mi coś złożyć, doradzcie. Z mojej strony dodam, że GeForce
i Intel powinny być jako marki karty i procesora. Obudowa coś taniego, CoolerMaster,
tanie są a ok, i z przodu USB + wejście na słuchawki. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam.


Używam odpowiedzi, by post na kolejną stronę wrzucić i jeszcze raz prosić o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałbym się do września z zakupem. Jak na razie GTA V ani widu ani słychu, a nowe Intele do tego czasu wyjdą i się zadomowią.
Z drugiej strony za 2500zł nie złożysz jakiejś super skrzynki razem z monitorem, bo koszt monitora to co najmniej 400-500zł. A jaki ma obecnie monitor?
Obudowę możesz sobie zachować na nowy zestaw skoro Ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 17:33, Dejred napisał:

Hmmm, ale tak by mniej więcej przewidzieć jego wymogi i myślę, że bez monitora za 2500zł.

No to masz za 2503zł. Obudowę weźmiesz sobie starą.
Imho najlepszy sprzęt jaki można złożyć w tej cenie. Jeżeli jesteś w stanie dopłacić około 150zł - to zamień kartę grafiki na HD7950. Najlepsza wydajność w swojej cenie.

20130325174216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 17:33, Dejred napisał:

Hmmm, ale tak by mniej więcej przewidzieć jego wymogi i myślę, że bez monitora za 2500zł.


Ja bym jednak złożyl trochę inny zestaw niż Jackal-pl:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637153350p-514969/ 655 zł

Plyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-459601/ 262 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ 190 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n660-2-gd5-oc-530163/ 799 zł

Dysk twardy:
http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/ 215 zł

Napęd optyczny:
http://www.morele.net/lg-gh24ns95-532166/ 64 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-600w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc083-527960/ 225 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/ 135 zł

RAZEM: 2545 zł

W tej cenie dostajesz czterordzeniowy, czterowątkowy procesor i5, płytę głowną opartą na chipsecie B75 oraz 8 GB pamięci operacyjnej. Karta graficzna to bardzo porządny GeForce GTX660 od MSI. Dysk twardy standardowo 500 GB. Zasilacz 600W od SilentiumPC, ktory pozwoli na upgrade sprzętu w przyszłości oraz w miarę porządna obudowa tej samej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2013 o 18:02, pawbuk napisał:

W tej cenie dostajesz czterordzeniowy, czterowątkowy procesor i5, płytę głowną opartą
na chipsecie B75 oraz 8 GB pamięci operacyjnej. Karta graficzna to bardzo porządny GeForce
GTX660 od MSI. Dysk twardy standardowo 500 GB. Zasilacz 600W od SilentiumPC, ktory pozwoli
na upgrade sprzętu w przyszłości oraz w miarę porządna obudowa tej samej firmy :)

Tylko po co mu ładujesz procek P do chipsetu B? Na B nie można podkręcać, więc można mu wziąć procek bez K lub P.
600W niewarte dopłaty. Bo SLI/Crossfire nie ma co się ładować, szczególnie na chipsecie B, która również uniemożliwia łączyć dwa i więcej akceleratorów. Także ten Twój zestaw jest troszkę nieprzemyślany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 19:45, Jackal-pl napisał:

Tylko po co mu ładujesz procek P do chipsetu B? Na B nie można podkręcać, więc można
mu wziąć procek bez K lub P.


Przede wszystkim literka P nie ma nic do podkręcania, bo oznacza ona nieaktywny układ graficzny :D Owszem, można podkręcić te procesory (jak praktycznie wszystkie i5), ale nie da to takiego wzrostu wydajności, jak w przypadku procesorów z całkowicie odblokowanym mnożnikiem (literka K). Dlatego uznałem, że nie ma sensu dopłacać do droższej płyty głównej, a już szczególnie opartej na chipsecie P67.

Dnia 25.03.2013 o 19:45, Jackal-pl napisał:

600W niewarte dopłaty. Bo SLI/Crossfire nie ma co się ładować, szczególnie na chipsecie
B, która również uniemożliwia łączyć dwa i więcej akceleratorów. Także ten Twój zestaw
jest troszkę nieprzemyślany.


Dalem od razu zasilacz 600W, bo jest tylko 30 zł droższy od 500W, a poza tym nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał następny upgrade komputera ;)
Chipset B75 oczywiście umożliwia łączenie kart graficznych :)
Co do tego, że mój zestaw jest nieprzemyślany - dodaj do swojego obudowę oraz napęd optyczny i zobaczymy jaka cena Ci wyjdzie :D A już sensu dodawania do takiego procka Asrocka P67 Pro 3 z mocną sekcją zasilania zupełnie nie rozumiem :D To trochę tak jakbyś ładował skrzynię biegów z bolidu Formuły 1 do Octavii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literka P oprócz oznaczenia, że nie ma integry częściowo pozwala podkręcić procesor. Nie tak jak K, ale znacznie więcej niż bez jakiejkolwiek literki.
Ponadto uznałem, iż może kilka rzeczy wziąć z poprzedniego pieca, chyba, że zamierza też z niego korzystać. Ale tego nie uwzględnił. Ponadto i tak tego komputera nie złoży teraz, więc w sumie zarówno Twoje jak i moje starania na nic się nie zdadzą.
Co do łączenia kart - mój błąd - można.

Dnia 25.03.2013 o 20:00, pawbuk napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 20:30, Jackal-pl napisał:

Literka P oprócz oznaczenia, że nie ma integry częściowo pozwala podkręcić procesor.
Nie tak jak K, ale znacznie więcej niż bez jakiejkolwiek literki.


Nigdzie nie spotkałem się z informacją, że ten procesor można podkręcić bardziej niż pozostałe bez literki K - to by nawet było nielogiczne, bo akurat jest praktycznie najtańszy z calej rodziny i5, a wiemy ile Intel liczy sobie za możliwość podkręcania :D

Dnia 25.03.2013 o 20:30, Jackal-pl napisał:

Ponadto uznałem, iż może kilka rzeczy wziąć z poprzedniego pieca, chyba, że zamierza
też z niego korzystać. Ale tego nie uwzględnił. Ponadto i tak tego komputera nie złoży
teraz, więc w sumie zarówno Twoje jak i moje starania na nic się nie zdadzą.


Ech, zapomniałem o jego poprzednim komputerze :D W takim razie od razu odpada dysk i napęd, ale dołożył bym do obudowy nowej:
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/ 199 zł
Wtedy rzeczywiście możnaby nawet wsadzić lepszą kartę graficzną, albo lepszy procesor (choćby i5 3570) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę wypadłem z obiegu i totalnie nie ogarniam, jak złożyć dobry zestaw, by potem nie płakać, że przepłaciłem.
Mam budżet ok 2500-2600zł (góra 2800, więcej nie dam). Staram się trzymać w dolnych granicach. Szukam w miarę mocnego zestawu, przeznaczonego głównie do grania i ew. zabaw z łamaniem haseł, renderowaniem, itp.
Obowiązkowo napęd DVD, karta graficzna na poziomie min. Radeona 7870 (najlepiej wersja XT) i HDD o pojemności 1TB. Bez systemu, bez monitora, bez klawiatury i myszki.

Coś polecicie? :)

Aha, jak znajdziecie zestaw o podobnej specyfikacji za 999zł, to piszcie od razu. Chętnie kupię dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się