Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2013 o 20:17, mrosi napisał:

Jeden baran z drugim baranem siedzą w lokalnym sklepie, który robi jednocześnie za punkt
przyjęć sprzętu do naprawy (niewtajemniczeni nazywają to "serwisem"). Sprzęt przyjmują,
przy czym paczki z uszkodzonymi podzespołami odsyłają do właściwego serwisu raz w miesiącu.
Oczywiście klient czeka, zaś wspomniane barany wmawiają mu, że to serwis Asusa (czy jakiejkolwiek
innej firmy) tak długo trzyma sprzęt.


Pewnie w niektórych firmach tak to właśnie wygląda. Tydzień traci się na przesyłki klient - firma - serwis i odwrotnie jednak asus ma tendencję do przedłużania ''napraw'' - choć na ogół wysyłają nowy sprzęt. Dla porównania MSI czy Gigabyte realizuje większość w tydzień, półtora - zakładając, że jesteśmy skazani na takie podchody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mógłby ktoś mi pomóc w wybraniu podzespołów do update''u komputera? max 1500 zł ;d
Komputer ma służyć do gier.
oto mój config z dxdiag:

Spoiler

Card name: NVIDIA GeForce GTS 250
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: G31M-ES2L
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz (2 CPUs), ~3.2GHz
Memory: 2048MB RAM
Available OS Memory: 2046MB RAM
Zasilacz: 500 watowy bodajże Cooler Master
Dysk: 500 gb Sata II (nie jestem pewny, ale chce zmienić dysk gdyż jest zwyczajnie wolny)



Sam myślałem o takim oto zestawie:

jak narazie jest tutaj tylko płyta+ ramy, prosiłbym o ew. zmiany oraz dobranie do tego: dysku, karty graficznej oraz procka i obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 23:34, Nortic napisał:

Witam serdecznie, mógłby ktoś mi pomóc w wybraniu podzespołów do update''u komputera?
max 1500 zł ;d
Komputer ma służyć do gier.


Nie kupuj nowego. Tak jak każe Ci kolega wyżej.
Jak dla mnie to:

Dokup 4 GB ramu jakieś 100-200 zł
Dokup dysk ssd 120 GB jakieś 350-400 zł
Radeon 7850 XFX 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) Aluminium Cooler Core Editionjakieś 790 zł

Gwarantuję Ci, że przypływ mocy zobaczysz gołym okiem :D


ps.

Intel pentium z góry jest gorszym prockiem niż twoje c2d ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2013 o 11:58, Chester001 napisał:

Dokup dysk ssd 120 GB jakieś 350-400 zł


Po co mu dysk SSD do kompa za 1500 złotych? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 12:01, Daelor napisał:


> Dokup dysk ssd 120 GB jakieś 350-400 zł

Po co mu dysk SSD do kompa za 1500 złotych? O_O


Czy nikt nie czyta ze zrozumieniem ?? Przeczytaj jeszcze raz co twórca posta napisał ... ok może sam to napiszę aby ułatwić:

Witam serdecznie, mógłby ktoś mi pomóc w wybraniu podzespołów do update''u komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 12:03, Chester001 napisał:

Czy nikt nie czyta ze zrozumieniem ?? Przeczytaj jeszcze raz co twórca posta napisał
... ok może sam ro napiszę aby ułatwić:\


Świetnie, ale te 4 stówy bardziej by się chyba opłacało dorzucić do innych części. Przecież to 1/3 jego budżetu.
Chociaż, jak autor sam pisze, jego dysk jest wolny (wtf?), więc jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 11:58, Chester001 napisał:

Nie kupuj nowego. Tak jak każe Ci kolega wyżej.
Jak dla mnie to:

Dokup 4 GB ramu jakieś 100-200 zł


Ceny 4GB pamięci operacyjnej DDR2:
http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/pamieci-pc-38/0.00,0.00,,,,,,p,0,7971O502062,7965O354489/1/#product_list

W tych cenach można już kupić 8 GB DDR3 :D

Dnia 30.03.2013 o 11:58, Chester001 napisał:

Dokup dysk ssd 120 GB jakieś 350-400 zł


A to po co? :D Jak już masz sprzęt za 3000 zł, to rzeczywiście może go ograniczać dysk HDD, ale do takiego zestawu wystarczy w miarę nowoczesny HDD :)

Dnia 30.03.2013 o 11:58, Chester001 napisał:

Radeon 7850 XFX 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) Aluminium Cooler Core Editionjakieś 790


Bardzo mocna karta do antycznego procesora? Przecież ona będzie używać maksymalnie połowy swojej mocy :D

Dnia 30.03.2013 o 11:58, Chester001 napisał:

Intel pentium z góry jest gorszym prockiem niż twoje c2d ^^


Polecam poczytać testy, a nie bzdury tu pisać:
http://pclab.pl/art50000-11.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż nie wiem co lepiej opłaca się robić w moim przypadku - Tuningować pc czy kupować konsole . Mój komp:Zasilacz 400W 80MM Silent (mam zamiar wymienić) - Karta grafiki to asus ge force gt520 2 GB DDR3 (ale mam zamiar wymienić na Radeona HD6770) - Procek to intel Dual-Core E5700 2x3.0 GHZ - Gigabyte Ga-G41MT-S2PT - RAM 4gb 1333MHZ . Co lepiej zrobić w moim przypadku . Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozważasz konsolę to pewnie jesteś graczem. Ja widzę to tak.
Konsola jest spoko (sam mam xboxa) - wrzucasz grę i grasz, bez zbędnych kombinacji ze sprzętem (a to się nie instaluje, a to nie bangla), masz 100% pewność, że pójdzie (z tym, że nowe gry będą w oczywisty sposób gorzej wyglądać na konsolach - np. dla mnie to nie problem, ale jest masa ludzi, którzy chcą mieć wszystkie wodotryski). Do gier jak znalazł, ale jest problem: o ile sama konsola jest dość tania, to ceny gier są po prostu mordercze. Na PC dzień bez wyprzedaży, na której możesz kupić wypasione gry za 5 dolców czy podobne kwoty to dzień stracony. Nawet świeżynki szybko tanieją do bardzo niskiego poziomu, szczególnie w wersjach cyfrowych. Na konsolach musisz dać trzy razy tyle, a ceny używanych, mniej popularnych gier zaczynają się od, powiedzmy, 40 złotych. (druga strona medalu jest taka, przynajmniej z mojego doświadczenia, że jak już kupię grę na konsolę to przechodzę ją w 100% i wyciskam ostatnie soki - a nie tak jak pewnie robiłbym na PC, kupiłbym masę gier i w żadnej nie doszedł do połowy, tak jak ludzie, którzy podczas wyprzedaży na Steamie przelewają im całą wypłatę za mnóstwo gier, których nie odpalą).

tl;dr: konsola jest tania - gry na nią są drogie. PC jest drogi (a raczej, by było precyzyjniej: droższy niż konsola)- gry są tanie jak barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 14:57, Daelor napisał:

Skoro rozważasz konsolę to pewnie jesteś graczem. Ja widzę to tak.
Konsola jest spoko (sam mam xboxa) - wrzucasz grę i grasz, bez zbędnych kombinacji ze
sprzętem (a to się nie instaluje, a to nie bangla), masz 100% pewność, że pójdzie (z
tym, że nowe gry będą w oczywisty sposób gorzej wyglądać na konsolach - np. dla mnie
to nie problem, ale jest masa ludzi, którzy chcą mieć wszystkie wodotryski). Do gier
jak znalazł, ale jest problem: o ile sama konsola jest dość tania, to ceny gier są po
prostu mordercze. Na PC dzień bez wyprzedaży, na której możesz kupić wypasione gry za
5 dolców czy podobne kwoty to dzień stracony. Nawet świeżynki szybko tanieją do bardzo
niskiego poziomu, szczególnie w wersjach cyfrowych. Na konsolach musisz dać trzy razy
tyle, a ceny używanych, mniej popularnych gier zaczynają się od, powiedzmy, 40 złotych.
(druga strona medalu jest taka, przynajmniej z mojego doświadczenia, że jak już kupię
grę na konsolę to przechodzę ją w 100% i wyciskam ostatnie soki - a nie tak jak pewnie
robiłbym na PC, kupiłbym masę gier i w żadnej nie doszedł do połowy, tak jak ludzie,
którzy podczas wyprzedaży na Steamie przelewają im całą wypłatę za mnóstwo gier, których
nie odpalą).

tl;dr: konsola jest tania - gry na nią są drogie. PC jest drogi (a raczej, by
było precyzyjniej: droższy niż konsola)- gry są tanie jak barszcz.


I jeśli do tej pory grał tylko na PC, to straci wiele nerwów przy celowaniu padem w FPSach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeśli do tej pory grał tylko na PC, to straci dużo gier, które już wcześniej kupił :) Chyba, że będzie grał na tym i na tym. Dla mnie moje dwie półki gier są jednym z poważniejszych czynników, które powstrzymują mnie od zakupu konsoli zamiast nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2013 o 15:31, TerrorHurtz napisał:

I jeśli do tej pory grał tylko na PC, to straci wiele nerwów przy celowaniu padem w FPSach


Za to w innych grach pad da nową jakość sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 19:14, Daelor napisał:

Za to w innych grach pad da nową jakość sterowania.

W Fifie i bijatykach? :D Poza tym pada można sobie bez problemu podłączyć do komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 19:46, jebacpc napisał:

> Na tuningowanie kompa mam ok.600 zł . I nie ukrywam że cena gier również ma bardzo
duże
> znaczenie .

a kogo to obochodzi

Sam napisał i sam odpowiada. Psycholog się musi tobą zainteresować. I moderator też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się