Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Yhm... 600zł na konsolę to trochę mało chyba. Może fartem na samą starczy, ale na gry raczej już nic nie zostanie.
A tak w ogóle pod koniec roku mają ukazać się nowe konsole co oznacza, że prawdopodobnie kiedyś przestaną gry na stare wydawać. Na ulepszeniu komputera się nie znam, więc tu nie pomogę.

PS. Co do pada to jak napisał pawbuk spokojnie można kupić od Xboxa do komputera i jest równie fajnie. Sam mam i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 19:00, amek11 napisał:

Witam, Czy warto sprzedac Pentiuma G620 i kupic Phenoma?

Pozdrawiam


A możesz coś więcej napisać? :D Mam się domyslać o jakim Phenomie myslisz? Jaką masz w tej chwili płytę główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz socket 1155 (a taki masz) to nie warto. Lepiej dołożyć do 2500k lub jakiejś tańszej i3, która w grach jest często wydajniejsza od 4-rdzeniowego Phenoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 12:34, pawbuk napisał:

> Intel pentium z góry jest gorszym prockiem niż twoje c2d ^^

Polecam poczytać testy, a nie bzdury tu pisać:
http://pclab.pl/art50000-11.html


Coś nie chce mi się wieżyć, że taki celeron za 150 zł (g550 2r/2w 2600 mhz, 0.5/2MB jest szybszy ma wynik 81 od mojego: c2d e7200 : 2r/2w 2533 Mhz 2/0 MB !!! wynik 57

A posiadając 1500 zł na upgrade pc bym nie kupował całkowicie nowego pc tylko starał się go zmodernizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 08:05, Chester001 napisał:

Coś nie chce mi się wierzyć, że taki celeron za 150 zł (g550 2r/2w 2600 mhz, 0.5/2MB jest
szybszy ma wynik 81 od mojego: c2d e7200 : 2r/2w 2533 Mhz 2/0 MB !!! wynik 57


A jednak. Przecież Core i3 (2 rdzenie, 2 wątki) często rozjeżdża 8 rdzeniowe Phenomy. W tym przypadku z kolei - 2 rdzeniowy NOWY Celeron kontra antyczny procesor z 2008 roku. Od tego czasu minęło 5 lat, zgodnie z prawem Moore''a wydajność komputerów wzrosłaby ośmiokrotnie. I choć aż takiej różnicy jednak nie ma to i tak mówimy o kilkukrotnym wzroście mocy obliczenioej - w cenie w której wtedy kupiłbyś E8400 teraz dostaniesz i5 3470 - 2x więcej rdzeni, zupełnie inna architektura, więcej pamięci L2 i L3. 8 więc może nie ale 6-7 - jak najbardziej (można powiedzieć że Phenomy II = wydajność jednego rdzenia jest na poziomie Wolfdale - 8 AMD przegrywa zazwyczaj z 4 Intela nawet tam gdzie można użyć wszystkich).

Więc dla mnie ma to sens by Celeron w olbrzymim stopniu wyprzedzał Core 2 Duo - w końcu to jednak architektura oparta na Ivy Bridge kontra Wolfdale - 22 nm w stosunku do 45, wsparcie dla nowej listy instrukcji multimedialnych i wieeele więcej.

Dnia 01.04.2013 o 08:05, Chester001 napisał:

A posiadając 1500 zł na upgrade pc bym nie kupował całkowicie nowego pc tylko starał
się go zmodernizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile muszę wydać pieniędzy na komputer stacjonarny do detalach :
-2gb ram
-karta graficzna 512 mb
-procesor 2x2,9
-dysk twardy min 150 gb

bebechy komputera średnie ;)
-ile kasy muszę wydać, skąd kupić taki komputer lub gdzie go złożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 22:38, kielbik10 napisał:

Ile muszę wydać pieniędzy na komputer stacjonarny do detalach :
-2gb ram
-karta graficzna 512 mb
-procesor 2x2,9
-dysk twardy min 150 gb

bebechy komputera średnie ;)
-ile kasy muszę wydać, skąd kupić taki komputer lub gdzie go złożyć


Ale o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile w ogóle masz kasy :) Te podzespoły, które podałeś to minimalne wymagania jakieś gry? :)
Jeśli napiszesz coś więcej to chętnie Ci podam jakie dokładnie podzespoły są potrzebne, gdzie je kupić i gdzie złożyć komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do osób na bieżąco śledzą temat. Jak to jest z tymi nowymi procesorami intela? Pytanie nie jest bez sensu ponieważ zabieram się do zakupu nowego komputera i teraz się zastanawiam czy jest dalej na co czekać czy np. są pogłoski że premiera przeniesiona za np. 2 lata i nie ma na co specjalnie czekać z wymianą kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Czy sa na rynku jakies sensowne monitory dotykowe dla gracza? Wielkosc >23". Poprzez sensowne mam na mysli takie, ktore daja dobra jakosc i nie kosztuje 2k :P

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haswelle mają się dobrze, premiera będzie wkrótce. Jak na razie pierwsze testy wychodzą obiecująco, ale wiadomo - to PR i marketing.
Osobiscie poczekałbym na tę premierę. Nawet jak nowe procki tyłka nie urwią, to jest szansa (bardzo nikła, ale nadal), że obecne generacje stanieją.
Z drugiej strony i-piątki obecnej generacji (Ivy Bridge) są nadal bardzo wydajne, nie tylko w grach, ale również w typowych użytkowych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 23:15, Jackal-pl napisał:

Haswelle mają się dobrze, premiera będzie wkrótce. Jak na razie pierwsze testy wychodzą
obiecująco, ale wiadomo - to PR i marketing.

Rzuć dobry człowieku linkami, a będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal te procesory mają być dostępne w czerwcu? Czekam już i czekam na ten nowy komputer, nowe gry wychodzą, a ja ostatnio zabawiam się grając w DSJ- w sumie nawet fajne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 14:24, Radekl2 napisał:

Czyli nadal te procesory mają być dostępne w czerwcu? Czekam już i czekam na ten nowy
komputer, nowe gry wychodzą, a ja ostatnio zabawiam się grając w DSJ- w sumie nawet fajne
:D


One powinny wyjść już pod koniec kwietnia, ale na polskim rynku pewnie pojawią się w połowie maja dopiero albo w czerwcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby jak najszybciej :)
Jak już Cię złapałem to możesz mi powiedzieć czy ten monitor ( http://www.ceneo.pl/1374665) nie będzie jakoś ograniczał sprzętu za ok. 3000zł jaki chce nabyć? Chodzi mi o to, czy wszystko będzie ładnie pasować, a raczej czy powinno, bo jeszcze nie wiadomo co kupię.
Jeśli się już nie nadaje to ile musiałbym wydać na nowy, fajny monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci, gdyż nie znam się specjalnie na monitorach, a nie chcę Cię wprowadzać w błąd :)
Ale są tu na forum osoby, które w tym temacie się dobrze orientują, więc pewnie ktoś Ci napisze wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czekam na jakąś wypowiedź eksperta, bo to mnie tylko boli :) Nie śledziłem tego rozwoju techniki i nie chciałbym polec przy próbie podpięcia tego monitora do nowego sprzętu :) Bez ekranu jednak byłoby pewnie ciężko w coś zagrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się