Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2013 o 21:16, FreemanPL napisał:

No tak ;p zapomniałem że dziś robi się wszystko dla kasy nie dla ludzi...

No ale co się niby robi dla kasy, a nie dla ludzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 20:41, Radekl2 napisał:

Przeczytałem i wiele mi to nie mówi :) Nie znam się na temacie po prostu.


Nowe procesory będą pewnie 10% wydajniejsze od obecnej generacji :)

Dnia 11.04.2013 o 20:41, Radekl2 napisał:

Jeśli możesz to napisz mi krótko czy szykuje się jakiś godny następca procesora, na który
w tej chwili mógłbym sobie pozwolić dysponując budżetem mieszczącym się w przedziale
od 3000-3500zł na całą skrzynkę.


Obstawiam i5 4570 :)

Dnia 11.04.2013 o 20:41, Radekl2 napisał:

Z tego co wyczytałem to ten procesor (i7 4770K) ma kosztować 351 euro, czyli jakieś 1500zł-
zmieści się w moim budżecie?


Nie zmieści się ;) w tym budżecie procesor powinien kosztować maksymalnie 900 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 20:43, TerrorHurtz napisał:

Czyli tak naprawdę nowe procesory będą różnić się lepszym, ZINTEGROWANYM układem graficznym,
a tak naprawdę sam procesor będzie o kilka % wydajniejszy od poprzedniej generacji.


Nie jest też wykluczone, że nawet te procesory bez literki K będzie można trochę bardziej podkręcic poprzez zwiększanie częstotliwości szyny o kilkanaście MHz :) na razie niewiele w sumie wiadomo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 23:01, pawbuk napisał:

> No tak ;p zapomniałem że dziś robi się wszystko dla kasy nie dla ludzi...
>
No ale co się niby robi dla kasy, a nie dla ludzi? :D

Drogie karty graficzne :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 23:23, FreemanPL napisał:

Drogie karty graficzne :DD


Przecież producencji kart graficznych to nie organizacje charytatywne :D Widać ktoś je kupuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 23:08, pawbuk napisał:

> Czyli tak naprawdę nowe procesory będą różnić się lepszym, ZINTEGROWANYM układem
graficznym,
> a tak naprawdę sam procesor będzie o kilka % wydajniejszy od poprzedniej generacji.


Nie jest też wykluczone, że nawet te procesory bez literki K będzie można trochę bardziej
podkręcic poprzez zwiększanie częstotliwości szyny o kilkanaście MHz :) na razie niewiele
w sumie wiadomo :D


zgodnie z najnowszymi informacjami procesory z czysto technicznego będzie można bardzo mocno podkręcić (BCLK 1x, 1,25x i 1,66x), pytanie tylko ile w praktyce wytrzymają i jak mocna płyta będzie do tego potrzebna. Za to wersja K będzie miała podobno mnożnik odblokowany do 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 23:42, lord0 napisał:

zgodnie z najnowszymi informacjami procesory z czysto technicznego będzie można bardzo
mocno podkręcić (BCLK 1x, 1,25x i 1,66x), pytanie tylko ile w praktyce wytrzymają i jak
mocna płyta będzie do tego potrzebna. Za to wersja K będzie miała podobno mnożnik odblokowany
do 80.


Na dobrej płycie i z dobrym chłodzeniem (oraz przylutowanym IHS-em) poprzez podnoszenie taktowania szyny naprawdę można ostro podbić taktowanie procka ;D Aczkolwiek nie wiem czy nie będzie to niekorzystne dla Intela - kto będzie kupował procki "K", skoro nawet słabsze modele będzie można wykręcić ekstremalnie :D Teraz wiele osób kupuje te najdroższe "K", bo można je ostro wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zostawienia ze starego sprzętu: obudowę, zasilacz Tagan 400 W, dyski, nagrywarkę, być może wentylator procesora jeśli się uda przełożyć

Potrzebuję: płytę główną, procesor, pamięć, kartę graficzną, Windowsy
Dobrze by było tak się zmieścić, żeby nie był potrzebny nowy zasilacz.

Budżet: do 2000 zł ale jeśli się uda za mniej do dobrze.

Co będę z tym robić: grać, rysować z użyciem tabletu (czyli musi swobodnie obsługiwać możliwie duże mapy bitowe i nie powodować opóźnień na linii ręka-ekran, aczkolwiek wiem, że tutaj dużo zależy od oprogramowania).

Macie dla mnie jakieś rady odnośnie zakupów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 18:43, asfodel napisał:

Mam do zostawienia ze starego sprzętu: obudowę, zasilacz Tagan 400 W, dyski, nagrywarkę,
być może wentylator procesora jeśli się uda przełożyć


Poprawka - zasilacz ma 500 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie skończyłem robić 7 i chyba coś nie tak mi poszło xD mianowicie pod czas wybierania partycji zainstalowania systemu wybrałem na dysk C system no i pokazało się ostrzeżenie że stare pliki z poprzedniego windowsa 7 zostaną wiec zainstalowałem go no i okazało się że został stare pliki na dyskach dlaczego ? skoro wybrałem od nowa instalacje systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 19:55, asfodel napisał:

Dzięki, to brzmi dość rozsądnie.

Polecam szczęgólnie kartę, którą zaproponował pawbuk. Mam ją od jakiegoś czasu i świetnie się spisuje. Jest chłodna i cicha a do tego ładnie się kręci ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 20:40, Net_com napisał:

> Dzięki, to brzmi dość rozsądnie.
Polecam szczęgólnie kartę, którą zaproponował pawbuk. Mam ją od jakiegoś czasu i świetnie
się spisuje. Jest chłodna i cicha a do tego ładnie się kręci ; )


Yhm. Aczkolwiek w grę mogłoby wchodzić jeszcze coś takiego:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646138.html?cid=4881&attr=248-544472

Kręcić niczego nie planuję, ale zastanawiam się, jaką różnicę robi ilość pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 20:50, asfodel napisał:

> > Dzięki, to brzmi dość rozsądnie.
> Polecam szczęgólnie kartę, którą zaproponował pawbuk. Mam ją od jakiegoś czasu i
świetnie
> się spisuje. Jest chłodna i cicha a do tego ładnie się kręci ; )

Yhm. Aczkolwiek w grę mogłoby wchodzić jeszcze coś takiego:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646138.html?cid=4881&attr=248-544472

Kręcić niczego nie planuję, ale zastanawiam się, jaką różnicę robi ilość pamięci.

Karta według mnie bardzo dobra, ale jednak trochę droższa, chłodzenie praktycznie takie samo. Tutaj już wszystko zależy od funduszy ale jak dla mnie w kategorii cena/wydajność wygrywa hd 7850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:11, Kubson023 napisał:

pomoze ktos ;>?


Powinieneś najpierw zrobić formata :). Zawsze możesz ręcznie usunąć te pliki , które zostały ze starego windows''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 20:50, asfodel napisał:

Kręcić niczego nie planuję, ale zastanawiam się, jaką różnicę robi ilość pamięci.


Ilość pamięci praktycznie nie ma znaczenia. Różnice w grach między 1GB , a 2GB , to jest 1-2FPS :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się