Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2013 o 21:06, Net_com napisał:

Karta według mnie bardzo dobra, ale jednak trochę droższa, chłodzenie praktycznie takie
samo. Tutaj już wszystko zależy od funduszy ale jak dla mnie w kategorii cena/wydajność
wygrywa hd 7850.


60 zł nie robi mi zasadniczej różnicy - komputer odsłużył swoje i pora go przebudować, zanim coś samo z siebie rypnie ze starości, więc jestem pogodzona z ideą, że trzeba będzie coś wydać, mam tylko nadzieję zmieścić się w kwocie zwrotu kaucji ze spółdzielni. ;-)

GTX660 w większości testów wypada chyba nieco lepiej od HD7850 - tak akurat na te 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:19, Bralo napisał:

>/.../ > Ilość pamięci praktycznie nie ma znaczenia. Różnice w grach między 1GB , a 2GB , to jest
1-2FPS :).

Pod warunkiem, ze gra nie wymaga np 1GB do uruchomienia. Co prawda ostatnio jakoś nie spotkałem takiego przypadku, ale z dawnych lat pamietam, ze gra, jescze na Win98, wymagała dokładnie 128 MB pamieci - akurat tyle, ile miałem. No i jak udało się grę uruchomić (raz na 10 prób), to grać było można, inaczej nie szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:17, Bralo napisał:

> pomoze ktos ;>?

Powinieneś najpierw zrobić formata :). Zawsze możesz ręcznie usunąć te pliki , które
zostały ze starego windows''a.

Czyli zabawa od nowa i formatować dysk głw C? i dopiero tam nowy wrzucić sry ze tak zawarcam głowę ale formatownaie robiłem 2 lata temu i miałem strasznie zasyfiały system i lekko zapomniałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2013 o 21:26, KrzysztofMarek napisał:

Pod warunkiem, ze gra nie wymaga np 1GB do uruchomienia. Co prawda ostatnio jakoś nie
spotkałem takiego przypadku, ale z dawnych lat pamietam, ze gra, jescze na Win98, wymagała
dokładnie 128 MB pamieci - akurat tyle, ile miałem. No i jak udało się grę uruchomić
(raz na 10 prób), to grać było można, inaczej nie szło...


I tu by się wypadało teoretycznie zastanowić, czy istnieje możliwość, że za półtora roku zaczną wychodzić gry, wymagające więcej pamięci niż dotychczas. Trąbią niby coś o nowej generacji konsol i mającej z tego wynikać większej zasobożerności gier na pc. ;->

Z drugiej strony, skoro prawie wszystkie karty z rozważanego przeze mnie przedziału mają 2G, to może nie warto kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może wytłumaczę się dlaczego akurat zaproponowałem HD7850 :D
Po pierwsze HD7850 jest tańszy niż GTX660, a napisałaś, że dobrze jak się uda zejść poniżej 2000 zł :D
Po drugie HD7850 jest niewiele mniej wydajny niż GTX660, a jest kilkadziesiąt złotych tańszy.
Po trzecie, karty Nvidii źle współpracują z prockami dwurdzeniowymi, a taki zaproponowałem do zestawu - może się okazać, że przy tym procesorze GTX660 nie będzie wydajniejszy niż HD7850 :)
Jednak oczywiście możesz kupić GTX660 - jest kompatybilny z tym wszystkim co zaproponowałem, jest dobrą kartą (mówię o tym modelu, który linkowałaś), a ja tylko dałem Ci pewną propozycję zestawu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:33, Kubson023 napisał:

Czyli zabawa od nowa i formatować dysk głw C? i dopiero tam nowy wrzucić sry ze tak zawarcam
głowę ale formatownaie robiłem 2 lata temu i miałem strasznie zasyfiały system i lekko
zapomniałem :D


Na to wygląda :). Też się kiedyś tak zaciąłem , bo zapomniałem zrobić formata. Po zainstalowaniu systemu już miałem dużo GB zajętych i trochę zdziwiony byłem , ale nie chciało mi się instalować na nowo , więc ręcznie usunąłem , a żadnych problemów nie było później , że czegoś brakuje. Jeśli się boisz ręcznie , to pozostaje Ci zrobienie formata , a następnie dopiero instalacja systemu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2013 o 21:42, Bralo napisał:

dopiero instalacja systemu :).

Recznię nie chce się bawić bo różnie bywa , z rana zacznę formatować dyski i od nowa w gram system bo mam tylko 307mb wolnego miejsca eh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:38, pawbuk napisał:

To może wytłumaczę się dlaczego akurat zaproponowałem HD7850 :D

Dnia 12.04.2013 o 21:38, pawbuk napisał:

Po trzecie, karty Nvidii źle współpracują z prockami dwurdzeniowymi, a taki zaproponowałem
do zestawu - może się okazać, że przy tym procesorze GTX660 nie będzie wydajniejszy niż
HD7850 :)


Yhm. To jest pewien argument.
Zastanawiam się jeszcze czy zamiana i3 na i5 miałaby jakiś znaczący wpływ na wydajność w programach graficznych - w kwesti obróbki map bitowych. Wiem że musialabym dopłacić 250 - 300 zł, ale jest to kwestia na której mi dość zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:54, asfodel napisał:

Yhm. To jest pewien argument.
Zastanawiam się jeszcze czy zamiana i3 na i5 miałaby jakiś znaczący wpływ na wydajność
w programach graficznych - w kwesti obróbki map bitowych. Wiem że musialabym dopłacić
250 - 300 zł, ale jest to kwestia na której mi dość zależy.


Na pewno i5 przyspieszy obróbkę map bitowych :)
http://pclab.pl/art50000-32.html - sama musisz zobaczyć czy różnica jest warta dopłaty 200 zł np. do i5 3350P. Pytałem się też brata, który pracuje na różnych programach graficznych i mówi, że bardzo przyspieszyła ich działanie (a szczególnie otwieranie zdjęć itp.) instalacja dysku SSD (a właściwie quasi-SSD, bo mam SanDisk ReadyCache za ok 200 zł). Też się nad czymś takim, albo nad zwykłym dyskiem SSD, zastanów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 21:38, pawbuk napisał:

/.../ > Po trzecie, karty Nvidii źle współpracują z prockami dwurdzeniowymi, /.../

Z cała pewnością nie wszystkie źle współpracują. Nie będę się wypowiadał o wszystkich, ale sam mam GF GTX460 TOP i, zapewniam Cię, że działa bardzo dobrze z Core 2 Duo E 8400.
Jest też możliwość, że na nowych sterownikach ta dolegliwość (które dotyczyła, o ile pamietam, tylko niewielu kart) już zanikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zobaczysz tego narzutu na procesor jeśli nie będziesz miał porównania :D Widziałem kilka testów, w których to testowano i było wyraźnie pokazane, że karty Nvidii znacznie gorzej współpracują z prockami dwurdzeniowymi niż karty AMD :)
Nie widać tego też w normalnych testach z prostego powodu - większość jest wykonywana na cztero- lub ośmiordzeniowych procesorach, żeby te nie ograniczały w żaden sposób możliwości kart ;)
Oczywiście, możliwe, że w nowych sterownikach zostało to poprawione, ale nie słyszalem nic o tym, dlatego uprzedzam zawsze o możliwości wystąpienia takiego problemu :)
Jeśli znalazłeś gdzieś oficjalną lub półoficjalną informację o tym, że Nvidia poradziła sobie z tym problemem, to zalinkuj, proszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2013 o 22:10, pawbuk napisał:

Na pewno i5 przyspieszy obróbkę map bitowych :)


Z zalinkowanego testu wynika, że i5 jest prawie 2x szybsze od i3 w omawianym przeze mnie zastosowaniu.
Którą wersję i5 byś polecił?

Jak rozumiem problem z Nvidią nie dotyczy procesorów czterordzeniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 22:30, asfodel napisał:

Z zalinkowanego testu wynika, że i5 jest prawie 2x szybsze od i3 w omawianym przeze mnie
zastosowaniu.
Którą wersję i5 byś polecił?


Zależy ile masz kasy, ale nawet już i5 3350P będzie dobrym wyborem, a jest zdecydowanie najtańszy ;)
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637153350p-514969/ 655 zł
Z tego co pamiętam, to ta wersja nie ma zintegrowanej karty graficznej, ale chyba przez to jest o 70 zł tańszy :)

Dnia 12.04.2013 o 22:30, asfodel napisał:


Jak rozumiem problem z Nvidią nie dotyczy procesorów czterordzeniowych?


Nie, nie dotyczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 17:07, pawbuk napisał:

> Czyli mam czekać od 8 do 12 miesięcy? :D;p

Jeśli masz czas, to warto :D Jesli nie masz, to bym poczekał aż GTX650 Ti BOOST znajdzie
się w sklepach - już powinien właściwie być :D


Dacie znać czy już wyszły te BOOST''y? Nie wiem gdzie szukać aktualności na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 01:13, FreemanPL napisał:

> > Czyli mam czekać od 8 do 12 miesięcy? :D;p
>
> Jeśli masz czas, to warto :D Jesli nie masz, to bym poczekał aż GTX650 Ti BOOST
znajdzie
> się w sklepach - już powinien właściwie być :D

Dacie znać czy już wyszły te BOOST''y? Nie wiem gdzie szukać aktualności na ten temat...

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/NjUwJTIwYm9vc3Q=/category/1/
Pierwszy lepszy sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 22:19, pawbuk napisał:

Nie zobaczysz tego narzutu na procesor jeśli nie będziesz miał porównania :D Widziałem
kilka testów, w których to testowano i było wyraźnie pokazane, że karty Nvidii znacznie
gorzej współpracują z prockami dwurdzeniowymi niż karty AMD :) /.../

To była dość głośna sprawa jakieś dwa lata temu i, o ile pamietam, nie dotyczyła wszystkich kart nVidii. Na moim Core 2 Duo E 8400 miałem najpierw Radeona 3870, później wymieniłem go na GF GTX460. Gdyby karty nVidii rzeczywiście źle współpracowały z dwurdzeniowymi procesorami to po wymianie Radeona 3870 nie widziałbym żadnej, albo niewielką poprawę w ilości klatek, a zobaczyłem sporą. I dlatego nie za bardzo wierzę w tą kiepską współpracę kart nVidii z dwurdzeniowymi procesorami, chociaż sam o mtuch testach czytałem. Być może dotyczyło to jednego, czy dwóch modeli, co zawsze może się zdarzyć.
O sterownikach wspomniałem, bo ostatnie kilka miesięcy grałem w Gothic''a 2. Sterowniki nVidii okazały się niedopracowane, w Gothic''u 2 nie mogłem strzelać z łuku, korzystać ze zwojów i teleportować się (w jedynce i trójce ten problem nie istniał), dopiero sterowniki 314.22 (ostatnie) wyeliminowały te błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak to sprawdzali niecały rok temu i nadal problem występował :D Poza tym była to wina sterownika, więc dotyczyło to większej liczby kart ;)
Nie mam pojęcia czy nadal problem występuje, a sprawdzić tego sam nie mogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadal szukam nowego dysku twardego.
Po nieudanych próbach zakupu dysku seagate St2000DM001 (2TB) zastanawiam się nad wersją 3 TB...

Bo w przeciwieństwie do dysku 2 TB nie ma jego dwóch wersji, tej lepszej wydajnościowo i tej gorszej tak, bo cały czas jak zamawiałem do sklepu to przychodziły te gorsze wydajnościowo i po prostu ich nie brałem ...

Dysk 3 TB jak wygląda wydajnościowo ? Lepszy od wersji 2 TB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 01:40, pawbuk napisał:

> Dacie znać czy już wyszły te BOOST''y? Nie wiem gdzie szukać aktualności na ten
temat...

Na Agito już jest kilka:
http://www.agito.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne/nvidia-gtx-650-ti-boost/84,248-617653.html


Rozumiem że pokażą się jeszcze wersje 660-680 BOOST?

Przepraszam za moje z pozoru łatwe pytania, ale ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się