Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2013 o 12:11, FreemanPL napisał:

Rozumiem że pokażą się jeszcze wersje 660-680 BOOST?


Nie mam zielonego pojęcia :D Nie słyszałem, żeby Nvidia coś takiego planowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 12:11, FreemanPL napisał:

Rozumiem że pokażą się jeszcze wersje 660-680 BOOST?


Nvidia wprowadziła tylko BOOST do GTX 650ti , aby zniwelować przewagę HD 7850 nad 650-tką :).
Teraz bobie karty są tak samo wydajne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 14:49, Bralo napisał:

> Rozumiem że pokażą się jeszcze wersje 660-680 BOOST?

Nvidia wprowadziła tylko BOOST do GTX 650ti , aby zniwelować przewagę HD 7850 nad 650-tką
:).
Teraz bobie karty są tak samo wydajne :).

AAAha :D ok, to już wszystko wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoj
W poniedziałek zamawiam nowego kompa i mam dylemat z monitorem.
Mam na oku ten: LG M2631D 26'' LED IPS. Ma on jednak "duży" czas reakcji - 14ms.
Co o nim sądzicie?
;Mogę wydać ok. 1000zł.
Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 17:27, erwins napisał:

Ahoj
W poniedziałek zamawiam nowego kompa i mam dylemat z monitorem.
Mam na oku ten: LG M2631D 26'' LED IPS. Ma on jednak "duży" czas reakcji - 14ms.
Co o nim sądzicie?
;Mogę wydać ok. 1000zł.
Macie jakieś propozycje?


Czyli masz niewiele kasy. Może lepiej pomyśl nad nieco lepszym, ale mniejszym monitorem 24 cale?

http://www.agito.pl/monitor-dell-24-led-u2412m-2492-478780.html?utm_content=478780&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 17:47, KrzysztofT napisał:

Czyli masz niewiele kasy. Może lepiej pomyśl nad nieco lepszym, ale mniejszym monitorem
24 cale?

http://www.agito.pl/monitor-dell-24-led-u2412m-2492-478780.html?utm_content=478780&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie


Hm.. z tego co widzę, ten model nie ma HDMI a tym chciałbym podłączyć. Poza tym raczej nie będę używał opcji obracania ekranu w pion więc bez sensu za to płacić. Jeśli chodzi o rozmiar, to nie może być wyższy niż 45cm z podstawką lub bez niej ale wtedy będę zmuszony go zawiesić na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam problem bardziej teoretyczny.
Mam komputer z Windows w wersji OEM kupiony jako całość. Kupuję upgarde systemu - http://www.agito.pl/microsoft-windows-8-pro-upgrade-pl-box-1156-656343.html?cid=99. Czy w wyniku nadal mam wersję OEM, czy normalną, którą mogłabym sobie potem przenieść na inny komputer?

Albo. Mam stary komputer z systemem OEM (też kupiony jako zestaw). Wymieniłam w nim z upływem czasu wszystko z wyjątkiem płyty głównej i procka. Czy w momencie wymiany plyty głównej muszę kupić nową windę, czy np. mogłabym zrobić upgarde? A co w przypadku, gdyby z pierwotnego zestawu został mi np. dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 18:28, erwins napisał:

Hm.. z tego co widzę, ten model nie ma HDMI a tym chciałbym podłączyć. Poza tym raczej
nie będę używał opcji obracania ekranu w pion więc bez sensu za to płacić. Jeśli chodzi
o rozmiar, to nie może być wyższy niż 45cm z podstawką lub bez niej ale wtedy będę zmuszony
go zawiesić na ścianie.


Posiada DVI czyli powiedzmy że takie HDMI bez dźwięku.Ponadto posiada 3 lata gwarancji.
Ten co ty wybrałeś jest raczej kiepski, a nawet bardzo, słaby czas reakcji, niska rozdzielczość ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formalnie system OEM wiąże się z płytą główną i teoretycznie musiałabyś kupić nowego Windowsa (upgrade nie wchodzi w grę). W praktyce jednak warto aktywować system choćby przez telefon - Windę masz nadal zainstalowaną na jednym komputerze, prawie tym samym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 23:20, Jackal-pl napisał:

Formalnie system OEM wiąże się z płytą główną i teoretycznie musiałabyś kupić nowego
Windowsa (upgrade nie wchodzi w grę). W praktyce jednak warto aktywować system choćby
przez telefon - Windę masz nadal zainstalowaną na jednym komputerze, prawie tym samym
;)


W międzyczasie przeprowadzilam wywiad i odpowiedziałam sobie na swoje pytania. ;-) Faktycznie dotychczas OEM był przypisywany do płyty, więc w przypadku jej zmiany trzeba kupić nowy system. Jednakże Win8 występuję już wyłącznie jako OEM lub aktualizacja, przy czym nie jest już przypisany do komputera - teraz można go mieć na dowolnym, pod warunkiem że jest zainstalowany tylko raz, a komputer jest twój. Co równocześnie odpowiada na moje drugie pytanie.

Pewnie dałoby się naciągnąć fakty i kupić upgarde (instalacja by przeszła), ale jak się wczytałam, klucz do takiej wersji wymusza posiadanie starego systemu na dysku, co wydaje się być uciążliwe w przypadku potrzeby ponownej instalacji. Jak sobie wyobrażam słowa które wydobywałby z siebie mój mąż przy takiej okazji to uznaję, że gra nie warta świeczki. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2013 o 00:07, asfodel napisał:

Pewnie dałoby się naciągnąć fakty i kupić upgarde (instalacja by przeszła), ale jak się
wczytałam, klucz do takiej wersji wymusza posiadanie starego systemu na dysku, co wydaje
się być uciążliwe w przypadku potrzeby ponownej instalacji.

Nie trzeba. Tzn oficjalnie musisz instalować to na starszej wersji Windowsa, ale wystarczy edycja jednego wpisu rejestru, by możliwa była ponowna aktywacja klucza upgrade na czystej instalacji W8. Sprawdzone własnoręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 22:35, lord0 napisał:

Posiada DVI czyli powiedzmy że takie HDMI bez dźwięku.Ponadto posiada 3 lata gwarancji.

Ten co ty wybrałeś jest raczej kiepski, a nawet bardzo, słaby czas reakcji, niska rozdzielczość
...


ok a wyjaśniijcie mi proszę czemu ten Dell jest lepszy od innych w tej cenie.
A może jest jakiś dobry "mały" tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:00, erwins napisał:

ok a wyjaśniijcie mi proszę czemu ten Dell jest lepszy od innych w tej cenie.
A może jest jakiś dobry "mały" tv?

a wyjaśnij mi czego Ci brakuje w tym Dell''u ? To jest zwyczajnie dobry monitor, fullHD, 16:10 (dobry do pracy), matryca IPS z podświetleniem LED, 8ms reakcji, USB, pełna regulacja i jak już wspominałem 3 lata gwarancji „NEXT BUSINESS DAY" czyli ichniejsze door-to-door.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to Procesor AMD FX 6100 3,30Ghz, 8Gb RAMU, Nvidia Geforce GTX 550 Ti 1GB DDRS. Kupiłem też nowy Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ bo myslalem ze to wina zasilacza wlasnie ze mi te nowe gry nie chca dzialac. Nie wiem w koncu co mam z kompem. Od 2 lat mam nowego kompa i np. w Wiedźmina 2 gralem na gora srednich detalach , w Batelfielda 3 zas na niskich pogralem pare minut bo komp sie przegrzewal i sie gra wylaczala. Co jest wina tego kompa ze nie moge sobie pograc w te nowe gry? Czyzby Procesor sie nie nadawał? Jezeli tak to prosze o jakies namiary na procesor na ktorym spokojnie juz w te nowe gry pogram. Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś temperatury podzespołów?
Napisz też coś więcej na temat konfiguracji Twojego sprzętu :)
Twój procesor nie jest demonem szybkości, ale nie jest też aż tak bardzo słaby. Może to karta graficzna jest winna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kupiłem już nowy komputer, ale bez Windowsa (przy zakupach na raty nie chcieli mi udzielić kredytu na oprogramowanie...). Teraz mam pytanie. Jeśli zainstaluję WinXP z płyty, ale go nie zarejestruje, bo jest już na innym kompie, to będę mógł zainstalować na to wersję Upgrade Win8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 16:15, 8bit napisał:

Kupiłem już nowy komputer, ale bez Windowsa (przy zakupach na raty nie chcieli mi udzielić
kredytu na oprogramowanie...). Teraz mam pytanie. Jeśli zainstaluję WinXP z płyty, ale
go nie zarejestruje, bo jest już na innym kompie, to będę mógł zainstalować na to wersję
Upgrade Win8?

Powinno wejść bez problemu, ale prawda jest taka, że upgrade Win8 możesz zainstalować i aktywować na czysto, edytując jedną wartość w rejestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 16:18, Henrar napisał:

> Kupiłem już nowy komputer, ale bez Windowsa (przy zakupach na raty nie chcieli mi
udzielić
> kredytu na oprogramowanie...). Teraz mam pytanie. Jeśli zainstaluję WinXP z płyty,
ale
> go nie zarejestruje, bo jest już na innym kompie, to będę mógł zainstalować na to
wersję
> Upgrade Win8?
Powinno wejść bez problemu, ale prawda jest taka, że upgrade Win8 możesz zainstalować
i aktywować na czysto, edytując jedną wartość w rejestrze.

Dzięki za szybką odpowiedź. Zaoszczędzę ok. 100 ;)
Jak będę miał problemy z tą edycją w rejestrze, to się odezwę.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mojej znajomej kuple chcą złożyć kompa i taki zestaw jej zaproponowali - komp do gier głównie :

Asus P9X79 Pro

Intel Core i7 3820 3.6 GHz albo AMD X8 FX-8350 na który strasznie się uparła bo taktowanie wysokie...

Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 PCI-E

Creative Sound Blaster Z

Seagate Barracuda ST3000DMI001 (3 TB, 64 MB, SATA/600)

Thermaltake Toughpower Grand 750W

Kingston DDR3 4x4GB 2400 MHz CL11 HyperX Genesiss 10th Anniversary


Prośba tak żeby ktoś powiedział czy ten konfig się opłaca, żeby nie przepłaciła i ew. jeśli jakieś zmiany to proszę podpowiedzieć co zmienić na co. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2013 o 17:35, Mefisto napisał:

Prośba tak żeby ktoś powiedział czy ten konfig się opłaca, żeby nie przepłaciła i ew.
jeśli jakieś zmiany to proszę podpowiedzieć co zmienić na co. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


Mało jest w tym zestawie rzeczy, których bym nie zmienił :D Napisz jaki jest budżet tego zestawu. Czy komputer będzie używany głównie do gier? Jesli tak, to nawet nie warto patrzeć na ofertę AMD ;) Owszem, wyższe taktowanie idzie w parze z większą wydajnością ,ale tylko w obrębie jednej rodziny procesorów :)
Jak dla mnie można tutaj sporo oszczędzić bez szkód dla wydajności, ale muszę znać dokładny budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się