Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

czyli tamten zasilacz nie będzie wyrabiał na nowym sprzęcie - szkoda bo kupiłem go gdzieś w podobnej cenie jak ten

dzięki za pomoc - zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 11:12, Paweuu napisał:

czyli tamten zasilacz nie będzie wyrabiał na nowym sprzęcie - szkoda bo kupiłem go gdzieś
w podobnej cenie jak ten

Jesli Cię nie stać, to nie zmieniaj zasilacza ;) Napisalem po prostu jeszcze model zasilacza, ale jego zmiana nie jest konieczna. Może nawet jeśli kupować zasilacz, to od razu 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Panowie. Potrzebuję pomocy, by ktoś pomógł mi w wybraniu podzespołów do nowego komputera (najlepiej z mocną i5, bądź rentowną i7 i jak najmocniejszą grafiką). Nie ukrywam, że komputer ma mi służyć do grania, widełki w kwocie 2800-3200. Pomożecie? Ze starego komputera nie jestem w stanie nic zostawić, bo po prostu to zbyt stary sprzęt. Chodzi mi tylko o samą paczkę. Przy okazji możecie mi polecić jakiś tani, dobry monitor, który się nada do domu, nie mam pojęcia czy lepszy będzie 19'''', czy 21-22''''. Ale to już osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za double''a, ale jestem bez możliwości edycji już. Może to być jakiś pewny sklep komputerowy, który od razu mi to złoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 12:59, BzyQacz napisał:

Wybaczcie za double''a, ale jestem bez możliwości edycji już. Może to być jakiś pewny
sklep komputerowy, który od razu mi to złoży.


Kliknij sobie na [W] przy postach pawbuka, na każdej stronie jest jakaś jego propozycja (ceny zwykle około wspomnianego przez Ciebie 2800-3000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz zestaw, który podałem w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=65726

a do tego:

Napęd optyczny:
http://www.morele.net/lg-gh24ns95-532166/ 58 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3000-usb3-0-czarna-544557/ 278 zł

i masz super zestaw za ok 3200 zł :) Dodatkowo za 50 zł morele.net składają taki zestaw z podzespołów zakupionych u nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ten zasilacz, który aktualnie posiadam, będzie w stanie na 100% utrzymać nowy procek, plyte, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 21:09, Paweuu napisał:

czy ten zasilacz, który aktualnie posiadam, będzie w stanie na 100% utrzymać nowy procek,
plyte, itd?


Nie mogę nigdzie znaleźć jego specyfikacji, ale patrząc na to, że jest to Delta, to powinien sobie bez problemu poradzić. Zaproponowałem Ci Enermaxa 450W zamiast Delty 400W, nie wiem co mi z tym strzeliło do głowy :D Jeśli już zmieniać zasilacz to na taki markowy 550W, który nawet z mocnymi konfiguracjami by sobie poradził :D
W każdym razie chyba nie ma potrzeby wymieniać Delty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam w kompie:
GTX 660 gainward DDR5 2GB


Zaproponowano mi dwa zestawy:

AMD A8-3870K 3.000 HZ

ASUS F1A75-V EVO 280

--------------------------------------------------

AMD FX -8320.3.50 HZ

ASUS CROSSHAIR V FORMULA ROG (990FX 4xPCI-​E DDR3) 1500

--------------------------------------------------

Intel Core I5 3350P LGA1155 BOX

MSI B75A-G41 Intel B75 LGA1155

--------------------------------------------------
Który polecacie? Dodam, że komp ma mi służyć tylko do gier.

PS: Wiem, że drugi zestaw jest droższy przez co wydajniejszy, ale nie wiem czy jest sens za tyle kupować. Słyszałem, że do samych gier nie opłaca się brać procka z więcej niż 4 rdzeniami.

Oczywiście jeśli macie lepsze propozycje chętnie je poznam.

Mam do dyspozycji max 2tyś.


Kartę graficzną, zasilacz i dysk mam. Teraz chcę wymienić procka i płytę główną pasującą do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 23:18, Imbirsky napisał:

Oczywiście jeśli macie lepsze propozycje chętnie je poznam.

Mam do dyspozycji max 2tyś.

Dnia 07.05.2013 o 23:18, Imbirsky napisał:

Kartę graficzną, zasilacz i dysk mam. Teraz chcę wymienić procka i płytę główną pasującą
do reszty.


Jesli komp ma być do gier, to unikaj procków od AMD :D Poza tym ktoś Ci zaproponował płytę główną za prawie 1000 zł - możliwości takowej wykorzysta tylko i wyłącznie osoba mocno podkręcająca procesor :D

Za 2 tys. zł spokojnie można kupić nawet:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-bx80637e31245v2s-518713/ 1024 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603/ 329 zł

Wychodzi znacznie poniżej 2000 zł, a masz wszystko to, co najlepsze - 4 rdzenie, 8 wątków, dużą wydajność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Jutro mam zamiar troszkę pozwiedzać sklepy komputerowe i sprawdzić jeszcze raz co oni mają do powiedzenia. Niestety do tej pory w każdym sklepie inny pomysł. Do tego zawsze polecali amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 23:58, Imbirsky napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Jutro mam zamiar troszkę pozwiedzać sklepy komputerowe i
sprawdzić jeszcze raz co oni mają do powiedzenia. Niestety do tej pory w każdym sklepie
inny pomysł. Do tego zawsze polecali amd.


Polecają AMD, bo im nie schodzi :D Żaden szanujący się gracz, który ma trochę kasy nie wybierze procka AMD, bo w każdym teście dostają one ostro od Inteli ;)
Dlatego na Twoim miejscu bym bronił się rękami i nogami przed AMD - bierz albo i5 albo i7 Intela, najlepiej bez literki K (no chyba, że podkręcasz procesor), bo te są tańsze. I płyta głowna za maksimum 400 zł - na bank droższa nie będzie Ci potrzebna.
Nie ufaj do końca sprzedawcom, bo oni chcą jak najwięcej na Tobie zarobić. Najlepiej kupować w sklepach internetowych (choćby morele.net, gdzie za 50 zł wszystko Ci jeszcze mogą złożyć), bo te są zdecydowanie najtańsze.
W takim Komputroniku czy Vobisie potrafią wcisnąć nawet największy szajs reklamując to jako super rzecz :D
Upewnij się także czy nie chcą Ci wcisnąć starszej generacji procesorów Intela (Sandy Bridge), która może im jeszcze gdzieś zalegać na magazynach. Ma być Ivy Bridge ;) A najlepiej jak przed ostateczną decyzją jeszcze raz tu napiszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 01:05, Imbirsky napisał:

Mam zasilacz. A dokładnie. TRZ-620. Kupiłem go niedawno i mam pytanie. Nadaje się do
czegoś czy wepchnęli mi shit?


Nic ciekawego, ładnie wygląda tylko w cyferkach. Niby spora moc ale stabilność i efektywność żadna. Do biurowca się nadaje ale będzie zjadał sporo prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiejś dobrej myszki do grania klawiatury podświetlanej oraz routera by mieć neta w telefonie jak na razie myślałem o tych opłaca się je kupić są warte swojej ceny ?

a4-tech-kd-600l
Mysz A4Tech XGame "V-TRACK"V-TRACK" F3 USB
D-Link GO-RT-N150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Śledzę sobie wątek o upgrade i widzę żeś Pan ogarniety w temacie stąd moje pytanie :]

Nieśmialo przymierzam się do Haswella, czy i5 czy i7 to się jeszcze okaże. Rzeczywiście AMD wypada słabo w konkurencji z intelem jeżeli chodzi o gry choć sytuacja może się zmienić po wyjściu nowych konsol.
Jeżeli teraz AMD będzie dostarczało procki do konsol, to jest szansa, że gry pisane na konsole na PC będą działały lepiej na prockach AMD.

AMD stawia na wielowątkowość więc koleje pytanie czy brać 4 czy 8 rdzeni/wątków?

Wiadomo dopiero będzie pod koniec roku jak konsole wyjdą i pierwsze gry ale pomyślec już teraz można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 12:11, Szymon666 napisał:

Jeżeli teraz AMD będzie dostarczało procki do konsol, to jest szansa, że gry pisane na
konsole na PC będą działały lepiej na prockach AMD.


Do końca nie wiadomo :) Może się okazać, że procki, które trafią do konsol będą przestarzałe w stosunku do tego, co będzie na rynku pecetowym. Poza tym nie wiemy jak będą wykorzystane te wszystkie rdzenie - możliwe, że gry będą mogły wykorzystać maksymalnie cztery, a reszta będzie obsługiwać te wszystkie dodatkowe funkcje. Tak naprawdę wiadomo dość niewiele.

Dnia 08.05.2013 o 12:11, Szymon666 napisał:


AMD stawia na wielowątkowość więc koleje pytanie czy brać 4 czy 8 rdzeni/wątków?


Jesli Cię będzie stać, to bierz 8 - wątkowe i7, jeśli nie, to weź i5 :D Nie mam pojęcia co zaprezentuje AMD, ale Intel jest w tej chwili sporo przed nimi i mam wrażenie, że nadal ma spory zapas "mocy", którą może wykorzystać kiedy AMD mu zagrozi na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się