Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Tak coś kminiłem o ograniczeniu 32bitów... dzięki za upewnienie się. Ile upgrade kosztuje mniej więcej (czy to w ogóle upgrade?). Czy migracja jest darmowa? Muszę kupować nową licencję? Czytam forum Win7 na stronach microsoftu i guzik mi to cokolwiek wyjaśnia...

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 03:37, Martimat napisał:

Tak coś kminiłem o ograniczeniu 32bitów... dzięki za upewnienie się. Ile upgrade kosztuje
mniej więcej (czy to w ogóle upgrade?). Czy migracja jest darmowa? Muszę kupować nową
licencję? Czytam forum Win7 na stronach microsoftu i guzik mi to cokolwiek wyjaśnia...


Powiem tak klucze od systemu 64 bitowego działają z 32 bitowym wiec zapewne w druga stronę też to działa. Musisz tylko zdobyć płytę z systemem 64 bit. Wtedy taka migracja będzie Cię kosztowała tylko czas stracony na reinstalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 14:17, Hubiqq napisał:

Polecicie jakąś kartę do 340zł pod i3 550?


Jeśli masz też odpowiedni zasilacz, to najlepsze byłyby używane GTX280 lub GTX460 :) Z nowych to Radeon HD7750 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! To znowu ja. Byłem ostatnio w sklepie żeby zamówić komputer ale okazało się ze nie mają niektórych części. Sprzedawca zaproponował inny procesor, płyte główną, dysk twardy i zasilacz:

Procesor: Core i5 3450 3.1 GHz Box lga 155
Płyta gł: Asrock B75M-DGS Intel B75 lga 155
Ram: Goodram 4gb 1333 DDR3
Karta graficzna: Radeon HD7850OC 1gb ddr5 256 bit
Dysk: Seagate 1tb 7200rpm ST31000524AS SATA III 32MB
Obudowa: Coolermaster elite 335U
Zasilacz: Smart SE Modular 530W sprawność 80+ Bronze dla 230

I kilka pytań:
Czy to dobry zestaw?
Da sobie radę z nowszymi grami typu Guild wars 2/ GTA4?
Zasilacz da sobie radę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 17:23, Panotedix napisał:

I kilka pytań:
Czy to dobry zestaw?


To jest w miarę dobry zestaw, ale dołożyłbym jeszcze 4 GB pamięci operacyjnej oraz zmienił dysk twardy na:
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/

Dnia 20.05.2013 o 17:23, Panotedix napisał:

Da sobie radę z nowszymi grami typu Guild wars 2/ GTA4?


Da sobie spokojnie radę :)

Dnia 20.05.2013 o 17:23, Panotedix napisał:

Zasilacz da sobie radę?


Powinien dać sobie spokojnie radę ;)

Dnia 20.05.2013 o 17:23, Panotedix napisał:


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest ktoś może obeznany w tworzeniu małych, domowych sieci? Używam systemu windows 7, mój modem to http://images04.olx.es/ui/4/73/62/f_65197162-a622a0d1.jpeg

Planuję zakup telewizora http://www.morele.net/telewizor-samsung-ue46f5500-568874/
w planach także laptop dla rodziców.

Jaki router polecacie http://www.morele.net/komputery/sieci/routery-48/,,,,,,,,,/1/?q=router , i jak to wszystko podłączyć samemu, czy będzie trzeba coś konfigurować? Mój desktop PC ma zostać podłączony do sieci zwyczajną RJ''tką, reszta zaś ma mieć dobry zasięg na wifi na 50m2.

Czy będę w stanie zarządzać siecią z poziomu mojego komputera? Np ograniczyć szybkośc transferu dla poszczególnych urządzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierzesz http://www.ceneo.pl/4251472#tab=spec
modem podłączasz pod niebieskie gniazdo
w pomarańczowe podłączasz komputer
wchodzisz na strone 192.168.0.1/192.168.1.1 czy jaką tam ten router ma
wybierasz automatyczna konfiguracje i powinno działać (jeśli masz przypisany adres MAC do modemu to w routerze najpierw wchodzisz w MAC clone)
hasło, nazwa sieci wifi i takie tam
powinno działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym pograć w Euro truck symulator 2, więc planuje małe zakupy sprzętowe. Panowie powiedzcie mi czy jest sens bawić się w kupno nowych części do mojego staruszka, czy lepiej jest kupić nowy pc, jeżeli byłby sens cokolwiek wymieniać to prosiłbym o ewentualne sugestie. Dodam że chciałbym pograć w średnich ustawieniach graficznych lub wyżej.
Specyfikacja:
- Windows xp home edition sp3
- Procesor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ 1.80 GHz.
- Ram: 2 GB Kingston DDR2, 512 mb kingston DDR2
- Karta Graficzna: ATI Radeon HD 3400 Series 512 mb
- Płyta Główna: ASUSTek- Computer INC. M2V-TVM
- Zasilacz: nie znalazłem info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję zestaw procesor ze zintegrowana grafiką + płyta główna, który będzie w stanie odtworzyć filmy w fullhd 3D w technologii top-bottom. najlepiej jakby to był Intel, bo ma lepsze wsparcie na linuksie niż AMD. Obraz docelowo ma być przesyłany przez HDMI na telewizor. Całość mozliwie najtańsza, pamięć na ddr3 i resztę komponentów posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../


Kupić nowy. Tu nie ma zostawiać, ten sprzęt ma z 6-7 lat. Jeśli dasz jakiś konkretny budżet na nową maszynę to się zobaczy co można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znam się na składaniu komputera więc proszę was o pomoc. A więc tak potrzebuje złożyć komputer głównie do grania za 6tyś może być trochę więcej mam nadzieje że tyle wystarczy więc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 21:01, Dreszczu napisał:

Witam nie znam się na składaniu komputera więc proszę was o pomoc. A więc tak potrzebuje
złożyć komputer głównie do grania za 6tyś może być trochę więcej mam nadzieje że tyle
wystarczy więc z góry dzięki


Najlepiej będzie jak napiszesz tu jeszcze raz za około miesiąc - do tego czasu na rynku powinny być już nowe procesory oraz nowe karty graficzne i za te same pieniądze kupisz wydajniejszy zestaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 21:01, Dreszczu napisał:

Witam nie znam się na składaniu komputera więc proszę was o pomoc. A więc tak potrzebuje
złożyć komputer głównie do grania za 6tyś może być trochę więcej mam nadzieje że tyle
wystarczy więc z góry dzięki

Nie lepiej, konsole :P? z pc jest tak że, za pół roku trzeba modenizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 22:54, Kubson023 napisał:

> Witam nie znam się na składaniu komputera więc proszę was o pomoc. A więc tak potrzebuje

> złożyć komputer głównie do grania za 6tyś może być trochę więcej mam nadzieje że
tyle
> wystarczy więc z góry dzięki
Nie lepiej, konsole :P? z pc jest tak że, za pół roku trzeba modenizowac.

z konsolą jest tak, że odpalasz grę i czujesz się dekadę młodszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 22:54, Kubson023 napisał:

Nie lepiej, konsole :P? z pc jest tak że, za pół roku trzeba modenizowac.


Jasne, co 2 miesiące :D Pomyśl czasami zanim coś napiszesz ;) Dobre komputery sprzed 4 lat spokojnie odpalą współczesne gry. Poza tym nawet jak modernizujesz komputer, to tylko niektóre elementy - zazwyczaj masz już obudowę, zasilacz czy dysk twardy :)
Nie wspomnę już o tym, że gry na PC są w Polsce prawie 2 razy tańsze niż na konsole, w dodatku jest więcej promocji na gry pecetowe (cała cyfrowa dystrybucja - Steam, Origin itp.). Koszty modernizacji zwracają się w tańszych grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 23:38, pawbuk napisał:

> Nie lepiej, konsole :P? z pc jest tak że, za pół roku trzeba modenizowac.

Jasne, co 2 miesiące :D Pomyśl czasami zanim coś napiszesz ;) Dobre komputery sprzed
4 lat spokojnie odpalą współczesne gry. Poza tym nawet jak modernizujesz komputer, to
tylko niektóre elementy - zazwyczaj masz już obudowę, zasilacz czy dysk twardy :)
Nie wspomnę już o tym, że gry na PC są w Polsce prawie 2 razy tańsze niż na konsole,
w dodatku jest więcej promocji na gry pecetowe (cała cyfrowa dystrybucja - Steam, Origin
itp.). Koszty modernizacji zwracają się w tańszych grach :)

No to ciekawe, jakoś najnowszy moh czy BF mi nie poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się