Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2013 o 15:11, Sericulum napisał:

Mam takie pytanie. Czy znajdę teraz ram 4GB za mniej niż 100 zł? Bo ostatnio tak ceny
skoczyły, że masakra.


Szukaj używanych pamięci - nie psują się spcejalnie często :) Nowe będzie ciężko dostać poniżej 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 15:31, Hubiqq napisał:

> > Co mam zrobic jesli kabel od mojego monitora ma wtyczke VGA a na kacie jest
wejscie
> DVI?
> > Musze zmieniac monitor?;/
> Przejściówka :)

A możesz powiedzieć o jaką dokładnie chodzi? Bo średnio się na tym znam.

Tzn ja też za bardzo nie wiem jak się nazywa, ale przejściówka ma wejście na vga i dvi, i normalnie kabel podpinam pod tę przejściówkę i podpinam do karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem z dźwiękiem, mianowicie, mam laptopa od znajomego, samego laptopa bez płyt ze sterownikami, wgrałem sobie na niego windowsa XP i ogarnąłem sterowniki do internetu i internet mam, ale za to nie mogę ogarnać dźwięku - są w laptopie wbudowane dwa głośniki (laptop toshiba satellite l40-139), zainstalowalem kilka sterownikow roznych, ale nic nie pomaga i nie mam dzwieku, w zalaczniku daje dwa screeny z parametrami.
Ze strony producenta pobierałem sterowniki do dzwieku, ale nie dziala.

20130526092354

20130526092428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie posiadam kartę graficzną Zotac AMP! GTX550Ti. W tym roku przymierzam się do jej wymiany. Interesują mnie modele tylko ze stajni zielonych. Problem polega na tym, że obecnie nie ma gry, która zdławiła by mój komputera (nie testowałem Metro Last Night więc tutaj nie wiem jak wygląda sprawa). Obecnie takie gry jak Crysis 2 i 3, Star Wars TOR, Metro, Mafia II, BF3 (lekkie spadki fps pojawiają się dopiero przy grze 32/32) wszystko chodzi o totalnym maksie z pełnym AA. Motyw polega na tym, że mój monitor ma 22 cale (Samsung T220HD) więc max rozd. to 1680x1050 (HDMI) więc stąd też obecna karta tak dobrze sobie radzi. Monitora nie wymieniam więc cały czas będę siedział na tej rozdzielczości. Czy ktoś naprawdę obeznany powie mi czy lepiej celować w modele GTX660/760 czy może wziąć np. 750Ti jak się pojawi ? Karty z poziomu 670/770 oraz 680/780 odpadają bo przy tej rozdzielczości nigdy ich nie wykorzystam w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 19:07, 4ny4 napisał:

Witam,

obecnie posiadam kartę graficzną Zotac AMP! GTX550Ti. W tym roku przymierzam się do jej
wymiany. Interesują mnie modele tylko ze stajni zielonych. Problem polega na tym, że
obecnie nie ma gry, która zdławiła by mój komputera (nie testowałem Metro Last Night
więc tutaj nie wiem jak wygląda sprawa). Obecnie takie gry jak Crysis 2 i 3, Star Wars
TOR, Metro, Mafia II, BF3 (lekkie spadki fps pojawiają się dopiero przy grze 32/32) wszystko
chodzi o totalnym maksie z pełnym AA. Motyw polega na tym, że mój monitor ma 22 cale
(Samsung T220HD) więc max rozd. to 1680x1050 (HDMI) więc stąd też obecna karta tak dobrze
sobie radzi. Monitora nie wymieniam więc cały czas będę siedział na tej rozdzielczości.
Czy ktoś naprawdę obeznany powie mi czy lepiej celować w modele GTX660/760 czy może wziąć
np. 750Ti jak się pojawi ? Karty z poziomu 670/770 oraz 680/780 odpadają bo przy tej
rozdzielczości nigdy ich nie wykorzystam w pełni.


Sorki za off top ale widzę, że Grasz / grałeś w " Crysisa 3 " na grafice trochę słabszej od mojej ale z tej samem " stajni " mam więc pytanko, czy miałeś jakieś problemy z artefaktami pod postacią takiej " szachownicy " po prawej stronie ekranu? - ja mam coś takiego na swoim GTX 570 i słyszałem, że jest to powszechne zjawisko na Ge Forcach ... niestety, nie mogę zrobić screena tegoż zjawiska, gdyż po użyciu " paint screem " i wklejeniu go do Painta, mam tylko czarne tło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 20:57, 4ny4 napisał:

Niestety nic takiego nie miałem więc nie mam jak pomóc, przykro mi. :)

Dzięki, słyszałem, że problem występuje na innych kartach Invidii
a Wiecie może, jak inaczej zrobić screen z gry?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 21:29, lis_23 napisał:

a Wiecie może, jak inaczej zrobić screen z gry?.


fraps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie chyba nikt w tej chwili nie będzie Ci w stanie odpowiedzieć :D Musisz poczekać na premierę tych kart, a najlepiej na premierę nowych Radeonów - konkurencja wymusi spadek cen i będzie można dostać karty w znacznie niższych cenach :) Nowa generacja Nvidii jest jakieś 20% wydajniejsza od poprzedniej więc ja bym celował w coś rodzaju GTX750 Ti (jak wyjdzie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 21:37, lord0 napisał:

> a Wiecie może, jak inaczej zrobić screen z gry?.

fraps


Mam ale nie chce nigdzie zapisać screena / f10 /, zmieniłem lokalizację na pulpit i też się nie zapisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek, nawet gdybym chciał to opcja dodania zdjęcia do posta u mnie nie działa - gdy chcę wkleić fotkę po prostu znika mi moje okienko z postem ...
ale mógłbym wkleić fotkę za pomocą imageshack, tylko muszę jakoś tego screena zrobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was następujące pytanie. Za ile mógłbym wystawić takiego PCta na allegro? Z dokładnie taką - http://www.openpinoy.com/shop/step1.php?number=3635&jdfwkey=6jk4g2 - obudową, bez Windowsa, klawiatury, myszy, monitora, głośników. Dysk 500gb. Nie podaję jaki dokładnie dysk i zasilacz, bo chciałbym szybko i mniej więcej wiedzieć ile mógłbym za niego dostać. I czy jest w ogóle sens go wystawiać :F

Z góry dzięki za fatygę.

A i drugie pytanie, jak stoją sprawy z dyskami SSD? Jest sens już je kupować czy jeszcze czekać na ciekawsze ceny?

20130528231035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Potrzebuję zakupić jakąś naprawdę dobrą kartę sieciową. Nie bardzo wiem czym kierować się przy wybieraniu. Ważne, żeby nie było jakiś problemów z Wi-Fi i żeby działała w miarę stabilnie.
Rady? Może polecacie jakieś sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 12:49, akwyx napisał:

Mam pytanie. Potrzebuję zakupić jakąś naprawdę dobrą kartę sieciową. Nie bardzo wiem
czym kierować się przy wybieraniu. Ważne, żeby nie było jakiś problemów z Wi-Fi i żeby
działała w miarę stabilnie.
Rady? Może polecacie jakieś sprawdzone?


Ja posiadam taką, lecz niestety działa bardzo kiepsko przy czym może to być wina po pierwsze słabego routera, a po drugie bardzo grubych betonowych ścian więc ciężko stwierdzić. Natomiast kiedy karta była w tym samym pokoju co router to działała doskonale- http://www.morele.net/karta-sieciowa-pentagram-p-6132-11-356040/.

A domu rodzinnym mam coś takiego: http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n53-dwupasmowy-bezprzewodowy-adapter-wifi-n600-ieee-802-11a-b-g-n-usb-2-0-transfery-do-300mbit-s-graficzny-intuicyjny-interfejs-uzytkownika-w-stylistyce-black-diamond-443955/

Router na parterze, a karta piętro wyżej. Moc sygnału 100%. Download na steamie po 5mb/s, zero lagów i opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2013 o 23:20, Stalker69 napisał:

A i drugie pytanie, jak stoją sprawy z dyskami SSD? Jest sens już je kupować czy jeszcze czekać na ciekawsze ceny?


Moim zdaniem, dyski SSD są w dobrej cenie, segment twardych ostatnimi czasy również wrócił do normy.
Taki Samsung 840 120GB to wydatek rzędu ~330 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2013 o 15:44, Shinigami napisał:


Moim zdaniem, dyski SSD są w dobrej cenie, segment twardych ostatnimi czasy również wrócił
do normy.
Taki Samsung 840 120GB to wydatek rzędu ~330 zł.


Hmmm ... czyli opłaciłoby się postawić sam system na dysku SSD?
jak duży musi być to dysk?, czy mógłbym wtedy zainstalować Steam, Orgin, Uplay, itp. na innym, normalnym dysku twardym i nie będzie z tym żadnych problemów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 16:08, lis_23 napisał:


>
> Moim zdaniem, dyski SSD są w dobrej cenie, segment twardych ostatnimi czasy również
wrócił
> do normy.
> Taki Samsung 840 120GB to wydatek rzędu ~330 zł.
>

Hmmm ... czyli opłaciłoby się postawić sam system na dysku SSD?
jak duży musi być to dysk?, czy mógłbym wtedy zainstalować Steam, Orgin, Uplay, itp.
na innym, normalnym dysku twardym i nie będzie z tym żadnych problemów?.


na dysku 120GB bez problemu zmieścisz system i aplikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się