Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2013 o 16:46, ToKa93 napisał:

Nie, nie mam w planie kupować drugiej karty. A jeszcze jedno: czy ilość zlącz sie zgadza,
nie wiem za bardzo jak to sprawdzić niestety ;/


Z tego co patrzyłem, to wszystkie te zasilacze, które podałem mają więcej złączy niż ten, który masz teraz :) Na Twoim miejscu szczególnie bym się zastanowił nad tymi trzema środkowymi zasilaczami :) Chyba:
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-gaming-gs600-600w-cp-9020063-eu-541807/ byłby najlepszym wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 17:51, pawbuk napisał:

> W kwestii mojego zasilacza to najprawdopodobniej mam coś takiego:
>
> http://www.ceneo.pl/803985?se=l2kFQo9NuOfY5nANNZfxQMsuYNmaiX-8&gclid=CNeR6Yen4bcCFZMftAodn1YAQw


Jeśli ten zasilacz ma odpowiednio długie kable, to nie widzę przeszkód, żeby go dać na
dół :)


Na długości kabli to ja się nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak już mi się nudziło i postarałem się przenieść ten sprzęt na morele już teraz.
Koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/KaWe8U/
Tak nie do końca pasowała mi pamięć i napęd, zasilacz wybrałem po zdjęciach, ale to chyba ten :)
Nie jest to nic pewnego, ale na chwilę obecną tak to wygląda. Zobaczę jak będzie z tym procesorem, a po wpisaniu kodu promocyjnego powinienem dostać darmowy montaż (jeśli ten kod działa).

Co do montażu- czytałem kilka opinii na ten temat i część z nich nie jest zbyt optymistyczna... Miał ktoś z Was jakieś problemy, czy może sami skręcaliście wszystko?
Komputer będzie musiał mi przywieźć kurier pewnie, więc jest to jakby nie patrzyć kolejne zagrożenie, że coś tam się popsuje. Ale liczę, że moje zamówienie potraktują jak dostawę dla VIPa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest filmków w internecie jak złożyć komputer poprawnie, ja sam wszystko składałem i składam do tej pory, problemów nigdy nie miałem. No i zawsze ta świadomość, że wszystko samemu się złożyło, trochę satysfakcji i pewność, że jest tak jak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 18:53, Radekl2 napisał:

Jednak już mi się nudziło i postarałem się przenieść ten sprzęt na morele już teraz.
Koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/KaWe8U/
Tak nie do końca pasowała mi pamięć i napęd, zasilacz wybrałem po zdjęciach, ale to chyba
ten :)


Na razie się jeszcze wstrzymaj z zakupem - coś słabo wygląda sytuacja z płytami na morelach :D To nie jest do końca ta, o którą mi chodziło - zdradza to ta literka M po B85 :D

Zawsze możesz sam wszystko zmontować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 18:31, lis_23 napisał:

Na długości kabli to ja się nie znam ;)


W opiniach nikt nie narzeka na długość kabli, więc najprawdopodobniej są odpowiednio długie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nigdy tego nie robiłem, a jakby nie patrzyć jest to sprzęt za ponad 3500zł. Trochę dużo, żeby się na tym uczyć :) Jakby wszystko to kosztowało 200zł to nawet bym się nie zastanawiał :) Satysfakcja pewnie by była, ale z tą świadomością, że zrobiłem to lepiej niż fachowiec mogłoby być ciężko :)

@pawbuk
Nie zauważyłem nawet tego :) Oby tylko mieli w planach sprowadzenie tej "normalnej" wersji w następnym tygodniu, bo mi znowu plany zepsują :)
Jak pisałem- zacznę z nimi pisać tak od niedzieli/poniedziałku i też się o to dopytam.
Pamięć dobrą wybrałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary musi wytrzymać do przyjścia tego nowego :D
Raz pamiętam, że starałem się wyciągnąć pamięć, żeby zobaczyć jaką to w ogóle mam i okazało się, że nieźle przywarła już. Strach to ruszać, bo się jeszcze rozleci :p
Ale w sumie nawet niezły pomysł, muszę pomyśleć nad tym, ale nie wiem czy nawet to pozwoli mi z całkowitym spokojem zabrać się za montaż kilkukrotnie droższego zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2013 o 21:27, Radekl2 napisał:

Raz pamiętam, że starałem się wyciągnąć pamięć, żeby zobaczyć jaką to w ogóle mam i okazało
się, że nieźle przywarła już. Strach to ruszać, bo się jeszcze rozleci :p

A wyciągnąłeś? Bo pamięć w starym komputerze na pewno była montowana na zatrzaskach ;]

Dnia 13.06.2013 o 21:27, Radekl2 napisał:

Ale w sumie nawet niezły pomysł, muszę pomyśleć nad tym, ale nie wiem czy nawet to pozwoli
mi z całkowitym spokojem zabrać się za montaż kilkukrotnie droższego zestawu.

Patrząc na słuszną liczbę Twoich postów i pytań (i bardzo dobrze, lepiej 10 razy się upewnić niż potem żałować) - zapłać komuś, żeby zrobił to za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 21:42, Daelor napisał:

A wyciągnąłeś? Bo pamięć w starym komputerze na pewno była montowana na zatrzaskach ;]

Tak, tylko trzeba było trochę się z tym pomęczyć. Nie była w końcu wyciągana od kilku lat :) A też wyciągałem z ostrożnością, bo nigdy nie wiadomo co można zepsuć, w ogóle to był pierwszy raz jak grzebałem coś w komputerze.

Dnia 13.06.2013 o 21:42, Daelor napisał:

Patrząc na słuszną liczbę Twoich postów i pytań (i bardzo dobrze, lepiej 10 razy się
upewnić niż potem żałować) - zapłać komuś, żeby zrobił to za Ciebie.

Bardzo przepraszam Ciebie i wszystkich innych, którzy są zmęczeni już tą moją "aktywnością" tutaj, ale nie zmieniam komputerów często, rzadko tez wydaję taką kwotę pieniędzy na raz i dlatego tak pytam, pytam i pytam. Obiecuję, że jak tylko zamówię, będzie wszystko ok to odczepię się od tego tematu :)
Obejrzałem sobie jeden filmik z montażu komputera i człowiek, który się tym zajmował miał kilka problemów, dlatego jednak skorzystam z montażu w sklepie, w którym będę zamawiał. Po prostu nie wiem, czy jakby zaczęły wyskakiwać mi jakieś błędy poradziłbym sobie z tym.

I jeszcze mam pytanie do mojego eksperta Pawbuka (obiecuję, że ostatnie dzisiaj, bo idę spać :D)
Wybacz, wybacz, ale mógłbyś mi napisać co musiałbym zmienić i jakby to szło w koszta, gdybym jednak chciał procesor do podkręcania? Aż mi głupio, ale chciałbym sprawdzić czy byłoby mnie na to stać... Podkręcanie nie jakieś do granic możliwości, bo i tak się na tym nie znam- przynajmniej na początku :)


PS. Miałem sobie to odpuścić, żeby Was dzisiaj już nie denerwować, ale nie wytrzymam... :)
Czytałem, że karty graficzne też da się podkręcić (o ile coś nie zmyślam), czy ta karta, którą podałem w koszyku kilka postów wyżej będzie do tego się nadawała w przyszłości?

Teraz na serio już sobie idę i macie kilka godzin spokoju. Jutro postaram się ograniczyć do kilku postów, a nie kilkunastu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2013 o 22:07, Radekl2 napisał:

Bardzo przepraszam Ciebie i wszystkich innych, którzy są zmęczeni już tą moją "aktywnością"


Ja to rozumiem i pochwalam. Trochę za bardzo kombinujesz i często zmieniasz zdanie, ale pewnie sam bym tak robił, jakbym kupował komputer za sporą kasę. Powodzenia w zakupie i oby wszystko ładnie spasowało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja mam już taki charakter, że z ciężkim sercem wydaję pieniądze, które bardzo długo oszczędzałem, ale teraz chcę sobie zrobić jakąś przyjemność i wydać je na coś w całości dla mnie.
Wiem, że te moje zmiany zdania są męczące, mnie też męczą, ale może jakoś wytrzymacie :)
Jak wszystko załatwię to chyba będę musiał poprosić o bana na jakiś tydzień, żebyście zregenerowali siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 22:07, Radekl2 napisał:

Wybacz, wybacz, ale mógłbyś mi napisać co musiałbym zmienić i jakby to szło w koszta,
gdybym jednak chciał procesor do podkręcania? Aż mi głupio, ale chciałbym sprawdzić czy
byłoby mnie na to stać... Podkręcanie nie jakieś do granic możliwości, bo i tak się na
tym nie znam- przynajmniej na początku :)


Kosztowo to mniej więcej wygląda tak:
+ 100 zł (tak mniej więcej) - procesor do podkręcania
+ 130 - 180 zł - chłodzenie (jeśli już brać to w miarę porządne)
+ 130 zł - płyta główna do podkręcania
RAZEM: ok + 360 zł więcej
Czy warto? Tak, jeśli się tym interesujesz, a podkręcanie traktujesz bardziej jak zabawę. Ewentualnie jak dużo korzystasz z mocy obliczeniowej procesora (zawodowo) i potrzebna Ci jak największa możliwa wydajność. W większości gier nie da Ci to zbyt dużego wzrostu kl/s - i tak wąskim gardłem zazwyczaj jest karta graficzna :)
Dlatego nie polecam Ci dokładania kasy, żeby podkręcać - lepiej tą kasę sobie włożyć na lokatę ;)

Dnia 13.06.2013 o 22:07, Radekl2 napisał:

Czytałem, że karty graficzne też da się podkręcić (o ile coś nie zmyślam), czy ta karta,
którą podałem w koszyku kilka postów wyżej będzie do tego się nadawała w przyszłości?


Karty jak najbardziej da się podkręcać i tą kartę, którą wybrałeś również się da - służą do tego specjalne programy :) Jaki jest potencjał tego GTX770? Nie mam pojęcia, sam będzie musiał zobaczyć jego możliwości w OC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 22:07, Radekl2 napisał:

Czytałem, że karty graficzne też da się podkręcić (o ile coś nie zmyślam), czy ta karta,
którą podałem w koszyku kilka postów wyżej będzie do tego się nadawała w przyszłości?


http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_770_windforce_review,22.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na wybór tej obudowy: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/ oraz takiego liquid chłodzenia: http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h40-cpu-cooler-lga1156-lga775-lga1366-am2-and-am3-compatible-cw-9060001-ww-442276/ Czy ktoś wie czy w tych cenach lub nawet niższych jestem w stanie dostać coś lepszego ? Przede wszystkim zależy mi na ciszy bo obecny cooler na CPU doprowadza do szału. Może jest jakaś tańsza obudowa oferująca podobne rzeczy jak R4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 23:24, pawbuk napisał:

RAZEM: ok + 360 zł więcej (...)
Dlatego nie polecam Ci dokładania kasy, żeby podkręcać - lepiej tą kasę sobie włożyć
na lokatę ;)

To z tego raczej zrezygnuję. Chciałbym kupić sobie jakieś słuchawki z mikrofonem, tak do 150zł. Od zawsze mam tylko głośniki i chciałbym zobaczyć jak w czymś takim by mi się grało :) W temacie słuchawkowym nie dostałem odpowiedzi, więc jak ktoś tutaj posiada jakieś dobrze sprawujące się słuchawki za taką cenę to chętnie skorzystam z rad.
Na dzień dzisiejszy (jeszcze mi się to kilka razy zmieni :D) brałbym ten lepszy procesor- i5-4670 bez K, resztę jaką podawałeś (jak morele sprowadzą płytę bez M w nazwie) oraz do tego słuchawki i jakąś kartę sieciową, tanią pewnie :)
Z tego co widzę dolar leci w dół, więc może cena tego procesora do 800zł spadnie :)

Dnia 13.06.2013 o 23:24, pawbuk napisał:

Karty jak najbardziej da się podkręcać i tą kartę, którą wybrałeś również się da - służą
do tego specjalne programy :) Jaki jest potencjał tego GTX770? Nie mam pojęcia, sam będzie
musiał zobaczyć jego możliwości w OC :D

Ok, wycisnę z niej ostatnie poty :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się