Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Gdyby nie te chowanie kabli i USB 3.0 to oddałbym ci mojego Chiefteca Aegisa za grosze ;)

Co do skrzynek na obecną chwilę to BitFenix Ghost? Poczytaj o niej i wyraź swoją opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 15:29, pawbuk napisał:

W cenie ok. 340 zł masz jeszcze:
http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/


Ta obudowa dobrze się prezentuje i by mi pasowała jednak natrafiłem na taką opinię na morelach, która nieco psuje mi opinię o tej obudowie:
"Mogłaby być głębsza... HR-02 macho rev.B praktycznie zamontowany na "styk" - boczny panel obudowy przygniata wentylator od tego chłodzenia."
Wolałbym mieć 100% pewność, że nie będzie problemów przez wysokie chłodzenie CPU.

Dnia 20.06.2013 o 15:29, pawbuk napisał:

Jesli chodzi o obudowy, to bierz raczej taką, która Ci się po prostu podoba :)

To podstawa, takiej której wygląd mi się nie podoba to nie kupię :P

Dnia 20.06.2013 o 15:29, pawbuk napisał:

Mi się najbardziej podobają obecnie Fractale - niestety Define R4 kosztuje ok 400 zł.

Widziałem to i obudowa, no ale cena też i z lekka za duża dla mnie, poza tym też natrafiłem na taką opinię:
"Problemy mechaniczne z zamontowaniem płyty głównej (Gigabyte Z77X-D3H) - otwór w obudowie na tylny panel niezbyt zgrany z MB przez co nie wszystkie otwory na śruby pasują, trzeba użyć dużej siły, by wpasować. "
A że akurat mam taką płytę to mnie to tym bardziej martwi :P
W sumie to może te niedopasowanie płyty do obecnej obudowy to była też wina mojej płyty?

Dnia 20.06.2013 o 15:29, pawbuk napisał:

Poza tym Ty, z tego co widzę, lubisz bardziej efektowne konstrukcje :D

Ogólnie to wolałbym coś prostszego, ale jakby było coś dobrego lekko efektownego to nie miałbym nic przeciwko choć takiego czegoś http://www.morele.net/obudowa-aerocool-syclone-ii-en56465-512525/ to bym nie wziął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualnie sens zmieniać i7 3770K + GTX 670 na i7 4770K + GTX 770? Czy lepiej spokojnie poczekać na premierę nowych konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 19:13, Niewiernus napisał:

Co do skrzynek na obecną chwilę to BitFenix Ghost? Poczytaj o niej i wyraź swoją opinie.


Wszystko wygląda świetnie i mi się podoba z wyjątkiem dwóch rzeczy:
- brak regulacji obrotów wentylatorów, choć przy tym wyciszeniu obudowy to chyba nie jest duży problem.
- obawiam się, że może być za wąska, ma 21cm, za blachą za płytą jest chyba ze 2 cm przestrzeni na kable, do tego dołożyć trochę cm na samą płytę główną, materiał dźwiękochłonny na bocznej ściance też chyba trochę przestrzeni może zabierać i możliwe, że wyjdzie, że nie będzie nawet 17 cm miejsca na chłodzenie CPU a tyle mi trzeba... Niestety nie mogłem znaleźć informacji ani zdjęć czy filmików z zamontowanym moim chłodzeniem aby móc się przekonać czy warto ryzykować.
Jeśli okazałoby się, że chłodzenie się zmieści to byłby to chyba mój faworyt w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaj eszcze mam pytanie, ale to już pośredniczę. Koleżanka chciałaby kupić laptopa do 2500 zł. Co polecacie? Mówi, że najbardziej pasowałby Samsung lub Sony, ale chętnię posłucham też innych propozycji.

Nie ma służyć do grania, bardziej oglądania filmów, internetu i grunt, żeby miał dobrą baterię.

Pytanie dodatkowe - znajdzie się jakiś ultrabook z napędem (!) w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 20:18, Niewiernus napisał:

BitFenix Raider oraz Silentium PC Gladius X80 wydają się być dobrymi alternatywami.


Myślę podobnie, ale wraz ciężko się zdecydować :P
Ogólnie to z żadną częścią kompa nie miałem takiego problemu jak z tą obudową. Za duży wybór jest i jak tak czytam opisy i recenzje obudów to zawsze znajdę jakąś rzecz która zniechęca mnie do danej obudowy. Za bardzo szczegółowo chyba podchodzę do tego, ale to przez to, że nie chcę się sparzyć jak przy obecnej obudowie...
Na szczęście do wypłaty jeszcze trochę czasu zostało, więc czasu do namysłu trochę mam.

A wracając do tego BitFenix Ghost to czytając recenzję http://www.silentpcreview.com/article1318-page1.html natrafiłem na tą obudowę http://www.silentpcreview.com/article1188-page1.html wydaje się być lepiej wykonana i mieć więcej opcji, ale jednak jest brzydsza od BitFenixa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO do 400zł najlepszy wybór to Corsair 500R. Nie ma lepszej wentylacji w jakiejkolwiek innej obudowie w tym przedziale cenowym, poza tym posiada wszystko to co Fractal R4 oprócz pianki wygłuszającej. Więc IMHO Crosair 500R > Fractal R4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 15:29, pawbuk napisał:

W cenie ok. 340 zł masz jeszcze:
http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

Tak się zastanawiam nad tą obudową i znalazłem dosyć ciekawy jej test a wynika z niego, że temperatura karty graficznej / do testów użyto Sapphire Radeon HD 6870 Toxic / wynosi 53 stopnie c bez obciążenia i 63 podczas pracy benchmarka, co jest chyba dosyć wysokim wynikiem, porównując z moją słabą budą, gdzie bez obciążenia mam 37 a podczas przeglądania neta dochodzi do 47 stopni c

test:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-gladius-x80-pure-black-test/strona/18812.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć, żeby różnica między idle, a obciążeniem wynosiła zaledwie 10 stopni :D Poza tym w teście nie są te temperatury w żaden sposób skrytykowane :D

Dnia 21.06.2013 o 00:56, lis_23 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, cześć, dzień dobry :)

Chciałbym zmienić moją wysłużoną myszkę na coś nowego, głównie do gier - fps,rpg , co teraz jest godnego uwagi, jaką myszkę możecie polecić, kwota do 400zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem obserwować wątku ostatnio, ponieważ nie miałem czasu, ale teraz przeczytałem i jednak w takim razie dla mnie bardziej interesująca jest wersja z i7 i kartą 130W. Do tego ram GDDR5, trochę większy pobór mocy rozumiem jest tylko wtedy, kiedy gram w najbardziej wymagające gry, korzystając z internetu nie będzie wykorzystywana grafika ani 90W ani 130W :)

Dnia 18.06.2013 o 18:46, Olamagato napisał:

Zawsze możesz sobie zainstalować siódemkę zamiast ósemki. Można to wymusić przy zakupie
- a przynajmniej do momentu aż sprzedawca nie poczuje swądu Twojej kasy w swojej kieszeni.
:)

U mnie jest tak, że akurat windowsa darmo mam z uczelni, dopóki jestem studentem, więc licencję będę odnawiał. Czyli windows kupowany z komputerem nie jest mi potrzebny, mam komputronik u siebie w mieście, tam mają ten komputer dell z i7 i windowsem 7 za 3999, to powiem im "kupię nawet dziś, ale jeżeli sprzedacie mi 200 zł taniej bez windowsa, którego nie potrzebuję". Jeżeli będą mogli sprzedać mi notebooka bez windowsa bardzo dobrze, jeżeli niestety tylko z windowsem to dobrze, ale o 100 zł chyba będę się targował, nie ma co.

Dnia 18.06.2013 o 18:46, Olamagato napisał:

Się rozpisałem... :)


Dzięki wielkie, jak skończę sesję chyba wybiorę się zrobić zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 12:32, Mefisto napisał:

Cześć, cześć, dzień dobry :)

Chciałbym zmienić moją wysłużoną myszkę na coś nowego, głównie do gier - fps,rpg , co
teraz jest godnego uwagi, jaką myszkę możecie polecić, kwota do 400zł. Pozdrawiam



Gdybym dysponował taką kwotą, wziąbym którąś myche z serii Razer NAGA, szczególnie że najdroższa z nich kosztuje ok 370 zł (najtańsza coś około 310), czyli jeszcze troche pieniądza ci zostanie.

Zastanawiam się nad kupnem komputera:
Procesor - INTEL Pentium Dual Core G645 2,90 ghz
Płyta główna - ASROCK H61M-VG4
RAM - GOODRAM DDR3 2x2Gb 1333mhz
Twardziel - SEAGATE 500 GB 7200 obrotów SATA3
Karta graficzna - CLUB HD 7750 1Gb DDR3
Zasilacz - CHIEFTEC GPA-450S8 450W
I do tegi jakaś nagrywarka i obudowa, w sumie wychodzi ok 1350 zł.

Teraz moje pytania:
-jaka obudowa to zmieści, i dodatkowo zagwarantuje jakieś chłodzenie?
-czy w przedziale cenowym do 1350 zł można poczynić jakieś ISTOTNE zmainy w specyfikacji?

Komputer będzie używany głównie do gry w World of Tanks, DayZ (które jak wiadomo jest umiarkowanie zoptymalizowane) i jakieś dinozaury pokroju Mount&Blade czy Fallout 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał teraz zakupić dyski twarde, co byście mi polecili?

potrzebny jest mi jeden dysk na sam system, myślę o dysku SDD
drugi dysk byłby już normalny, pojemność 2TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla systemu 7''ven 64Bit , starcza 4GB ram ?. Za kilka dni dokupię drugą kostkę , ale nie wiem , czy mogę spokojnie instalować ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 17:59, Bralo napisał:

Dla systemu 7''ven 64Bit , starcza 4GB ram ?. Za kilka dni dokupię drugą kostkę , ale
nie wiem , czy mogę spokojnie instalować ?.


Tak, starcza :) Ale 8 GB jeszcze lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 18:10, pawbuk napisał:

Na czym Ci głównie zależy? Duża czułość, wiele dodatkowych przycisków (makra), jakieś
światełka? ;)

wow, hmmm.czułość jak najbardziej, żeby ręka się nie męczyła,światełek nie musi być, makra nigdy nie korzystałem, ale może zaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się