Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2013 o 18:05, pawbuk napisał:

Tak, starcza :) Ale 8 GB jeszcze lepsze ;)


Dzięki. Tak , wiem , drugą kostkę wsadzam na dniach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 3.500 zł

Na papierze ułożyłem sobie taką specyfikację:

i5 4570s - 65W - 755 zł
Asus z87-PRO - 789 zł
Seasonic 550W (certyfikat 80 gold) - 370 zł
2x8 cl9 1600 Mhz nie zdecydowałem jeszcze jakiej firmy - 520 zł (około -+)
ssd kingston v300 - 350 zł
7850 2 GB ddr 5 256bit. - 730 zł
opcjonalnie chce zakupić od razu jakieś chłodzenie do CPU... do 250 zł max
fractal design define r4 - 400 zł (około)
fajnie by było hdd 2 TB - 350 zł

razem: 4.514 zł

bez chłodzenia dodatkowego oraz gdybym zamnienił tą płytę na jakaś inną tańszą z wifi oraz ramami 1600 ... i dobrym chłodzeniem powiedzmy żebym znalazł płytę za 450-500 zł wyniosło by:
razem: 3.975 zł

Gdybym jeszcze nie kupował obudowy... ale obudowa mi się strasznie podoba... :( ( ma maty wiciszające oraz jest to solidna konstrukcja)

PC do www, gta 5 :), PS oraz inne programy.

Czy macie jakieś porady co można było by jszcze usprawnić ?

Ewentualnie gdybym się wstrzymał z GPU i do premiery GTA 5 na PC pracował bym na integrze.... wyszło by:

Razem: 3.184 zł
(cena obejmuje wszystko oprócz coolera, hdd i grafy)
+ cooler na CPU
Razem: 3.434 zł <-- i to jest dobra cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę mówić, ale zestaw totalnie nieopłacalny :D Tak droga płyta, potężne chłodzenie i procesor, który nie nadaje się do kręcenia. Do tego procka masymalnie płyta za 400 zł (wi-fi osobno). Zasilacz też wystarczy w zupełności jakiś tańszy.
Jeśli zamierzasz grać to przyda się mocniejsza karta graficzna. Naprawdę potrzeba Ci 16 GB pamięci operacyjnej?
W sumie powinienem od tego zacząć, ale do czego będziesz głównie wykorzystywał komputer? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 20:58, pawbuk napisał:

Nic nie chcę mówić, ale zestaw totalnie nieopłacalny :D Tak droga płyta, potężne chłodzenie
i procesor, który nie nadaje się do kręcenia. Do tego procka masymalnie płyta za 400
zł (wi-fi osobno). Zasilacz też wystarczy w zupełności jakiś tańszy.
Jeśli zamierzasz grać to przyda się mocniejsza karta graficzna. Naprawdę potrzeba Ci
16 GB pamięci operacyjnej?
W sumie powinienem od tego zacząć, ale do czego będziesz głównie wykorzystywał komputer?
:)

Takiej odp. się nie spodziewałem.

Przez 60% czasu będzie to www, filmy, reszte to są nowe gry ( bo w końcu fajnie by było zobaczyć co jest teraz ma rynku... ), programy graficzne i w niedalekiej przyszłości obróbka video full hd.
Na procesor chcę zarzucić chłodzenie które jak Bóg da będzie pasywne. dlatego w to inwestuję. Uważam, że 370 zł za zasilacz jest OK, tym bardziej że daje prąd do reszty komponentów... i nie ma ich kopać napięciami...
Płytę wybrałem z dobrym chłodzeniem i wifi... no ale jak mówisz ze coś dobrego będzie za mniej... tylko czy to wytrzyma próbe czasu ? Przecież MB to serce PC nie powinno być tanie. wg. mnie.

CHciałbym gdy będę przeglądał "jedynie" www PC pobierał jak najmniej prądu dlatego wygralem taki a nie inny pocesor. Jeśli będzie trzeba chce mocnej wydajności.

GPU za słabe ? I tak zaszalałem bo potworek pobiera 130W pod obciążeniem. Nie chce aby GPU pobierała aż tyle lub więcej.. ale jeśli znajdziesz wydajniejsze gpu i z mniejszą ilością W... z drugiej strony nie chce wydawac wiecej na gpu niż około 700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:

Takiej odp. się nie spodziewałem.


Dlaczego? :D

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:


Przez 60% czasu będzie to www, filmy, reszte to są nowe gry ( bo w końcu fajnie by było
zobaczyć co jest teraz ma rynku... ), programy graficzne i w niedalekiej przyszłości
obróbka video full hd.


Czyli 4 rdzenie powinny wystarczyć :)

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:

Na procesor chcę zarzucić chłodzenie które jak Bóg da będzie pasywne. dlatego w to inwestuję.


I tak będą Ci szumieć wentylatory od zasilacza, od karty graficznej oraz te w obudowie - jeśli nie kręcisz, to wystarczy Ci albo boxowe, albo jakiś mały SilentiumPC :)

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:

Uważam, że 370 zł za zasilacz jest OK, tym bardziej że daje prąd do reszty komponentów...
i nie ma ich kopać napięciami...


Jak uważasz :)

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:

Płytę wybrałem z dobrym chłodzeniem i wifi... no ale jak mówisz ze coś dobrego będzie
za mniej... tylko czy to wytrzyma próbe czasu ? Przecież MB to serce PC nie powinno być
tanie. wg. mnie.


Płyty za 800 zł to albo dla szpanerów, albo osób, które na serio podkręcają procesory. Reszcie w zupełności wystarczą płyty za 500 zł i mniej :)

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:


CHciałbym gdy będę przeglądał "jedynie" www PC pobierał jak najmniej prądu dlatego wygralem
taki a nie inny pocesor. Jeśli będzie trzeba chce mocnej wydajności.


Nowe procki Intela i tak są bardzo energooszczędne, więc nie ma sensu brać słabszych wersji :)

Dnia 21.06.2013 o 21:07, Chester001 napisał:


GPU za słabe ? I tak zaszalałem bo potworek pobiera 130W pod obciążeniem. Nie chce aby
GPU pobierała aż tyle lub więcej.. ale jeśli znajdziesz wydajniejsze gpu i z mniejszą
ilością W... z drugiej strony nie chce wydawac wiecej na gpu niż około 700 zł


Kupujesz komputer za taką kasę, ale żal Ci tych 20 zł rocznie za prąd? :D HD7850 to bardzo przeciętna karta graficzna jako dodatek do tego procesora. Poza tym w grach i tak głównie będzie ograniczać właśnie GPU - do takiej klasy procesora spokojnie można brać nawet 2x Titan :D

Moja propozycja za 4500 zł:

Procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/ 747 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/ 338 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-kingston-2x8gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-kvr13n9k2-16-479596/ 418 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-oc-3gb-ddr5-pci-e-box-84-532454.html?attr=248-508003 1499 zł

Dysk twardy:
http://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/ 339 zł

SSD:
http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-ssdnow-v300-120-gb-7mm-sv300s37a-120g-odczyt-zapis-450-450mb-s-promo-534804/ 349 zł

Napęd:
http://www.morele.net/lg-gh24ns95-532166/ 63 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/ 346 zł

Obudowa:
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/ 445 zł

RAZEM: 4544 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, Możesz polecić mi jakieś dyski twarde?
jeden, SDD 128 GB na sam system
drugi, 2TB na resztę
w sklepie polecono mi dysk SDD za 370 zł i zwykły HDD 2TB za 360 zł ale nie wiem, jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 22:52, lis_23 napisał:

pawbuk, Możesz polecić mi jakieś dyski twarde?
jeden, SDD 128 GB na sam system
drugi, 2TB na resztę
w sklepie polecono mi dysk SDD za 370 zł i zwykły HDD 2TB za 360 zł ale nie wiem, jakie.


Zobacz sobie zestaw powyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

> Takiej odp. się nie spodziewałem.

Dlaczego? :D

Najbardziej zabolało słowa "strata pieniędzy"

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

>
> Przez 60% czasu będzie to www, filmy, reszte to są nowe gry ( bo w końcu fajnie
by było
> zobaczyć co jest teraz ma rynku... ), programy graficzne i w niedalekiej przyszłości

> obróbka video full hd.

Czyli 4 rdzenie powinny wystarczyć :)


W 80% masz rację, ale do obróbki filmów już mam obawy.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:


> Na procesor chcę zarzucić chłodzenie które jak Bóg da będzie pasywne. dlatego w
to inwestuję.

I tak będą Ci szumieć wentylatory od zasilacza, od karty graficznej oraz te w obudowie
- jeśli nie kręcisz, to wystarczy Ci albo boxowe, albo jakiś mały SilentiumPC :)


wentylator od zasilacza... to najmniejszy problem. Od karty graficznej model który wybrałem ma jedynie 1 wentylator wiec nie jest źle. Te w obudowie zredukuje do jednego największego. Boxowie wentylatory są najgłośniejsze. Dlatego też chcę zakupić wieżyczkę... a jak wiadomo pasywne wieżyczki nie rozpraszają tak dobrze ciepła dlatego też chce im pomóc i założyć energooszczędny procek.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:


> Uważam, że 370 zł za zasilacz jest OK, tym bardziej że daje prąd do reszty komponentów...

> i nie ma ich kopać napięciami...

Jak uważasz :)


Gratuluje sam dałeś w specyfikacji za 350 zł ( 20 zł różnicy ) przy czym dałeś gorszy zasilacz bo jedynie z certyfikatem bronze i wyższym W (650). Tak wiem dałeś tam inną specyfikację ale nie wiem czy wiesz... certyfikaty od zasilaczy naprawde dużo dają. To nie jest chwyt "matetingowy".

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:


> Płytę wybrałem z dobrym chłodzeniem i wifi... no ale jak mówisz ze coś dobrego będzie

> za mniej... tylko czy to wytrzyma próbe czasu ? Przecież MB to serce PC nie powinno
być
> tanie. wg. mnie.

Płyty za 800 zł to albo dla szpanerów, albo osób, które na serio podkręcają procesory.
Reszcie w zupełności wystarczą płyty za 500 zł i mniej :)


Masz rację ale jak patrze na te płyty... OKEJ.. obczaję jeszcze raz chipsety do haswela i zobaczę któy znich jest dedykowany do nie podkręcanych procków, bo i tak nie będę podkręcał.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

>
> CHciałbym gdy będę przeglądał "jedynie" www PC pobierał jak najmniej prądu dlatego
wygralem
> taki a nie inny pocesor. Jeśli będzie trzeba chce mocnej wydajności.

Nowe procki Intela i tak są bardzo energooszczędne, więc nie ma sensu brać słabszych
wersji :)

Mylisz się :) Albo nie doczytałeś. Właśnie Haswele są/ nie są aż tak fajne poprzednia generacja ma 77 TDP natomiast nowa 84 TDP, a jeszcze starsza 65 TDP.. no wiem wiem większa wydajność ale... haswele są jestnie około 5% wydajniejsze niż poprzednia generacja wiec WTF? Tak w idle pobierają mniej energii ale już na max... jest gorzej. Dlatego też aby iść z enerooszczędnością wybrałem 4570s nadal uważam, że tracąc kilka % z wydajności postępuję bdb.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

>
> GPU za słabe ? I tak zaszalałem bo potworek pobiera 130W pod obciążeniem. Nie chce
aby
> GPU pobierała aż tyle lub więcej.. ale jeśli znajdziesz wydajniejsze gpu i z mniejszą

> ilością W... z drugiej strony nie chce wydawac wiecej na gpu niż około 700 zł

Kupujesz komputer za taką kasę, ale żal Ci tych 20 zł rocznie za prąd? :D HD7850 to bardzo
przeciętna karta graficzna jako dodatek do tego procesora. Poza tym w grach i tak głównie
będzie ograniczać właśnie GPU - do takiej klasy procesora spokojnie można brać nawet
2x Titan :D

Jak czytam co piszesz to mnie serce boli ( gł chodzi mi o prądożerność.... )

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

Nadal jestem za tym moim

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

niby ok, ale to msi... muszę jeszcze raz się zastanowić.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

1333 Mhz taaakie wolne ramy do szybkiego kompa ? no way ! minimum 1600 Mhz ( tak daje to dużo)

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

Wole miec te 700 zł wiecej...

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

Dysk mam już tylko że ma 50 GB wolnej przestrzeni do końca...

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

napęd mam.

Dnia 21.06.2013 o 22:25, pawbuk napisał:

No tak będzie wydajnieszy ale będzie o niebo wiecej głośny oraz będzie o jakieś 1.5x wiecej pobierał energii.
tylko nie pisz coś za coś. I tak wybrałem i5 bo celuję w średni segment. Dlatego nie wybiorę tak drogiej karty. Zredukuję cene MB, . . ..

ps nie wiem czy wiesz ale boxowe chłodzenie i haswel to porażka. Zakup dobrego coolera to prawie obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Najbardziej zabolało słowa "strata pieniędzy"


No bo płyta za 800 zł kiedy nie podkręcasz, na tą podstawkę, to strata kasy :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

W 80% masz rację, ale do obróbki filmów już mam obawy.


Jeśli masz obawy, to dołóż do i7, albo weź Xeona :)

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

wentylator od zasilacza... to najmniejszy problem. Od karty graficznej model który wybrałem
ma jedynie 1 wentylator wiec nie jest źle. Te w obudowie zredukuje do jednego największego.
Boxowie wentylatory są najgłośniejsze. Dlatego też chcę zakupić wieżyczkę... a jak wiadomo
pasywne wieżyczki nie rozpraszają tak dobrze ciepła dlatego też chce im pomóc i założyć
energooszczędny procek.


Czyli jak rozumiem chcesz mieć bezgłośny i energooszczędny pecet? Może lepiej zainteresuj się notebookami? :D Albo jakieś wodne chłodzenie?

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Gratuluje sam dałeś w specyfikacji za 350 zł ( 20 zł różnicy ) przy czym dałeś gorszy
zasilacz bo jedynie z certyfikatem bronze i wyższym W (650). Tak wiem dałeś tam inną
specyfikację ale nie wiem czy wiesz... certyfikaty od zasilaczy naprawde dużo dają. To
nie jest chwyt "matetingowy".


Jeśli Ci aż tak na tym zależy, to weź tego Seasonica :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Masz rację ale jak patrze na te płyty... OKEJ.. obczaję jeszcze raz chipsety do haswela
i zobaczę któy znich jest dedykowany do nie podkręcanych procków, bo i tak nie będę podkręcał.


Przede wszystki chipset B85 :) Nie trzeba brać drogich płyt, żeby były niezawodne :D Sam mam w domu dwie bardzo pudżetowe płyty Gigabyte, które bez żadnych problemów działają już 5 lat - a jedna z nich była ostro katowana OC :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Mylisz się :) Albo nie doczytałeś. Właśnie Haswele są/ nie są aż tak fajne poprzednia
generacja ma 77 TDP natomiast nowa 84 TDP, a jeszcze starsza 65 TDP.. no wiem wiem większa
wydajność ale... haswele są jestnie około 5% wydajniejsze niż poprzednia generacja wiec
WTF? Tak w idle pobierają mniej energii ale już na max... jest gorzej. Dlatego też aby
iść z enerooszczędnością wybrałem 4570s nadal uważam, że tracąc kilka % z wydajności
postępuję bdb.


http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i54670k_vs_i53570k_vs_i52500k?page=0,25
http://pclab.pl/art53333-11.html

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Nadal jestem za tym moim


Każdy procesor, kiedy go mało wykorzystujesz sam automatycznie obniża taktowanie :D Mój 3570K przez większość czasu pracuje z taktowaniem 1600 MHz :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

niby ok, ale to msi... muszę jeszcze raz się zastanowić.


Nie wiem czemu MSI ma być gorsze od Asusa :D Miałem już do czynienia z serwisem Asusa - koszmar, co potwierdza wiele osób na różnych forach :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

1333 Mhz taaakie wolne ramy do szybkiego kompa ? no way ! minimum 1600 Mhz ( tak daje
to dużo)


1600MHz, żeby poszpanować na dzielni? :D W praktyce nic Ci to nie da, a tylko zapłacisz więcej ;) W sumie to wystarczyło by spokojnie 8 GB :)

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

Wole miec te 700 zł wiecej...


Twój wybór :)

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

No tak będzie wydajnieszy ale będzie o niebo wiecej głośny oraz będzie o jakieś 1.5x
wiecej pobierał energii.


Tak jak pisałem - weź laptopa :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:

tylko nie pisz coś za coś. I tak wybrałem i5 bo celuję w średni segment. Dlatego nie
wybiorę tak drogiej karty. Zredukuję cene MB, . . ..


Ale niestety taka jest nieubłagana prawda - coś za coś :D Chcesz mieć wydajność - nie będziesz miał ciszy i małych rachunków za prąd (o 50 zł wyższych przy komputerze za 4000 zł) :D

Dnia 22.06.2013 o 07:24, Chester001 napisał:


ps nie wiem czy wiesz ale boxowe chłodzenie i haswel to porażka. Zakup dobrego coolera
to prawie obowiązek.


To prawda, dlatego zasugerowałem tanie coolery od SilentiumPC (Spartan, Fera) :)

Tak swoją drogą - Ty zamierzasz od razu kupić 30 takich komputerów, że Ci aż tak zależy na tej energoszczędności? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnie moje trzy komputery jakie złożyłem przy pomocy forumowiczów pięknie mi służą do dziś, więc jeszcze raz mała prośba o sugestie. Do wydania mam 6000 na samą budę. Komputer do gier. Preferuję karty zielonych. W zestawie przydałby się dysk ssd i może chłodzenie na procek zamiast boxowego, które zazwyczaj jest marnej jakości. Raczej nie będę się bawił w przyszłości w podkręcanie. Wiadomo, że przy takim budżecie maszyna ma starczyć na kilka lat, czyli najważniejsze są osiągi, ale jakby nie było przy tym za głośno to super. To tak z grubsza tyle. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałem wymienić obudowę od kompa. Jeśli chodzi o cenę to nie mam zbytnich ograniczeń, ważniejsza jest funkcjonalność oraz to, by starczyła na lata.

Wymagania:
- powinno przepuszczać jak najmniej kurzu, ale jednocześnie utrzymywać w środku przyzwoite temperatury
- od metalowej płyty, na której montuje się MOBO, do boku obudowy powinno być co najmniej 18cm, żeby zmieściło się chłodzenie
- dobre kieszenie na HDD i SSD
- oczywiście z przodu standardowe gniazda w tym USB 3.0

Specyfikacja:
- Płyta główna Gigabyte GA-Z77X-UD5H
- Procesor Intel Core i5-3570K
- Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7970 GHz Edition
- Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE CPU-Cooler - blue
- Dysk HDD, SSD(2.5") i napęd optyczny

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zrobiłem test i podczas grania w Metro last light temperatura procesora to około 77 stopni czy to normalne? Procek Amd Phenom x4 965 3.4 GHZ podkrecony na 4 ghz niby nic sie nie wiesza komputer i chodzi normalnie fakt ze jest troche goraco ogólnie ale chyba ciut za wysoka temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 17:55, maziiii napisał:

Mam pytanie zrobiłem test i podczas grania w Metro last light temperatura procesora to
około 77 stopni czy to normalne? Procek Amd Phenom x4 965 3.4 GHZ podkrecony na 4 ghz
niby nic sie nie wiesza komputer i chodzi normalnie fakt ze jest troche goraco ogólnie
ale chyba ciut za wysoka temperatura.

Przy mocnym obciążeniu jakim jest Metro, to 77 ujdzie, tym bardziej pod czas upałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 18:41, markopol napisał:

> Mam pytanie zrobiłem test i podczas grania w Metro last light temperatura procesora
to
> około 77 stopni czy to normalne? Procek Amd Phenom x4 965 3.4 GHZ podkrecony na
4 ghz
> niby nic sie nie wiesza komputer i chodzi normalnie fakt ze jest troche goraco ogólnie

> ale chyba ciut za wysoka temperatura.
Przy mocnym obciążeniu jakim jest Metro, to 77 ujdzie, tym bardziej pod czas upałów

EDIT: Jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chłodzenie CPU ? 77 stopni to trochę jest, dobrze by było gdyby temp. nie podskakiwała powyżej 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 21:13, maziiii napisał:

Spartan Pro HE924.


Chłodzenie okej. Temp. są lekko za wysokie, z drugiej jednak strony ja obecnie mam w pokoju (+28C- jeb**** ściany betonowe oddają ciepło nawet całą noc, ledwo żyje). Ja na czas upałów "odkręciłem" procka z 4.0Ghz na referencyjne 3.2. Masz lepsze chłodzenie od mojego, ale i tak ściągnąłbym go na niższe poziomy Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się