Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam małe pytanie dotyczące kart graficznych ponieważ są duże różnica cenowe a nie wiem czy są aż tak od siebie lepszy

Gigabyte GTX 650 Ti Booost (cena ok 700zł)
Gigabye GTX 660 (cena ok 760zł)
Gigabye Radeon HD 7870 OC (cena ok 900zł)

wszystkie karty 2GB

Którą poleacie bo gtx 650 od hd 7870 jest 200zł tańsza i czy radeon jest dużo lepszy od gtx ? może polecacie inną kartę w podobnych cenach.
Karty graficzne do procesora i5-3570k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie podbija do 95*C to można spać spokojnie.

@maziiii
Jeżeli jesteś w stanie pogrzebać w środku to sprawdź pastę termoprzewodzącą pod chłodzeniem. Jeżeli wyschła to rozważ wymianę. Koszt niewielki(2-4 gramy wystarczą na sporo zaaplikowań, choćby Arctic Cooling MX-2 lub Arctic Silver 5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 22:35, Niewiernus napisał:

Dopóki nie podbija do 95*C to można spać spokojnie.


Teoretycznie tak. Praktycznie im mniejsze temperatury tym dłuższa żywotność sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakiś fajny (i w przyzwoitej cenie) dysk 2TB, głównie pod bibliotekę Steama i pliki multimedialne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecna temperatura może być spowodowana upałami. W zimie zapewne ma chłodniej.
Jednakże masz racje, gdy taka temperatura jest już nominalna.

W praktyce sprzęt dobija się wysokimi napięciami(nie wspominając już o ustawieniach auto, które zazwyczaj są grubo ponad wymagań na stockowych taktowaniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 23:04, Kadaj napisał:

Mógłby ktoś polecić jakiś fajny (i w przyzwoitej cenie) dysk 2TB, głównie pod bibliotekę
Steama i pliki multimedialne?


Ogólnie rzecz ujmując Western Digital posiada specjalne wersje dysków "Green", które są przeznaczone do przechowywania danych, lecz niezbyt częstego korzystania z nich z racji konstrukcji takowych dysków. Na pewno nie nadają się one na dyski systemowe, nie wiem jak z grami wygląda sprawa- dobrze by było gdyby ktoś fachowo się wypowiedział na ten temat. Natomiast jeżeli Green''y nadają się pod gry to sugeruję coś takiego: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-green-3-5-2tb-sata-iii-64mb-cache-wd20earx-oem-397399/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 15:26, 4ny4 napisał:

HDD typowy dla ceniących sobie maksymalną wydajność. Można zmienić. Wtedy polecam WD1TB
Black.

Do PC z ssd dawać raptora jako typowy dysk na przechowywanie to masakryczna strata pieniędzy. Już lepiej by było zainwestować w 256 GB ssd i zwykły WD 2 TB green za 350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze drugą opcję. Mogę otrzymać w relatywnie niskiej cenie GTX Titan. Wiem, że to najmocniejsza karta jednordzeniowa, dla entuzjastów, ale za cenę jaką otrzymałem (2000) to grzech nie skorzystać. Jakie wtedy pozostałe podzespoły w cenie 3 - 4 tysiące? Czy te, które proponowałeś wcześniej będą ok? I czy masz rozeznanie, czy gdybym zamawiał w morele, to złożą mi z dostarczoną przeze mnie kartą graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam 2000zł, maksymalnie można przekroczyć do 2500zł.
Potrzebowałbym bym w tej cenie procesor, płyte główną, ramy, oraz kartę graficzną.
Wypadłem z obiegu, więc nie wiem co teraz jest warte uwagi itd.
Komputer będzie przeznaczony głównie do grania.
Prosiłbym tylko, aby części były dobrane w jednym sklepie.
O zasilacz nie ma co się martwic: Corsair HX620.
Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu także do tego co wyżej kolega napisał.
Zamieżam podkręcać procesor, czy to dużo by zmieniało w takim przypadku, w tej konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 23:04, Kadaj napisał:

Mógłby ktoś polecić jakiś fajny (i w przyzwoitej cenie) dysk 2TB, głównie pod bibliotekę
Steama i pliki multimedialne?


Trzymaj test dysków HDD 2TB:
http://pclab.pl/art51420-39.html

Najlepiej więc brać:
http://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/ 339 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawbuk mógłbyś pomóc, bo do tej pory nie zawiodłem się na Twoich radach. Być może otrzymam niejako w prezencie po okazyjnej cenie GTX Titan, jakie pozostałe podzespoły za 3 do 4 tys. to tej karty? Potrzebny jest dysk ssd.
Gdy ta opcja nie wypali to sam złożę kompa za 5-6 tys. Na poprzedniej stronie 4ny4 zasugerował pewne rozwiązania. Jakbyś mógł się do nich ustosunkować to byłbym wdzięczny, bo co dwie opinie to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 11:33, Athes napisał:

W odniesieniu także do tego co wyżej kolega napisał.
Zamieżam podkręcać procesor, czy to dużo by zmieniało w takim przypadku, w tej konfiguracji?

Tego procesora i tak podkręcisz tylko w bardzo niewielkim stopniu :) Żeby rzeczywiście bawić się w OC musiałbyś zainwestować w wersję "K" i5 - dodatkowo ponad 200 zł, do tego droższa płyta główna - 100 zł więcej i wydajniejsze chłodzenie - 130 zł. Podkręcanie kosztowałoby Cię więcej jakieś 400 zł, a wzrost wydajności byłby niewielki. Moim zdaniem nieopłacalna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. To raczej zrezygnuje z opcji OC. Jeszcze pytanko, co do chlodzenia procesora, czy oryginalne jest stosunkowo ciche, a jakie byś mi polecił, żeby utrzymać cisze w pokoju. Aktualnie mój wysłużony już gtx295, mnie niesamowicie dobija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 11:42, Athes napisał:

Dzięki wielkie. To raczej zrezygnuje z opcji OC. Jeszcze pytanko, co do chlodzenia procesora,
czy oryginalne jest stosunkowo ciche, a jakie byś mi polecił, żeby utrzymać cisze w pokoju.
Aktualnie mój wysłużony już gtx295, mnie niesamowicie dobija :)


Sam przez jakiś czas siedziałem na boxowym chłodzeniu. Ogólnie chłodzenie jest ciche ( praktycznie nic nie słychać )
Minusem jest to , że temp. podczas obciążenia są wysokie(przynajmniej u mnie tak było ) i chłodzenia po nie całym roku zaczęło szwankować. Kupiłem sobie za 70zł chłodzenie Polskiej Firmy i jest dużo różnica.
Chłodzenia również b.ciche. , a pod obciążeniem procesor temp. dochodzi tylko do 50C.
Polecam : http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się