Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Okej

Po drobnych poprawkach w specyfikacji postanosiłem trochę bardziej się rozejrzeć jeśli chodzi o płyty i chipsety. Wspomagany ENG www. w końcu wyszukałem takie coś:

MSI H87-G43 Intel H87 LGA 1150.
http://proline.pl/?p=MSI+H87-G43
cena 385 zł

i5 4570S - 755 zł

2x8 1600 MHz cl 9 - do 510 zł lub jak bedą jakieś inne to za mniej.

seasonic 550w - 370 zł

ssd kingstgn v300 - 350 zł

cooler CPU do 250 zł (ciągle szukam...)

obudowa ta sama co wyżej 400 zł

grafa - jednak nie jestem w stanie dać za grafę wiecej niz 700 zł to chyba moja psychologiczna granica :) zostaje 7850 - 730 zł

Razem: 3.750 zł

Aby kupić jak najmniejszym kosztem na razię daruje sobię karte graficzną na rzecz integry. czyli odliczamy - 730 zł zostaje nam : 3.020 zł

Myślałem też jak już nie kupię od razu grafy aby zainwestować w i7 a gafę kupić np. po 3 miesiącach...

Intel Core i7-4770S 3,1 GHz 8MB cache s. Intel Core i7-4770S 3,1 GHz 8MB cache s. 1150 Box. - 1155 zł

cena zestawu wynosiła by ( bez GPU) : 3.420 zł

Myślałem też aby pomóc zasilaczowi trochę i zakup:
Listwa Active Power APN8
http://proline.pl/?p=AP+LISTWA+APN8+3.0+B
45 zł

Oraz jakiegoś UPS ale to chyba na razie się wstrzymam bo z tego co widzę to koszta jakieś 500 zł...

I jak teraz? Zaznaczam że ma być to wydajny PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 12:33, Chester001 napisał:

cooler CPU do 250 zł (ciągle szukam...)

Ja sobie ostatnio boxowe chłodzenie na moim i5 wymieniłem na to http://proline.pl/?p=TR+HR-02+MACHO+BW do tego dołożyłem pastę http://proline.pl/?p=AC+MX-2+4G i różnica w ciszy jest ogromna, a i temperatury są też sporo niższe, więc to mogę polecić. Tylko trzeba uważać aby nie kupić za wąskiej obudowy, bo chłodzenie jest dosyć wysokie, prawie 17 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 12:55, cinus2 napisał:

> cooler CPU do 250 zł (ciągle szukam...)
Ja sobie ostatnio boxowe chłodzenie na moim i5 wymieniłem na to http://proline.pl/?p=TR+HR-02+MACHO+BW
do tego dołożyłem pastę http://proline.pl/?p=AC+MX-2+4G i różnica w ciszy jest ogromna,
a i temperatury są też sporo niższe, więc to mogę polecić. Tylko trzeba uważać aby nie
kupić za wąskiej obudowy, bo chłodzenie jest dosyć wysokie, prawie 17 cm.


Obudowa ma:

http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Macho w SilentiumPC Regnum (178 mm miejsca na cooler) i spokojnie się mieści, został jeszcze dość spory zapas. Dużo zależy też jak umieścisz wentylator - można go niżej dać, można wyżej. Ja mam go dość nisko, ale tylko dlatego, że mi nie zachodzi na pamięć - gdybym jednak chciał dokupić kolejne 8 GB musiałbym wentylator znacznie podnieść i pewnie odległość od bocznej ścianki by się zmniejszyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 13:11, pawbuk napisał:

Mam Macho w SilentiumPC Regnum (178 mm miejsca na cooler) i spokojnie się mieści, został
jeszcze dość spory zapas. Dużo zależy też jak umieścisz wentylator - można go niżej dać,
można wyżej. Ja mam go dość nisko, ale tylko dlatego, że mi nie zachodzi na pamięć -
gdybym jednak chciał dokupić kolejne 8 GB musiałbym wentylator znacznie podnieść i pewnie
odległość od bocznej ścianki by się zmniejszyła :)

Moim zdaniem w takich sprawach.. najlepiej kupić MB które ma 4 sloty na ramy i od razu przy składaniu PC kupić 2x8 GB ramu, inni będą mówić po co tyle jak jest teraz X tylko potrzebne ale podziękujesz w przyszłość czas leci do przodu i ceny ramu się zmieniają a gdy przychodzi następna generacja stare ray idą w górę.. i już jest trudniej zmodernizować potworka. Trzeba też dodać że 2 sloty najbliżej CPU zostawiasz wolne tj jeden z nich ( bo wkładasz ram w dual channel) no więc zostaje nam jeden slot wolny akurat ten co jest najbliżej CPU i już jest prościej zainstalować chłodzenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tyś. za TITAN ? Teoretycznie można brać w ciemno. Praktycznie ? Ja bym spasował. GPU zmieniają się na tyle, szybko że ja nigdy nie wydaje na k. graficzną więcej niż 1000zł. Obecnie nV wypuściła nowe karty z serii 7xx, natomiast plotki krążą, że GF760 ma być ostatnią kartą wypuszczoną w tym roku. W przyszłym roku mają pojawić się Maxwelle. Nowa architektura, więc zapewne nowy proces technologiczny, możliwe że spadnie o parę nm (więcej tranzystorów). Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli to wszystko się sprawdzi to Maxwell będzie mocno zjadał całą serie 5xx, 6xx,7xx i zapewne również TITAN''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:03, 4ny4 napisał:

2 tyś. za TITAN ? Teoretycznie można brać w ciemno. Praktycznie ? Ja bym spasował. GPU
zmieniają się na tyle, szybko że ja nigdy nie wydaje na k. graficzną więcej niż 1000zł.
Obecnie nV wypuściła nowe karty z serii 7xx, natomiast plotki krążą, że GF760 ma być
ostatnią kartą wypuszczoną w tym roku. W przyszłym roku mają pojawić się Maxwelle. Nowa
architektura, więc zapewne nowy proces technologiczny, możliwe że spadnie o parę nm (więcej
tranzystorów). Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli to wszystko się sprawdzi to Maxwell będzie
mocno zjadał całą serie 5xx, 6xx,7xx i zapewne również TITAN''a.


Racja, tyle że pc składam w tej chwili, a nie w przyszłym roku. Wydając 1500-1600 zł na proponowanego przez Ciebie, świetnego swoją drogą, GTX 770, a dopłacić 500 zł do Titana - kuszące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:03, 4ny4 napisał:

2 tyś. za TITAN ? Teoretycznie można brać w ciemno. Praktycznie ? Ja bym spasował. [...] W przyszłym roku mają > pojawić się Maxwelle. [...]

Będziemy martwić się o nie jak dopiero wyjdą.
Jeżeli dostanie Titana to ciekawej cenie to może wyjść na to, że przy jego sprzedaży może zyskać.

Dnia 23.06.2013 o 14:03, 4ny4 napisał:

Ogólnie rzecz ujmując, jeżeli to wszystko się sprawdzi to Maxwell będzie
mocno zjadał całą serie 5xx, 6xx,7xx i zapewne również TITAN''a.

Jeśli wierzyć marketingowcom..

@berbelek
Za jakiś czas wychodzi Ivy Bridge-E. Jeszcze można nimi zainteresować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dzięki za szybką pomoc. Zależałoby mi jednak na większym dysku ssd (256 GB). Wiem, że to wydatek nawet 1000 zł, więc ograniczę pamięć do 8 GB (co, póki co, chyba jest wystarczające). Duża jest różnica między i7-4770k a i7-3770k? Czy może wystarczyłby i5-3570k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście masz tego TITAN''a za 2 tyś. zł tak jak mówisz to można go brać. Obecnie ta karta chodzi w cenie +4 tyś. zł, więc rzeczywiście Niewiernus może mieć rację że przy jego sprzedaży możesz jeszcze, albo zarobić albo wyjść na 0 co praktycznie bardzo rzadko się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2013 o 14:20, Niewiernus napisał:

Jeżeli dostanie Titana to ciekawej cenie to może wyjść na to, że przy jego sprzedaży
może zyskać.


To też jest opcja - sprzedać z zyskiem. Mając jednak takie cacko w rękach trudno oprzeć się pokusie zostawienia dla siebie (przynajmniej na parę miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które miały być może styczność z płytami serii ROG dla LGA 1155.

Czy duża różnica jest pomiędzy kartą zintegrowaną (Supreme FX IV) a np. Xonarem DX? Warto dorzuca te 280 PLN dokupując zewnętrzną kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy do do gier. Jeżeli tak to i7 nie ma żadnego sensu i lepiej dołożyć do SSD(które sam stwierdził, że pojemniejsze przydałoby mu się bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 15:00, mrosi napisał:

Czy duża różnica jest pomiędzy kartą zintegrowaną (Supreme FX IV) a np. Xonarem DX? Warto
dorzuca te 280 PLN dokupując zewnętrzną kartę?

Przy słabym sprzęcie nie odczujesz różnicy.
Ja przesiadłem się z DX-a na integrę(laptop) i uważam to za masochizm. Wracam na PeCety i zamierzam sobie sprawdzić Audiotraka Prodigy HD2 + wymiana OPAMPów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 15:46, Niewiernus napisał:

Kwestia czy do do gier. Jeżeli tak to i7 nie ma żadnego sensu i lepiej dołożyć do SSD(które
sam stwierdził, że pojemniejsze przydałoby mu się bardziej).


Bardzo często sam się zastanawiam czy proponować i5 czy i7 :D Jednak w tym przypadku dając do zestawu i7 nie musiałem ograniczać się przy wyborze innych podzespołów. Poza tym zazwyczaj taki zestaw ma służyć przynajmniej 3 lata - nie wiadomo co się przez ten czas wydarzy. No i jeszcze kwestia budżetu - 300 zł więcej przy łącznej sumie 6000 zł to niezbyt wiele :)
Co do SSD - w grach też się nie przyda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 16:16, pawbuk napisał:

Co do SSD - w grach też się nie przyda :D

plus

Dnia 23.06.2013 o 16:16, pawbuk napisał:

Zależałoby mi jednak na większym dysku ssd (256 GB).

Ja mam kila gier, w tym większe(GW2, TF2, Wiedzmin 2, HF2 z Cinematic Mod, łącznie ~60GB) i zostało raptem 80GB. Nie zamierzam usuwać i instalować co raz, a taki proces jest niezdrowy dla żywotności SSD. Plextor M5S 256Gb to raptem 300 złotych więcej(~700) i tu nawiąże do twojej wypowiedzi:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 16:18, qq_MoaR napisał:

> Co do SSD - w grach też się nie przyda :D
Czyli filmiki tego typu to lipa?
http://www.youtube.com/watch?v=lOA-dDvJusA


To nie lipa.
Gry zainstalowane na SSD powinny się po prostu szybciej ładować, uruchamiać w porównaniu do gier z dysków HDD, choć to też zależy od gry jak dobrze wykorzystają potencjał SSD. Samych FPSów od tego raczej nie przybędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się