Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2013 o 16:18, qq_MoaR napisał:

Czyli filmiki tego typu to lipa?
http://www.youtube.com/watch?v=lOA-dDvJusA


Oczywiście, ładowanie na SSD na pewno jest znacznie szybsze niż na HDD :D Tylko i tak poziomy ładują mi się z HDD kilka - kilkanaście sekund, więc te 5 sekund mniej na pewno mnie nie zbawi :D
SSD przede wszystkim przyspiesza ładowanie się systemu oraz niektóre programy :) Jak ktoś np. dużo korzysta z Photoshopa to SSD jest obowiązkowy :D

@Niewiernus
Jak ktoś potrzebuje większego dysku SSD i ma kasę, to niech kupuje :) Mam tylko wrażenie, że obecnie SSD są traktowane jak małe magiczne kostki, które znacząco zwiększą wydajnośc i szybkość działania całego komputera. A nie jest to do końca prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 17:29, Szczep_NML napisał:

Laptop do gier za 5,5k złotówek?

Clevo, MSI, Alienware(używany). Jeszcze jest ASUS ROG, ale z konkretnymi bebechami to ciężko.
Zależy co szukasz.

Od razu zareklamuje się:
Ja pozbywam się swojego Clevo P370EM z 7970m i i7-3630QM. Jakby interesowałby ciebie używany to pisz na maila

Spoiler

(huberon93(at)gmail.com)



Ps. Odpowiedni dział:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&u=5018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Chyba starczy mi jednak na haswella. Jak szaleć to szaleć. Jakbyś jeszcze mógł polecić 2,3 obudowy do 400 zł oprócz tej, którą podałeś. Nie znam się na obudowach kompletnie, nie wiem na co zwracać uwagę i pewnie bym kupił za małą do mojej karty graficznej. To już ostatnia prośba. Jeszcze raz dziękuję.

ps czy w sklepie, do którego dawałeś linki składają pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 16:57, Mefisto napisał:

to tylko razer naga możecie polecić do gier fps,rpg ??


Miałem Ci odpisywać, ale cały czas jakieś inne sprawy nagliły. Godne polecenia są niewątpliwie (jeśli masz tej kasy dość sporo):
- Logitech G500 (bardzo popularny "gryzoń")
- Revoltec FightMouse Elite
-a z droższych:
- Corsair Vengeance M90
- Logitech G9X Modern Warfare 3
- Mad Catz R.A.T. 7
- Razer Taipan
Jeśli jednak nie jesteś profesjonalnym graczem, któremu potrzebnych jest masa dodatkowych przycisków, to ja bym bardzo poważnie zastanowił się nad Logitech G500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 17:49, berbelek napisał:

Chyba starczy mi jednak na haswella. Jak szaleć to szaleć. Jakbyś jeszcze mógł polecić
2,3 obudowy do 400 zł oprócz tej, którą podałeś. Nie znam się na obudowach kompletnie,
nie wiem na co zwracać uwagę i pewnie bym kupił za małą do mojej karty graficznej. To
już ostatnia prośba. Jeszcze raz dziękuję.

Haswell będzie wydajniejszy, jednak jest trochę droższy, a i za płyty główne trzeba sporo dopłacić (chciałem dać do Haswella Asrock Z87 Extreme 4, ale ani w Agito, ani w morele.net jej nie znalazłem - w ogóle bardzo ją ciężko dostać, a nawet jeśli, to ceny są kosmiczne). Jeśli chodzi o obudowy:
http://www.agito.pl/obudowa-corsair-carbide-series-500r-czarna-91-573957.html?attr=1-335652,cena-300+430
http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-define-r4-czarna-91-653653.html?attr=1-466316,cena-300+430

Dnia 23.06.2013 o 17:49, berbelek napisał:

ps czy w sklepie, do którego dawałeś linki składają pc?


Nie wiem :) Możesz tam napisać, a może wie ktoś z forumowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 19:50, Hubiqq napisał:

Jest aktualnie sens zmieniać i7 3770K + GTX 670 na i7 4770K + GTX 770? Czy lepiej spokojnie
poczekać na premierę nowych konsol?


Absolutnie nie ma sensu zmieniać :) Ja bym poczekał jeszcze z 2 lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 13:32, szymon1807 napisał:

Teraz moje pytania:
-jaka obudowa to zmieści, i dodatkowo zagwarantuje jakieś chłodzenie?


http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/ 140 zł (z tego pułapu cenowego bym nie schodził)

Dnia 21.06.2013 o 13:32, szymon1807 napisał:

-czy w przedziale cenowym do 1350 zł można poczynić jakieś ISTOTNE zmainy w specyfikacji?


Ja bym wziął taki procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g-860-3-00ghz-3mb-lga1155-32nm-box-bx80623g860-415111/ 251 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 18:43, pawbuk napisał:

> to tylko razer naga możecie polecić do gier fps,rpg ??

Miałem Ci odpisywać, ale cały czas jakieś inne sprawy nagliły. Godne polecenia są niewątpliwie
(jeśli masz tej kasy dość sporo):
- Logitech G500 (bardzo popularny "gryzoń")
- Revoltec FightMouse Elite
-a z droższych:
- Corsair Vengeance M90
- Logitech G9X Modern Warfare 3
- Mad Catz R.A.T. 7
- Razer Taipan
Jeśli jednak nie jesteś profesjonalnym graczem, któremu potrzebnych jest masa dodatkowych
przycisków, to ja bym bardzo poważnie zastanowił się nad Logitech G500.

wielkie dzięki, korzystam jeszcze z deathaddera tego ppierwszego 1800dpi, ale mi szwankuje i myślałem o zakupie tej nowszej wersji DA i nad szczurem 7, zlookam wszystkie. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe Razery mają powszechnie spotykany problem z rolką.
Pierwszy DA to był coś. Teraz nie widzę sensu rozglądać się za myszkami tej firmy.

Z wyżej wymienionej listy decydowałbym się między M90 albo właśnie RATem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 19:27, Niewiernus napisał:

Nowe Razery mają powszechnie spotykany problem z rolką.
Pierwszy DA to był coś. Teraz nie widzę sensu rozglądać się za myszkami tej firmy.

Z wyżej wymienionej listy decydowałbym się między M90 albo właśnie RATem.

rozumiem, a ten model razer naga 2012 refresh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 15:52, Niewiernus napisał:

Przy słabym sprzęcie nie odczujesz różnicy.


Nie bardzo rozumiem...

Zmieniałem zwykłą integrę na Asusa Xonara D1 i wyraźnie słyszałem różnicę. Wiem, że nie otrzymam jakości takiej, jaką mam na sprzęcie grającym, ale mówią, że FX IV to przyzwoity kodek, więc stąd moje pytanie o różnice do Xonara DX...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)
Karta graficzna: ATI Radeon HD 4850 (RV770) 1024 MB
Pamięć RAM: 2 x 1 GB DDR2-800

Ech, na początku się rozpisałem, ale po co zanudzać? Jaką kartę graficzną polecacie do, powiedzmy, 400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 19:35, mrosi napisał:

Nie bardzo rozumiem...

Chodziło mi o resztę sprzętu(w szczególności słuchawki/kolumny), które zamierzasz podłączać pod integrę.

Dnia 23.06.2013 o 19:35, mrosi napisał:

Zmieniałem zwykłą integrę na Asusa Xonara D1 i wyraźnie słyszałem różnicę. Wiem, że nie
otrzymam jakości takiej, jaką mam na sprzęcie grającym, ale mówią, że FX IV to przyzwoity
kodek, więc stąd moje pytanie o różnice do Xonara DX...

Patrzę sobie na nowego FXa i widzę, że ich "integra" ładnie ewoluuje. Jednak czy dościga DXa? Nie sądzę. Maximus V(bo o tym rozmawiamy?) posiada Realtek ALC898 i ile by bajerów nie pakowali to nie zrobią z tego pełnoprawnej karty, kiedy napędza to taki kodek.
Za FXem przemawia spore wsparcie software''owe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 20:15, Niewiernus napisał:

Chodziło mi o resztę sprzętu(w szczególności słuchawki/kolumny), które zamierzasz podłączać pod integrę.


No tak... Mogłem się domyśleć... ;)
Używam tylko głośników, słuchawki podpinam rzadziej niż sporadycznie. A głośniki miałem dotychczas Microlab FC330. Niestety, jako że pod biurkiem mam półkę z drukarką, siłą rzeczy sub z zestawu musiał stać na biurku. Trochę to było kłopotliwe, bo część biurka była zajęta, zatem wraz z upgradem kompa (wymieniam m.in. płytę głóną, więc do wymiany poszła karta uzyczna -wcześniej D1, teraz ewentualnie DX), Microlab został sprzedany a kupiłem (mam nadzieje dobre) zbierające sporo pozytywnych opinii Modecom MC-SHF80U. Zawsze to mniej miejsca na blacie.

Dnia 23.06.2013 o 20:15, Niewiernus napisał:

Patrzę sobie na nowego FXa i widzę, że ich "integra" ładnie ewoluuje. Jednak czy dościga
DXa? Nie sądzę. Maximus V(bo o tym rozmawiamy?) posiada Realtek ALC898 i ile by bajerów
nie pakowali to nie zrobią z tego pełnoprawnej karty, kiedy napędza to taki kodek.
Za FXem przemawia spore wsparcie software''owe.


Czyli nawet kupując Maximusa serii V raczej nie ma nad czym się zastanawiać, tylko brać DX-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej dać GB na partycję systemowa ? ( 64bit ) , aby nie było za mało , bo wtedy system wolniej chodzi.
Dysk mam 300GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 23:11, Bralo napisał:

Ile mniej więcej dać GB na partycję systemowa ? ( 64bit ) , aby nie było za mało , bo wtedy system wolniej chodzi.
Dysk mam 300GB.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=5018
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=5019
I obsługa pamięci wirtualnej nie automatyczna, lecz bez względu na wielkość (najlepiej w ogóle wyłączyć jeżeli ma się 8 GB) skierowana na partycję dysku HDD. Używanie SSD jako cache źle wychodzi takiemu dyskowi na zdrowie - tak samo jak defragmentacja (zbędna zresztą).

-------
Wbrew powszechnemu przekonaniu dysk SSD nie przyspiesza komputera dlatego, że szybciej odczytuje i zapisuje - są dyski, które zapis mają na poziomie 100 MB/s, czyli taki sam jak dysków HDD. SSD jest szybszy ponieważ losowy średni czas dostępu do sektora wynosi w nim ok. 10 mikrosekund, a w HDD ok. 15.000..25.000 mikrosekund. To jest właśnie ta różnica. Dlatego na SSD należy trzymać ogromne ilości małych plików - im mniejszych tym lepiej. A z takich plików składa się właśnie system operacyjny. Na dysku SSD nie warto trzymać żadnych dużych danych takich jak filmy czy muzyka, ale można z powodzeniem składować i porządkować ogromne ilości zdjęć (małych), oraz plików tekstowych. Czyli wszystko co jest małe i czego jest dużo. W tej definicji mieszczą się również dane katalogów, więc na partycji dysku SSD można zbudować sobie drzewko katalogów z danymi, lecz zamiast katalogów z filmami czy innymi wielkim plikami jedynie odnośniki do tych katalogów, które w rzeczywistości będą składowane na HDD. W ten sposób kopiowanie takich danych na inny nośnik będzie najszybsze z możliwych - małe pliki i katalogi będą błyskawicznie odczytywane z SSD, a duże najszybciej jak można z HDD. Pewnym rozwiązaniem są dyski hybrydowe, ale one nie mają wbudowanej aż tak dobrej inteligencji, która zgadnie, które małe pliki będą rzadko modyfikowane, więc zazwyczaj małe pliki umieszczają w pamięci flash, a duże na talerzu. Być może w przyszłości się to zmieni i wszystkie dyski HDD staną się dyskami hybrydowymi bo właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby tak się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się