Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Pytam bo nie wiem, czy pakować się w koszta
obecnie podczas przeglądanie neta mam ponad 40 stopni c temperatury na karcie graficznej, gdy załączę MSI Afterburner jest chłodniej o kilka stopni - obecnie mam słabą obudowę z jednym wentylatorem wywiewowym, czy jeżeli zakupię tę obudowę:

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

i dołożę do niej jeszcze trzy dodatkowe wentylatory / jeden obok zasilacza na dole i dwa u góry obudowy / to powinno być chłodniej na grafice?
a jeśli tak to czy dużo chłodniej?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 stopni przy takich warunkach pogodowych to nie jest nic nadzwyczajnego i nie ma się czym przejmować. No. Chyba, że masz klimatyzowany pokój z komputerem i ustawione stałe 18 stopni. Wtedy faktycznie temperatura mogłaby być niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 23:11, Bralo napisał:

Ile mniej więcej dać GB na partycję systemowa ? ( 64bit ) , aby nie było za mało , bo
wtedy system wolniej chodzi.
Dysk mam 300GB.

Ja mam cały dysk 128 GB. W laptopie olałem w ogóle oddzielenie partycji z danymi od tej systemowej i miałem 250GB dysk przeznaczony wyłącznie na system. W stacjonarnym przed zainstalowaniem SSD też dałem 100 GB na partycję systemową. Ogólnie zmieścisz się na 50 GB, ale po co potem manewrować danymi, jak zacznie brakować miejsca? Folder C:\Windows\WinSxS potrafi nieźle napuchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką temperaturę masz w pokoju? Jaka temperatura karty w spoczynku, jaka pod obciążeniem? Wymieniałeś ostatnio pastę w karcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 18:56, pawbuk napisał:

Jaką temperaturę masz w pokoju? Jaka temperatura karty w spoczynku, jaka pod obciążeniem?
Wymieniałeś ostatnio pastę w karcie?

Nie wiem, jaką mam temperaturę w pokoju, zapewne wysoką, gdyż z powodu remontu bloku ( ocieplanie styropianem ) nie mogę otworzyć okna - problem w tym, że wyższą temperaturę obserwuję już od połowy lutego
temperatura przy zminimalizowanym Firefoxie to 39 stopni i 37 przy załączonym MSI AB - podczas przeglądania neta to 47 stopni i 42 - 44 przy MSIAB - np. na waszym forum temperatura mi nie wzrasta ale wystarczy że wejdę, np, na forum filmmusic czy na Filmweb, itp. to skacze mi do 47 stopni c
nie, nie wymieniałem pasty od półtora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, szukałeś w internecie jaka powinna być temperatura dokładnie Twojej wersji GTX570? :) Może po prostu "ten typ tak ma"? ;) Na pewno duży wpływ na temperaturę karty będzie mieć temperatura otoczenia.
Jeśli jednak uznasz,, że temperatury i tak są zbyt wysokie, to najpierw zmień pastę termoprzewodzącą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 19:58, pawbuk napisał:

Przede wszystkim, szukałeś w internecie jaka powinna być temperatura dokładnie Twojej
wersji GTX570? :) Może po prostu "ten typ tak ma"? ;) Na pewno duży wpływ na temperaturę
karty będzie mieć temperatura otoczenia.
Jeśli jednak uznasz,, że temperatury i tak są zbyt wysokie, to najpierw zmień pastę termoprzewodzącą
:)

Coś tam szukałem ale niewiele znalazłem
sam sobie pasty nie wymienię, może to tylko zrobić informatyk ze sklepu, gdzie kupowałem kompa ale on za samo przedmuchanie karty sprężonym powietrzem bierze 20 zł, więc za zmianę pasty policzy sobie z 40-50 zł
ogólnie chciałbym wiedzieć, czy sześć wentylatorów w obudowie poprawi sytuacje ( grafika będzie wtedy przeczyszczona i będzie mieć położoną nową pastę ), czy jej nie zmieni?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 20:07, lis_23 napisał:

Coś tam szukałem ale niewiele znalazłem


A jaka to jest dokładnie karta? :)

Dnia 24.06.2013 o 20:07, lis_23 napisał:

sam sobie pasty nie wymienię, może to tylko zrobić informatyk ze sklepu, gdzie kupowałem
kompa ale on za samo przedmuchanie karty sprężonym powietrzem bierze 20 zł, więc za zmianę
pasty policzy sobie z 40-50 zł


Czemu sam tego nie możesz zrobić? To nie jest żadna specjalna sztuka - 20 minut pracy :D Nie wspomnę już o przedmuchaniu ;) Poza tym wymiana pasty i tak jest znacznie mniej kosztowna niż kupno nowej obudowy, albo wymiana karty ;)

Dnia 24.06.2013 o 20:07, lis_23 napisał:

ogólnie chciałbym wiedzieć, czy sześć wentylatorów w obudowie poprawi sytuacje ( grafika
będzie wtedy przeczyszczona i będzie mieć położoną nową pastę ), czy jej nie zmieni?.


4 dobre wentylatory w obudowie powinny wystarczyć - 2 z przodu, jeden z tyłu i jeden na górze, nad chłodzeniem procesora :) Jaką masz obudowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2013 o 20:35, pawbuk napisał:


A jaka to jest dokładnie karta? :)


Gainward GeForce GTX 570 GS

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Najlepsze_karty_graficzne_-_lutymarzec_2011-3626/strona/13345.html

Dnia 24.06.2013 o 20:35, pawbuk napisał:


Dnia 24.06.2013 o 20:35, pawbuk napisał:


Czemu sam tego nie możesz zrobić? To nie jest żadna specjalna sztuka - 20 minut pracy
:D Nie wspomnę już o przedmuchaniu ;) Poza tym wymiana pasty i tak jest znacznie mniej
kosztowna niż kupno nowej obudowy, albo wymiana karty ;)

Sam to ja się nawet boję odpiąć bok obudowy a wyjąć kartę obawia się nawet kumpel, który się na tym jako tako zna - Radeona mi wyjmował, GTXa się boi ;)

Dnia 24.06.2013 o 20:35, pawbuk napisał:



4 dobre wentylatory w obudowie powinny wystarczyć - 2 z przodu, jeden z tyłu i jeden
na górze, nad chłodzeniem procesora :) Jaką masz obudowę?

Taki badziew, niestety:

http://www.agito.pl/obudowa-nzxt-apollo-czarna-91-331279.html

bocznego wentylatora już nie mam, bo było za mało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 20:45, lis_23 napisał:

Gainward GeForce GTX 570 GS


Sprawdzałem i ta karta na pulpicie powinna mieć temperaturę ok 40 stopni przy 25 stopniach otoczenia :) Może u Ciebie temperatury są wyższe ponieważ wyższa jest też temperatura otoczenia?

Dnia 24.06.2013 o 20:45, lis_23 napisał:

Sam to ja się nawet boję odpiąć bok obudowy a wyjąć kartę obawia się nawet kumpel, który
się na tym jako tako zna - Radeona mi wyjmował, GTXa się boi ;)


A czym GTX różni się od Radeona? :D Akurat dzisiaj zmieniałem pastę na karcie - zajęło mi to ok 20 minut. Temperatury spadły o ok 6 stopni :) Ryzyko uszkodzenia czegokolwiek? Naprawdę niewielkie, jeśli się uważa :)

Dnia 24.06.2013 o 20:45, lis_23 napisał:


Rzeczywiście obudowa nie wygląda na najwyższej jakości. Jeśli miałbyś zmieniać, to w zupełności by Ci wystarczyła:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-91-659594.html?attr=1-466315 209 zł

Dnia 24.06.2013 o 20:45, lis_23 napisał:


bocznego wentylatora już nie mam, bo było za mało miejsca.


I dobrze, zaburza on tylko przepływ powietrza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2013 o 20:59, pawbuk napisał:


Sprawdzałem i ta karta na pulpicie powinna mieć temperaturę ok 40 stopni przy 25 stopniach
otoczenia :) Może u Ciebie temperatury są wyższe ponieważ wyższa jest też temperatura
otoczenia?

Czyli podczas przeglądania neta powinna być wyższa?, gdyż na pulpicie mam od 36 do 39 stopni c a dopiero podczas przeglądania stron na FF wzrasta do ponad 40 stopni c.

Dnia 24.06.2013 o 20:59, pawbuk napisał:


Rzeczywiście obudowa nie wygląda na najwyższej jakości. Jeśli miałbyś zmieniać, to w
zupełności by Ci wystarczyła:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-91-659594.html?attr=1-466315 209


Jeżeli już mam kupować to chcę kupić coś na prawdę fajnego a ta buda bardzo mi się podoba;

http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/

zresztą, pod koniec roku chcę zmienić grafikę na GTX 670 lub 770 - czy mój niepodkręcony I5 - 2500 k nie będzie tu przeszkodą? - bo o ile w przypadku serii GTX 6OO pisano mi, ze nie to nie wiem jak w przypadku serii GTX 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 21:05, lis_23 napisał:

Czyli podczas przeglądania neta powinna być wyższa?, gdyż na pulpicie mam od 36 do 39
stopni c a dopiero podczas przeglądania stron na FF wzrasta do ponad 40 stopni c.


Na niektórych stronach może wzrosnąć :) Ważniejsze są temperatury pod obciążeniem (np. w grach).

Dnia 24.06.2013 o 21:05, lis_23 napisał:

Jeżeli już mam kupować to chcę kupić coś na prawdę fajnego a ta buda bardzo mi się podoba;
http://www.silentiumpc.com/gladius-x80-pure-black/


Bardzo fajna obudowa - wyposażona we wszystko, co powinno się znaleźć w obudowie za tą cenę :D Jednak nie wiem, czy naprawdę potrzebna Ci taka, skoro nawet boisz się otwierać bok obudowy :D

Dnia 24.06.2013 o 21:05, lis_23 napisał:


zresztą, pod koniec roku chcę zmienić grafikę na GTX 670 lub 770 - czy mój niepodkręcony
I5 - 2500 k nie będzie tu przeszkodą? - bo o ile w przypadku serii GTX 6OO pisano mi,
ze nie to nie wiem jak w przypadku serii GTX 700.


Nawet niepodkręcony 2500K powinien sobie dać dobrze radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 22:07, pawbuk napisał:

Na niektórych stronach może wzrosnąć :) Ważniejsze są temperatury pod obciążeniem (np.
w grach).

W grach jest ok. 70 stopni c, np. w " Crysis 3 " po ok. godzinie gry.

Dnia 24.06.2013 o 22:07, pawbuk napisał:


Bardzo fajna obudowa - wyposażona we wszystko, co powinno się znaleźć w obudowie za tą
cenę :D Jednak nie wiem, czy naprawdę potrzebna Ci taka, skoro nawet boisz się otwierać
bok obudowy :D
>

Ale będę miał gwarancję, ze w przyszłości wszystko się do budy zmieści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 22:29, lis_23 napisał:

W grach jest ok. 70 stopni c, np. w " Crysis 3 " po ok. godzinie gry.


Mi podczas ostatnich upałów ( 35 stopni w pokoju) temperatura karty dochodziła do 90 stopni :D Chyba nie musisz się tymi temperaturami w ogóle na razie przejmować ;)

Dnia 24.06.2013 o 22:29, lis_23 napisał:

Ale będę miał gwarancję, ze w przyszłości wszystko się do budy zmieści ;)


Nie sądzę, żeby karty graficzne albo zasilacze nagle się rozrosły. Ostatnie trendy w kartach graficznych (choćby GTX670) skazują na coś wręcz przeciwnego :) Poza tym obie obudowy pomieszczą masymalnie płyty główne formatu ATX. Jedyna różnica jest w masymalnej wysokości chłodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 23:51, pawbuk napisał:

> W grach jest ok. 70 stopni c, np. w " Crysis 3 " po ok. godzinie gry.

Mi podczas ostatnich upałów ( 35 stopni w pokoju) temperatura karty dochodziła do 90
stopni :D Chyba nie musisz się tymi temperaturami w ogóle na razie przejmować ;)


Tyle, że ostatnio nie grałem - ponad tydzień temu ukończyłem " Remember Me " i pomimo faktu, że gra nie jest jakimś killerem graficznym to jednak mi się przycinała - ale to może być też wina faktu, iż jest to nowość i gra może być niezoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gier, to dosyć często przy wymagających graficznie tytułach po wyjściu z gry na pulpit, wyświetla mi się komunikat; " czy chcesz zmienić schemat kolorów systemu windows aby poprawić jego wydajność " - czy zwiastuje to problem z grafiką, czy z systemem, a może jeszcze z czymś innym?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma minutami przyszła mad catz rat 7 - coś pięknego, zawsze się razera trzymałem, ale ta mysz to rewelka jak dla mnie, żałuje ze tak późno wpadła w moje łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko co bedzie lepsze do gier bo zamierzam wymienić mojego HD 4850,mam wybór miedzy HD 6950,GTX 570,GTX 480 i HD 7850 tylko te karty wchodza w gre i co byłoby najlepszym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się