Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2013 o 11:51, maziiii napisał:

Krótkie pytanko co bedzie lepsze do gier bo zamierzam wymienić mojego HD 4850,mam wybór
miedzy HD 6950,GTX 570,GTX 480 i HD 7850 tylko te karty wchodza w gre i co byłoby najlepszym
wyborem?


Oczywistym wyborem jest Radek HD 7850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 12:39, maziiii napisał:

Dzieki za odp ,nie mam jak całej kwoty wyłożyc za niego i chciałbym kupic na raty tak
do 600 zł max ale ciezko znalezc.


No niestety , prędko nówka nie zejdzie ponieżej 600zł.
Najtańsza wersja , jaką znalazłem
http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7850-core-edition-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-fx-785a-znfc-promo-502308/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się MSI Z87-G43 od MSI Z87-G45 oprócz ceny? :) Tej drugiej (którą polecał mi pawbuk do zestawu) obecnie nie ma w sklepie, w którym zamawiam i nie wiem czy G43 jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem laptopa fimy Dell używany :P za 120zł ;) działa płynnie itp ale chce się dowiedzieć czy na jego parametry jest możliwość wgrania Windows 7.

Windows Xp
Intel(R) Pentium(R)M procesor 1600MHz
599MHz, 1.00GB RAM
aa i czy orientuje się ktoś gdzie tu się odpala Bios ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 14:12, berbelek napisał:

Czym różni się MSI Z87-G43 od MSI Z87-G45 oprócz ceny? :) Tej drugiej (którą polecał
mi pawbuk do zestawu) obecnie nie ma w sklepie, w którym zamawiam i nie wiem czy G43
jest ok.


http://pclab.pl/art52708-75.html
Tutaj masz wypisane co wyróżnia serię Gaming od MSI :D Czy jest to aż tak potrzebne? Cięzko powiedzieć. Raczej to maketingowa zagrywka :D Ale fajnie wygląda ;)
Oprócz tego G45 ma mocniejszą sekcję zasilania od G43, jest też znacznie lepiej wyposażona we wszelkie złącza (PCI-E x16, czy też USB 3.0).
Zamiast G45 możesz pomysleć o Asrock Z87 Extreme 3 czy też o droższym Asusie Z87 Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa tematy o windows 7 i o laptopach, wiec tam na przyszlosc pytaj.

- nie wgrywaj nic wyzej od windows xp, jednordzeniowiec 1.6 GHz i 1 GB RAMu ledwo spelniaja minimalne wymagania dla wersji 32-bit, wgraj XP albo od razu jakiegos linuxa, bo za 10 miesiecy nawet latek krytycznych nie bedzie juz MS wydawal
- do BIOSu wchodzisz przytrzymujac F1, F2, F8 albo del przed POST (poprobuj, nie wiem jak u Ciebie bedzie)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 08:42, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj przeinstalować sterowniki od karty graficznej. Prawdopodobnie to ich wina.


Gdybym jeszcze potrafił to robić ...
kiedyś próbowałem odinstalować sterowniki i posprzątać po nich według forumowego poradnika w temacie o kartach graficznych i tak mi się popierdzieliło w kompie, że szok ... teraz po prostu instaluję nowe sterowniki na stare i to może być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 13:03, maziiii napisał:


Ta firma od niedawna jest na naszym rynku , więc nie wiem jak z ich produktami dokładnie jest.
Ale patrząc , to praktycznie niczym się nie róźni ( jeśli ufać tym , co jest na stronie , to od tego modelu , co Ci zaproponowałem , jest troszeczke wydajniejsza ) i według testów temp. pod obciążeniem też jest niża ( 6C ).
Możesz ją wziąć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń odradzam kupowanie kart Club3d. Fakt, było to dawno, bo jakieś 6 lat temu apropo 8800 gtx. Nie dość, że karta okazała się na starcie uszkodzona, to po wymianie na sprawną i tak po ok. 3 latach się niemal spaliła ; ). Może miałem pecha, może nie, ja jednak na pewno więcej nic od tej firmy nie wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 17:12, Essau napisał:

Z własnych doświadczeń odradzam kupowanie kart Club3d. Fakt, było to dawno, bo jakieś
6 lat temu apropo 8800 gtx. Nie dość, że karta okazała się na starcie uszkodzona, to
po wymianie na sprawną i tak po ok. 3 latach się niemal spaliła ; ). Może miałem pecha,
może nie, ja jednak na pewno więcej nic od tej firmy nie wezmę.


Było to dość dawno , może miałeś pecha , teraz może mają pewniejsze produkty. Mówię , oni na nasz rynek weszli niedawno , więc też bym kupował coś bardziej sprawdzownego ( chociażby Vertex3D / XFX ).
@maziiii Poszukaj , może znajdziesz jakies opinie o tej karcie , może się okazać , że karta jest solidnie wykonana :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Już teraz nie ma z tym problemu. Nie musisz odinstalowywać starych sterowników. Jeśli masz ściągnięte nowe, uruchom instalatora. W trakcie instalacji, w chwili gry wyświetli sie okno wyboru elementów skłądowych instalacji, tuż pod nim będzie pozycja do zahaczenia "Przeprowadź czystą instalację". Zahacz tę opcję i kliknij dalej. Dzięki tej opcji instalator sam usunie stare oprogramowanie i zainstaluje nowe. To powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 17:41, maziiii napisał:

Za 470 zł moge miec GTX 570 zotac AMP z gwarancja 7 miesiecy jeszcze co o tym myslisz?


GTX 570 jest starszy i wydajnościowo jest gorsza od HD 7850 , ale cena jest kusząca.
@lis_23 Ty masz taką kartę , wypowiedz się jak Ci działają gry. Zawsze to wiesz lepiej , bo widzisz na własne oczy , niż po testach :).
Poczekaj na wypowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 17:51, Gumisiek2 napisał:

A czy moja płyta główna wykorzysta w pełni (lub przynajmniej w sporej większości ^^)
możliwości tej karty?

Płyta główna ma tu najmniejsze znaczenie, ponieważ różnica w zamontowaniu karty w PCI Express 1 i 3 jest marginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 18:53, berbelek napisał:

Czy jak kupię chłodzenie na procesor, to muszę oddzielnie dokupić pastę, czy też jest
do niego dołączona?


Pasta zazwyczaj jest dołączona z chłodzeniem ( akurat na jeden raz ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się